Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Johnson & Johnson, farkındalık kampanyası başlattı

Johnson & Johnson Vision, göz sağlığı alanında farkındalık yaratmak için #ConnectedBySight kampanyasını başlattı. 1.000 katarakt ameliyatı karşılanacak.

10 Ekim 2019 - 14:08 'de eklendi ve 3305 kez görüntülendi. A+A-

Johnson & Johnson, farkındalık kampanyası başlattı

Johnson & Johnson Vision, göz sağlığı alanında farkındalık yaratmak için #ConnectedBySight kampanyasını başlattı.

Johnson & Johnson Vision, 10 Ekim Dünya Görme Günü vesilesiyle başlattığı ConnectedBySight kampanyasıyla Sight for Kids (Çocuklar için Göz Sağlığı) ve Himalaya Katarakt Projelerini destekliyor. Kampanya kapsamında 100.000 çocuğa göz sağlığı eğitimi verilerek göz tedavilerine erişimleri sağlanacak ve 1.000 katarakt hastasının ameliyatı karşılanacak.

İstanbul, 10 Ekim 2019 – Görme duyusu, en değerli duyularımızdan biridir. Yaşamın anlarıyla ve birbirimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Bununla birlikte, dünya genelinde yaklaşık 1,3 milyar insan, %80’i önlenebilir veya düzeltilebilir olmak üzere görme bozukluğu yaşıyor. Johnson & Johnson Vision, 10 Ekim Dünya Görme Günü vesilesiyle göz sağlığına dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için #ConnectedBySight kampanyasını başlattı.

Dünya çapında başlatılan kampanyayla göz sağlığı uzmanları, sağlık kuruluşları ve önlenebilir görme bozukluğu yaşayan hastaların ilham veren hikayeleri üzerinden göz sağlığının iyileştirilmesine küresel olarak öncelik verilmesi hedeflendi.

Kardiyovasküler Uzmanlık Çözümleri ve Johnson & Johnson Vision Şirketler Grubu Başkanı Shlomi Nachman, “Johnson & Johnson Vision olarak tüm dünyada göz sağlığının iyileştirilmesi hedefiyle tutkuyla çalışıyoruz” dedi ve ekledi: “Bu hedefimize tek başımıza ulaşamayız. Bu sebeple göz sağlığı alanında çalışmalar yapan kuruluşları desteklemeli ve dünya genelinde herkesin görebilmesini sağlayacak çözümlere destek olarak göz sağlığı uzmanlarıyla halkı bir araya getirmeliyiz.”

Johnson & Johnson Vision EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Sandra Rasche, “Dünya genelinde göz sağlığı hafife alınıyor ve önlenebilir görme bozukluklarıyla ilgili gerekli önlemler maalesef yeterli değil. Johnson & Johnson Vision olarak bu konuyu oldukça önemsiyoruz. Farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak ve daha fazla insanın göz sağlığını korumak ve iyileştirmek için göz sağlığı uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz.” dedi.

ConnectedBySight kampanyası kapsamında Johnson & Johnson Vision, 10 Ekim Dünya Görme Günü’ne kadar göz sağlığı uzmanları, sağlık kuruluşları ve önlenebilir görme bozukluğu yaşayan hastaların ilham veren hikayelerini sosyal medya hesaplarından ConnectedBySight etiketiyle paylaştı ve sosyal medya kullanıcılarının bu etiketle paylaşım yapmalarını teşvik etti.

Yapılan sosyal medya paylaşımları, Johnson & Johnson’ın “Donate a Photo” aplikasyonu ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlandı. ConnectedBySight etiketiyle yapılan her paylaşımla, Johnson & Johnson Vision ve Lions Clubs International Vakfı’nın birlikte yürüttüğü Çocuklar için Göz Sağlığı ve Himalaya Katarakt Projeleri’ne bağış yapıldı. Bu kampanyayla, 100.000 çocuğun görme taramalarına erişimine ve 1.000 katarakt hastasının ameliyatına katkı sağlanması hedeflendi.

Lions Clubs International Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Gudrun Yngvadottir, “Göz sağlığı alanında ihtiyaç fazla – yaklaşık 19 milyon çocuk görme bozukluğu yaşıyor. Hep birlikte attığımız küçük adımlar ve yürüttüğümüz projelerle, göz sağlığını yaşam boyu olumlu yönde etkileyebiliriz. Bu anlamda, #ConnectedBySight kampanyası yarattığı sosyal etkileşimle farkındalığı artırıyor. “Çocuklar için Göz Sağlığı” programıyla yaptığımız gibi, ConnectedBySight kampanyası da göz sağlığı hizmetlerinin yeterli olmadığı toplum ve okullarda bu hizmetlere yönelik desteği harekete geçirdi.” dedi.
Himalaya Katarakt Projesi’nin Kurucusu ve Eş Başkanı Dr. Geoff Tabin, “Önlenebilir körlük toplumun önemli bir sağlık sorunu. Paydaşlarımızın yardımıyla bu sağlık sorununun üstesinden gelebiliriz. Projemize katkıları için Johnson & Johnson Vision’a teşekkür ederiz.” dedi.

Sosyal medya kullanıcıları #ConnectedBySight etiketiyle yapacakları her paylaşım ve yorumla göz sağlığının önemine dikkat çekebilir veya Çocuklar için Göz Sağlığı ve Himalaya Katarakt Projeleri’ne doğrudan bağışta bulunabilirler.

Lions Clubs International Vakfı (LCIF) Hakkında
LCIF, dünyanın en büyük sivil hizmet kulübü olan Lions Clubs International’ın 200’den fazla ülkede ve coğrafi bölgede 1,4 milyondan fazla üyesi olan yardım koludur. LCIF, 20 yılı aşkın süredir devam eden, küresel ölçekte önlenebilir körlüğün önüne geçmeye yönelik SightFirst programı gibi girişimleriyle, 1968’den bu yana yerel ve küresel insani çabaları için hibe fonları sağlayarak Lions’u destekliyor. Lions, bugüne kadar SightFirst’ün yerel kapasite geliştirme çabalarına 415 milyon ABD doları yatırım yaparak dünya genelinde milyonlarca insanın yeniden görmesine yardımcı oldu.
Daha fazla bilgi için: www.lcif.org

Himalaya Katarakt Projesi Hakkında
Himalaya Katarakt Projesi ve proje ortakları, Güney Asya ve Sahra Altı Afrika’da dünya standartlarında göz bakımı hizmeti, klinik eğitimler ve birinci sınıf oftalmik altyapıyla önlenebilir körlüğü tedavi etmek için çalışıyor. 1995 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sanduk Ruit, Amerikalı meslektaşı Dr. Geoff Tabin’le birlikte, ilk olarak Himalayalar’daki karşılanmamış göz sağlığı ihtiyaçlarını tespit etti. Ardından tüm dünyadaki önlenebilir ve tedavi edilebilir körlüğü ortadan kaldırma hedefiyle Himalaya Katarakt Projesini başlattı.
Daha fazla bilgi için: www.cureblindness.org

Johnson & Johnson Vision Hakkında

Johnson & Johnson Sıhhi Malzeme Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bünyesinde hizmet veren Johnson & Johnson Vision, dünya çapında göz sağlığının yörüngesini değiştirme cesaretiyle faaliyetlerine devam ediyor. Şirketleri vasıtasıyla göz sağlığı profesyonellerinin, hastalarına daha iyi sonuçlar sunabilmesini sağlayan yeniliklerle birlikte refraktif kusurlar, katarakt ve göz kuruluğu gibi ihtiyaçları ele alan ürünler ve teknolojiler geliştiriyor. Johnson & Johnson Vision, en çok ihtiyaç duyan topluluklarda kaliteli göz sağlığına erişimi arttırmak, insanların daha iyi görmesine ve daha iyi yaşamasına yardımcı olmak için çalışıyor. Daha fazla bilgi için: https://www.jnjvisioncare.com.tr/

Johnson & Johnson Vision’ı sosyal medyada takip etmek için:
Twitter: @JNJVision
Linkedin: Johnson & Johnson Vision

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Badem ile Adem Badem ile Adem

Optisyenligi bitireli 3 yıl oldu... Bugün yarın dükkan açacağım diye oyalıyor beni. Bir dükkan 2 kişiye fazla. Ama olsun. Bu kaplıca mu...

Geçmiş Olsun Malatya Geçmiş Olsun Malatya

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 21.06’da merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesinde olan 5.0...

Üniversite Optisyen istihdamı! Üniversite Optisyen istihdamı!

Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi tarafından yapılan ilan aşağıdaki gibidir....

Görmeyen çocuk öğrenemez! Görmeyen çocuk öğrenemez!

Çocukların eğitim hayatlarına başlamadan önce sonradan doğabilecek göz kusurlarının da önüne geçebilmek adına mutlaka göz muayenesi olm...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Badem ile Adem Badem ile Adem

Optisyenligi bitireli 3 yıl oldu... Bugün yarın dükkan açaca...

Geçmiş Olsun Malatya Geçmiş Olsun Malatya

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bil...

Üniversite Optisyen istihdamı! Üniversite Optisyen istih...

Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesi tarafından yapılan ilan aşa...

Görmeyen çocuk öğrenemez! Görmeyen çocuk öğrenemez!...

Çocukların eğitim hayatlarına başlamadan önce sonradan doğab...

Yeni Dünya Düzeni ve Oda Seçimlerimiz Yeni Dünya Düzeni ve Oda ...

Yeni normal düzene geçmemiz ile birlikte seçimler ne zaman y...

Fikrini Söyle Fikrimiz Olsun! Fikrini Söyle Fikrimiz Ol...

Yaşadığımız şu sıkıntılı dönemlerde iki şeye çok ihtiyaç var...

Maske fiyatları internette “dip” yaptı.. Maske fiyatları internett...

Tavan fiyatı 1.00 TL olarak belirlenen maske, internette 20 ...

Cumhuriyet Üniversitesi Optisyen istihdamı! Cumhuriyet Üniversitesi O...

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan ilan aşağıd...

Avrupa ülkelerinde nüfus başına düşen gözlükçü sayıları Avrupa ülkelerinde nüfus ...

Avrupa da yapılan bir araştırma ile her on bin kişiye düşen ...

Hastalara yakınlıkta Optisyenler üst sıralarda! Hastalara yakınlıkta Opti...

COVID-19 maruziyeti riski yüksek olan meslekler üzerine yapı...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Sağlık
Toplantı Duyurusu

Kanun hükmü gereği mesleklerini faal olarak sürdüren optisyen ve gözlükçülerin kuruluşu gerçekleştirilen bu odalara kayıt işlemleri başlatılmıştır.

Kapat