a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

TOKİ konutlarındaki dükkanların metrekaresi 30 bin liradan satıldı.

İstanbul-Eczane, optik, kuruyemişçi, emlak ofisi ve banka alanı olarak ayrılan dükkanların metrekaresi 30 bin liradan alıcı buldu.İstanbul’un yeni uydu kenti Kayabaşı’nda, TOKİ’nin yaptığı Kayaşehir AVM’nin giriş katındaki 80 dükkanın satışından 60 milyon lira gelir elde edildi.   Avrupa’nın en büyük uydu kenti olacak 65 bin konutluk İstanbul Kayabaşı’nda önümüzdeki ay 10 bin daire, yıl sonuna kadar […]

19 Mart 2011 - 13:17 'de eklendi ve 1360 kez görüntülendi. A+A-

TOKİ konutlarındaki dükkanların metrekaresi 30 bin liradan satıldı.

İstanbul-Eczane, optik, kuruyemişçi, emlak ofisi ve banka alanı olarak ayrılan dükkanların metrekaresi 30 bin liradan alıcı buldu.İstanbul’un yeni uydu kenti Kayabaşı’nda, TOKİ’nin yaptığı Kayaşehir AVM’nin giriş katındaki 80 dükkanın satışından 60 milyon lira gelir elde edildi.  

Avrupa’nın en büyük uydu kenti olacak 65 bin konutluk İstanbul Kayabaşı’nda önümüzdeki ay 10 bin daire, yıl sonuna kadar ise 17-20 bin konut sahiplerine teslim edilecek. Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) inşa ettiği proje içinde yer alan Kayaşehir AVM’nin giriş katındaki 80 dükkanın satışından 60 milyon lira gelir elde edildi. Eczane, optik, kuruyemiş, emlak ofisi ve banka alanı olarak ayrılan dükkanların metrekaresi 30 bin liraya kadar çıktı.

Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle Kayaşehir AVM’yi inşa eden Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, “Açık artırma yoluyla yaptığımız satışta fiyatların bu kadar yükselmesi bizi de şaşırttı.” dedi. Çarşı ismi verilen 80 dükkanın en ucuzu metrakaresi 4 bin liradan satılırken, metrekare fiyatları konumuna göre 10 bin ilâ 30 bin lira arasında değişti. 63 bin metrekare kapalı alana sahip ve 160 milyon lira maliyetle hayata geçirilen Kayaşehir AVM projesinde, sadece giriş katındaki dükkanların satış geliri maliyetin üçte birinden fazlasını karşıladı. Kayaşehir AVM’deki dükkanların yüksek fiyattan alıcı bulması boşuna değil. 12 bin dönüm arazi üzerine inşa edilen Kayabaşı’ndaki 65 bin konutta 250 bin kişi yaşayacak. Bu nüfusla Kayabaşı 42 şehirden büyük olacak.

Lüks konutların yer aldığı Ispartakule ile Başakşehir’e komşu Kayabaşı, yakında açılacak metro istasyonuyla bu bölgedeki 500 bin kişinin geçiş noktasında yer alacak. TOKİ Kayabaşı’ndan ev alan 16 bin kişinin gelir düzeyiyle ilgili yapılan analize göre, daire sahibi olanların yarıdan fazlası ‘B ve Bplus’, karı-koca çalışan, kültür seviyesi yüksek beyaz yakalı orta gelir grubundan oluşuyor. Kayabaşı’na komşu, Sağlık Bakanlığı’nın kamu-özel ortaklığı modeliyle hayata geçireceği 11 ayrı ihtisas hastanesinin yer alacağı ‘sağlık kenti’ ihalesi de dün yapıldı. Kayaşehir Alışveriş, Yaşam ve Eğlence Merkezi 176 mağaza, 62 ofis ve 142 odalı bir otelden oluşuyor. Mağazalardan satılan 80’i dışındaki kalanları kiraya vereceklerini belirten Ercan Uyan, bunun için Amerikalı kiralama şirketi Cushman&Vakefield ile anlaştıklarını kaydetti. Cushman&Vakefield yönetici ortağı Rahşan Cebe, bir-iki yıl içinde Apple şirketini de Türkiye’ye getireceklerini söyledi. AVM’deki 96 mağaza 55 ayrı sektöre kiralanacak.

Nisan 2012’de sahiplerine teslim edilecek Kayaşehir AVM’nin inşası sürüyor. Kiralanacak alanlardan yıllık gelir beklentisi 6-7 milyon dolar. Kayaşehir AVM’ye hafta içi 9 bin, hafta sonu 25 bin ziyaretçi bekleniyor. Bugüne kadar 641 milyon liralık inşaat işi yaptıklarını belirten Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, taahhüt işlerinde kâr marjının daraldığını, bu sebeple daha çok yatırım projeleriyle ilgilendiklerini söyledi. Uyan, biri İstanbul’da, ikisi Anadolu şehirlerinde olmak üzere 3 yeni AVM projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi.
 İBRAHİM BALTA   –   19.03.2011

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kamu Hastanesi Optisyen arıyor! Kamu Hastanesi Optisyen arıyor!

Afyonkarahisar kamu hastanesi Optisyen alımı yapacak! ...

Buraya kadarmış! Buraya kadarmış!

Bu durumda, hukuki dayanağı ortadan kalkan Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği Yönetmeliği'nin dava konusu edilen değişiklik maddelerinde...

Teleskop gözlükle üniversiteyi bitirdi Teleskop gözlükle üniversiteyi bitirdi...

Çocukken yaşadığı bir ameliyat sonrası, görme kaybı yaşayan ve eğitimine devam edemeyen Meryem Altın’ın teleskopik gözlük almasıyla yen...

Atilla Karip aidat davasını da kazandı. Atilla Karip aidat davasını da kazandı....

Danıştay tarafından verilen kararla aidatlara ilişkin konu kapanmıştır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Farkedilin
SON EKLENEN HABERLER
Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk Faktörü Ailedeki Göz Bozukluğu Ço...

Çocuklar arasında yapılan araştırmada, vücut ağırlığı 20-24 ...

CEO’nun gözlük tercihi CEO’nun gözlük terc...

Şık ve hafif tasarımları tercih eden liderler, günün optik t...

Amcaoğlu Amcaoğlu

Gözlük işin olursa bundan sonra burdasın’’deyip bana iş kaza...

Kış mevsiminde iyi görüş Kış mevsiminde iyi görüş...

Ehliyet göz testi, minimum yüzde 70 görme keskinliği gerekti...

Odak Noktası Odak Noktası

Hastaya daha kaliteli bir görüş için odaklara göre çerçeveye...

Gözlük kullanımının yetersiz olmasının sebepleri nelerdir? Gözlük kullanımının yeter...

Türkiye’de gözlük kullanım oranı ortalama yüzde 25-30 aralığ...

Yabancı yatırımların rekabet hukuku açısından incelenmesi Yabancı yatırımların reka...

Yerel firmaların kâr hadlerinin düşmesi ve piyasadan çekilme...

Apollo’nun CEO’luk görevini Nihat Aydın üstlenecek Apollo’nun CEO’luk görevi...

Apollo'nun Genel Müdürlük görevini 1 Şubat'tan itibaren Niha...

Hazır okuma gözlüklerinin satışı yasaktır Hazır okuma gözlüklerinin...

HAZIR OKUMA GÖZLÜKLERİ, SOSYETE PAZARI,CAMİ ÖNLERİ, İŞPORTA,...

Kamu Hastanesi Optisyen arıyor! Kamu Hastanesi Optisyen a...

Afyonkarahisar kamu hastanesi Optisyen alımı yapacak! ...

Magazin HABERLERİ
Web TV