a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sağlıkta 150 yıllık geçmiş ile “THEA PHARMA TÜRKİYE” uzmanlarla buluştu

Thea Pharma ,Türkiye pazarına yeni giriş yapan Avrupa lideri bir grup olarak,  Oftalmoloji  ( göz hastalıkları ) alanında çalışan tüm uzmanlara,  bu alandaki yenilikleri ve güncel yaklaşımları aktarmak amaci ile, Türkiye Oftalmoloji Derneği  (TOD) Nisan kursu Toplantısına katıldı. Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği Nisan Kursu’nun 32.si, bu yıl 6-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Ankara […]

21 Nisan 2012 - 0:10 'de eklendi ve 3004 kez görüntülendi. A+A-

Sağlıkta 150 yıllık geçmiş ile “THEA PHARMA TÜRKİYE”  uzmanlarla buluştu

Thea Pharma ,Türkiye pazarına yeni giriş yapan Avrupa lideri bir grup olarak,  Oftalmoloji  ( göz hastalıkları ) alanında çalışan tüm uzmanlara,  bu alandaki yenilikleri ve güncel yaklaşımları aktarmak amaci ile, Türkiye Oftalmoloji Derneği  (TOD) Nisan kursu Toplantısına katıldı.

Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği Nisan Kursu’nun 32.si, bu yıl 6-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Ankara Sheraton Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.  Her yıl bir önceki yıldan daha büyük sayıda katılımcının ilgisiyle onurlandırılan kursun bu yılki konusu, ‘Pediatrik Oftalmoloji’ idi. Oftalmolojide çocukluk çağında en sık görülen hastalıklar ve bu konulardaki güncel yaklaşımlar titizlikle ele alındı. Katarakt, glokom ve şaşılık cerrahilerinin çocuk hastalarda uygulanması konusunda bilinmesi gereken önemli noktalar da tartışıldı.

TOD Nisan Kursu toplantısında konuşan, Thea Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Jean-Frederic CHIBRET,  CHIBRET ailesinin 150 yıllık Oftalmoloji geçmişinden ve kendisinin Thea Grup’un 5. jenerasyonu olduğundan bahsetti.  Sadece tek bir tedavi alanına odaklı olmadıklarını, önceliklerinin bir oftalmoloğun (göz hastalıkları uzmanı) günlük pratiğinde, ihtiyaç duyabileceği tüm alanlarda var olmak olduğunu belirtti.

Dünyada 500 kadar kuruluş ile işbirliği içerisinde olduklarını, 65 ülkede ticari faaliyetler yürüterek büyümeye devam ettiklerini anlatan CHIBRET, aile şirketi olduklarını ve kendi sermayelerini kendi işlerine yatırdıkları için, yeni urun gelistirme ve yeni terapotik alanlara girme konusunda risk almaktan çekinmediklerinden bahsetti. Oftalmologlar ile birlikte olmanın, onları dinlemenin, gerçekten neye ihtiyaçları olduğunu anlamanın önemini ve asıl amaçlarının onlar ile “partnerlik” yapmak olduğunu anlatırken, Thea Laboratuarlarının 40.000’den fazla oftalmologun hizmetinde olduğunu belirtti.

“Türkiye pazarına girmek büyük bir adım, Türkiye’de bulunmaktan gurur duyuyoruz ve heyecanlıyiı” diyen Jean Frederic Chibret, ” Her ülkenin ekonomisi, sosyo-kültürel  yapısı, kanunu ve regülasyonları birbirinden farklıdır. İnovasyonu, o ülkenin sınırları dışından getiriyor olabiliriz ancak o ülkenin kültürüne de saygı duyuyor ve adapte olmaya çalışıyoruz” diye ekledi.

Thea Pharma Turkiye Genel Muduru Dr.Selin Erenoglu, “Turkiye’ deki göz hastalarının yaşam kalitesini artıracak ve mevcut tedavilere değer katacak ürünleri” Turkiye’ye getirmeyi hedeflediklerini soyledi. Thea’ nin global misyonu ile paralel olarak amaçlarının “doktorların gunluk pratiğinde çözüm ortağı olmak”  olduğunu belirten Erenoğlu, alerjiden kuru göze, göz kapağı hijyeninden goz vitaminlerine, enflamasyondan enfeksiyona kadar çok geniş bir portföy ile Turk tıbbının ve Turk halkının hizmetinde olmaktan gurur duyacaklarını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane ...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile 10 saat arasında görme bozukluğunu giderdiği belirtildi....

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı!

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, mucizelerinin yanında beklenmedik sorunları da beraberinde getirebiliyor....

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternati...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile ...

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevs...

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, m...

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Magazin HABERLERİ
Web TV