a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

HER ŞEY KARMA KARIŞIK

  Sevgili meslekdaşlarım.Hani olurya birileri bir şeyi gizlemek için ortaya bir kemik atar, diğerleri kemikle oyalanırken atı alan Üsküdar’ı geçer. Bu mevzu günümüzdede, tarihtede böyle olmuştur. Anladığım kadarıyla hepte böyle olacaktır. İşin aslını bulmak zormudur? Yok kolaydır. Nasıl olur? Belgelerle.. O halde ortada dönen muhabbetleri ve her kafadan çıkan sesleri dinlediğimizde herkesin kendine göre haklı […]

14 Şubat 2013 - 23:59 'de eklendi ve 1431 kez görüntülendi. A+A-

HER ŞEY KARMA KARIŞIK

 

Sevgili meslekdaşlarım.Hani olurya birileri bir şeyi gizlemek için ortaya bir kemik atar, diğerleri kemikle oyalanırken atı alan Üsküdar’ı geçer.

Bu mevzu günümüzdede, tarihtede böyle olmuştur. Anladığım kadarıyla hepte böyle olacaktır. İşin aslını bulmak zormudur? Yok kolaydır. Nasıl olur? Belgelerle.. O halde ortada dönen muhabbetleri ve her kafadan çıkan sesleri dinlediğimizde herkesin kendine göre haklı olduğunu görüyor ve boşlukta kürek çektiğimizi hissediyorum. Tüm yaptığım istişareler maalesef beni bu duygulara taşıdı.

Önümüzde bir toplantı var SAMSUN ÇIKARTMASI diyelim adına. Tarihmi? Hafta sonu Gündem neyle meşgul OPTİMETRİYLE, ATASUN REKLAMLARIYLA, OTTİCALUX DÜKKANLARIYLA, ALDIĞIM DUYUMA GÖRE OPTİSYENLERİN KURACAĞI DERNEKLE (hemde biz dernek sayısını azaltmaya çalışırken), KOLTUKLARDAKİ KIPIRDANMALARLA, ECOO’yla, BUGÜNKÜ TAZE HABER YENİ BAŞ BELAMIZ DÜNYA OPTİĞİ SATIN ALAN ARAPLARLA. (Birde bunlar eksikti yani) falan,falan,..

Neyse gelelim konumuza, Bizler o derneğin, bu derneğin üyeleri; Dernek yöneticilerimizden ne bekliyoruz.Yukarıda anlattığım soruların cevaplarını, çözümleri ve yapacakları çalışmaların özünü, özetini. Verilecek cevaplar bizler tarafından sabırla beklenecek. Lütfen cevaplar net ve anlaşılır olsun sayın yöneticilerim. Kırmızı, yeşil, mavi veya o renk, bu renk hiç fark etmez.

Gayet net ve açık renksizde olabilir. Lütfen Artık herkes gizli kapaklı,kapalı kapılar ardında değil ortaya Herkesin duyacağı, okuyacağı net ve anlaşılır bir dille edebiyat sanatı yapmadan açık seçik ve çıkacak sonuçlardan birileri kırılacak diye gizlemek yerine dürüstçe rotayı anlatsın.

Bu tarihten sonra nemi olacak ak koyun,kara koyun belli olacak. O zaman bizlerde kimin ne olduğunu anlayacak ve son kararlarımızı vereceğiz.

Ben TOOMD üyesiyim; Hangisinin kaçıncı sırada olduğunu bilmem federasyon, konfederasyon; Girmemiz gereken hangisiyse açıklamalar yapıldıktan sonra hemen karar verip girelim ama açıklamalar tatminsiz olursa, benim fikrim bu karara yönetim kurulu değil BİZLER ÜYELER KARAR VERMELİYİZ. Netice olarak onları oraya bizler getirdik değimli? O halde karar merciği böyle bir konuda bizler olmalıyız.

Ben sokakta gezen bir ölçüyüm, meslekdaşlarımdan aldığım ortak fikir bu şayet bize faydası yok ise bizler ECOO, FEDERASYON, KONFEDERASYON HELE HELE OPTİMETRİYE DESTEK ORTAK ÇALIŞMALAR VE PROJELER İSTEMİYORUZ.

Sayın yöneticilerim bizler derneğinizin üyeleri olarak REFERANDUM istiyoruz.

Kendi geleceğimize yine bizler karar verelim istiyoruz. Tabi açıklamalardan sonra. Herkese hayırlı işler bol bereket dilerim.
LEVENT AKAGÜNDÜZ

(NE İŞİNE YARAYACAKSA? MESLEĞİ VE MESLEKDAŞLARI İÇİN ÇABALAYAN STATİKOCU)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şehir Kulübü Şehir Kulübü

Sadullah bey! Dedi. Bu kasaba da işini ilimle fenle icra eden biri olarak, yine fenni sıfatını hak eden zatıalinizle çarpışmak ne saade...

Görmek! Görmek!

Düzenli Göz muayenelerini genel sağlık bakımının bir parçası haline getirecek düzenlemeleri yapmalıyız....

Optisyenlik “geleneksel el sanatları” mesleği değildir Optisyenlik “geleneksel el sanatları” me...

Genç nüfusuyla övünen Türkiye’nin nüfusu yaşlanma eğrisindedir ve presbiyobiye bağlı gözlük talebinde büyük artışlar beklenmelidir....

Geleneksel müesseseleri zor günler bekliyor Geleneksel müesseseleri zor günler bekli...

Sağlık mesleklerini piyasalaştırırsanız, ticaret mesleğine dönüşürsek sağlık harcamalarımız artar. Pazar sermaye lehine el değiştirir....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(9 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
9 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
9 yıl önce

Sevgili Levent Oh be! Nihayet internet sorunum çözüldü. İlk okuduğum yazı, senin yazın ve yazına gelen yorumlar oldu. Yazını okurken kendi kalbimin sesini duydum. Yazdıklarının tümüne katılıyorum. Ben seni çok iyi anlıyorum. Kimseye yazını düzelttirme. Biçim değil öz önemlidir. Karşına senden çok daha fazla kitap okumuş ve üç üniversite bitirmiş, dolaşmadığı yabancı ülke kalmamış ve kart vizitlerinde yüksek ünvanlar yazan kişiler çıkabilir. Senin ilk yapacağın, karşına çıkan bu kişilerin bilgilerini kimin hizmetine sunduklarıdır. Tanıştığın kişilerde arayacağın nitelik dürüstlük ve samimiyet olmalıdır. Bu yoksa sal ipini gitsin… Uyumlaşma sürecinden geçmiş olanlar uyumlaşmaya karşı çıkanları bir türlü anlayamazlar. Bu güzel yazın için… Read more »

serkan şanver
serkan şanver
9 yıl önce

Sevgili levent abim sen bak işine baksın millet imla hatası düzeltmeye sen diyorsun canakkale birileri derki yazdıgın yazı tophane. hesabı. bence bu insanlara iylik yaramaz kim ne yparsa yapsın ben bir Dernek başkanına gidiyorum hayırlı olsun diyorum adam bir çay ısmarlamadı ısmarlamayı bırak Konuşma dı bile sen nelerden bahsediyorsun levent abi bu meslegi günü birlik yaşa sonra acarsın bir Dönerci bakarız başımızın caresine..
Unutmadan insanların hatasını yüzlerine yada ulu orta degil gizlice söyleyin.
hz muhammet CC efendimiz.

hamdi selvi
hamdi selvi
9 yıl önce

SAYIN AKAGÜNDÜZ yazılanlara dikkat ediyorum hala neye evet neye HAYIR diyeceğini bilmeyenler olduğunu görüyorum REFERANDUM düşünce düşünce değişikliği falan değildir BİZİ DE buna inanmamızı bekleyecek kadar AHMAK yerine koymasınlar ÖYLE bir tablo çizdinizki kime ne faydası OLUR ekranlarda birine SÖYLETTİLER bunu her halde meydanlarda MİTİNĞ yapıp söyletecek halleri yoktu bu KONFEDERASYON faso fiso olduğunu yaşamayacağını İFLAS edeceğini ÇÖKECEĞİNİ kanıtlamak için HER yola baş vuruyorlar REFERANDUM fareli köyün kavalcısın daki gibi TOPLUMSAL mualefeti yönlendirir YANILTIR üyelerimizin SİSTEM içinde kalarak OYALANMASINI sağlar BU BİR ALGI TIKANMASI BİR ÇEŞİT TANPONLAMA KÖRLEŞMEDİR sanal mualefet İMALATI konusun da OLAN odaklar bu gibi FALİYETLERİ YÖNLENDİRMEK için… Read more »

uma
uma
9 yıl önce

yapmayın arkadaşlar ayıp oluyor başkalarına sofra açıyorsunuz
saygılar

yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
9 yıl önce

hulusi bey bir yazıya takılmış vehatta bir cok yazıya.madem yazılara bu kadar takıntın var var ise meslekten iseniz neden yapılan yanlışlara göz yumuyorsunuz.demekki siz işinize geleni alıyorsunuz.levent arkadaşım hatalıysada düşüncesini yazmış gayette güzel

hulusi gerten
hulusi gerten
9 yıl önce

gözlükçü olabilmek için önce yazı yazmayı becermek gerekmiyor mu? Optimetri değil, optometri… geri kalan hataları da yazacaktım ama galiba bu alan bunun için yetmez.

LEVENT
LEVENT
9 yıl önce
Yanıtla  hulusi gerten

Sağ olasın edebiyatçı kardeşim Hulusi.Bütün yazıda alacak bir şey bulamadın,işine gelmedi edebiyatımamı takıldın.Mailini yolla yazılarımı sana yollayayım sen düzelt öğle yayınlansın.Özüne bak özüne,parmağıma bakmazsan ben şaşıyım gidersin ……. bilmem nereye:):) adres tarif ettim sanat yapmadım..Yapamamda zaten zira gözlükçüyüm ebebiyatçı değil Sen parmağımı takip et yeter.Yorum yazacağına güzel imlalı yazılar yaz fikirlerini görelim.Allah seninde yolunu açık etsin.

İsmail UYAR
İsmail UYAR
9 yıl önce
Yanıtla  hulusi gerten

Başkalarının hatalarını aramaktansa önce kendi yazdığınız yoruma ve kendi hatalarınıza bakın. Yazdığınız yorumun yukarda ki makale ile uzaktan yakından alakası olmadığı gibi sizinde yazı yazma yeteneğiniz olsaydı kurduğunuz cümlelerin baş harfi büyük olur imlâ hatası olmazdı.

Başkalarının kusurlarını örtmede gece gibi ol (Hz.Mevlana)
Eğer başkalarının hatasını ararsanız birisi de böyle sizin hatanızı alır masaya koyar.

çiğdem murtazalar
çiğdem murtazalar
9 yıl önce
Yanıtla  İsmail UYAR

KLAVYE HATASI OLABİLİR İMLA KURALLARI OLUŞABİLİR.LÜTFEN ARKADAŞLAR YAZININ İMLA HATASINA YAZIM KURALLARINA DEĞİL KONUSUNA VE NE ANLATILMAK İSTENDİĞİNE YOGUNLAŞALIM.
EDEBİYAT ÇI DEĞİL GÖZLÜK ÇÜ YÜZ:))
LEVENT BEY YÜREĞİNİZE SAĞLIK DİYORUM.

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

Koronavirüs vakaları arttı Koronavirüs vakaları artt...

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında kısıtlamaların tam...

Sağlık Alanında Reklam Yasağı ve Nedenleri Sağlık Alanında Reklam Ya...

Sağlık alanında reklamın neden yasak olduğunun yanıtı, rekla...

Gece görüşleri artık daha güvenli! Gece görüşleri artık daha...

Avustralyalı araştırmacılar, son derece hafif, ucuz ve seri ...

Güneş gözlüğünde zaman aşımına dikkat! Güneş gözlüğünde zaman aş...

Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş ...

İş yaptıkları şirketi satın aldılar İş yaptıkları şirketi sat...

Gazi, gözlük camlarının iç pazarda satışının yanı sıra Porte...

Magazin HABERLERİ
Web TV
9
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx