a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

GİRİŞ VE KAYIT İŞLEMİ BEŞBİN GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR – Taylan KÜÇÜKER

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.   50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN TİTUBB NA, GİRİŞ   VE […]

20 Nisan 2012 - 11:03 'de eklendi.

GİRİŞ VE KAYIT İŞLEMİ BEŞBİN GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR – Taylan KÜÇÜKER

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.

 

50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN TİTUBB NA, GİRİŞ   VE KAYIT İŞLEMİ, 5000 GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR
http://www.iegm.gov.tr/Default.aspx?sayfa=anasayfa&newsId=901

 

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.

Eczacılarda karekod uygulaması konusunda yanlış bilgiler yanlış örnekler veriliyor. Eczacılar envanterlerindeki ürünleri TİTUBB girmemişlerdir. Üreticileri girmiş geçici barkod almış ve Eczanelere dağıtmıştır. Gözlükçülük alanında da doğru olacak uygulama budur. CE li üreticisi aktif ürünlerin karekodları tedarikçisi tarafında müesseselere verilmelidir. Firmalar bu amaçlar gözlükçülerden stok bilgilerini istediler. Kaldıki Geçici karekod sürelidir. Eczanelerde 2 sene sonra geçici karekodlu ürünleri SGK almıyoruz dediler. İade ettik geri dönüşleri bile henüz yapılmadı.
Geçici karekodla, ENVANTERLERİNDEKİ, CE li üreticisi aktif ürünlerini, giren arkadaşlarımıza, yarın örneğin 2 sene sonra SGK ben artık geçici karekod (237) ile ürün almıyorum derse envanterlerindeki ürünleri meslektaşlarımız ne yapacaktır? Bunun garantisi var mı? Ayrıca 2011 envanteri girilecek deniyor? Şu anda Nisan ayı bitiyor, envanterler değişti geçen 4 ayda ürünlerin bir kısmı kurumlara bir kısmı da peşin satıldı, bunlar sistemden nasıl düşülecek? bu şekli ile girilen her envanter yanlış, Envanter konusu ciddi ve hassas bir konu, bu konuda meslektaşlarımız doğru yönlendirilmelidir.

Ayrıca SGK üreticisi belli olmayan ve üreticisi aktif olmayan CE siz ürünleri de sisteme girilmesine izin veriyor? Peki, bu ürünlere hangi garanti belgesi eklenecek? Bu ürünleri kuruma verenler sözleşme hükümlerine aykırı davranmış olmayacak mı? Kurum yarın bu ürünler için sözleşme hükümlerine göre garanti belgesinde olduğu ceza keserse mağduriyetler nasıl giderilecek?

2012 ürünlerine tedarikçiler karekod verecekler,2012 ye karekod veren neden 2011 e veremiyor? Üreticisi aktif CE li ürünlerin tüm sorumluluğu tedarikçisine aittir. GERÇEKTE 50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN GİRİŞ İŞLEMİ, 5000 GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR. Sağlık Bakanlığı duyurusunda Girilmesi istenen ürünler 2011 envanterinde bulunan, CE siz üreticisi belli(aktif) olan ürünler ile üreticisi belli olmayan ürünler ifade ediliyor.

CE li, CE işareti taşıyan ürünlerin sorumluluğu tedarikçisine aittir. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır. Biz karekodlarını vermiyoruz diyerek bu sorumluluktan kurtulamazlar. Orijinal karekodları vermeleri yasal sorumluklarıdır. 

Ayrıca Beğenirsiniz beğenmezsiniz, desteklersiniz desteklemezsiniz, Ortada bir mahkeme kararı var, SGK bu konuda bir mütalaa bildirmeden, önce yalan ilan ettiğiniz, sonra tanımadığınız karar ile ilgilide hukuk açısından saygılı davranmak gerekir.

Üyesi olan meslektaşlarının maddi ve manevi hak ve menfaatlerini korumak varken, neden ve niçin SERMAYENİN değirmenine su taşıyorsunuz?

Taylan KÜÇÜKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tulumba Tulumba

Ev ile arası bozulduğunda bana geldi, İşten çıkarıldığında soluğu benim yanımda aldı, Eşinden ayrıldığında yine benim yanımda efkar att...

Esra Beni Eversene! Esra Beni Eversene!

Bir tane bile göz doktoru bir kadın katılmadı ki, kapalım hemen. Üstte muayene, altta dükkan. Ondan sonra istediği kadar Optometri gels...

Türkiye’de lazer cerrahisi neden artıyor? Türkiye’de lazer cerrahisi neden artıyor...

Gözlükçüler çağdaş insanlardır.. Çağdaş olmak teknoloji kullanmayı da gerektirir. Gözlükçüler olarak lazer cerrahisine karşı değiliz. ...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
oktay@oktay
oktay@oktay
28 Nisan 2012 09:34

BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYOS KIYAMATE

ZAFER COŞAR
ZAFER COŞAR
20 Nisan 2012 11:26

ŞİFREM NE ZAMAN GELECEK.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Dünya Çapındaki Gözlük Müzeleri Dünya Çapındaki Gözlük Mü...

Gözlüklerin büyüleyici tarihi, dünyanın dört bir yanındaki g...

Mezunların istihdam oranı yüzde 75,6 Mezunların istihdam oranı...

Ön lisans mezunları için kayıtlı istihdam oranı ise 2022'de ...

EssilorLuxottica Supreme’i 1,5 milyar dolara satın aldı EssilorLuxottica Supreme&...

Sokak giyim markası Supreme'i VF Corporation'dan 1,5 milyar ...

OptisyeninSesi e dergi/ 128.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Avrupa: satın alma gücünde büyük farklılıklar Avrupa: satın alma gücünd...

Kişi başına 12.067 Euro ile Lüksemburglular perakendeye en ç...

SGK emeklilere indirim yapan kurum ve kuruluşları açıkladı SGK emeklilere indirim ya...

SGK, emeklilere yönelik olarak indirim yapan kurum ve kurulu...

Sizinde sekiz zekanız var! Sizinde sekiz zekanız var...

Herkes sekiz zeka ile doğar desek ne düşünürsünüz?...

15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu O...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının ye...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 m...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bede...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV