a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Bizler birlik için söz vermiştik.

  Bizler hiçbir zaman bu kaotik ortamda bulunmak istemedik. Değerli meslektaşlarım. 24 Haziran 2012 tarihi, bütün tahminleri aşan bir değişimi beraberinde getirmiştir. Yıllardır mücadelenin odağında bulunan Sayın Abdullah Aydın seçimi kaybettikten sonra uzun zamandır birlikte çalıştıkları arkadaşları ve onlara hizmet edecek amaçların gerçekleşmesi için kendi hareketini kurmuştur. Artık bir kenara çekilip amaçları için çalışmalarına aralıksız […]

26 Şubat 2013 - 14:46 'de eklendi ve 1737 kez görüntülendi. A+A-

Bizler birlik için söz vermiştik.

 

Bizler hiçbir zaman bu kaotik ortamda bulunmak istemedik.

Değerli meslektaşlarım.

24 Haziran 2012 tarihi, bütün tahminleri aşan bir değişimi beraberinde getirmiştir.

Yıllardır mücadelenin odağında bulunan Sayın Abdullah Aydın seçimi kaybettikten sonra uzun zamandır birlikte çalıştıkları arkadaşları ve onlara hizmet edecek amaçların gerçekleşmesi için kendi hareketini kurmuştur. Artık bir kenara çekilip amaçları için çalışmalarına aralıksız devam ederken diğer yandan sektörü takip etmektedir.Bunun yanı sıra diğer tarafta yıllardır üstüne ölü toprağı serpilmiş, emekliliğini ilan etmiş ve ticaretinden başka bir şeyle ilgilenmemiş kişi ve gruplar silkinip sahaya inmeye karar vermişlerdir.

Konfederasyon, büyüklüğünün ve kurumsal yapısının getirdiği sorumluluk gereği sahada çekilmek istediği polemiklerin içine girmemeye özen gösterirken, bu kişiler daha da saldırganlaşmış ve gerçek dışı beyanlarla konfederasyon yapısını yıpratmayı planlayarak kendilerine bir rota çizmişlerdir.Son dönemlerde yayınlanan yazılara baktığınızda asılsız ithamlar, tahrik edici cümleler ve tehditlerin ne denli yoğun olduğunu sizler de görmüşsünüzdür.

Sayın meslektaşım Çiğdem Murtazalar’ın bir yorumunda değindiği ve “Beni de aradılar” dediği kişi benim. Diğer değerli meslektaşlarım gibi kendisini de arayıp sitelerde çıkan yazılarından dolayı aklında ne kadar endişe ve soru varsa yazmasını istemiş bunların tamamına cevap vereceğimi dile getirmiştim. Hala da sözümün arkasındayım. Bizler hiçbir zaman bu kaotik ortamda bulunmak istemedik. Suskunluğumuz verecek cevabımızın olmayışı veya suçlu oluşumuzdan değil , üstlenmiş olduğumuz görevlerin üstümüze yüklediği sorumluluktandır.

Yaşanan süreç ve gelinen son nokta artık cevap verme gereğini doğurmuştur.

Sayın Sabit Salman takma ismi ile yazan meslektaşım. Önceleri isminizi gizleyişinize hak vermek istemiştim. İnandığınız bazı konuları dost ve hatır ilişkileri ile sınırlamak istemediğiniz düşüncesi ile bu yönteme başvurduğunuzu düşünüyordum. Daha sonra işin inançtan ve dava adamı olmaktan öteye kan davasına dönüştüğünü ve intikam almak için yazdığınızı gördüm. Kiminle ne sorununuz var bilmiyorum ama herkese saldırıyor olmanız, gerçek amacınızın ne olduğunu gizlediği gibi neye inandığınız konusunda da çelişkiler yaratıyor. Sizin kadar zengin kelime haznesine sahip, Türkçe’ye bu denli hakim, analitik düşünce yeteneğine sahip olan ve her satıra bir yorum yapacak kadar vakit bulan birinin , özellikle son yazılarında hakarete varan bir jargon kullanması ne kadar acıdır.

Sayın Salman, yelkeninizi hangi rüzgarla doldurduğunuzu bilmiyorum ama federasyonu ve arkadaşlarımızı bu şekilde eleştirmek haddinize değil.

Bundan sonraki yazılarınıza biraz daha dikkat edip, kişileri, yazı kültürleri, ifade tarzları ve biçimsellikle küçümsemeden yazarsanız ve sadece neden sonuç odaklı bir yöntem izlerseniz size cevap vermeye gerek duyarız. Yok, bu şekilde devam ederseniz daha önce başka federasyonlarda yaşadıklarınız burada da tekrarlanır. Lütfen bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Bu , size ve ailenizin şanlı geçmişine yakışmayan bir davranış şekli. Evet uzun zamandır sizin kim olduğunuzu çok iyi biliyorum. Eğer bu şekilde hakarete varan yazılarınız olmasaydı size saygı duymaya devam edebilirdim.

Sayın Göray Uğurlu, inanın kardeşinizin bu günkü durumunun en büyük sorumlusu siz ve yazılarınızdır. Neden mi?

Benim başkan olduğum paranoyasına nereden kapıldınız bilmiyorum ama , sorun benimle ilgili değil. Sorun, Sayın Tuğrul Uğurlu’nun sizin ve bazı kişilerin etkisinde kalarak yönetim kurulu ve yönetilen kurullar kavramını karıştırmış olmasıdır.

Sayın Göray Uğurlu, kardeşiniz ile sizin bile kazanacağına inanmadığınız seçimli genel kurul da birlikte mücadele ettik. Bu genel kurul için iki yıl önceden çalışmalar başlamıştı. İki yıl boyunca insanlara “TOOMD’den istifa etmeyin. Ben size üyem olmasanız da hizmet veririm, seçimde biz birlik için kazanmak zorundayız” diyerek ayrılmalarına engel olmuştum. Son iki yıl boyunca TOOMD tabanı ile sürekli olarak görüşmeler yapmış bazı gerçekleri anlatmıştım. Genel kurul zamanı geldiğinde arkadaşlar listelerini hazırlamış , herkese gidildiği gibi Sayın Tuğrul Uğurlu’ya da gidilmişti. Son bir ay kalıncaya kadar kazanacağına inanmadığı için adaylığını açıklamamıştı fakat bu süre içinde arkadaşlarımızın çalışmaları ve toplantıları devam ediyordu. Yani Sayın Tuğrul Uğurlu “Benim inançlarım ve kırmızı çizgilerim bu ve ben bu dava için yola çıkıp liste hazırlıyorum” dememiş çalışmanın içine entegre olmuştur (İsminden faydalanmak meselesini lütfen bir daha düşünün).

Bizler birlik için söz vermiştik.

Derneğimizi kapatacağız dedik, KAPATTIK;

tüm haklarımızdan vazgeçeceğiz dedik, VAZGEÇTİK;

federasyonda genel kurul yapacağız dedik, kararı alındı;

genel kurulda aday olmayacağız dedik, olmayacağımızı açıkladık ve konfederasyonda genel kurula gidilecek dedik, gidilecek.

Sayın Göray Uğurlu, gördüğünüz gibi konfederasyon temsilcileri verdiği sözün arkasında.

Diğer bir konu da aradaki uyuşmazlık konuları. Doğrusu hangi konuda anlaşamadığımızı halen anlamış değilim.

Sayın Tuğrul Uğurlu, başta Optometri konusu olmak üzere söz konusu olan tüm konular ile ilgili konfederasyonun çalışmaları ve verdiği mücadele hakkında bilgi sahibidir.Kendisine seçimden önce tüm bilgiler dosya halinde tarafımdan verilmiş ve seçim sürecinde karşılaşacağı sorulara cevap verebilmesi gerekli tüm detaylar saatler süren görüşmeler sonucunda kendisine aktarılmıştır. Yani konfederasyon ve ona bağlı federasyonların çalışmalarını bildiği halde tüm bu çelişkili davranışlarının altında ne yattığının açıklamasını sadece Sayın Tuğrul Uğurlu yapabilir. Kendisi bir açıklama yaparsa ona cevap verebiliriz.

Sayın Göray Uğurlu, sizi daha önce iki kez aradım ve biz dostlarımızla internet ortamında tartışmayız bir sıkıntınız varsa bizimle konuşun dedim. İkinci konuşmamızda tehdit içeren cümlelerden oluşan konuşmanızı halen unutmadım. Siz bu tarz davranışta bulunurken bizler mesleğin zarar görmemesi için elimizden geleni yapıyorduk. Şimdi size soruyorum kardeşiniz ile konuştunuz mu? Optisyenin Sesi sitesinde yayınlanan videoda üç önemli yanlışı vardı ve benim kardeşinizin yerinde gözüm olmuş olsaydı, kendisine karşı bir husumetim olmuş olsaydı ya da ona sizin verdiğiniz gibi zarar vermeyi düşünüyor olsaydım, bu yanlışları belgeleri ile aynı ortamda açıklardım. Fakat yapmadım. Tam tersine dernek yönetim kuruluna girdim ve Optometri konusunda yanlış bilgi verdiniz buyurun belgesi, cezalar konusunda yanlış bilgi verdiniz buyurun belgesi ve konfederasyon hakkında yanlış bilgi verdiniz buyurun belgeleri diyerek kendisine yönetim kurulu önünde açıklamalar yaparak anlattım. Ben bunu kamuoyuna rahatlıkla sunabilirdim yapmadım. Tüm sunduğum belgelerin fotokopilerini aldı ve toplantıdan ayrıldı. Olayı kendisi ile görüşürseniz doğrulayacaktır.

Bir diğer konu:  Sizin yazılarınız için kendisi ile konuştuğumda, kendisine bu yazıların kendisine zarar vereceğini ve buna engel olmasını istediğimde “Ben abimi tanıyorum ona yapma dersem on kat daha yapar” dediğini de inkar etmeyecektir.

Sayın Tuğrul Uğurlu’ya yönetim kurulu insanüstü bir sabır göstermişti, göstermeye de devam edecekti. Ta ki son yazınızdan sonra (yönetim kurulu üyelerine yaptığınız hakaretten söz ediyorum) yönetim kurulunun başkanı arayıp bunun kabul edilemez bir hakaret olduğunu ve bir düzeltme, özür beklediklerini söylemelerine rağmen başkanın eyleme geçememesi bardağı taşıran son damla oldu.

Sayın Göray Uğurlu oturduğunuz yerden ahkam kesmek kolaydır. Gerçekten öğrenmek istediğiniz olaylar, durumlar varsa, sorularınız varsa, istediğiniz ve hazır olduğunuz tarihi beyan edin ben organize edeyim toplum önünde karşılıklı konuşalım. Herkes öğrensin. Yine söylüyorum. Yapmamız gereken uygar insanlar gibi karşılıklı oturup bunları tartışabilmektir. Bilgisayar başında klavye savaşçılığı ile hiç bir yere varılamaz.

.

Turgut Çakar / GÖZ LÜK ÇÜ.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

Yaşamın Değeri Yaşamın Değeri

Tutum bir seçimdir. Mutluluk bir seçimdir. İyimserlik bir seçimdir. İyilik bir seçimdir. Vermek bir seçimdir. Saygı bir seçimdir. Yaptı...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafından Cebrail aracılığıyla Peygamberimiz Hz.Muhammed'e (S.A.V) vahyedilmeye baş...

Yöneticilerin kafası neden karışık? Yöneticilerin kafası neden karışık?

Dijital çağa ayak uyduramayan “analog” kalmış yöneticiler görevlerini sürdürmekte ısrarcı olacaksa acilen “dijital zihniyet kartı” edin...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(15 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet altınkaş
mehmet altınkaş
28 Şubat 2013 11:52

sn.göray uğurlu uzun zamandır yazılarınızı okuyorum meslek adına değilde kardeşiniz adına bayağı kendinizi zorluyorsunuz ama konu tuğrul veya turgut değil konu optik sektörünün ileri gitmesi bu tuğrulla olmuş turgutla olmuş farketmez bu koltuk daha nice başkanlar görecek bence konuları daha fazla saptırmadan hukuki bir hakkınız varsa onu değerlendirin meslek geçmiş dönemde yeterince laf üretti artık icraate geçelim.

azizesevindi.yavuz
azizesevindi.yavuz
28 Şubat 2013 13:39

tebrik ederim

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
27 Şubat 2013 11:01

Aşağıya alacağım alıntı Sayın Çakar’ın kendi sözleridir. ” Sayın Göray Uğurlu, kardeşinizin bugünkü durumunun en büyük sorumlusu siz ve yazılarınızdır. Neden mi? … Sayın Tuğrul Uğurlu’ya yönetim kurulu insanüstü bir sabır göstermişti. Göstermeye de devam edecekti. Ta ki son yazınızdan sonra ( Yönetim kurulu üyelerine yaptığınız hakaretten söz ediyorum.) yönetim kurulunun başkanı arayıp bunun kabul edilemez bir hakaret olduğunu ve bir düzeltme, özür beklediklerini söylemelerine rağmen başkanın eyleme geçememesi bardağı taşıran son damla oldu.” BUNLAR SAYIN TURGUT ÇAKAR’IN SÖZLERİ Kendisi itiraf ediyor, farkında değil. Neyi itiraf ediyor? GİZLİ BAŞKANLIĞINI itiraf ediyor. Peki, gizli başkan neyi itiraf ediyor? Gizli başkan TOOMD… Read more »

hamdi selvi
hamdi selvi
26 Şubat 2013 19:23

ben muhteşemliklerden ÇOK bunaldım ben BEŞ para etmez biriyim bir şeyim yok öyleyim zaten problem DEĞİL ben çok safım insanlara çok çabuk güveniyorum BEN yalana kesinlikle tahammül edemiyorum çok sinirleniyorum ÇOK çabuk kırılırım çok hassasım İNSANLARI hemen affederim ve BU yüzden çok kazık yemişimdir haksızlığa tahammülüm YOK bizler SAZAN olduğumuzu HENÜZ bilmiyorduk ben nankörüm ÇIKARCIYIM ego tatmini yaparım dedikoducuyum BAKIN BEN NEYMİŞİM ARKADAŞLAR HER KES ASLIN DA OLUMLU OLAN BİR HUYUNU SANKİ OLUMSUZ MUŞ GİBİ SÖYLÜYOR YAZIYOR ÇÜNKÜ KİMSE KENDİN DE BULUNAN OLUMSUZ BİR ÖZELLİĞİ KOLAY KOLAY İTİRAF EDEMEZ ÇEVREME BAKIYORUM HER KES ÇOK İYİ KALPLİ SORASIM GELİYOR HER KES… Read more »

azizesevindi.yavuz
azizesevindi.yavuz
26 Şubat 2013 18:15

SAYIN TURGUT ÇAKAR önce bu yazınız için sizi cesaret ve medeni duruşunuzu BELGESİZ hiç bir şeyi yazmayacağınızı biliyorum BAKIN NASIL SALDIRIYORLAR BAKIN KİMİN KANKALARI VAR YAZDIRIYORLAR TÜM BUNLAR NE YAPTIKLARINI ZANNEDİYORLAR YAZIKTIR YAZIK YALNIZ KALDIĞIM DA HEP ŞUNU SORARIM KENDİME NEDEN GÖZLÜKÇÜ OLDUM İNSAN KENDİNE GÜVENME DUYGUSU DEĞİLMİ BU DUYGUYU YİTİRİR SEK NE OLACAK HAKLI MÜCADELELERİMİZE BIRAKIN KATKIYI KÖSTEK OLMAYA ÇALIŞAN LAR HAVANDA SU DÖVMEYE DEVAM EDEN PADİŞAHIM ÇOK YAŞA DİYEN BİR TOPLUM OLMUŞUZ ESKİDEN KAHVE KÖŞELERİN DE HÜKÜMET KURUP HÜKÜMET YIKARLARMIŞ BUNLARDA BÖYLE GALİBA ALLAH AKIL FİKİR VERSİN DİYORUM BU ARKADAŞLARLA BİR ARPA BOYU YOL ALAMAMAK BUNLARDAN OLSA GEREK… Read more »

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
26 Şubat 2013 23:05

Sayın Azize neye sevindi, neresi Yavuz?
Bir şeyler yazayım dedim. Ama ne dediğiniz belli değil. Tek bir sorum var. “Haklı mücadelemize…” diyorsunuz.
Neymiş sizin bu haklı mücadeleniz kuzum?

hakan
hakan
27 Şubat 2013 13:49

Sanırım siz gözlükçü değilsiniz,oynanan oyunların farkında değilsiniz.Verdiğim adrese bakın üstteki kırmızı çizgi optisyen yazan bölüm gir oaya,orada alınan kararlar ve fotolar,turgut beyin şu sıralar üniversitelerde yüklendiği misyon, ha ben yapmasaydım başkaları yapacaktı diye bilir ama ben olsam yapmazdım.kötü örnek ben olmazdım.kuluçka makinası diyorum ben bu eğitim kurumlarına.:)ve yardımcılarına

mehmet altınkaş
mehmet altınkaş
26 Şubat 2013 16:58

24 haziran günü oraya sandelye koysakta sorun değil abdullah aydın dönemi bitecek dedik ve o gün hepimiz oradaydık seçime 1 ay kala 3 dönem başkanlık yapmış bir insana karşı aday olacaksın birkaç otel toplantısıyla o koltuğa oturacaksın deseler sayın tuğrul uğurlunun hayal bile edemeyeceği bir durumdu urfadan edirneye antalyadan artvine her alanda ciddi çalışmaları ve yazıları yazan meslektaşı bilgilendirenler bir kalemde unutuldu tuğrul bey o koltuğa oturunca hemen değişim gösterdi bu sebeptendirki o yönetime giren gerçekleri ifade eden kardeşlerimde bu manasız olaya el koyup yönetim anlamında layıki bir değişime gitmiştir yan o koltuk kimsenin babasının malı değil hele uzaklardan bazı… Read more »

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
26 Şubat 2013 16:28

HOŞ GELDİN BAŞKAN(!)
YARASA GİBİ KARANLIKTA İŞ TEZGAHLAMAYINIZ. AYDINLIĞA, ÜYELERİN KARŞISINA ÇIKINIZ. DAVETİNİZİ BÜYÜK BİR HEYECANLA KABUL EDİYORUM. ANCAK KARŞILIKLI OTURUP DEĞİL. PANEL İSTİYORUM. İSTANBUL’DA PANEL İSTİYORUM. PANELE TÜM KONFEDERASYON YÖNETİM KURULUNU, TOOMD YÖNETİM KURULUNU İSTİYORUM. VE ÖZEL RİCAM TUĞRUL BAŞKANI ÇOOOK SEVEN KANKALARINI YANINIZA DİZMENİZİ İSTİYORUM. YOL UZUN OLDUĞU İÇİN BİR GÜN ÖNCEDEN HABER VERMENİZ YETERLİ. NEYİN NE OLDUĞUNU TÜM ÜYELER GÖRSÜN. HODRİ MEYDAN!

hakan
hakan
26 Şubat 2013 20:37
Reply to  Göray Uğurlu

göray bey yavaş!!!
panel manel sizi izliyodum ama bu kadarda değil.sana boyunun ölçüsünü verirler:):)

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
26 Şubat 2013 22:47
Reply to  hakan

Sayın Hakan Bey,
Altı tane dayım vardı. Hepside terziydi. O yüzden ölçü almayı çok iyi bilirim.

EMRE
EMRE
26 Şubat 2013 16:16

sayın TURGUT ÇAKAR il başta size medeni cesaretinizden dolayı tebrik eder teşekkürlerimi sunarım.kişileri yüz yüze,birebir ve toplum önünde müzakere ye çagırmanız olaylara hakimiyetinizden ve kendinize olan güveninizden olsa gerek.diğer şahsiyetlerin yaptığı gibi olaylara hakim olmadan konu ile ilgili yeterli bilgisi olmadan kulaktan dolma,birilerinin güdümlemesi ile konuşmuyor mesleği ve meslektaşı paniğe sevk edici söylemlerden kaçarak gerçek meslek adamlığı portresi çiziyorsunuz.bunun içinde bir meslektaşınız olarak ayrıca TEŞEKKÜR EDERİM. tüm MESLEKTAŞLARIM bilsinki güneş balçıkla sıvanmaz.insanlara hakarete varan söylemler ile amaçlanan nedir? karşı tarafı tahrik ederek hata yapmalarını mı planlıyorsunuz.bizler T.O.O.M.D yönetim kuruluna inancımız tam dır.sayın TURGUT ÇAKAR’ı hakarete varan söylemlerde bulunmadığı için takip… Read more »

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
26 Şubat 2013 16:35
Reply to  EMRE

Emrecik,
Sayın Çakar’ın yöntemi telefonla tacizdir. O, üyelerin karşısına çıkarsa kaotik ortam olur. Hele sanal ortamlarda hiç tartışamaz. Ben onu üyelerin önünde tartışmaya davet ediyorum. İkisini birbirine karıştırmayın. Aman ha!

emrah
emrah
26 Şubat 2013 15:47

Vay Vay Vay. Turgut Abi bunları bizlerle paylaştığın ve olayları aydınlattığın için çok teşekkur ederiz. Kimin Ne olduğu ortaya çıktı. Ben bu sitede 2 adet yazı paylaştım ve bu şahıslar anında saldırıya geçti. Biz bu meslekten değilmişiz gibi düşüncelerimizi hiçe sayıp, ahkam kestiğimizi söylediler. Farklı fikirlere saygısı olmayanın kimseden saygı beklememesi gerekir. Şu okuduklarım bu insanların amacıni çok Iyi açıklıyo. Şu anda tek bir mağdur var oda sayın Tuğrul UĞURLU. Mağdur edenlerde kendi etrafındaki insanlar. Hayırlısı olsun.

hakan
hakan
26 Şubat 2013 15:30

SİZ BİRLİK İÇİN SÖZ VERMİŞTİNİZ AMA KİME?HANGİ BİRLİĞE?
SAYIN TURGUT ÇAKAR SİZ,NE ZAMAN ÖZEL BİR ÜNİVERSİTEDE GÖREV ALDINIZ,BU YÖNTEMLE SADECE ÇIKAR İÇİN NE ZAMAN ECOONUN AMAÇLARINA IŞIK TUTTUNUZ OZAMAN BİTTİNİZ.TARİF EDİYORUM YUKARIDAKİ KIRMIZI BANDA BAKIN , OPTİSYEN,ORAYA GİRİN AZ AŞAĞIYA KAYIN ANLATILANLAR(YANINIZDADA TAYLAN BEY VAR VE KANKALARINIZ ).İŞTE BU AÇIKLAMA,BU FOTO,BU DELİL VE YANINDA DURDUĞUNUZ SEKTÖR PARALI ÜNİVERSİTELER MESLEĞİMİZİN KULUÇKA MAKİNALARI VE KANKALARINIZ.BUNLAR YETERLİ BENCE DAHA ÇOK ŞEY VAR HEPSİ YAVAŞ YAVAŞ ÇIKACAK İNŞALLAH.
KİMBİLİR NE HAYALLERİNİZ VARDI DÜNE KADAR HEPSİ BİTTİ YENİLERİ BAŞLADI.SİZİDE ÇELDİLER,YADA BUYDUNUZ BİZ GÖREMEDİK. 🙂

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıld...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 10...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziy...

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Magazin HABERLERİ
Web TV