a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

SGK Sözleşmeleri yenilenmiyor mu?

  ZEYİLNAME ile 2013 yılına ait sözleşmeye devam etme kararını aldığını ve bunu derneklere açıkladığını öğrenmiş bulunmaktayım. Değerli meslektaşlar; Son günlerde ‘’SGK GÖZLÜĞÜ KALDIRIYOR’’dedikodusu aldı başını gitti.. Konunun gerçek olup olmadığı ile alakalı birinci ağızdan yani bakanlıktan böyle bir şey olmadığı söylendi. Sgk başkanlığı toplantısından sonrada derneğimiz tarafından yapılan toplantının fotoğrafları yayınlandı. Sonrasında da olumsuz […]

17 Aralık 2013 - 0:27 'de eklendi ve 1337 kez görüntülendi. A+A-

SGK Sözleşmeleri yenilenmiyor mu?

zeyil

 

ZEYİLNAME ile 2013 yılına ait sözleşmeye devam etme kararını aldığını ve bunu derneklere açıkladığını öğrenmiş bulunmaktayım.

Değerli meslektaşlar;

Son günlerde ‘’SGK GÖZLÜĞÜ KALDIRIYOR’’dedikodusu aldı başını gitti..

Konunun gerçek olup olmadığı ile alakalı birinci ağızdan yani bakanlıktan böyle bir şey olmadığı söylendi. Sgk başkanlığı toplantısından sonrada derneğimiz tarafından yapılan toplantının fotoğrafları yayınlandı.

Sonrasında da olumsuz bir şey olmadığı söylenerek konu kapatıldı. Fakat yapmış olduğum araştırmalara ve öğrendiklerime göre 2014 yılı itibariyle sgk gözlükçülerle anlaşma yapmak yerine;

ZEYİLNAME ile 2013 yılına ait sözleşmeye devam etme kararını aldığını ve bunu derneklere açıkladığını öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu mesleğin bir neferi olarak ta bir açıklamanın en kısa sürede, acil olarak bizlere yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Lütfen kartlar açık olsun, önünü göremeyen meslektaşlara olmayacak şeyler için amin dedirtmeyin. Erken gelecek açıklama bizlerinde yanlış yatırımlar yapmasına engel olacaktır.

Şayet doğru öğrendiğim yönünde ise sizlerin konuyla alakalı acil planı var mı? Varsa lütfen bunu da buradan açıklayın.

Şayet planınız yoksa benim önerim.

1.) İlgili kuruma hazırlanacak bir sunumla, gözlük paralarının devletimiz için sadece okyanusta bir damla su kadar yer teşkil ettiğinin anlatılmasını. Bu masrafın kesinlikle devletimize dokunmayacağını. Fakat şu anda 5000 artı olarak personelin, ilerideki tarihlerde artacak sayıyla onlarca insanın, mesul müdürün, kalfanın, tezgahtarın ve meslek adamının işsiz ve mağdur edecek bir kararın önüne geçilmesi çalışmalarının hızlandırılmasını.

2.) Devletimizin almış olduğu; Katılım payları, fon parası, hastane parası, kdv ve gelir vergileriyle zaten yapmış olduğu yardımın belli bir miktarını geri aldığını.

3.) Toptancı bazında bakıldığında kare kot mevzusunda olduğu gibi uzun süreli kaoslara yol açacağını ve işlere sekte vuracağını anlatmak lazım.

Şayet bu tarz çalışmalar yapılıyor da bizler bunu bilmiyorsak, bununda sizlerin anlatmamasından kaynaklanan eksiklik olduğunu düşünüyorum. Yorumlarınızı buradan bekliyorum, Lütfen telefonla aramayın.

Tüm meslektaşlara hayırlı işler, bol bereket dilerim.

 

 

Levent Akagündüz 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket çalışması

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini destekleyen bir çalışma başlatılmıştır....

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte çıkacak denli güven duyduğunuz bir arkadaş, size her zaman huzur verecek b...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetim...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari Operasyonlar Başkanı olacak. Jan Thore Foehrenbach ise Vision Care Franchise...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(7 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
levent
levent
27 Eylül 2014 17:17

SENMİ?TAMAMEN LAF SALATASI

levent
levent
19 Aralık 2013 17:29

Zeyilname başlıklı yazımdan sonra bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Sizlere bir telefon kadar yakın olmasam bile herşey için çok teşekkürler.

MEHMET ALTINKAŞ
MEHMET ALTINKAŞ
17 Aralık 2013 15:30

DEĞERLİ MESLEKTAŞIM SN.LEVENT AKAGÜNDÜZ Reçete ödemelerinin kalkacağına dair kaygılarını belirtmişsin yanlız böyle bir uygulamanın içeriği ile ilgili gerekli bilgiyi sanırım net olarak araştırmamışsınki bu kanıya varmışsın gözlükle alakalı değil bazı farklı uygulamalarla alaklı olduğunu defaten duyurmuşlardı bu paniğe şu aşamada gerek duyulmamakta . Zeilname konusuna gelince TOOMD bu konuda ciddi yazışmaları yapmakta ben bir birey olarak TOOMD yetkililerinden bu bilgiyi almaktayım ama sanırım sen bir telefon kadar uzağında olan 63 yıllık derneğimizden bu bilgiyi almamışsın sanırım dernekle ilişiğin olmamakla beraber bulunduğun meslek örgütüne ilginde az bence acizane bir tavsiye meslek örgütlerinin çalışmalarını yakinen takip etmen iletişim kurman bilgi açısından sana… Read more »

levent
levent
17 Aralık 2013 19:52

Sayın Altınkaş öncelikle şunu belirtmek isterimki; Katılmış olduğunuz Göray Uğurlu&Turgut Çakar Topkapı karşılaşmasında Abdullah Aydın’la mahkemelik olduğunuzu ve kendisinin meslek için zararlı çalışmalar yaptığını söylemiştiniz. Şimdi ne olduda mesleği için senelerdir çalışan Mahmut Başkanı onlarla bir araya getirmeye, herşeyi unutup elele kolkola gelmeye teşfik ediyorsunuz. Bu ne yaban bir çelişki? Yoksa yeni bir açılım mı? 1) Neden bu kadar esneksiniz? 2)Fikirleriniz ne çabuk değişti? 3)Abdullah Aydın’ı affettinizmi? 4)Ödeyeceğiniz tazminatları almaktan vazmı geçti? Son olarakta bir fıkra; Şaşının birine adres sorarlar. Şaşı adam, adres soranın kişinin eline değilde gözlerine baktığını fark eder. Ve şöyle der,bey efendi,bey efendi; Gözlerime değil, elime bak… Read more »

Mehmet ALTINKAŞ
Mehmet ALTINKAŞ
3 Ocak 2014 13:05
Reply to  levent

sevgili levent kardeşim ben söylediklerimin arkasındayım ama gördüğüm o ki sen kavgalardan besleniyorsun benim derdim meslekte barış ve huzurun olması senin derdinse benim abdullah aydınla olan kavgamı hortlakmak biz yazdık abdullah aydın hukuka gitti bu süreç geçti ama meslek yerlere savrulurken bizlerin kavga etmesi sence normal olabilir bizce değil barışmayı kavgalı olmamayı peygamber efendimiz buyurmuş senki kainatın efendisinin buyruğuna aykırı ol diyorsun yolun açık olsun ben hayatım boyunca doğruları yazan ve kavgalıu kalmayı sevmeyen bir insanım gönülden gönüle insanlar değişir huzur bizim ekmek kapımız herkeze açık …

BÜLENT ÖZGÜR
BÜLENT ÖZGÜR
17 Aralık 2013 02:33

LEVENT ABİ, Sözleşmelerin zeyilname ile yapılması lehimize bence, ve eczaneler bildiğim kadar ile uzun zamandır. sözleşme yenilemiyor. e-reçete medula sistemi üzerinde çalışmak zorunda olduğu için optik ödemesinin kaldırılması bence söz konusu edilmesi bile saçma sadece reçete prosodürleri sadeleştirelek biokimlik ile adapte bir sistem uygulanacaktır.böylece personel ve depolama masrafını azalmaya gidilecektir.karekod a gelince şuan karekod gerçek anlamı ile devrede olmadığı için toptancıların (ve başkalarının karekodlarını kullanan ucubelerin) işin ciddiyetini anlamaları için daha sert tedbirler uygulanınca canları yanınca anlayacaklar ciddiyetini. MESLEĞİNİ ADABINA GÖRE YAPAN KORKMASIN. MESLEĞİN SAHİPLERİ KAZANACAKTIR.

levent
levent
17 Aralık 2013 20:02

Bülentcim; Eczacı komşumla ve bir kaç eczacıyla konuştum. Bugüne kadar hiç zeyilname imzalamadıklarını, hatta mekleğimizle alakalı ne anlama geldiğini bile bilmediklerini söylediler. Ayrıca zeyilnamenin askıda kalan,ekleme yapmakla alakalı, önü açık,tarihsiz, tarih verilmek istenmeyen, geçmişe dönük anlaşmaların idareten devamı için kullanılan bir yol olduğunu öğrendim. Ayrıca sözleşmeler, her nekadar tek taraflı yapılabilsede,kanun nezninde ve hukuken bu yapılış şekli sakıncalı görüldüğünden ve mahkemelerce tek taraflılığın iptal edilme olasılığı olduğundan, geleceği olmayan işlemler için en güzel yol zeyilname ile bir parmak bal çalmaktır.
Selamlar.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket ça...

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini...

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon&#...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari O...

Hasta bilgilerini paylaşmayın! Hasta bilgilerini paylaşm...

Aynı durum gözlükçüler içinde geçerlidir. Hasta verilerini p...

Aracınız kışa hazır, Gözleriniz de hazır mı? Aracınız kışa hazır, Gözl...

Sonbaharda çoğu insan arabasını yeniler ve daha çok güvenliğ...

Fatura/ Reçete teslim süresinin uzatılması Fatura/ Reçete teslim sür...

19 Kasım 2023 tarihinde yaşanan yağışlar sonucunda meydana g...

Türkiye Göz Sağlığı Araştırması Türkiye Göz Sağlığı Araşt...

Türkiye’de Optik Sektörü AB ülkelerine göre çok daha farklı ...

Afet bölgesinde yapılacak uygulamalar Afet bölgesinde yapılacak...

Depreme bağlı olumsuz etkilerin Adıyaman, Hatay, Kahramanmar...

Miyopluğun asıl sorumlusu bilgisayar ekranları Miyopluğun asıl sorumlusu...

Batı Avustralya'da yapılan bir araştırma miyopluğun asıl sor...

Magazin HABERLERİ
Web TV