a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sözüm Size…/ Levent AKAGÜNDÜZ

  Mesleğimizin Değerli Tedarikçileri Sözüm ve Yazım Size;   Birkaç gün önce mesleğimizin tedarikçilerinden J… Optik firma sahibi J…. Beyle sohbet etme imkanım oldu. Kendisine uzun zamandır satış elemanlarının bizleri ziyaret etmediğinden söz ettiğimde tamda kanayan yarama dokundu. -Levent Bey biz seçici bir firmayız, hem pazarlamacımızı, hemde perakendecimizi ince eleyip sık dokuyarak seçiyoruz. Maalesef şu […]

20 Ağustos 2014 - 23:45 'de eklendi ve 1111 kez görüntülendi. A+A-

Sözüm Size…/ Levent AKAGÜNDÜZ

pesinsatan

 

Mesleğimizin Değerli Tedarikçileri Sözüm ve Yazım Size;

 

Birkaç gün önce mesleğimizin tedarikçilerinden J… Optik firma sahibi J…. Beyle sohbet etme imkanım oldu. Kendisine uzun zamandır satış elemanlarının bizleri ziyaret etmediğinden söz ettiğimde tamda kanayan yarama dokundu.

-Levent Bey biz seçici bir firmayız, hem pazarlamacımızı, hemde perakendecimizi ince eleyip sık dokuyarak seçiyoruz. Maalesef şu ana kadar sizin bulunduğunuz bölgede çalıştırabilecek helal süt emmiş bir pazarlamacı bulamadım. Bu sebeple size uğranılmadı, orası bizim boşta olan bölgemiz.

-(Gülümseyerek) Ama bakın ihtiyacınız olunca bizi bir şekilde buluyorsunuz diye sözüne devam etti.

Aslında konunun nereye bağlanacağını tahmin ediyordum. Bu işin içinde olan ve bire bir sorunlar yaşayan bir tedarikçi esnafın sohbetini kesmeden sonuna kadar dinlemem gerektiğini sonrada yazıya döküp sizlere aktarmanın bir görev olduğunu hissettim.

J…. Bey’in en büyük sıkıntısı tüm tedarikçilerinde ortak sorunu olan malı alıp dükkanıma koyayım nasılsa bir şekilde öderim, zihniyetinde olan esnaf grubuydu. Bizim işlerimizi bozan, bizleri müşteri karşısında maskara edenlerde bu gruba dahil olan fakat hiçbir zaman benim meslektaşımız diyemeyeceğim meslektaşlarımızdı. Aslında sorun ortaktı, aynıydı.

J…. Bey sözüne şu şekilde devam etti;

-Levent bey;

Senelerdir bu piyasada tedarikçi esnaflık yapıyorum. Bir kısım perakendeci esnaf ve pazarlamacı tarafından dolandırılmaktan bıktım. Sonunda her dükkanda ürünümüzün olmasının gereksiz olduğu kanısına vardım. Zira kendi işinin ve dükkanının dışında yatırım yapmaktan zevk alan bir esnaf kümesinin tedarikçisiyiz. Sözüm meclisten dışarı  maalesef  “Bazı” perakendeci esnafta haysiyet, onur gurur diye bir şey kalmadı. Senetler, çekler dökülür oldu, verilen sözlerin tamamı havada kaldı. Defalarca kez iyi niyet adına senet tarihi yenilemekten bıktım. Pazarlamacı arkadaşlara her dükkana girmek zorunda değilsiniz demekten ağzımda tüy bitti.  Anlayacağınız bu safhada kendimce önemli kararlar aldım.

-Birinci kararım getirilen ve üretilen ürün miktarının azaltılması, esnaf ve pazarlamacı seçiciliğiydi.

-İkinci kararım ise kurum gözlüğü adı altında satılan ürünlerden kurtulmak belli bir kalitenin üzerine çıkıp para kazanmak ve kazandırmak isteyen esnafın yanında yer almak.

Bu kararlarımı hemen uygulamaya sokup sonuca ulaştım. Allah’a şükür işlerimde iyi, tahsilatımda diyerek sözünü noktaladı. Sayın J…. Bey.

Şimdi dönelim kendimize bugün yine satış fiyatlarımdan dolayı üçüncü müşterimi kaçırdım. Maalesef J…. Bey’inde bahsettiği gibi tedarikçinin malını satıp para kazanan, yatırımını dükkanı ve işinin dışında başka yerlere kaydıran esnaflar var oldukça ve siz sayın “BAZI TEDARİKÇİLER” bu durumu görmezden gelip’’YAĞMA HASAN’ IN BÖREĞİ ’’gibi mal dağıtmaya devam ettikçe olacağı budur.

Tedarikçilerin malını bedava gibi düşünen zihniyet bir gün gelecek hem kendisini hemde toptancısınını batıracak. Elek sallanmaya başladı. Ssk pirim hacizleri, bağkur prim hacizleri, maliye vergi hacizleri alınacak kalırsa yakında da toptancı hacizleri başlayacak. Fakat bunlara ve bu durumlara sebep sizsiniz!

BAZI TEDARİKÇİLER“.

Tüm meslektaşlarıma hayırlı işler bol bereketli günler dilerim.

akagunduz

Levent Akagündüz

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Güneş gözlüğü mevsimlik değildir. Güneş gözlüğü mevsimlik değildir.

İnsanlar, güneş gözlüklerini yıllarca moda-süslenme, kar, rüzgar ve yabancı cisimlerden korumak, görünür ışık yoğunluğunu azaltmak amac...

Hususi Bahariye Dispanseri Hususi Bahariye Dispanseri

70’li yılların ortaları. Gözlük ve gözlükle ilgili malzemelerin çok değerli ve az olduğu yıllar....

Okul çağı çocukların büyüme ve gelişme dönemidir Okul çağı çocukların büyüme ve gelişme d...

Görmeyen çocuk öğrenemez. Gözlük çocuğunuzun gözlerini Dünya'ya açabilir. Gözlerimiz adeta beynimizin uzantısı gibi çalışır. Gözlerimiz...

Göz ve Zihin Açıklığı Göz ve Zihin Açıklığı

Görsel uyarılar hayata gözleri açmakla başlıyor. Göz gelişimi çocuklukta büyük ölçüde tamamlanıyor. Görme kalitesi kişinin geleceğini b...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
levent
levent
23 Ağustos 2014 19:10

Sayın Uma;
Seçim günü çay bahçesinde toplananların olduğu fotoğrafı gözünün önüne getir. Şimdi o adamlar neredeler. Özel üniversiteleri sonuna kadar destekleyen. Haddinden fazla sınıf açmalarına ön ayak olan, hizmet,makina, techizat,bilgi satarız diye düşlünenler.Bu müesseselerde hocalığa soyunmuş hocalar neredeler, hani önlem alacaklardı. Oralarda olma sebebleri buydu ne oldu. 🙁

mustafa
mustafa
23 Ağustos 2014 15:01

Şimdiye kadar bak açtırdıgınız 35 üniversitede kitabi olmayan hocası olmayan ve verilen diplomalara bak! Yılda kaç mezun var ona bak! Sürümü olmayan bir meslege yılda kaç tane mezun olduguna bak!

Mustafa UMA

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
2 bin kaçak gözlük yakalandı 2 bin kaçak gözlük yakala...

Edirne'de bir tırda gümrük kaçağı 2 bin gözlük ele geçirildi...

TİTCK’ da Başkan değişimi TİTCK’ da Başkan değişimi...

TİTCK Başkanı görevinden ayrıldı, yeni Başkan göreve başladı...

e-Rapor Sistemi Optik Reçete Bileşeni e-Rapor Sistemi Optik Reç...

e-Reçete Numarasının oluşturulması amacı ile e-Rapor sistemi...

Güneş gözlüğü mevsimlik değildir. Güneş gözlüğü mevsimlik d...

İnsanlar, güneş gözlüklerini yıllarca moda-süslenme, kar, rü...

Tıbbi Cihaz Taraflarının Dikkatine Tıbbi Cihaz Taraflarının ...

Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri ürün güvenliğini sağlamak amaçlı ...

ETO’ da seçimler yapıldı ETO’ da seçimler ya...

Beyaz listeden giren meslektaşlarımızın da dahil olduğu 41 k...

29. SILMO d’Or’un kazananları 29. SILMO d’Or̵...

SILMO d'Or, Paris'teki SILMO Fuarında 29. kez verildi. 24 Ey...

Oğlumun aklına uyup gözlükçü açtık! Oğlumun aklına uyup gözlü...

Bu dükkan hızlı bir şekilde her şeyi yutacak kadar büyük bir...

Ankara Ticaret Odası seçimlerinde adayız Ankara Ticaret Odası seçi...

Kamu sektörü ile özel sektör arasında köprü olan bu odalar, ...

Ağustos ayı katılım payı ödemesi Ağustos ayı katılım payı ...

Ağustos ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalışt...

Magazin HABERLERİ
Web TV