a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

TOKİ konutlarındaki dükkanların metrekaresi 30 bin liradan satıldı.

İstanbul-Eczane, optik, kuruyemişçi, emlak ofisi ve banka alanı olarak ayrılan dükkanların metrekaresi 30 bin liradan alıcı buldu.İstanbul’un yeni uydu kenti Kayabaşı’nda, TOKİ’nin yaptığı Kayaşehir AVM’nin giriş katındaki 80 dükkanın satışından 60 milyon lira gelir elde edildi.   Avrupa’nın en büyük uydu kenti olacak 65 bin konutluk İstanbul Kayabaşı’nda önümüzdeki ay 10 bin daire, yıl sonuna kadar […]

19 Mart 2011 - 13:17 'de eklendi ve 1194 kez görüntülendi. A+A-

TOKİ konutlarındaki dükkanların metrekaresi 30 bin liradan satıldı.

İstanbul-Eczane, optik, kuruyemişçi, emlak ofisi ve banka alanı olarak ayrılan dükkanların metrekaresi 30 bin liradan alıcı buldu.İstanbul’un yeni uydu kenti Kayabaşı’nda, TOKİ’nin yaptığı Kayaşehir AVM’nin giriş katındaki 80 dükkanın satışından 60 milyon lira gelir elde edildi.  

Avrupa’nın en büyük uydu kenti olacak 65 bin konutluk İstanbul Kayabaşı’nda önümüzdeki ay 10 bin daire, yıl sonuna kadar ise 17-20 bin konut sahiplerine teslim edilecek. Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) inşa ettiği proje içinde yer alan Kayaşehir AVM’nin giriş katındaki 80 dükkanın satışından 60 milyon lira gelir elde edildi. Eczane, optik, kuruyemiş, emlak ofisi ve banka alanı olarak ayrılan dükkanların metrekaresi 30 bin liraya kadar çıktı.

Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle Kayaşehir AVM’yi inşa eden Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, “Açık artırma yoluyla yaptığımız satışta fiyatların bu kadar yükselmesi bizi de şaşırttı.” dedi. Çarşı ismi verilen 80 dükkanın en ucuzu metrakaresi 4 bin liradan satılırken, metrekare fiyatları konumuna göre 10 bin ilâ 30 bin lira arasında değişti. 63 bin metrekare kapalı alana sahip ve 160 milyon lira maliyetle hayata geçirilen Kayaşehir AVM projesinde, sadece giriş katındaki dükkanların satış geliri maliyetin üçte birinden fazlasını karşıladı. Kayaşehir AVM’deki dükkanların yüksek fiyattan alıcı bulması boşuna değil. 12 bin dönüm arazi üzerine inşa edilen Kayabaşı’ndaki 65 bin konutta 250 bin kişi yaşayacak. Bu nüfusla Kayabaşı 42 şehirden büyük olacak.

Lüks konutların yer aldığı Ispartakule ile Başakşehir’e komşu Kayabaşı, yakında açılacak metro istasyonuyla bu bölgedeki 500 bin kişinin geçiş noktasında yer alacak. TOKİ Kayabaşı’ndan ev alan 16 bin kişinin gelir düzeyiyle ilgili yapılan analize göre, daire sahibi olanların yarıdan fazlası ‘B ve Bplus’, karı-koca çalışan, kültür seviyesi yüksek beyaz yakalı orta gelir grubundan oluşuyor. Kayabaşı’na komşu, Sağlık Bakanlığı’nın kamu-özel ortaklığı modeliyle hayata geçireceği 11 ayrı ihtisas hastanesinin yer alacağı ‘sağlık kenti’ ihalesi de dün yapıldı. Kayaşehir Alışveriş, Yaşam ve Eğlence Merkezi 176 mağaza, 62 ofis ve 142 odalı bir otelden oluşuyor. Mağazalardan satılan 80’i dışındaki kalanları kiraya vereceklerini belirten Ercan Uyan, bunun için Amerikalı kiralama şirketi Cushman&Vakefield ile anlaştıklarını kaydetti. Cushman&Vakefield yönetici ortağı Rahşan Cebe, bir-iki yıl içinde Apple şirketini de Türkiye’ye getireceklerini söyledi. AVM’deki 96 mağaza 55 ayrı sektöre kiralanacak.

Nisan 2012’de sahiplerine teslim edilecek Kayaşehir AVM’nin inşası sürüyor. Kiralanacak alanlardan yıllık gelir beklentisi 6-7 milyon dolar. Kayaşehir AVM’ye hafta içi 9 bin, hafta sonu 25 bin ziyaretçi bekleniyor. Bugüne kadar 641 milyon liralık inşaat işi yaptıklarını belirten Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, taahhüt işlerinde kâr marjının daraldığını, bu sebeple daha çok yatırım projeleriyle ilgilendiklerini söyledi. Uyan, biri İstanbul’da, ikisi Anadolu şehirlerinde olmak üzere 3 yeni AVM projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi.
 İBRAHİM BALTA   –   19.03.2011

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İTO Gözlükçülük meslek komitesinin talebi! İTO Gözlükçülük meslek komitesinin taleb...

Optik sektörü olarak pandemi sürecinden ekonomik anlamda da en fazla zarar gören sektörlerin başında yer almaktadır....

İlan ve Reklam Vergisi İlan ve Reklam Vergisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gelirler Müdürlüğü, mükellefleri beyanlarını 31 Ocak'a kadar verebilecekleri konusunda bilgilendirdi....

Sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz toplu taşıma hakkının süresi uzatıldı Sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz to...

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısına göre, Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz toplu taşıma hakkı, 30 Haziran 20...

Sertifika süreci başladı Sertifika süreci başladı

Kişisel verilerin korunmasında eğitim ve sertifika süreci başladı....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
İmtiyaz İmtiyaz

İmtiyaz; Haksız Kazancın Kanun Gücüyle Kazanımıdır....

SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri SGK Sözleşme Ücreti Ödeme...

2022 yılı SGK Sözleşmesi için Kurum tarafından daha önceden ...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğ...

50 kişi ile sınırlanan toplantıya tam katılım sağlandı. Prog...

Zodyak 3 – Hayat bazen tatlıdır! Zodyak 3 – Hayat bazen ta...

Herkese merhabalar! Sonbaharın burçlarına geldiğimizi hisset...

Mavi ışık ve Fotobiyolojik ürün güvenliği Mavi ışık ve Fotobiyoloji...

Mavi ışık korumasını öne çıkararak Kimi? Neyi? Kimden? korum...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Lens reçete süresi nedir? Lens reçete süresi nedir?...

Gözlük ve her türlü kontaktlens reçetelerinin geçerlilik sür...

Koronavirüs günlerinde mavi ışıktan korunulmalı! Koronavirüs günlerinde ma...

Mavi ışığın çocukların ve yetişkinlerin göz sağlığı üzerine ...

KOSGEB Desteği KOSGEB Desteği

Destek başvurusu aşamasında KBS üzerinden onaylanan taahhütn...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x