a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

MUTFAKTA BİRİ Mİ VAR?

 Yıllar öncesinin en çok tutulan reklamlarından biri de bir çay firmasının yaptığı reklamdı. Bu reklamda öne çıkan spot şuydu.   “MUTFAKTA BİRİ Mİ VAR?”        Geçtiğimiz hafta yoğun bir haftaydı. Açık davetler, açık mektuplar havalarda uçuştu. Benim için güzeldi ama takdir edersiniz ki biraz yorucuydu. O nedenle kısa bir yürüyüşün bile yararına inanıp “Biraz dolaşmak iyi gelir.” […]

11 Şubat 2013 - 13:06 'de eklendi ve 1817 kez görüntülendi. A+A-

MUTFAKTA BİRİ Mİ VAR?

 Yıllar öncesinin en çok tutulan reklamlarından biri de bir çay firmasının yaptığı reklamdı. Bu reklamda öne çıkan spot şuydu.   “MUTFAKTA BİRİ Mİ VAR?”  

     Geçtiğimiz hafta yoğun bir haftaydı. Açık davetler, açık mektuplar havalarda uçuştu. Benim için güzeldi ama takdir edersiniz ki biraz yorucuydu. O nedenle kısa bir yürüyüşün bile yararına inanıp “Biraz dolaşmak iyi gelir.” diyerek ara sıra uğradığım, yakınımda olan bir siteye giriş yaptım. Bu sitenin adı Optisyenler.org. Girer girmez de iki fotoğraf ve iki yazı başlığı beni karşıladı. Birincisi “HEDEF OPTOMETRİ OLMALI”, ikincisi “TOOMD BAŞKANINA AÇIK MEKTUP”. Biraz daha dolaştım. 

 Oldu ya kaza ile belki optometriye karşı çıkan birisinin yazısını görürüm. Nerdee… Ne bir resim ne bir yazı bulamadım. Hiç de şaşırmadım. Etik metik, misyon vizyon, biraz da kimyon. İşte bunların demokrasisi bu. Salyangozun izleri pırıl pırıl bana yol gösteriyor. Kimdir diyorum bu sitenin kurucusu? Bu sitenin kurucusu Sn.İsmail Uyar’mış. Hatırladınız mı? Bu kişi üyesi dahi olmadığı TOOMD’nin başkanına açık mektup yazarak kendisinden hesap sormuştu. Bu sitenin Uyar’dan sonra da Sn. Türker Sinan Çevik tarafından tasarlanarak yayın hayatına devam ettiğini öğreniyorum.  

     Bu sitede Optik Sektörüne Özel “OPTİSYEN NOKTA.COM SİTESİ” açıldığını müjdeliyorlar. Hemen yatay geçişle bu kardeş(!) siteye geçiyorum. Tam da yazdıkları gibi BİRİLERİNE ÖZEL BİR SİTE. En aşağıya  iniyorum. Karşımdaki  fotoğrafları görünce “Aman Göray, fazla oyalanmadan hemen burayı terket.” diyorum. Açık kalan mutfak pencerelerinden gelen kokulardan anlıyorum ki MUTFAKTA BİRİLERİ VAR.  Üzerime yapışan örümcek ağlarını temizleyerek oradan ayrılıyorum.  

     Sitenin kurucusu Sayın Uyar şeytana uyarak Başkan’a yazdığı açık mektubunda kendisine birtakım sorular soruyor. Beni ilgilendiren sorulan sorular değil, beni asıl ilgilendiren bu soruların arkasından gelen tehdit. Bu açık tehdit öyle bir tehdit ki yenilir yutulur gibi değil. Yalnız burada şunu özellikle belirtmek istiyorum. Burada benim muhatabım genç optisyen Sayın Uyar değildir. Sakın yanlış anlaşılmasın. Benim muhatabım onun arkasında duranlar, yani söyleyen değil söyletenlerdir. Ne diyor Sayın Uyar? “UYGULAMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ BİR ÇOK PROJEYİ DE HAYATA GEÇİRMEKTE ZORLANACAK YA DA ERTELEYECEKSİNİZ. BU GÜNE KADAR BU YÜZDEN ERTELEDİĞİNİZ PROJELERİNİZ VAR MI?” Bu ne anlama gelmektedir? Bu açıkça TOOMD BAŞKANI SAYIN UĞURLU’YA YAPILAN BİR TEHDİTTİR. Sayın Başkan’a nasıl bir mesaj verilmek istendiği çok açık değil mi? Ne demek istiyorlar? Başkan olduğunuzdan bugüne kadar geçen süre içinde sizi çalıştırmadık. Bundan sonra da çalıştırmayacağız. 

 Yapmak istediğiniz hiç bir projeyi hayata geçirmenize izin vermeyeceğiz. Sayın Başkan’ın yapmak istediği projeler nelerdi? ECOO’nun bir dayatması olan optometrinin ülkemize gelmesini engellemek. Sadece bu tek neden bile Sayın Uğurlu’yu hedef tahtası haline getirir. Zaten getiriyor. O nedenle iskambil kağıdı kulesinin altından tek bir iskambil kağıdının (Tuğrul Başkan’ın) çekilmesi gerekir. İşte o zaman HEDEF OPTOMETRİYE giden yol açılmış olur. Tüm hesaplar buna göre yapılmıştır.  

 Gelelim diğer projelere; ilkeli birliği sağlamak, oda olma mücadelesi vermek, süreç içinde gözlükçülerin kaybettikleri bazı hakları ve mevzileri geri almak için mücadele etmek, optisyen gençlerimizin sorunlarını dikkate almak ve kamuda istihdamlarını sağlamaya yönelik projeler hazırlamak, ECOO savunucularının en çok kızdığı oftalmoloji ile ortak çalışmalar yürütmek ve mesleğimizin geleceğini daha güvenli hale getirmek için her türlü gayreti göstermek. Peki bunları hayata geçirebilecek mi? Hayır. Neden? Sayın başkan optometri karşısında kökten inkarcı bir tutum sergilediği için görünmeyen güçler onu engelleyecekmiş. AMACA VARABİLMEK İÇİN HER YOL DENENECEKTİR. DURUM ONU GÖSTERMEKTEDİR. Biz de diyoruz ki PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN.  

     Bugün optometriyi savunanlarla savunmayanlar arasındaki mücadelenin ne olduğunu anlamayan varsa ve anlamak gibi bir derdi varsa zahmet edip, daha önce yayınladığım “KOMPLO TEORİSİ” yazımı bir kez daha okusunlar. Özellikle de en son konuşan iş adamını. SÖYLEDİKLERİ BUGÜN İÇİNDE YAŞADIKLARIMIZDIR. Tuğrul Başkan’ın çekilen son video filminde Başkan tarafından anlatılanlar o zaman daha iyi anlaşılacaktır.  

     Peki, Tuğrul Bey’e saldıranlar kim? Peki mutfakta kimler var?
 
    BENİ DEĞİL SALYANGOZUN İZLERİNİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN. BAKALIM BİZİ NEREYE GÖTÜRECEK? ŞİMDİDEN EMNİYET KEMERLERİNİZİ BAĞLAYIN. BENDEN UYARMASI. 
 

 Göray UĞURLU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’d...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon optik zincirini s...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıyla 1951 yılında kurulan orta ölçekli bir Japon optik perakendecisi olan Was...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yönel...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse yüzde 70 kadar arttı. Çocukların ihtiyaçları hiç bitmiyor. Yeni ürünlere m...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Teknolojileri Fuarı’’ nın 08 – 10 Mart 2024 tarihleri arasında FUARİZMİR’ de ger...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(10 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

10 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet comoğlu
mehmet comoğlu
14 Şubat 2013 13:17

BEN KENDİMİ KENDİMİZDEN OLAN ZANNEDİYORDUM YANILMIŞIM
ALAY ETME BAKKAL ZÜMRE UCUBE DİYE
BİR SORSAN NERELERDEN NASIL GELDİNİZ DİYE
GÜLME ÖYLE BANA BAKIP ESKİ KAFA DİYE SİZ SALONDA DANS EDERKEN
BİZLER ÇIRAKLIKLA KALFALIKLA USTALIKLA SAVAŞTIK BİLİRMİSİN O DÖNEMLERİ
SEN BENİM BÜTÜN ELBİSEMDENSİN SANA HAYKIRANI MECBURSUN DİNLE
BİR GÜN HESAP GÖRECEĞİZ SENİNLE BANA ANLAT ANLAT BANA SİZ
NE YAPTINIZ neden bunu yazdın ne alaka derseniz şunu belirteyim YAŞINIZA BAŞINIZA TECRÜBENİZE YAKIŞMIYOR DİYEN GENÇ VE HATASINDAN HABERİ VE
AHDE VEFASI OLMAYANLAR İÇİNDİR

Tevfik
Tevfik
13 Şubat 2013 22:52

Emrah arkadaşıma tamamen katılıyorum. Hangi ara görüş alındı da bu karara varıldı. Bizi temsil eden bir yönetim nasıl olurda bizim hedeflerimizi yoksayar.

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
14 Şubat 2013 11:48
Reply to  Tevfik

sayın tevfik hedefleriniz nedir açıklarmısınız sizi temsil eden yönetim
hangi haklarınızı yok sayar sanki kazanılmış hak bu hakkı seni temsil eden
yönetimi hakkını yok sayabilir kendin de hak görerek olmayan hak vardı damı
yok sayıyor ya böyle kavram kargaşalığı yakışmıyor arkadaş herkesi kendi
çıkarına uygun olmazsa hemen hedef tahtası yapılması ne kadar doğrudur

SENİ TEMSİL EDEN YÖNETİM HANGİ VAR OLAN HAKLARINI HEDEFLERİNİ
YOK SAYIYOR AÇIKLA, BENDE SENİN YANINDA OLACAĞIM
sayın tevfik açıklamanı bekleyip okuyup analiz edip yönetime bizzat ben kendim
götürüp bu konuyu görüşüp kamu oyuyla paylaşacağım cevabını bekliyorum saygılar

İsmail UYAR
İsmail UYAR
12 Şubat 2013 23:32

Beni tanımadığınız halde şahsımı maşa olmakla itham ediyorsunuz. Merak ettiğiniz bir konu varsa telefon numaram 0537 623 96 46. Arayın merak ettiklerinizi anlatayım.
Bu yazdıklarınız Yaşınıza da tecrübenize de yakışmıyor.
İsmail UYAR
-Optisyen-

Çiğdem Murtazalar
Çiğdem Murtazalar
12 Şubat 2013 00:53

Bildiğim ve gördüğüm kadarı ile okuduğunu anlayamayan değil, yazdıklarının anlaşılamamasında sıkıntı var Sayın Uğurlu’nun..

LEVENT
LEVENT
12 Şubat 2013 14:14

bence okuyupta anlamayanın işine gelmiyor çiğdem hanım.

Emrah KALENDER
Emrah KALENDER
11 Şubat 2013 22:00

Sayın Göray UĞURLU Ben yazımda belirttim. Siz çekmek istediğiniz yere çekmişsiniz. Günlerdir herkes düşüncelerini paylaştı. Gayet normal. Sesimi çıkarmadım, çıkarsam saygısızlık olurdu. Ancak siz benim yazımı iyi okumamışsınız belli. Ben optometri hemen gelsin bizde bundan faydalanalım diye birşey söylemedim. Optometri 40 sene sonrada olsa ülkemize gelmeli. Ben bu düşünceyi savunuyorum. Sonuna kadarda savunacağım. Korkulurınızı endişelirinizi anlıyorum. Bu endişeleri yıllar önce optisyenlik tartışmalarında da yaşadınız. Amacım başkana saldırmak değil. Eğer birazcık demokrasi anlayışınız varsa yazımdan bunu çıkarmazsınız. Rahatsız olduğum konuyu açıkça yazdım. Bizi temsil eden bir yönetim nasıl olurda hedeflerimizin karşısında olur. Sayın başkan göreve başlayalı çok olmadı ne ara bizim… Read more »

Neşat
Neşat
12 Şubat 2013 14:11
Reply to  Emrah KALENDER

75 millyonun göz sağlığı ile alakalı konuların bir kaç yöneticinin belirlemesi günümüz çağında pek mümkün görünmüyor mesleğin gelecegini belirlemede en büyük oyuncular OPTİSYEN ler olmalı gelecektede optometri olmalıdır gözlükçü arkadaşlarım ve meslektalarım hepimizin bu işte dinazorlaşmamıza gerek yok açın yolu gençler ilerlesin 🙂

1962-omer
1962-omer
12 Şubat 2013 20:14
Reply to  Neşat

sayın neşat salt ve kendi çıkarın için ve düzenini optisyenlerin üzerinde kurmak için
oynama kabiliyetin nasıl da artıyor dinazor kimler hangi dinazorlar karşı
HOŞ GÖRÜ SINIRSIZ OLMAMALIDIR AKSİ HALDE ZARAR GÖRMEK KAÇINILMAZDIR

y.ergin
y.ergin
11 Şubat 2013 21:43

Göray abi,,inceden inceden dokundurmuşsun yine ağzına sağlık. Birde şunu söylemek istedim. Mutfakta herzaman birileri vardır abi..

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Optik Reçetelerinin Geçerlilik Süresi Optik Reçetelerinin Geçer...

Mahkeme kararı doğrultusunda optik gözlük camlarının hastala...

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleği...

Fatura/Reçete Teslim Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru Fatura/Reçete Teslim Süre...

Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının fatu...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Kasım 2023 SGK Reçete bedelleri ödemesi Kasım 2023 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV