Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Utanın diyorum!

Bugüne kadar herhangi bir yüz kızartıcı suçum olmadığı gibi meslektaşlarımla hep saygı ve sevgi çerçevesinde ilişkilerimi yürütmüşümdür.

08 Ağustos 2020 - 12:21 'de eklendi ve 2621 kez görüntülendi. A+A-

Utanın diyorum!

Değerli Meslektaşlarım,

İstanbul Optisyen ve Gözlükçüler oda seçimlerine sayılı günler kala, seçimi kazanmak ya da birilerine yaranmak için her şeyi mubah gören bazı kişilerin şahsımla ilgili yazmış olduğu yalan ve yanlış bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

35 yılı aşkın bir süredir meslek adamı olmam sıfatıyla seçime aday bir grup tarafından disiplin kurulunda görev almam için yapılan teklif beni onore etmiştir. Bugüne kadar herhangi bir yüz kızartıcı suçum olmadığı gibi meslektaşlarımla hep saygı ve sevgi çerçevesinde ilişkilerimi yürütmüşümdür.

Ne gözlükçü, ne optisyen, ne de herhangi bir oda ya kaydı bulunmayan kimi zaman bir optisyenlik müessesesi çalışanı, kimi zaman makine tamircisi, kimi zamanda bir tedarik deposunda çalışırken gördüğümüz Mehmet Altınkaş isimli şahış birilerine yaranmak için haddini aşmaktadır.

Sektörde ilgili, ilgisiz kişilere sosyal ağda bulunan şahsına ait bir sayfadan hakaret etmekten başka bir işlevi ve görevi olmayan Mehmet Altınkaş adlı şahıs, şu anda bir lens toptancısında çalışmasının dışında sektörle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığı gibi bir vasfı da bulunmamaktadır. Buna rağmen 07.08.2020 tarihinde yine sosyal ağlarda bulunan şahsına ait bir sayfadan benimle ilgili bir takım ithamlarda bulunmuştur. Sözde yasal olmayan bir firmanın sitemizde reklam ve tanıtımını yaptığımız iddiasında bulunmaktadır.

Haber sitemizde bulunan Tedarik firmalarının tanıtım haberleri ve reklamları sadece optisyenlik müesseselerine yöneliktir. Kaldı ki Mehmet Altınkaş yukarıda bahsettiğim gibi bu sektörle bağlantılı bir lens deposundaki görevi dışında hiçbir vasfı olmamasına rağmen nasıl kendisinde İstanbul optisyen ve gözlükçüler odası seçimlerine etki yapmaya çalışıyor. Anlaşılır gibi değildir. Seçime giremez! Oy kullanamaz! Birilerine yaranmak için ama her şeyi yapabilir.

Mehmet Altınkaş’ ın bu tavrı ilk değil daha önce de yine insanlara yapmış olduğu sözlü saldırılar nedeniyle mahkeme tarafından tazminata mahkum edildiğini biliyoruz. Yani bu şahıs bu tür şeyleri ilk kez yapmıyor.

Kooperatif üyesi değil, kooperatif yöneticileri hakkında ağza alınmadık şeyler yazar. Dernek veya Oda üyesi değil, Oda yöneticilerine hakaretler eder. Çok açık ve net bir şekilde birilerinin kendisini ön plana çıkartmak istemeyip, düşüncelerini paylaşmak istediğinde kullanılan bu türdeki insanların ne toplumda, nede kendi çevresinde saygınlığı bulunmamaktadır.

Ben buradan seçime aday olan, haber sitemizi ECOO nun Türkiye medya sorumlusu olduğu paronoyasına kapılan ve meslektaşlar tarafından alay konusu olan, benim üzerimden prim yaparak oylarını artıracağını düşünen bir guruba ve Mehmet Altınkaş’a seslenmek istiyorum.

Gerçekten yakışmıyor! Biriniz üç tane fazla oy almak uğruna, bir diğeriniz üç kuruş menfaat uğruna bu tür davranışlarda bulunmayın. Birazcık inancınız var ise lütfen vicdanınızın sesini dinleyin.

İnsanlar kimin ne olduklarını çok iyi biliyor ve görüyor. Bir topluma girdiğinizde insanların suratına bakacak yüzünüz olsun.

Seçimden sonra ne yapacaklar!

Birinin verilmiş olan misyonu sona erecek.

Diğeri de dernek seçimleri dönemince 8 yıl boyunca ortaya çıkmamış ama odalar kurulunca sanki ecoo bugün hortlamış gibi sektörü kurtarmaya çıkmış kahraman edasıyla mabedine geri dönecek.

Ecoo geliyor. Ecoo bugün mü geliyor?

Sektörü kurtarmak bugün mü aklınıza geldi? Sekiz yıldır nerelerdeydiniz? Diye adama sormazlar mı? Sizin olmadığınız bu sekiz yıllık dönemde ecoo gelmedi de, siz seçime gireceğiniz zaman mı ecoo geliyor?

Don Kişot’u bilirsiniz, hani şu ince-uzun, sakallı, şövalye romanları okuya okuya sonunda şövalye olmaya özenen roman karakteri. Dulcinea del Toboso’ya aşıktır, kendi gibi zayıf, çelimsiz Rocinante adlı bir atı vardır. Seyisi-yardımcısı-dostu Sanco Panza ile atışır sık sık.

İşte yel değirmenlerine savaş açan bu aşık, yaşlı şövalye ye benzetiyorum bunları… Şunu da söylemek gerekir, aday olan vatandaş hiç ortada yok, ağabeyi sürekli saldırı halinde… Seçime hangisi aday belli değil?

Değerli meslektaşlarım,
Göreceksiniz seçimden sonra sözde ecoo ile mücadele ettiğini savunan bu grup, deve kuşu misali kafasını kumlara gömecek. Bir daha haber alamayacaksınız. Tıpkı sekiz yıldır piyasada olmadıkları gibi… Diğeri ise birilerine yaranmaya devam edecek.

Saygılarımla,

 

Orhan Küreli

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İş güvenliği e sertifika sınavında başarısız olanların dikkatine! İş güvenliği e sertifika sınavında başar...

Daha önceki sınavında başarısız olup tekrar sınava girecek adayların kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir....

Göz doktorlarının optisyen istihdamına yorumu Göz doktorlarının optisyen istihdamına y...

Göz doktorlarının en iyi yardımcısı kimler olabilir? Yeterli bilgiye sahip optisyenlerin hastanelerde istihdamı hem kamu sağlığı adına,...

İstanbul Odası olağanüstü genel kurula gidiyor İstanbul Odası olağanüstü genel kurula g...

İstanbul Optisyen ve Gözlükçüler Odası, gelecek dönemin bütçesinin onaylatmak için olağan üstü genel kurula gidiyor....

Kontakt Lensler Kontakt Lensler

Kontakt lensler görme amaçlı kulanınım ile birlikte kozmetik ve göz tedavisi amacıyla birlikte kullanılan bir protezdir....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Altınkaş
Mehmet Altınkaş
1 ay önce

Bu gün Optisyenin Sesi yayın organı sahibi Orhan Küreli bir yazı yazmış ve ve 32 yıllık meslek hayatımı yok sayarak bazı ithamlarda bulunmuş şimdi soruyorum kendisine madem sektörde hiç bir yerim yok. Abdullah Aydınla mücadelede gece yarılarına neden şahsımı aradınız. İstanbulda yapılan toplantılara neden davet edip konuşturdunuz. İTO seçimlerinde neden desteğimi istediniz. İlker ayazla aranız açıkken neden ona karşı yazılan yazılarıma destek verdiniz. Bunları 10 yıllık sayfamda net olarak görmekte herkes şimdi sana demezlermi Orhan Küreli arkadaş sen ne kıvrak adamsın işine gelince her yöne dönüyorsun diye evet şu an Sektörün Lider firmasında yönetici olarak çalışıyorum ve çok şükür sizler… Read more »

Orhan Küreli
Orhan Küreli
1 ay önce

Utanın diyorum. Gerçekten utanın! Ben sizi hiçbir zaman destek için aramadım. Sn. Abdullah Aydın sizi tazminat ödemeye mahkum ettiğinde yardım etmem için dükkanıma kadar siz geldiniz. O zamanlar ki tavrınızı düşünüyorum. Bir de bugün yazabildiklerinizi!!!  Bu cesareti verenlerinize bugün selam olsun. 32 yıllık meslek hayatını bu gece yatağına yattığında geriye dönük şöyle bir düşün. Meslektaşlarına hakaret ve iftiradan başka ne faydan olmuş. İTO seçimlerinde destek isteyebileceğim en son kişi bile olamazsınız. Sadece ortalığı alevlendirmek, birilerine yaranmak için olmayan şeyleri olmuş gibi yazıyorsunuz. Ben sizi yardım istemek için dükkanıma geldikten sonra ne gördüm. Ne sizi aradım. Sizinle hiçbir zaman işim olmadı!… Read more »

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
İş güvenliği e sertifika sınavında başarısız olanların dikkatine! İş güvenliği e sertifika ...

Daha önceki sınavında başarısız olup tekrar sınava girecek a...

İstanbul Odası olağanüstü genel kurula gidiyor İstanbul Odası olağanüstü...

İstanbul Optisyen ve Gözlükçüler Odası, gelecek dönemin bütç...

Kontakt Lensler Kontakt Lensler

Kontakt lensler görme amaçlı kulanınım ile birlikte kozmetik...

Öküz öldü, Ortaklık bitti mi? Öküz öldü, Ortaklık bitti...

Odaların kurulmasıyla işlevselliğini yitiren meslek dernekle...

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri sınavı İş Sağlığı ve Güvenliği H...

İş güvenliği sertifikası ile İSG uzmanının az riskli müesses...

Aidat Aidat

Sivil Toplum Kuruluşlarına yaptığınız aidatlar size kazanım ...

30 Eylül’e kadar denmişti… Ek vergi süresi uzatıldı 30 Eylül’e kadar de...

17 Nisan tarihinde getirilen ve ekim ayından sonra indirilme...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

E İmzalarınızın süresi bitti E İmzalarınızın süresi bi...

Bilindiği üzere; 12.06.2017 tarihi itibari ile tıbbi cihaz k...

İzmir Optisyen ve Gözlükçüler odasından açıklama! İzmir Optisyen ve Gözlükç...

3. Bölge İzmir Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ersan Tüye...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Özgür Köşe
Tıbbi Hizmetlerin Kötü Uygulanmasından Doğan Sorumluluk Kanun Teklifi

Kanun Teklifi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Sefer Aycan tarafından verildi.

Kapat