a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

ABD Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri Treiber’den SGK’ya ziyaret

Acar: Sağlık Sigortacılığında tüm dünya ülkelerinin yapmaya çalıştığı ama cesaret edemediği sistemi biz ülkemizde uyguluyoruz. SGK BAŞKANI ACAR; – AR-GE’YE ÖNEM VEREN, YATIRIM YAPMAK İSTEYEN, GELİŞMEYE AÇIK FİRMALARA KAPIMIZ HER  ZAMAN AÇIK VE BU FİRMALARI AYDINLIK BİR GELECEK BEKLİYOR – GEREKSİZ İLAÇ TÜKETİMİNİ ÖNLEMEK İSTİYORUZ. BU KONUDA DA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÖNEMLİ KARARLAR ALACAĞIZ, ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ EKONOMİ MÜŞAVİRİ LAİRD […]

12 Şubat 2012 - 0:10 'de eklendi ve 2102 kez görüntülendi. A+A-

ABD Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri Treiber’den SGK’ya ziyaret

Acar: Sağlık Sigortacılığında tüm dünya ülkelerinin yapmaya çalıştığı ama cesaret edemediği sistemi biz ülkemizde uyguluyoruz.

SGK BAŞKANI ACAR;

– AR-GE’YE ÖNEM VEREN, YATIRIM YAPMAK İSTEYEN, GELİŞMEYE AÇIK FİRMALARA KAPIMIZ HER  ZAMAN AÇIK VE BU FİRMALARI AYDINLIK BİR GELECEK BEKLİYOR
– GEREKSİZ İLAÇ TÜKETİMİNİ ÖNLEMEK İSTİYORUZ. BU KONUDA DA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÖNEMLİ KARARLAR ALACAĞIZ, ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ EKONOMİ MÜŞAVİRİ LAİRD TREIBER;
– EKONOMİNİZDE Kİ GÖSTERGELER VE YAPTIĞINIZ YATIRIMLAR TÜRKİYE’NİN 2023 YILINDA DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİ ARASINDA OLACAĞINI GÖSTERİYOR
.
Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri Laird Treıber başkanlığındaki heyet Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar’ı 8 Şubat 2012 tarihinde ziyaret ederek sosyal güvenlik
uygulamaları konularında bilgi aldı.
.
Sosyal Güvenlik Kurumuna duyulan ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Acar, “SGK çok önemli bir Kurum. Türkiye’nin geleceği ve ekonomik parametreler açısından burada alınacak kararlar çok önemli. Alacağımız her karar ekonomiyi olumlu veya olumsuz şekilde etkiliyor.” dedi.
.
Acar: Gereksiz ilaç tüketimini önlemek istiyoruz. Bu konuda önümüzdeki dönemde önemli kararlar alacağız. Türkiye ile ABD arasında ekonomik anlamda çok iyi ilişkilerin olduğuna vurgu yapan Başkan Acar; “Burada faaliyette bulunan, üretim yapan birçok Amerikan firması var. Biz ülkemize yatırım yapmak isteyen firmaların çekinmeden gelerek yatırımlarını yapmalarını istiyoruz. Özellikle sağlık alanında yatırım potansiyelimiz çok yüksek. Yatırım yapmak isteyenler için destek oluruz” açıklamasını yaptı.
.
Son dönemlerde ilaç konusunda önemli kararlar alındığına dikkat çeken Acar, “Aldığımız kararlar firmaların üretimlerini etkileyecek kararlar değil. İlaç firmaları rahat olsunlar. Bizim aldığımız kararlar ilaç tüketimi ve kullanımı ile ilgili. Gereksiz ilaç tüketimini önlemek istiyoruz. Bu konuda da önümüzdeki dönemde önemli kararlar alacağız.” dedi.
Acar; “Ar-ge’ye önem veren, yatırım yapmak isteyen, gelişmeye açık firmalara kapımız her zaman açık ve bu firmaları aydınlık bir gelecek bekliyor.” diye konuştu.
Acar: Sağlık Sigortacılığında tüm dünya ülkelerinin yapmaya çalıştığı ama cesaret edemediği sistemi biz ülkemizde uyguluyoruz.
Amerika ile Sosyal Güvenlik alanında sözleşmemizin olmadığını açıklayan Başkan Acar, “Biz sistemimize entegre olabilecek tüm ülkelerle Sosyal Güvenlik anlaşması yapmak istiyoruz. Sanıyorum bir takım teknik sorunlar var. Umarım sorunları kısa süre içerisinde çözeriz ve Amerika ile Sosyal Güvenlik anlaşması yaparak bu konuda sıkıntı çeken vatandaşlarımızı rahatlatırız” açıklamasını yaptı.
.
Kurumda sorumluluklarının gereği olarak heyecan verici işler yaptıklarını anlatan Acar; “Genel Sağlık Sigortacılığında tüm dünya ülkelerinin yapmaya çalıştığı ama cesaret edemediği sistemi biz ülkemizde uyguluyoruz. 74 milyon insanımızı hiçbir ayrım yapmadan sağlık sistemimizden faydalandırıyoruz.” diye konuştu.
.
Emeklilik sisteminde de önemli değişikler olduğunun altını çizen Acar; “2000 yılından önce yaş şartı aranmadan sadece prim ödeme gün sayısına göre vatandaşlar emekli ediliyordu. Burada 20 yıl çalışma gün sayıları olanlar emekli edilmiş. Bu finansal açıdan sürdürülebilir bir sistem değildi. Biz emeklilik sisteminde de köklü değişikler yaptık.” dedi.
.
Treiber: Türkiye stratejik konumu ve demografik yapısı nedeniyle yatırım yapılacak bir ülke ABD Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri Laird Treİber ise Türkiye’nin ABD açısından değer verilen bir ülke olduğunu ve
Türkiye-ABD ilişkilerinin her zaman en üst düzeyde tutulduğunu dile getirdi. Türkiye’nin büyük ve sürekli gelişen bir ekonomiye sahip olduğunu söyleyen Treiber, “Ekonominizde ki göstergeler ve yaptığınız yatırımlar Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında olacağını gösteriyor. Türkiye özellikle finans alanında ve bankacılık sektöründe çok güçlü.” dedi.
Türkiye’nin çok büyük potansiyeli olduğunu kaydeden Treiber, “Türkiye stratejik konumu ve demografik yapısı nedeniyle yatırım yapılacak bir ülke. Biz alt yapı, sanayi (özellikle ilaç sanayisi) ve teknoloji alanlarında önemli çalışmalar yapabiliriz. Burada yapacağımız çalışmalarla ilgili Hazine müsteşarlığı, TÜBİTAK gibi bibi birçok Kurumla çalışmalar yapıyoruz.” diye konuştu.
Treiber: Yaptığınız işler Amerika’da ilgiyle izleniyor ve takdirle karşılanıyor. Daha büyük ekonomi olabilmek için Türkiye’nin yeni sektörlere girmesi gerektiğini ifade eden Treiber, “İlaç sektörü çok büyük bir sektör ve büyük bir ekonomik güç. Bu tür yeni sektörlerin Türkiye’ye gelerek yatırım yapmaları için çalışmalar yapmalıyız.” dedi. Treıber, Türkiye Nüfusunun genç ve dinamik bir yapıya sahip olması nedeniyle yenilikçi uygulamalar için umut verdiğimizi de belirtti.
.
Amerika da küçük bir sağlık reformu yapmak istediklerini ve çok zorlandıklarını belirten Treiber,”Biz küçük bir sağlık reformu yapmak istedik ama çok zorlandık. Siz daha büyük ve kapsamlı bir reform gerçekleştirdiniz. Yaptığınız işler Amerika’da ilgiyle izleniyor ve takdirle karşılanıyor. “dedi. Yapılan işlerin maliyetli işler olduğunu ifade eden Treiber, “Sürdürülebilir bir sistem çok önemli. Bu sistemin sorunsuz devam etmesi için yenilikçi uygulamalarla ilaç ve tedavi maliyetlerinin azaltılması konusunda ortak çalışmalar yapabiliriz.” açıklamasını yaptı.
Konuşmaların ardından Başkan Acar Konuk heyet temsilcileri ile fotoğraf çektirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz! Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz!...

Pek çok insan, güneş gözlüklerinin yalnızca plajda sıcak ve güneşli bir günde takılması gerektiğine inanıyor....

Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, 1700 bijuteri ürünü, 190 şemsiye ve 18 kol saati ele geçirildi....

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni karar!

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48 sayılı Kararı aynen şöyledir:...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı ödemesi

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz! Güneşin zararlı etkilerin...

Pek çok insan, güneş gözlüklerinin yalnızca plajda sıcak ve ...

Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük...

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, ...

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni ...

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı öd...

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığ...

Taziye Mesajı Taziye Mesajı

Canımızı Askeri cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladık....

Teoman’ a gözlük reklamından 17 Milyon! Teoman’ a gözlük re...

Başarılı müzisyen söylenenlere göre hem saat hem de gözlük m...

Sgk reçeteleri ve hatalar hakkında! Sgk reçeteleri ve hatalar...

Yaklaşan yaz ayları ve Kurum personelinin yıllık izinlerde o...

Kamuoyuna Duyuru Kamuoyuna Duyuru

Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu ve üyeleri o...

Katılım Paylarına yeni düzenleme! Katılım Paylarına yeni dü...

Hükümetin ek bütçe teklifi, SGK tarafından hastalardan alına...

Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx