a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Reklamlara dava açıldı.

Meydanları boş bulan, reklamları bir rant olarak düşünenleri engellemek için derneğimiz tarafından 23.08.2013 tarihinde dava açılmış olup dava sonucunu dört gözle beklemekteyiz. Önemli Duyuru Değerli Meslektaşlarım, Malumunuz olmak üzere; hepinizin kara kara düşünerek, bazen de sabrınız taşarak izlediği haksız reklam uygulamaları konusunda hiç kimse cesaret ederek olayın üzerine gidememişti. Meydanları boş bulan, reklamları bir rant olarak düşünenleri engellemek […]

23 Ekim 2013 - 10:02 'de eklendi ve 1290 kez görüntülendi. A+A-

Reklamlara dava açıldı.

tokmak

Meydanları boş bulan, reklamları bir rant olarak düşünenleri engellemek için derneğimiz tarafından 23.08.2013 tarihinde dava açılmış olup dava sonucunu dört gözle beklemekteyiz.

Önemli Duyuru

Değerli Meslektaşlarım,
Malumunuz olmak üzere; hepinizin kara kara düşünerek, bazen de sabrınız taşarak izlediği haksız reklam uygulamaları konusunda hiç kimse cesaret ederek olayın üzerine gidememişti.

Meydanları boş bulan, reklamları bir rant olarak düşünenleri engellemek için derneğimiz tarafından 23.08.2013 tarihinde dava açılmış olup dava sonucunu dört gözle beklemekteyiz.

Gelişmeler hakkında sizleri ve kamuoyunu bilgilendireceğiz.

Bilgilerinize sunar işlerinizde başarılar dilerim.

Ankara Optisyen ve Gözlükçüler
Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Mahmut Yetim

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Programları Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Pr...

Ek yerleştirme sonuçları incelendiğinde, boşta kalan 1050 kontenjana 859 adayın yerleştirildiği görüldü....

Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyor...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup kenara çektiğinizde görmeniz kısa süreli de olsa düzeliyor mu? Bu durumun ...

Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz...

Her biri kendi konusunda uzman, eğitim camiamızın ve sektörümüzün seçkin isimlerinin bilgi ve birikimlerini aktaracağı eğitim programım...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gözlük

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda gözlük ortaya çıkıncaya kadar gerek doğuştan gerekse sonradan göz bozukluğu...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(10 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

10 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Turan
Murat Turan
25 Ekim 2013 18:34

Sayın meslektaşlarım, ODA olduk diyelim; herşey düzelecek mi?
Değişen sadece yaptırım gücü olacak, kurala uymayan ceza alacak;
ne yazıkki ceza olmadan meslektaşım kendini kurala uyduramıyor….
..bu işler düzelemiyor, birlik olunamıyor,
Şimdi ODA varmış gibi düşünelim, bakalım….

mustafa uma
mustafa uma
24 Ekim 2013 21:55

Yusuf kardeşim sen merak etme inşallah ben o da olmanın urfadan takipçisiyim. Eğer ismin gerçekse .sana oda olmanın müjdesini ben verecegim. İnşaallah.. tlf 506 708 98 58

mustafa uma
mustafa uma
24 Ekim 2013 21:30

Sizlere söyleyecek sözüm kalmadı isminizi açıklamaktan kortugunuz için tahmin ediyorum sizlerde giden başkanın gölgelerisiniz. Ben şanlıurfadan takiplerim ve izlenimlerim üzere istanbul derneginin eski yönetiminin yanlışlarını görüp sezdigim için urfadan kalkıp seçim için istanbula geldim, seçim çalışması yaptım bire bir çünkü meslegime ihaneti gördüm. şahsım ve nede arkadaşlarım masa koltuk başkanlık sevdası yoktu ama kendilerini hoca diye tanıtan bilim adamı gösteren seçim çalışması için söz veripte gelmeyen bilim adamları ve başkanlar gelmedi. Çünkü masraf var ama şimdi bakıyorum. Facelerde boy boy resim veriyorlar nereden nereye geldiklerini yazıp okuyorlar.çünkü .sahne devamlı güzeldir herkes alkışlar.ama icraat yok.ben takım tutar gibi başkanda tutmuyorum. Bütün… Read more »

Neşat ÇAĞLI
Neşat ÇAĞLI
25 Ekim 2013 10:47
Reply to  mustafa uma

değerli Mustafa bey tabiki yazılan yazı agızdan çıkan sözdür yaydan çıkan ok gibidir
ben diyorumki meslektaşlarımızı boş yere oyalamanın bir anlamı yok mevcut yönetmenlikte reklamın cezası yok bu kadar basit ve açık nedeni ise 2004 yılında danıştay tarafından açılan davanın reklam cezalarını iptal etmesidir yeni bir yönetmenlik yapılana kadar bu böyledir ha bu arada bu davayı açan ANKARA derneği adına MAHMUT YETİM görünüyor şimdide meslektaşlarımıza umut verip dava açtım demenın ne anlamı var
sevgi ve saygılarımla
NEŞAT ÇAĞLI

Neşat ÇAĞLI
Neşat ÇAĞLI
24 Ekim 2013 16:04

yönetmenliğin 24 maddesi ne aykırılık olması durumunda yönetmenliğin 27 maddesi ceza maddeleridir 24 madde ihlal edildiği durumlarda devreye 27 madde girer ve ceza verilir ancak Danıştay 10. dairesinin 30. 05 .2006 tarih ve E :2004/ 13011 K : 2006/3660 Sayılı kararıyla faaliyet durdurma şeklinde idari yaptırıma ilişkin düzenlemenin bu kapsamda EK-6 nın faaliyet durdurma cezalarını gösteren kısmının yasal dayanaktan yoksun bulunduğu gerekçesi ile iptal adilmiş olup yönetmenliğe aykırı eylemin müeyyidesinin mer -i mevzuatta açıkça gösterilmediği anlaşıldığından müessesenin faaliyetine son verme gibi idarenin bir yaptırım yetkisi bulunmamaktadır . İdarenin yetkisi bu aykırılık yasal bir düzenlemeyle yaptırıma bağlanıncaya kadar yönetmenlik hükümlerine aykırı… Read more »

mustafa uma
mustafa uma
24 Ekim 2013 00:13

Tabii ki bu meslek ve meslektaş bir yere varamaz. Adamlar Mahmut Yetim yanlış yapıyormuş gibi burada yazı yazmasını bilirler. İcraat yok. Yazı yazma var, Bu yazıları yazan arkadaşlar şimdiye kadar kendileri ne yaptılar? Açıklama yaparlar mı? Doğru işler yapıyorlar iseler gerçek isimleri ile yazı yazarlar. Dedikodu furyası sakızı ağızdan, ağıza çekip çigneyenler sizler kimsiniz? Konuşma dan başka ne yapıyorsunuz? He birde bu meslek için kim ne kadar iyi iş yaparsa ben onlar için canımı veririm ama bir şey yapmayıp yazı yazmakla kişileri karalamakla bir yere varamazsınız. Bu yapılanlar bireysel degildir, kitleseldir. Lütfen kendinize gelin.

İsyankar Gözlükçü
İsyankar Gözlükçü
24 Ekim 2013 09:15
Reply to  mustafa uma

Sayın Uma, takım tutar gibi desteklenecekse bizde destekleyelim ama yapılanları görmezden gelip at gözlüğü ile sadece Ankarayı görmek te ezelden gelen bir körlükten başka nedir? Sayın Yetim için yazdıklarımın tamamı yayınlansa idi ona dostani tavsiyelerimi de okuyacaktınız. Ama malasef okuyamıyorsunuz sebebini de sayın ADMİNE sormak lazım. Artık savaşmaktansa birlikte olup müzakere etmek zamanıdır. Admin’ in Cevabı : İsyankar gözlükçü yada her kimsen…. Sıkıştığınız yerde admine saldırmaya çalışacağınıza, kafanızı ellerinizin arasına koyarak bir düşünün ve karşınızdaki insana yazıyı yazarken cümlelerinize dikkat edin. Admin olarak yazılarınızın sadece bize göre hakaret olan kısımlarını temizledik. Onun dışında net bir şekilde açıklamak istediğiniz birşeyler var… Read more »

gözlükçü Ahmet
gözlükçü Ahmet
23 Ekim 2013 19:40

Bu kanun 2004 yılından beri mevcut öylemi öyle nerdeyse 10 yıl oldu niye o zamandan bu zamana kadar dava açmadınız Mahmut bey!
23.08.2013 tarihinde açtığınız davayı neden 2 ay sonra yayınlatıyorsunuz. Önceden daha davalı açar açmaz yayınlatırken bunu geçen sene gördük. Açtığınız davalar ile bizlere bir parmak ballar dağıtırken. Yoksa bal mı kalmadı yada parmaklar artık çok mu bulaşık.
Ha bu arada sessiz sedasız bazı insanlar nisan ayından beri gereken yerlere gerektiği gibi müracaatlarını yaptılar. Kendilerini reklam etmediler.Meydanı boş bulduran sizlersiniz.

İsyankar Gözlükçü
İsyankar Gözlükçü
23 Ekim 2013 18:18

Sayın başkan artık şunu idrak etmek lazım, havanda su döğme dönemleri bitti. Şunu kabul edin artık boynuz kulağa da geçti. Gidilen mahkemelerden bugüne kadar elimize ne geçti. 3 dönemdir başımızda olanların şu anki durumu ortada, düşmanıma dahi Allah nasip etmesin. Sizler bu mesleğe iyi yada kötü bugüne kadar hizmet ettiniz Allah razı olsun, başkan size yakışan artık onursal başkanlıktır. O makamlara daha aktif görev alabilecek genç meslektaşlarımıza optisyenlere emanet etme zamanıdır. Mücadele ile yol alınamadı bugüne kadar, artık yeni seçilenler müzakere yolu ile mesleğimize ve meslektaşlarımızın hak ve hukuklarını muhafaza edeceklerinden eminiz. Bırakın mesleklaşlarımıza hayal kurdurmayı reel olalım, ayaklarımız yere… Read more »

yusuf yazıcı
yusuf yazıcı
23 Ekim 2013 17:58

ne değişecek?? oda olamadıktan sonra herkes at koşturur bu meslekte..hiç bir şey olmazz

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Programları Ek Yerleştirmeler Sonrası...

Ek yerleştirme sonuçları incelendiğinde, boşta kalan 1050 ko...

Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca d...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gö...

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda ...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayı...

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize s...

Mesleki Sorunlarımız, Müşterek toplantıda ele alındı Mesleki Sorunlarımız, Müş...

20. dönemin son ortak toplantısı 20 Eylül 2022 tarihinde İTO...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Ulusal görme tarama programı Ulusal görme tarama progr...

Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini sap...

Sektör açıklama bekliyor! Sektör açıklama bekliyor!...

Ağustos ayı başından bu yana Johnson&Johnson firmasının üret...

Gözlük imparatoru geride ne kadar miras bıraktı? Gözlük imparatoru geride ...

Bir yetimhaneden gözlük imparatorluğuna giden çarpıcı yaşamı...

Arıkan İş ortakları ile buluşuyor Arıkan İş ortakları ile b...

Kurulduğu 1985 yılından bu yana saat ve gözlük sektöründe is...

Magazin HABERLERİ
Web TV