a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Tuğrul Başkanın OptisyeninSesi dergisindeki yazısı

T.O.O.M.D. Genel Başkanı sn. Tuğrul UĞURLU nun seçim sonrası Optisyenin Sesi Dergisi’nde yayınlanan yazısını aşağıda okuyabilirsiniz. Değerli meslektaşlarım, Seçim sonrası sizlerden aldığım övgü ve başarılı dilekleriyle dolu yüzlerce tebrik telefonu karşısında mutluluk duyduğum kadar şaşkınlık içerisinde kaldığımı da söylemeden geçemeyeceğim. Türkiye’nin hemen hemen her yerinden tebrik etmek için arayan sizlerin  büyük bir kısmını hiç görmediğimi […]

06 Temmuz 2012 - 14:54 'de eklendi ve 1902 kez görüntülendi. A+A-

Tuğrul Başkanın OptisyeninSesi dergisindeki yazısı

T.O.O.M.D. Genel Başkanı sn. Tuğrul UĞURLU nun seçim sonrası Optisyenin Sesi Dergisi’nde yayınlanan yazısını aşağıda okuyabilirsiniz.

Değerli meslektaşlarım,

Seçim sonrası sizlerden aldığım övgü ve başarılı dilekleriyle dolu yüzlerce tebrik telefonu karşısında mutluluk duyduğum kadar şaşkınlık içerisinde kaldığımı da söylemeden geçemeyeceğim.

Türkiye’nin hemen hemen her yerinden tebrik etmek için arayan sizlerin  büyük bir kısmını hiç görmediğimi ve tanımadığımı söyleyebilirim.

Sizlerin, mesleğin sorunları ile ilgili şikayetleri ve istekleri karşısında evet, çok şaşırdım. Herkes dertli ,herkes çare peşinde. Bu durum karşısında T.O.O.M.D’nin mesleğimizin içinde ne kadar önemli bir yeri olduğunu ve meslektaşlarımın bizim derneğimizin başkanından beklentilerini şimdi çok daha iyi anlıyorum.

Değerli meslektaşlarım, bilmenizi isterim ki, benim benden beklentilerim, sizin benden beklentilerinizden çok daha fazla. Çoğunuzun beni yakından tanımadığını ve hakkımda fazla bir bilgiye sahip olmadığını da biliyorum.

Genel kurula aday olacağımla ilgili yaptığım açıklamamda mesleğimizin sorunlarının düzeltilebilmesi için birlik ve beraberliğin şart olduğunu, dağılan ve parçalanan toplumların yok olmaya mahkum olduğunu, öncelikle bu birlik ve beraberliğin İstanbul’daki iki derneğin birleşmesiyle başlamasının gerekliliğini söylemiştim.

Aynı meslek içinde kişisel kaprisler nedeniyle bir ayrılığın yaşanması kabul edilemez. Demokratik toplumlarda, insanların düşüncelerini söyleme ve birbirlerini eleştirme hakları vardır. Başarı ancak ortak akıl ile kazanılır. Güç, beraberliği; beraberlik de gücü getirir. Toplumlar, güçlü oldukları sürece ayakta kalabilirler.

Burada bir gerçeğin altını çizmek istiyorum. Kendisini her zaman rahmet ve saygıyla andığım mesleğimizin çok değerli bir büyüğü olan rahmetli sayın Sedat Ertunk’dan sonra gözlükçülerin derneği olmaktan çıkmış ve bizlerden çıkar sağlamaya çalışan çevrelerin emrinde çalışmaya başlamıştır.

Bu gerçekler çok yakında tüm çıplaklığı ile hepimiz tarafından da açıkça görülecektir.

T.O.O.M.D artık gözlükçü/optisyenlerin derneğidir.

 Hepinize saygılarımı ve Teşekkürlerimi sunarım.

T.O.O.M.D Genel Başkanı 

Tuğrul UĞURLU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaşma

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bayramlaşma törenine katıldık....

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sektör. Nüfusumuz bu yazı yazıldığında 86 milyon 154 bin 607. İşte bu kadar ki...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(14 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hakkı Yalçın
Hakkı Yalçın
9 Temmuz 2012 23:18

Ya siz neyin içine düştüğünüzü ilerde anlayacaksınız.Arkadaşlar ,gerek eczaneler,gerek tıbbi malzemeler hepsi kare koddaydı zaten.Biz geçince neden bu kadar ağlıyosunuz.Amaç kaçakçılığı önlemek hayırdır yaranızmı var. Ben geçen gün bu yeni önetimi aradım ve karekod başlıyor pazartesi, yapmamız gereken bir şey varmı ,girelimmi diye, Derneğin yönetim kurulu üyesinin dediği laf aynen şöyle;yok kardeşim ben kendimde yapmadım, zaten durdurma kararı var bekleyin” dedi.İşte bu kafadaki insanlara biz oy verdik. Bakın UBB’ nin Abdullahla falan alakası yok,zaten seve seve geçecektik bu sisteme.Ama keşke bu işi daha iyi bilen konuya daha hakim biriyle gerçekleştirseydik. Ben yönetim kurulundan duyduğum o laftan sonra,meleğimi kime emanet ettiğimi… Read more »

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
9 Temmuz 2012 16:49

Sn.Kemal Demir in, söylemleri Abdullah Aydın a özel sempatisi olduğunu çağrıştırıyor. Ama birde gerçek var ki Abdullah Aydın muhalefeti hiç sevmedi . İlk dönem sonrası Genel kurulda kendine muhalif gördüğü halen bu sektöre hizmeti geçmiş yüzlerle gözlükçü eğitmiş çok saygı duyduğumuz Sn Taylan KÜÇÜKER hocamız da dahil olmak üzere , savunma hakkı dahi tanımadan mesleğin etik kurallarına aykırı davrandığı ve yüz kızartıcı iş yaptığı gerekçesi ile disiplin kurulu kararı ile halen görevleri başındaki kanaat önderlerini dernekten ihraç etti. Birlik ve beraberlik çağrılarını cevapsız bırakarak federasyon konfederasyon çalışmalarına uzak durdu. Bir anlamda odalaşmaya gizli muhalefet yaptı.Ama yaptığı en iyi iş Türkiye… Read more »

Kemal Demir
Kemal Demir
7 Temmuz 2012 12:40

sayın başkan , bu tür söylemlerinizi yadırgıyorum , bu dernek daha öncede optisyenlerin , gözlükçülerin derneği idi, şimdide aynen dediğiniz gibi. geçmiş yönetimi suçlamayı bir kenara bırakın yapacaklarınıza odaklanırsanız daha başarılı olursunuz. Daha önceki yönetimin yaptıklarını beğenmiyorsunuz siz daha iyisini yaparsınız inşaallah. Unutmayın önceki dernekte optisyenler ve gözlükçülerin derneği idi ve o üyeler sizi buraya getirdi, bunun da tek nedeni çok daha fazla istediniz, çalıştınız, organize oldunuz, çok yardım aldınız. Eski yönetim seçimler için sizin yarı gayretiniz kadar gayret göstermedi, nasıl olsa kazanırız diye düşündüler , kazanmanızın tek nedeni bu. Divan seçimi sayımından sonraki kısa sürede bile müthiş bir çalışma… Read more »

DURMUŞ ASMAHAN
DURMUŞ ASMAHAN
7 Temmuz 2012 19:06
Reply to  Kemal Demir

Bu dernek daha önce gözlükçülerin derneği olmuş olsa mesleğimiz daha farklı yerlerde olurdu. . Eski yönetim diyorsunuz ki gayret etmedi. Uçak biletlerine kadar alınıp şirketlerde çalışan optisyenler binlerce kilometre öteden neden getirildi. Şirketler neden çalışanlarına eski yönetime oy vermelerini istedi. VE madem gözlükçülerin derneği idi neden şirketler bu kadar eski yönetim kazanmasını istedi. Diyorsunuz eski yönetim bu meslek için çok şey yaptı. Sgk verdiği tutarların fazla olduğunu belirtti. Kanıtları ile de sitelerde yayınlandı. Sonucunda kazançlarımız düştü. Şu anda çoğu meslektaşlarımız önceden nakit para ile ürün alırken senetlerini ödeyemez durumda. Eski yönetimin çok şey yaptığını belirtiyorsunuz ben size sektöre zarar şeyler… Read more »

levent
levent
7 Temmuz 2012 22:13
Reply to  Kemal Demir

arkadaşım sen uzaydamıydın bu güne kadar,başımıza gelenlerin mimarını unutmuşsun veya bilmiyosun,uykudan yenimi uyandın yoksa çok şey kaçırmışsın çokkkkkkkkkkkk
abdullah aydının bu meslek için yaptığı kötülükleri bu insanlar asla unutmayacak.

ali riza cansever
ali riza cansever
6 Temmuz 2012 17:50

gelişmeleri anlamakta zorluk çekiyorum, bizlere aylarca ubb’ye ürünlerimizi girmememizi telkin edip hatta kendileri de girmeyenler bugün dernek yönetimine gelince nasıl oluyor da bizlere yol göstermeye çalışıyorlar, hani karekod kalkacaktı, hani tedarikçiler bu işi yapacaktı veeeeeeeeeeeee hani mahkeme kararı vardı, hayretler içindeyim, hem yönetimdekilere hem de onları yönetime seçenlere tek sözüm var: sabahları kalktığınızda aynada ne görüyorsunuz? Bu arada ben allahtan iki ay önce bütün işlemlerimi tamamlamıştım, şimdi rahatım, darısı başınıza.

Engin PEKER
Engin PEKER
7 Temmuz 2012 01:34

Karekod uygulaması kaldırılacak bir durum değildir, asla da olmadı. Ertelenmesi için mahkeme kararları verildi. Bu yürütmeyi durdurma kararını alan Avukat Raziye hanım bile, SGK bunu er-geç yürürlüğe koyacaktır, biz yürütmenin durdurulması kararını aldık demiştir.
Burada itiraz edilen konu, uygulamanın kendisi olmamıştır, uygulanmaya çalışan yöntemi olmuştur. Bu ayrımı iyi yapmak lazım.
UBB kayıtlarınızı bitirmiş olmanıza da ayrıca sevindim, birçok meslektaşımız için korkulu rüya durumunda..

selim
selim
7 Temmuz 2012 09:55

Merhabalar ali rıza cansever

Dün excelde işlemleri yapmamıza rağmen bir türlü toplu giriş yapamadık… Size sorum hazır olarak indirdiğimiz excelde ürün kısmındaki firma no , ürün numara türü -> , etiket adi, marka adi alanları doldurmuza rağmen titüb yollayamadık…. siz kısaca bilgi veriseniz nasıl yaptığınız hakkında hem burdaki meslaktaş kardeşlerimizde bilgilenir….

İyi Günler

yusuf
yusuf
7 Temmuz 2012 10:48
Reply to  selim

merhaba selim bey exelde ürün girdiğinizde exel de boşluk olyor başından ve sonundan boşlukları silerseniz sorunu çözersiniz örnek [ 12345678901 ] barkod yada firma kodunuz olsun burda başında ve sonunda boşluk olmaması gerekiyor [1234567890] saygılar

levent
levent
7 Temmuz 2012 22:18

arkadaşım eski mimarlar sistemi kurmuş, ihale bu adamlara çıktı.farkında değilmisin derneğe bir uğrayıp farelerin cirit attığı boş kasayı onca borcu bir görsene adamlar anlatmıyolar diye bizde boş boş bakmasakmı acaba.elimizi taşın altına soksak nasıl olur acaba….

TAYLAN KÜÇÜKER
TAYLAN KÜÇÜKER
6 Temmuz 2012 17:02

T.O.O.M.D artık gözlükçü/optisyenlerin derneğidir.

Sayın Başkanım
Sizi yönetiminizi ve Seçime katılarak destek veren bize bu sonucu sağlayan tüm meslektaşlarımızı tebrik eder başarılar dilerim.
Benim yazınızdan çıkardığım sonuç şudur
HİÇ KİMSE MESLEĞİN ÖNÜNE GEÇEMEZ yaptığınız çalışmalarda bizlere ihtiyacınız olduğunda her zaman yanınızdayız
Taylan KÜÇÜKER

Engin PEKER
Engin PEKER
7 Temmuz 2012 01:46

Seçimi Tuğrul bey in kazandığını öğrendim ve kendisini arayp tebrik ettim. Ertesi gün pazartesi, yani ilk iş günümde, için daha bir huzurlu işimin başına gittim. Daha bir hevesle işlerime sarıldım, bir şey bana artık huzur veriyordu ve umutla bakmamı sağlıyordu. Artık mesleğimin en önemli örgütlerinden TOOMB nin emin ellerde olduğunu biliyordum… Taylan Hocam, sizlerin yıllardır harcadığınız emekleri, çalışmaları takdirle izledik. Bu meslekte kendime idol gördüğüm nadir kişilerden biri olduğunuzu söylememe bile gerek yok, siz biliyorsunuz zaten, bu vesile ile de bu yazıyı okuyan dostlarımızın da, meslektaşlarımızın da bilmesini isterim. Bu mesleğin sorunlarını hepimiz az çok biliyoruz ve sektörümüzün gerçek sorunlarına… Read more »

mustafa uma
mustafa uma
6 Temmuz 2012 15:59

tugrul başkan şahsınızı ve yönetiminizi kutluyorum.bu sesi ve bu sözö özlemiş ve duymamıştım. duydugum içinde ben şahsım adına mutluyum.T O O M D Artık gözlükçü ve optisyenlerin dernegidir.bencilerin ve ismini duyurmak isteyenlerin degildir

levent
levent
8 Temmuz 2012 14:59
Reply to  mustafa uma

UMA KARDEŞ SENİ TANIDIM İYİ OLDU.MEMNUN OLDUM.SENİDE BULUNDUĞUN BÖLGEDE GÖREVDE GÖRMEK İSTERİZ.MESLEĞİNE SAHİP ÇIKMAYANLARIN YANINDA DURANLAR BULUNDUĞU YERDEN İNMELİ GÖNÜLLÜ OLARAK.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Bazı insanlar daha yüksek hızda görüyor Bazı insanlar daha yüksek...

Yapılan araştırmalar sonucunda bazı insanların daha yüksek h...

Optisyen adayları nerede staj yapacak? Optisyen adayları nerede ...

Stajyer öğrenciler; eğitim gereği uygulamalı öğrenim yapmala...

Magazin HABERLERİ
Web TV