a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

GİRİŞ VE KAYIT İŞLEMİ BEŞBİN GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR – Taylan KÜÇÜKER

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.   50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN TİTUBB NA, GİRİŞ   VE […]

20 Nisan 2012 - 11:03 'de eklendi ve 1326 kez görüntülendi. A+A-

GİRİŞ VE KAYIT İŞLEMİ BEŞBİN GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR – Taylan KÜÇÜKER

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.

 

50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN TİTUBB NA, GİRİŞ   VE KAYIT İŞLEMİ, 5000 GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR
http://www.iegm.gov.tr/Default.aspx?sayfa=anasayfa&newsId=901

 

TC Sağlık Bakanlığının son duyurusu dikkatle incelediğinizde, CE siz üreticisi aktif ve Üreticisi belli olmayan ürünler için giriş öngörülmekte, CE li (CE işareti taşıyan üreticisi aktif ürünleri de )optisyenlik müessesesi girecek diye bir hüküm görüş bulunmamaktadır. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır.

Eczacılarda karekod uygulaması konusunda yanlış bilgiler yanlış örnekler veriliyor. Eczacılar envanterlerindeki ürünleri TİTUBB girmemişlerdir. Üreticileri girmiş geçici barkod almış ve Eczanelere dağıtmıştır. Gözlükçülük alanında da doğru olacak uygulama budur. CE li üreticisi aktif ürünlerin karekodları tedarikçisi tarafında müesseselere verilmelidir. Firmalar bu amaçlar gözlükçülerden stok bilgilerini istediler. Kaldıki Geçici karekod sürelidir. Eczanelerde 2 sene sonra geçici karekodlu ürünleri SGK almıyoruz dediler. İade ettik geri dönüşleri bile henüz yapılmadı.
Geçici karekodla, ENVANTERLERİNDEKİ, CE li üreticisi aktif ürünlerini, giren arkadaşlarımıza, yarın örneğin 2 sene sonra SGK ben artık geçici karekod (237) ile ürün almıyorum derse envanterlerindeki ürünleri meslektaşlarımız ne yapacaktır? Bunun garantisi var mı? Ayrıca 2011 envanteri girilecek deniyor? Şu anda Nisan ayı bitiyor, envanterler değişti geçen 4 ayda ürünlerin bir kısmı kurumlara bir kısmı da peşin satıldı, bunlar sistemden nasıl düşülecek? bu şekli ile girilen her envanter yanlış, Envanter konusu ciddi ve hassas bir konu, bu konuda meslektaşlarımız doğru yönlendirilmelidir.

Ayrıca SGK üreticisi belli olmayan ve üreticisi aktif olmayan CE siz ürünleri de sisteme girilmesine izin veriyor? Peki, bu ürünlere hangi garanti belgesi eklenecek? Bu ürünleri kuruma verenler sözleşme hükümlerine aykırı davranmış olmayacak mı? Kurum yarın bu ürünler için sözleşme hükümlerine göre garanti belgesinde olduğu ceza keserse mağduriyetler nasıl giderilecek?

2012 ürünlerine tedarikçiler karekod verecekler,2012 ye karekod veren neden 2011 e veremiyor? Üreticisi aktif CE li ürünlerin tüm sorumluluğu tedarikçisine aittir. GERÇEKTE 50 TEDARİKÇİNİN SORUMLULUĞU OLAN GİRİŞ İŞLEMİ, 5000 GÖZLÜKÇÜYE YÜKLENİYOR. Sağlık Bakanlığı duyurusunda Girilmesi istenen ürünler 2011 envanterinde bulunan, CE siz üreticisi belli(aktif) olan ürünler ile üreticisi belli olmayan ürünler ifade ediliyor.

CE li, CE işareti taşıyan ürünlerin sorumluluğu tedarikçisine aittir. TC Sağlık Bakanlığı TİTUBB ile ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİNİN takibini yapmaktadır. Biz karekodlarını vermiyoruz diyerek bu sorumluluktan kurtulamazlar. Orijinal karekodları vermeleri yasal sorumluklarıdır. 

Ayrıca Beğenirsiniz beğenmezsiniz, desteklersiniz desteklemezsiniz, Ortada bir mahkeme kararı var, SGK bu konuda bir mütalaa bildirmeden, önce yalan ilan ettiğiniz, sonra tanımadığınız karar ile ilgilide hukuk açısından saygılı davranmak gerekir.

Üyesi olan meslektaşlarının maddi ve manevi hak ve menfaatlerini korumak varken, neden ve niçin SERMAYENİN değirmenine su taşıyorsunuz?

Taylan KÜÇÜKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleğine harcamış, evlenmiş, 2 çocuğu olmuş kariyer sahibi biri. 30 yıldır bu mes...

Siftah Siftah

Siftah, ne güzel bir adettir. İş olsa da olmasa da dükkandan içeriye atılan birkaç kuruş, güne güzel başlamak için bir teşviktir adeta....

Perili Köşk Perili Köşk

Ben hemen gözlüğü elime alıp inceleyecektim ki; Ülkü hanım elime vurdu....

Optisyenler için haczedilebilirlik Optisyenler için haczedilebilirlik

OPTİSYENLERİN HACZEDİLMEZLİK İTİRAZLARININ İİK VE ANAYASA KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMESİ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
oktay@oktay
oktay@oktay
28 Nisan 2012 09:34

BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYOS KIYAMATE

ZAFER COŞAR
ZAFER COŞAR
20 Nisan 2012 11:26

ŞİFREM NE ZAMAN GELECEK.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılı...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için k...

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İş...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Magazin HABERLERİ
Web TV