a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

ZALİMLER VE MAZLUMLAR

23.01.2014 tarihinde Ankara’da mesleğimizi yakından ilgilendiren çok önemli bir toplantı yapıldı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından gerçekleştirilen bu toplantıya tüm meslek örgütleri temsilcileri katıldı. 18.01.2014 tarihli yeni yönetmelikle ilgili maddeler görüşüldü. Toplantıda reklamla ilgili 24.madde öne çıktı. Reklamlar konusu netlik kazanmış, reklamların serbest bırakıldığı kurum yetkilisi tarafından bizzat açıklanmıştır. Konu ile […]

24 Ocak 2014 - 11:40 'de eklendi ve 1268 kez görüntülendi. A+A-

ZALİMLER VE MAZLUMLAR

reklam23.01.2014 tarihinde Ankara’da mesleğimizi yakından ilgilendiren çok önemli bir toplantı yapıldı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından gerçekleştirilen bu toplantıya tüm meslek örgütleri temsilcileri katıldı.

18.01.2014 tarihli yeni yönetmelikle ilgili maddeler görüşüldü.

Toplantıda reklamla ilgili 24.madde öne çıktı. Reklamlar konusu netlik kazanmış, reklamların serbest bırakıldığı kurum yetkilisi tarafından bizzat açıklanmıştır. Konu ile ilgili olarak meslek örgütlerine, reklamların serbest bırakıldığına dair bir yazının en kısa sürede gönderileceği ifade edilmiştir.

Meslek zalimleri sevinçten neredeyse zil takıp oynayacaklardı. Diliyle mazlum rolü oynayanlar ise ne yapacaklarını şaşırmış bir durumda toplantı salonunu terk ettiler.

Değerli arkadaşlarım,

5193 sayılı yasanın madde11 “ Optisyen ünvanını haiz olarak müessese açmış olanlar yalnız optisyen ünvanını kullanabilir.Başka bir unvan kullanmaları veya GERÇEĞE UYMAYAN REKLAM YAPMALARI YASAKTIR” Kanunun bu maddesinin son cümlesine dayanarak Yeni yönetmelik madde 24-(1) Optisyenlik müesseseleri gerçeğe aykırı reklam yapamaz.

Eski yönetmelik ise madde 24- Optisyenlik müessesesi; insanları yanıltıcı, paniğe sevk edici, yanlış yönlendirici veya Optisyenlik müesseseleri arasında haksız rekabete yol açacak şekilde yazılı basın, televizyon, radyo veya diğer yayın araçları yolu ile tanıtım ve reklam yapamazlar.

Yapılan reklamların nitelikleri serbest piyasa ve rekabet kurallarına yakışır ve uygun olmalıdır. Burada da çok açık bir şekilde görüldüğü gibi eski ile yeni 24. madde arasında özde bir fark yoktur. Sadece sadeleştirilmiştir.

Değerli meslektaşlarım,

Hep söyledim, yazdım, çizdim ama anlamadılar, anlamak istemediler. Bana, “Gençler gelsin. Sen yaşlandın. Bize engel oluyorsun. Böyle şeyler sosyal medyada tartışılmaz. Biz meslektaşlarımız için gizli gizli çalışıyor, çok iyi işler başarıyoruz. Durmadan hukuka mürcaat etmekle devlet mercilerini küstürüyorsun. Birliği bozuyorsun. ARTIK YETER. ÇEKİL.” dediler.

Maalesef birileri gizli gizli çalışarak, meslektaşlarımın kaderini mağaza zincirlerinin eline teslim ettiler. Bunların hiç biri reklama karşı değildiler. Zalimdirler. Zalim oldukları için mazlumları ezmeyi görev bildiler. İçimi sızlatan mazlum olup da zalimlerin yanında yer alan meslektaşlarımın olmasıdır. Onlarda acı gerçeği er ya da geç anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak.

Değerli meslektaşlarım,

Ne yazık ki sesimi yeteri kadar duyan olmadı. Şimdi hep birlikte ağlaşabiliriz.

Herkesin gözü aydın, REKLAM SERBEST BIRAKILDI.

Bazı meslek örgütlerimiz de mesleğimizi mağaza zincirlerine teslim ederek bir kez daha kimin yanında ve hizmetinde olduklarını göstermişlerdir. Bugün ZALİMLERİN DÜĞÜN GÜNÜDÜR. Çünkü mazlumlara en büyük darbe vurulmuştur. Ama bilmezler ki ben her zaman olduğu gibi yine bu işin peşini bırakmayacağım. Yine hukuki yollardan meslektaşlarımın hakkını aramağa devam edeceğim.

Bu danışıklı dövüş ve oyunlar beni yıldırmayacak. Ufak kelime oyunlarıyla reklam serbesttir diye sevinç içinde yaşayanlar, gün doğmadan neler doğar görecekler. Gün gelir mazlumlarda sevinir. Birileri için bugün gül devridir. Gün gelir devir yaban gülü devri olur. Herkesin bunu bilmesini istiyorum.

Değerli meslektaşlarım,

Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Bu zalimlere de, ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE diyorum. İNŞALLAH çok yakında bunu da göreceğiz.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.

myetim

 

 Mahmut YETİM

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can!

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce çok üzülüyorum…”...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler belli oldu!

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde ettiği verilere göre en stressiz meslekler belirlendi....

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Fielmann ABD’de daha da genişliyor! Fielmann ABD’de daha da genişliyor...

Fielmann Group'un iştiraki Fielmann USA, ABD'li gözlükçü zinciri Shopko Optical'ın hisselerinin yüzde 100'ünü Monarch Alternative Capit...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(4 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MEHMET ALTINKAŞ
MEHMET ALTINKAŞ
1 Şubat 2014 13:17

SEVGİLİ MAHMUT ABİM SEN NE YAPARSAN YAP BU İŞ OLMAZ OLAMAZ 30 YILI AŞKIN DERNEK FAALİYETLERİNDE HİZMET ETMEKTESİN ANKARADA ÇOK MÜCADELE ETTİN KURS OLAYLARINDA YAPTIKLARIN ORTADA AMA BEN SADEE ŞUNU DEME İSTİYORUM BU MESLEKTE 15 YILDIR CAMLARA YAZILAR YAZILIYOR DOKTOR MUAYENE İTHAL ÇERÇEVE CAM VESAİRE BİR SÜRÜ REKLAM YAPILIYORDU VE SİZLER BU MESLEKTE O DÖNEMLERDE HİZMETTEYDİNİZ 15 YILDIR BU KONUDA BİR ARPA BOYU YOL KAT ETMEMİŞ YÖNETİCİLERE ŞİMDİ BİZLER NASIL GÜVENELİM MAHKEME MAHKEME DOLAŞMAK NE KAZANDIRDI REKLAMI 30 YILI AŞKIN YÖNETİCİLİK DÖNEMİNDE BİR STANDARTA OTURTAMAYAN TÜM YÖNETİCİ ABİLERİME SORUYORUM ŞİMDİ NASIL YAPACAKSINIZ BU KANUNLAR HAZIRLANIRKEN SİZLER YURT DIŞINDAMIYDINIZ UZAYDAMIYDINIZ HEPİNİZ… Read more »

hakan
hakan
27 Ocak 2014 23:23

sektörü temsil eden konfederasyon yapmış olduğu uzun ve zahmetli çalışmalar sonucu, yönetmeliği değiştirmiş ve REKLAMI SERBEST bırakmıştır. Teşekkürler ederiz!!!!!!

NECATİ ÖNDER
NECATİ ÖNDER
25 Ocak 2014 09:53

Abi antepde birebir sana yapılanı hele samsun, akdeniz dernek başkanlarının yaptıklarını gördükden sonra bu kişiler zincir magazalarının zararlarını anlatacaklarına gözlükçülerin menfatlerini nasıl koruruz diyeceklerine direkt seni eleştirip tansiyonu yükselterek dikkati başka yöne çekmeyi beceriyorlar.
Sende dernek toplantılarında sgk ile anlaşmalarda mutfakda bizde varız(2009-2010 SÖZLEŞMESİNDE) deyip yuhalansaydın mesleği zincir mağazalarına satsaydın senden iyisi yoktu.

levent
levent
24 Ocak 2014 13:16

Ortam süt liman.Sessiz,sakin.Kimseden ses çıkmıyor.Havai fişekler patladı ama ışık saçmıyor.Bir hafta önceki konuşanlar,bu yazının altında buluşalım,tüm dostları bu adreste bekliyorum.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler bel...

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde e...

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fielmann ABD’de daha da genişliyor! Fielmann ABD’de dah...

Fielmann Group'un iştiraki Fielmann USA, ABD'li gözlükçü zin...

Göz doktorları canlı yayında 70 göz ameliyatı yapacak Göz doktorları canlı yayı...

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Türk Oftalmoloji Derneği i...

Lens hatası yüzünden 2 günde gözünü kaybetti! Lens hatası yüzünden 2 gü...

Havuz, deniz, jakuzi hatta musluk sularındaki büyük tehlikey...

Esra Beni Eversene! Esra Beni Eversene!

Bir tane bile göz doktoru bir kadın katılmadı ki, kapalım he...

Optisyenlik mesleği üzerine bir araştırma Optisyenlik mesleği üzeri...

Bu araştırmanın amacı, optisyenlik mesleğinde örgütsel bağlı...

Neden Gözlük kaçakçılığı Neden Gözlük kaçakçılığı...

Kaçakçılık, devlet gelirlerini olumsuz etkileyebilir, yerel ...

Türkiye’de lazer cerrahisi neden artıyor? Türkiye’de lazer cerrahis...

Gözlükçüler çağdaş insanlardır.. Çağdaş olmak teknoloji kull...

Magazin HABERLERİ
Web TV