a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

GİRİŞ VE KAYIT İŞLEMİ BEŞBİN GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR – Taylan KÜÇÜKER

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.   50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN TİTUBB NA, GİRİŞ   VE […]

20 Nisan 2012 - 11:03 'de eklendi ve 1115 kez görüntülendi. A+A-

GİRİŞ VE KAYIT İŞLEMİ BEŞBİN GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR – Taylan KÜÇÜKER

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.

 

50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN TİTUBB NA, GİRİŞ   VE KAYIT İŞLEMİ, 5000 GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR
http://www.iegm.gov.tr/Default.aspx?sayfa=anasayfa&newsId=901

 

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.

Eczacılarda karekod uygulaması konusunda yanlış bilgiler yanlış örnekler veriliyor. Eczacılar envanterlerindeki ürünleri TİTUBB girmemişlerdir. Üreticileri girmiş geçici barkod almış ve Eczanelere dağıtmıştır. Gözlükçülük alanında da doğru olacak uygulama budur. CE li üreticisi aktif ürünlerin karekodları tedarikçisi tarafında müesseselere verilmelidir. Firmalar bu amaçlar gözlükçülerden stok bilgilerini istediler. Kaldıki Geçici karekod sürelidir. Eczanelerde 2 sene sonra geçici karekodlu ürünleri SGK almıyoruz dediler. İade ettik geri dönüşleri bile henüz yapılmadı.
Geçici karekodla, ENVANTERLERİNDEKİ, CE li üreticisi aktif ürünlerini, giren arkadaşlarımıza, yarın örneğin 2 sene sonra SGK ben artık geçici karekod (237) ile ürün almıyorum derse envanterlerindeki ürünleri meslektaşlarımız ne yapacaktır? Bunun garantisi var mı? Ayrıca 2011 envanteri girilecek deniyor? Şu anda Nisan ayı bitiyor, envanterler değişti geçen 4 ayda ürünlerin bir kısmı kurumlara bir kısmı da peşin satıldı, bunlar sistemden nasıl düşülecek? bu şekli ile girilen her envanter yanlış, Envanter konusu ciddi ve hassas bir konu, bu konuda meslektaşlarımız doğru yönlendirilmelidir.

Ayrıca SGK üreticisi belli olmayan ve üreticisi aktif olmayan CE siz ürünleri de sisteme girilmesine izin veriyor? Peki, bu ürünlere hangi garanti belgesi eklenecek? Bu ürünleri kuruma verenler sözleşme hükümlerine aykırı davranmış olmayacak mı? Kurum yarın bu ürünler için sözleşme hükümlerine göre garanti belgesinde olduğu ceza keserse mağduriyetler nasıl giderilecek?

2012 ürünlerine tedarikçiler karekod verecekler,2012 ye karekod veren neden 2011 e veremiyor? Üreticisi aktif CE li ürünlerin tüm sorumluluğu tedarikçisine aittir. GERÇEKTE 50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN GİRİŞ İŞLEMİ, 5000 GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR. Sağlık Bakanlığı duyurusunda Girilmesi istenen ürünler 2011 envanterinde bulunan, CE siz üreticisi belli(aktif) olan ürünler ile üreticisi belli olmayan ürünler ifade ediliyor.

CE li, CE işareti taşıyan ürünlerin sorumluluğu tedarikçisine aittir. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır. Biz karekodlarını vermiyoruz diyerek bu sorumluluktan kurtulamazlar. Orijinal karekodları vermeleri yasal sorumluklarıdır. 

Ayrıca Beğenirsiniz beğenmezsiniz, desteklersiniz desteklemezsiniz, Ortada bir mahkeme kararı var, SGK bu konuda bir mütalaa bildirmeden, önce yalan ilan ettiğiniz, sonra tanımadığınız karar ile ilgilide hukuk açısından saygılı davranmak gerekir.

Üyesi olan meslektaşlarının maddi ve manevi hak ve menfaatlerini korumak varken, neden ve niçin SERMAYENİN değirmenine su taşıyorsunuz?

Taylan KÜÇÜKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şehir Kulübü Şehir Kulübü

Sadullah bey! Dedi. Bu kasaba da işini ilimle fenle icra eden biri olarak, yine fenni sıfatını hak eden zatıalinizle çarpışmak ne saade...

Görmek! Görmek!

Düzenli Göz muayenelerini genel sağlık bakımının bir parçası haline getirecek düzenlemeleri yapmalıyız....

Optisyenlik “geleneksel el sanatları” mesleği değildir Optisyenlik “geleneksel el sanatları” me...

Genç nüfusuyla övünen Türkiye’nin nüfusu yaşlanma eğrisindedir ve presbiyobiye bağlı gözlük talebinde büyük artışlar beklenmelidir....

Geleneksel müesseseleri zor günler bekliyor Geleneksel müesseseleri zor günler bekli...

Sağlık mesleklerini piyasalaştırırsanız, ticaret mesleğine dönüşürsek sağlık harcamalarımız artar. Pazar sermaye lehine el değiştirir....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
oktay@oktay
[email protected]
10 yıl önce

BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYOS KIYAMATE

ZAFER COŞAR
ZAFER COŞAR
10 yıl önce

ŞİFREM NE ZAMAN GELECEK.

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz! Güneşin zararlı etkilerin...

Pek çok insan, güneş gözlüklerinin yalnızca plajda sıcak ve ...

Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük...

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, ...

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni ...

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı öd...

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığ...

Taziye Mesajı Taziye Mesajı

Canımızı Askeri cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladık....

Teoman’ a gözlük reklamından 17 Milyon! Teoman’ a gözlük re...

Başarılı müzisyen söylenenlere göre hem saat hem de gözlük m...

Sgk reçeteleri ve hatalar hakkında! Sgk reçeteleri ve hatalar...

Yaklaşan yaz ayları ve Kurum personelinin yıllık izinlerde o...

Kamuoyuna Duyuru Kamuoyuna Duyuru

Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu ve üyeleri o...

Katılım Paylarına yeni düzenleme! Katılım Paylarına yeni dü...

Hükümetin ek bütçe teklifi, SGK tarafından hastalardan alına...

Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Magazin HABERLERİ
Web TV
2
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx