a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

AYAĞA KALKMAYAN FENERLİ OLSUN

GERÇEKLERİ TARİH YAZIYORSA, GELİN TARİHİ BERABER YAZALIM. Sn. Taylan Küçüker diyor ki: . Kooperatif gerçeği şu an müesseselerin sermayenin rekabet gücünden korunmasının tek yoludur. Bu gün küresel sermayenin saldırılarından korunabilmek için Amerika’da nüfusun %40ı, Avrupa’da ise %46sı her hangi bir kooperatifin güvenlik şemsiyesi altında örgütlenmiştir. Kooperatif gözlükçülüğün özgürlüğüdür. . Sn. Burçin Küçükören diyor ki: . […]

05 Kasım 2012 - 12:14 'de eklendi ve 1382 kez görüntülendi. A+A-

AYAĞA KALKMAYAN FENERLİ OLSUN

GERÇEKLERİ TARİH YAZIYORSA, GELİN TARİHİ BERABER YAZALIM.

Sn. Taylan Küçüker diyor ki:
.
Kooperatif gerçeği şu an müesseselerin sermayenin rekabet gücünden korunmasının tek yoludur. Bu gün küresel sermayenin saldırılarından korunabilmek için Amerika’da nüfusun %40ı, Avrupa’da ise %46sı her hangi bir kooperatifin güvenlik şemsiyesi altında örgütlenmiştir. Kooperatif gözlükçülüğün özgürlüğüdür.
.
Sn. Burçin Küçükören diyor ki:
.
Bu gün gelinen nokta, ileride ticaretin gruplaşmalara kayacağını işaret etmektedir.Tüm meslektaşlarıma önerim bu birleşmelere sıcak bakmaları bunlardan birinde yer almalarıdır. Böyle bir oluşuma girmeye ihtiyacı olmadığını düşünen arkadaşlarımızda daha sonra faydalar görmüş, bu düşünceleri değişmiştir. Yüz ve üzeri ortağı olan gruplar piyasada kalıcı olabilecek, söz sahibi olabileceklerdir. Bireysel mağazalar ancak ortak hareket etmeyi başarırsa gelecekte ayakta kalır.
.
Sn. Ahmet Derman diyor ki:
.
Meslektaşlar arasında bu güne kadar ciddi bir dayanışmanın olmamasının en önemli sebeplerinden biri de ekonomik birlikteliği sağlıyacak bir birleşme çatısının olmamasıdır. Artık gözlükçülerin hareket etmesi dönemi giderek kapanmaktadır. Kooperatifin en önemli faydası fazla stok bulundurmadan satışa göre mal temini ve muhtemelen piyasadan %40 civarında daha ucuza mal alabilme imkanı yaratmaktır.
.
Optik Koop. diyor ki:
.
Değişim sermaye akışını güçlü bir şekilde yönlendirmektedir. Bu sürece ayak uydurmak için tek tek bireyler olarak yaşamak yerine ekonomik, sosyal güç birliklerini oluşturma zamanı gelmiştir.
.
ARTIK BİRLİK OLMA, BAŞARMA VE DAYANIŞMA ZAMANIDIR.
.
Bir arkadaşımla beraber Dolmabahçe (İnönü) stadında bir Galatasaray maçındayız. Rakibi hiç hatırlamıyorum. Benim maça gitme nedenim, maçı seyretmekten daha çok, stada gelen binlerce seyircinin yaptıklarını seyretmek. Onların kendi takımlarını desteklemek için hayatlarında o ana kadar hiç görmedikleri kişilerle yan yana ve omuz omuza aynı anda hep beraber bir uyum içinde marşlar söylemeleri ve tezahürat yapmaları, hele bir de çok az sayıdaki amigonun binlerce kişiyi orkestra gibi yönetmeleri.
.
En güzeli de atılan golün sevinciyle ortalığın karmakarışık olması. Bu görsel şölenden aldığım zevki, hatta mutluluğu tarif etmem mümkün değil. Bende bu duyguyu yaratan neydi? Tam olarak nedenini bilemesem bile, buna verdiğim cevap şuydu: HERKESİN, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HAREKET ETMESİYDİ.
.
Bu maçta arkadaşımla beraber Galatasaray amigolarının çok yakınına oturmuşuz. Giysileriyle, hareketleriyle, kısacası her haliyle baş amigo olduğunu belli eden bir kişi ayakta bize bir şeyler anlatıyor hatta bağırarak nutuk çekiyor, tezahürat yapmamız için bizlerin de ayağa kalkmasını istiyor. Ama kimsenin aldırış ettiği yok. Çünkü maçın başlamasına daha çok var. İnanılmaz bir şey oluyor ve o tek kişi hepimizi ayağa kaldırıyor.
.
Nasıl mı? AYAĞA KALKMAYAN FENERLİ OLSUN diyerek. İstersen kalkma. Maç bitip stadı terkederken beraberce söylenen marşta aklımda kalan son sözler şunlardı: GERÇEKLERİ TARİH YAZAR, TARİHİ DE GALATASARAY…..
.
Göray Uğurlu diyor ki:
.
Kooperatif bu önemli günlerde nefes almakta zorluk çeken bir hastanın oksijen çadırı gibidir. Derneğimiz (TOOMD) ve Optik Koop arasındaki kader bağını iyi görmek gerekir. Derneğimizin güçlenmesi Optik Koop’un da güçlenmesine neden olacaktır. Bu iki lokomotifin iyi çalışması hedefe varmayı hızlandıracaktır. Maç çoktan başlamıştır. O nedenle ayağa kalkmanın tam da zamanıdır. O halde hep beraber ne diyelim?
AYAĞA KALKMAYAN FENERLİ DEĞİL, İŞBİRLİKÇİ OLSUN.
.
GERÇEKLERİ TARİH YAZIYORSA, GELİN TARİHİ BERABER YAZALIM.
.
Göray UĞURLU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bir coğrafyanın en ucunda bir yerdesiniz, ne piyas...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürütümü, teslimi, incelenmesi, itirazların değerlendirilmesi ve ödeme işlemleri...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıl...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji şirketi Amazon.com, ses kontrollü sanal asistan Alexa ile yeni Carrera Akıl...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef ...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firmasının web sayfası komple kopyalanarak yeni oluşturulan sayfada müşteri, yeni ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
metin toker
metin toker
5 Kasım 2012 17:59

bunlar gercekten cok guzel yazılar , gozlerim doldu okurken

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürüt...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon ye...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji ...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözl...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firması...

AB ve Türkiye arasında tıbbi cihazların serbest dolaşımı AB ve Türkiye arasında tı...

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitr...

20 milyar dolarlık taklit 20 milyar dolarlık taklit...

Dünyada taklit pazarının büyüklüğü 350 milyar doları aştı. T...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Modo, İtalya’nın Independent Markasını Satın Aldı Modo, İtalya’nın In...

Italia Independent koleksiyonunun Modo Group'un yörüngesinde...

De Rigo ve Philipp Plein ortaklığı genişletiyor De Rigo ve Philipp Plein ...

De Rigo Grubu, Philipp Plein şirketler grubuyla işbirliğini ...

Hayatı Daha Güzel Gösteren Protez Hayatı Daha Güzel Göstere...

Benim için gözlük demek ıssız adaya düşersem yanıma alacağım...

Magazin HABERLERİ
Web TV