a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Hiç rahatsızlık duyduğunuz olur mu?

Biri kendi hakkında ya da gerçekleştirdiği bir eylem hakkında bazı konuları açıklamak zorunda kaldığında veya birileri hakkında açıklama yaparken büyüklükten söz ettiğinde ve bunun gerçek anlamda kullanılmadığını bildiğinizde rahatsızlık hisseder misiniz? Sizi bilmiyorum ama bu gerçeği bilmek beni çok rahatsız eder. Bu yüzden hiç tereddüt etmeden gerçeği açıklamak ve aslında başka şekilde büyük olduğunu duyurmak […]

25 Nisan 2012 - 16:18 'de eklendi ve 1412 kez görüntülendi. A+A-

Hiç rahatsızlık duyduğunuz olur mu?

Biri kendi hakkında ya da gerçekleştirdiği bir eylem hakkında bazı konuları açıklamak zorunda kaldığında veya birileri hakkında açıklama yaparken büyüklükten söz ettiğinde ve bunun gerçek anlamda kullanılmadığını bildiğinizde rahatsızlık hisseder misiniz?

Sizi bilmiyorum ama bu gerçeği bilmek beni çok rahatsız eder. Bu yüzden hiç tereddüt etmeden gerçeği açıklamak ve aslında başka şekilde büyük olduğunu duyurmak gereğini duyarım çoğu zaman.

Bir adam kaçakçı olarak zan altındaysa ona sektör dinamiği büyük tedarikçi demek yerine bu kaçakçılıkta büyük ve ondan size gelebilecek zararlardan kendinizi koruyun demek gerekiyor.
Bir adam haksız rekabetten, toplumu yanıltmaktan, kanun ve yönetmeliğe aykırı davranmaktan birçok kez sıkıntı yaşamışsa ona sektörün dinamiği veya sektörün lider firması demek yerine onunla mücadele etmek gerekir.

Ha bunları yapmıyor ve hala bunlara büyük diyorsan o zaman sen onlara ya göbeğinden bağlısın ya da ellerine öyle bir koz vermişsin ki istesen de mücadele edemezsin.

İşte önemli olan bu. Karnında kimsenin çocuğu olmadan yürümek ve mücadele ederken şahsi korkular taşımamak.
Başarıyı çalışmalarınla kazanmak ve kazanımlarından aldığın hazzı tabanınla paylaşmak en büyük mükâfattır.
Yaşam süreci içerisinde karşınızda gelişen olayları inceler ve insanların yaptıkları hatalardan ders almayı bilirseniz başarılı olmasanız da utanmazsınız. Başarısız olmak utanacak bir şey yapmaktan daha kötü değildir.

Ne ben ne de arkadaşlarım en büyük biziz demedik; bundan sonra da demeyeceğiz. Bizler sadece büyüğün bir parçasıyız.

Buraya da rakiplerimiz hakkında sayfalarca yalanlardan oluşan raporlar hazırlayıp Başbakanlığa kadar sunarak, insanların arkasından dedikodu yaparak, siyasi iftiralarda bulunarak, bir komşuya yapılan yardımı şahsi çıkarlarımız için aşağılıkça kullanarak ve her türlü entrikaları çevirerek gelmedik.

Konfederasyonun İstanbul ayağı eksik kalmasın ve İstanbul’daki meslektaşlarımız konfederasyonda temsil gücünden mahrum kalmasın diye küçük bir dernek kurduk.

Kalabalık olmayan fakat büyük erdemler taşıyan bir grup inançlı insandan oluşan çekirdek kadro öneli çalışmaların altına imza attı bıkmadan yorulmadan ekip olarak canla ve başla çalıştı. Şimdi tüm Türkiye’nin tanıdığı, altı yüzden fazla üyeye sahip bir dernek olduk.

Her geçen gün biraz daha büyüdük. Biz büyükçe kavgamız da büyüdü üyelerimiz olan dostlarımız çoğaldıkça onların ekmeğine göz koyanlardan oluşan düşmanlarımızın da çoğaldığını gördük.

Bizler birkaç kişilik bir grupken yerimizde saydığımız günlerde öyle mücadele ettik ki çıkardığımız ses Edirne’den, Diyarbakır’dan ve hatta Trabzon’dan duyuldu. Oralardaki dostlarımız duydukları bu sese kulak verdiler.

Onlardan aldığımız destekle o kadar büyüdük ki parçası olduğumuz bütünün yürürken attıkları adımlardan çıkan ses mehteran takımının marşları gibi düşmanlarının yüreğini hoplatmayı başardı.

Yerinde sayanlar ses çıkarır. Bu ses başlayacak yürüyüşün sesidir. Yürüyüş boyunca da atılan her adımdan ses çıkar. Bu ses de ulaşılmak istenen hedefe yönelindiğinin sesidir.

Geri gidenler yani artık kazandığı toprakları terk edenler, asıl tehlikeli olanlar onlardırlar. Tabanını kaybetmiş, insanları küstürmüş, bütün prestijini yitirmiş ve artık başarma şansları kalmamıştır. İçleri nefret doludur. Bu güne kadar yaptıklarının hata olduğunu kabul etmek yerine kin doludur yürekleri.

Onlar artık önceden sürdükleri saltanatı bir daha yaşayamayacaklarını bildikleri ve kendilerinden başka kıymetli bir şey olmadığı için bu nefretlerini lav gibi püskürtürler.  Çünkü onlar yalnızdır, aldıkları destek azalmıştır. Bir zamanlar onları ileri sürüp destek olanların bazıları desteği çekmişlerdir ve şimdi kötülük zamanıdır. Geri çekilirken etrafı yakıp yıkmak, kaçarken bıraktığı bölgelere yani gelenleri sıkıntıya sokmak için  suları zehirlemek ve kendinden sonra tufan oluşturmak tek amaçlarıdır.

Şimdi insan içine çıkamıyorlarsa bundan sonra insan içine hiç çıkamayacaklarını bildiklerinden kendilerinden sonra insan bırakmamak için uğraşırlar.

Ben bu dönemden sonra yönetimde görev almayacağım ama hep aralarında olduğum dostlarım olacak ve her zaman hayırla anılmak isterim bunun için çalışıyorum. Yerinde saydığım ve yürüdüğüm zamanlarda buna özen gösteriyorum.

Beni tanımlayan karekod bu :


Peki ya sen eski dostum karekodun çözümlendiğinde, ekranda seni tanımlayan cümleler ne olacak?

Turgut Çakar

 

Optisyenin Sesi Dergisi Nisan sayısından alınmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ben neymişim be! Ben neymişim be!

Ben her bahar aşık olurum diyor ya Sezen Aksu, ben de her bahar 18 yaşımda olurum. 18 yaşımı hatırlarım....

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleğine harcamış, evlenmiş, 2 çocuğu olmuş kariyer sahibi biri. 30 yıldır bu mes...

Siftah Siftah

Siftah, ne güzel bir adettir. İş olsa da olmasa da dükkandan içeriye atılan birkaç kuruş, güne güzel başlamak için bir teşviktir adeta....

Perili Köşk Perili Köşk

Ben hemen gözlüğü elime alıp inceleyecektim ki; Ülkü hanım elime vurdu....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
levent akagündüz
levent akagündüz
26 Nisan 2012 15:11

:):):) HATTA :):):):):):)
ŞÜPHEN OLMASIN.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Opak Lens deposunda yangın çıktı Opak Lens deposunda yangı...

Opak Lens firmasının İstanbul Beykoz da bulunan merkez depos...

Ben neymişim be! Ben neymişim be!

Ben her bahar aşık olurum diyor ya Sezen Aksu, ben de her ba...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı dileriz....

Sektörün nabzı bu fuar da atacak! Sektörün nabzı bu fuar da...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir'i fuar...

2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılı...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için k...

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İş...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Magazin HABERLERİ
Web TV