a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İstanbul’un ilk 10 gözlükçüsü!

Her zaman olduğu gibi bu hafta da size Moda Rehberi dünyasında İstanbul’un ilk 10 gözlükçüsü nü tanıtacağız.

28 Ekim 2022 - 17:30 'de eklendi.

İstanbul’un ilk 10 gözlükçüsü!

Havaların ısınmaya başladığı bu günlerde sizin için en gözde optik dükkanları seçtik.

Size alışverişlerinizde zaman kazandırmak ve seçimleriniz hakkında bilgilendirmek için…

İşte sırasıyla…

Vasat optik

Hafta içi belli bir saate kadar sessiz, vida taktırıp gevşeyen gözlükleriniz sıkıştırabileceğiniz bir dükkan. Akşama doğru kalabalıklaşır. Klasik bir semt gözlükçüsü. Geç kalırım dükkan kapanır diye endişe etmeyin. Sahibini yanda ki bilardo salonunda günün her saati görmek mümkün.

Hırt optik

Pek memnun kalmadığım dükkanlardan biri. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Optik konusunda da uzman olmadıkları belli. Bir şey almayınca çok kızıyorlar. Çalışanları da agresif. Hele o uzun saçlısının kısa boyuna falan da aldanmayın. Eli çok ağır.

Cool optik

Öğrencisiniz. Kuuul görünmek, kendi tarzınızı yaratmak istiyorsanız tam size göre bir dükkan. Hiç bir yerde, hiç kimse de olmayan gözlükler istiyorsunuz. Bir dünya para ödüyorsunuz. Veee size uygun biraz solmuş, bir düşme de kırılacak kuul bir gözlük sahibi oluyorsunuz. Tek sakıncası Bağdat caddesi bu tarz cool gözlük taşıyanlarla dolu.

AÇ optik

Güzel bir dükkan. Çalışanlar da öyle. Dükkan da hizmet adına yok, yok! Lens mi denemek istiyorsunuz? Sorun değil. Yasakmış diye korkmanıza gerek yok. Çok cesurlar. Yerine göre göz muayenesi bile yapıyorlar. Siz paradan haber verin. Fiyatta anlaşırsanız ameliyat bile yaparlar. Hastahane önüne koydukları adamları ile sektörün en iddialı gözlükçüleridir.

Yeni Moda Optik Show

Hayli geniş, farklı bölümleri olan, optik konusunda her ihtiyacınız karşılayabilecek Yeni AVM mağazalardan birindeyiz. Kararsız biriyseniz bile, bir şey almadan çıkmanız mümkün değil. Öyle sıcak bir ortam yaratılmış ki, soru sormaya bile utanıyorsunuz. Hoş,sorsanız da kimseyi bulamıyorsunuz. Başınızda bekleyip, ‘’nasıl yardımcı olabilirim? ‘’ diye soran birileri de yok. Gözlükleri kendiniz deneyip, kendiniz karar verebiliyorsunuz. Biraz el beceriniz varsa, atölyeye girip camlarınızı bile kendiniz takabilirsiniz. Kasaya kadar sınırsız özgürlük içindesiniz. Pazarlık yok.

Fesat Optik

Bir çeşit var ki, sormayın gitsin. İstanbul’un belki de en çok çeşidine sahip dükkanı. Luxottica, Safilo, Polis, Merve grup, adı sanı duyulmamış markalar hep onda. ’’Bu malı ben alırım,başkasına verme ‘’diyerek piyasada toplamadığı mal kalmamış bir dükkandayız. Bu güne kadar daha değerine bir mal sattığı duyulmamış. Başkalarına yar olmasın diye aldığı gözlükleri hemen değerinin altına satmasıyla meşhur. Siz müşteriler için bulunmaz bir nimet.

Hasan Optik

İsminde ki naiflikten de anlayacağınız gibi eski model optik dükkanlarından biri. Herkes sohbet için çay bahçesine, pastahaneye giderken siz rahatlıkla buraya gelebilirsiniz. ‘’Alan yok,satanı seveyim ‘’ anlayışı çevreye öylesine sinmiş ki; işletme sahibi Hasan Usta da ‘’battı balık yan gider ‘’ diyerek size eşlik etmekten keyif alacaktır.

İlmihal Optik

Şu ara Osmanlıcılık çok moda ya! Bu akımın sektöre uygulanmış bir dükkanındayız. Orijinal hat yazıları ile donatılmış duvarlarda ‘’Göz, insanın aynasıdır’’ yazmakta. Oldukça kısık seslerle konuşulan İlmihal Optik te işitme kaybı çekiyorsanız biraz uzak durmanızı tavsiye edeceğiz.

Butik Optik

Minik tabureler, küçük sipariş masalarına bakıp burayı dürümcü falan zannetmeyin. Renkleri yeşil beyaz olsa da burası çok eski bir gözlükçü dükkanı. 25 m2 yasağı çıkmadan açılmış bu dükkanda 40 yaşını aşkın 3 kişi çalışıyor. İçeriye 1 müşteriden fazlasını alamadıklarından Nimet abla gişesi gibi dışarıya bir servis kapısı açılmış. Kapı önündeki masalardan çayınızı içip, gözlüğünüzü seçebiliyorsunuz. Ortam acayip. Bu butik dükkanla beraber öğreniyorsunuz ki, boyu değil, işlevi önemli.

Doğal optik

Şimdi tek tek gözlüklerini tanıtacak değilim elbet. Piyasada aradığınız tüm gözlükler aşağı-yukarı burada da var. Farkları doğallığı. Sektörün en salaş dükkanı. Size doğal ortam yaratmak için hiçbir şeyden kaçınılmamış. İçeride beslenen 1 kanarya, bir sürü çiçek ve doğallığı bozmamak adına vitrinlerde 1 karış toz var.Hatta kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmeniz için 3’lü kanepeye uzanıp, bir süreliğine kestirebilirsiniz bile.

Tarz optik

Rezervasyon yaparak gideceğiniz bir mağaza. Vakitleri o kadar sınırlı ki; Seçeceğiniz gözlüğü önceden başka gözlükçülerde denemiş olmanız gerekir. Ya da gözlük konusunda internette bir iyice araştırma yapmanız gerekiyor ki, orada kaldığınız 5 dakika içinde siparişinizi verebilesiniz.

Mystical optik station grup

Son durağımız, Avrupai tarz da modern bir gözlük mağazası. Kişiye özel gözlükleri ile ünlü. Gözlük alabilmeniz için önce sizi iyice tanımaları gerekiyor. İyi bir referansla kabul edilebileceğiniz bu dükkanda, ekonomik durumunuzun ötesinde, sosyal ve siyasal durumunuz, beslendiğiniz kültür, giyim tarzınızdan arabanızın rengine dek iyi bir istihbarat sonucu belki size gözlük vermeyi kabul edebilirler. Size kişiliğinizi en iyi yansıtacak, gözlük konusunda uzman bir yerdesiniz. Bu yerden gözlük alabilmeniz, kredi notunuzun artması için bile bir sebeptir.

Siz düşünün artık.

Metin Turanlı

Not: Bu hikayedeki firmalar tamamen hayal ürünü olup gerçekle ilgisi yoktur…

Yazarın diğer yazılarını okumak için tıklayınız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 milyon adete ulaşması, 2025 yılında ise tahmini %0,5 büyüme oranına ulaşması...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı’nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde, 1890’ları günümüze taşıyan muhteşem bir Müze- Otel vardır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu O...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının ye...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 m...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bede...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar Pera Palas’taki Sırlarla ...

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı’nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde, ...

Optisyenlik Müesseseleri ve Çalışanları için Mevzuat Optisyenlik Müesseseleri ...

Optisyenlik Müesseseleri, sağlıkla ilgili yasal yükümlülükle...

Gözlük ve tıbbi cihaz hakkında bilgilendirme Gözlük ve tıbbi cihaz hak...

Gözlük çerçevesi ve numaralı gözlük camı, 4703, 3359 ve 181 ...

Anlık çeviri yapabilecek yapay zekalı akıllı gözlük tanıtıldı Anlık çeviri yapabilecek ...

Akıllı gözlükler uzun yıllardır hayatımızda olsa da Apple Vi...

Barberini için güneş panelleri Barberini için güneş pane...

Orta İtalya'nın Abruzzo bölgesindeki Barberini fabrikasını ç...

Taklit ürünlerde vergi kaybı 7,2 milyar dolar Taklit ürünlerde vergi ka...

Türkiye’de yaklaşık 17,2 milyar dolar büyüklüğe ulaşan kaçak...

Optisyenlik nasıl sürdürülebilir? Optisyenlik nasıl sürdürü...

Almanya da gözlükçü ve optometrist Uwe Hannig, "Optisyenlik ...

Magazin HABERLERİ
Web TV