a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İTO (İstanbul Ticaret Odasında) seçim var

Türkiye’nin en büyük ticaret odası İTO’da, 2013 yılı başlarında seçim var. Odayı seçim heyecanı sarmış durumda. Kimi üyeler şimdiden şirket, şirket, şahıs, şahıs gezerek oy toplamaya başladı. İstanbul Ticaret Odası üyelerinin her dört yılda bir yapılan seçimleri neticesinde oluşturulan  Optisyenler ve Optometrik ürünler, kimya, gıda, tekstil, makine, ulaşım, kuyumculuk gibi 90 farklı meslek grubunun temsilcilerinin bulunduğu […]

17 Aralık 2012 - 18:45 'de eklendi ve 1558 kez görüntülendi. A+A-

İTO (İstanbul Ticaret Odasında) seçim var

Türkiye’nin en büyük ticaret odası İTO’da, 2013 yılı başlarında seçim var.

Odayı seçim heyecanı sarmış durumda.

Kimi üyeler şimdiden şirket, şirket, şahıs, şahıs gezerek oy toplamaya başladı.

İstanbul Ticaret Odası üyelerinin her dört yılda bir yapılan seçimleri neticesinde oluşturulan  Optisyenler ve Optometrik ürünler, kimya, gıda, tekstil, makine, ulaşım, kuyumculuk gibi 90 farklı meslek grubunun temsilcilerinin bulunduğu Meslek Komitelerinin faaliyetlerini organize eder.

Komite üyelerinin faaliyet gösterdikleri sektörün sorunlarını, Oda üyelerinin istek ve önerilerini belirlemek amacıyla bir araya geldikleri zümre toplantılarını düzenler.
.
Olağan ve olağanüstü toplantılarda alınan kararların mevzuat çerçevesinde incelenmek üzere, gerektiğinde ilgili kurum ve kuruluşların nezdinde girişim yapılmasını sağlar.
.
İTO web sitesinde Meslek Komiteleri için hazırlanan sayfa aracılığı ile üyelerden gelen mesajları ilgili Meslek Komitesi temsilcilerine iletir.
.
Meslek Komiteleri  İTO’nun mesleki uzmanlık organıdır. 90 meslek grubu altında toplanan üyeler, her dört yılda bir, kendilerini temsil edecek Meslek Komiteleri üyelerini, yargı gözetiminde seçerler. Meslek Komiteleri; o meslek grubunda İTO’ya kayıtlı üye sayısına göre, 5, 7, 9 veya 11 kişiden oluşur.
.
Meslek Komiteleri’ nin Görevleri:
.
Meslekleri ile ilgili incelemeler yapmak, yararlı ve gerekli gördükleri tedbirleri   görüşülmek üzere yönetim kuruluna teklifte bulunurlar.
.
Meslek komitesiyle ilgili olarak meclis gündeminde yer alan konularda başkan, başkan yardımcısı veya uygun görülen üyelerin, oy kullanmamak üzere meclis toplantısına katılmasına karar verirler.
.
Mesleklerine ait işler hakkında, meclis veya yönetim kurulu tarafından bilgi istenmesi halinde, bu konuda araştırma yaparak istemi cevaplandırırlar.
.
İstanbul Ticaret Odası, Türkiye’nin ve üyelerinin; uluslararası ticaretten daha fazla pay alan, küresel boyutlardaki siyasi ve ekonomik oluşumları kendi yararı doğrultusunda yönlendirebilen bölgesel bir güç olmasına katkıda bulunma vizyonuyla hareket eder.
.
İTO, özel sektörün yapısal ve güncel sorunlarının çözülmesi, Türkiye’nin uluslararası rekabet gücünün geliştirilmesi, ülke ekonomisine güvenli ve istikrarlı bir gelişim ortamı sağlanmasının hayati önem taşıdığını bilir. Ve tüm çalışmalarını; ekonomik ve ticari hayatın her yönüyle geliştirilmesini desteklemek misyonuyla yürütür.
.
Sektörümüzün gelişmesinde istikrarlı bir ortam sağlanması için, üye meslektaşlarımızın sektöre sorumlulukları gereği  2013 İTO seçimlerinde oy kullanması önem arz etmektedir.
 
Bu bir bilgilendirme ve sektörümüz için ne kadar önemli olduğunu sizlerle paylaşmak için yazılmış bir yazıdır.
 
Seçim e doğru sizlere bu konuda duyurular yapacağız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’ puanı geliyor Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’...

Sağlık Bakanlığı, tüm sağlık kuruluşlarında memnuniyete yönelik standartları içeren Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi'ni hayata geçiriyor...

Konusuzluk Konusuzluk

Ben hayatı boyunca apolitik bir adamdım. Şimdi neler konuştuğumuzu görüyorsun....

Yönetmelikte değişiklik Yönetmelikte değişiklik

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete ’de yayımlandı....

Kılavuz Kılavuz

Tıbbi Cihaz Yönetmeliğinin Ek XVI’sında Listelenen Tıbbi Amaçlı Olmayan Ürün Gruplarına Yönelik Ortak Spesifikasyonları Belirleyen Kıla...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(16 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

16 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hamdi selvi
hamdi selvi
19 Aralık 2012 12:28

bu kadar insan yanıltılıyor olamaz
memletin birinde pirinç kıtlığı çıkmış mahallenin bakkalına pirinç geldiği haberi duyulunca her kes
akın etmiş kuyruğun sonun da iki kafadar sıra kendilerine gelene kadar pirincin biteceğini
anlayınca karşıdaki bakkala pirinç gelmiş diyerek koşmaya başlamış kalabalığın tamamıda
onların peşinden
birileri bir şeyler yazıyor herkes peşinden gidiyor bilmediğin tanımadığın birinin ipiyle kuyuya
inilirmi tanımadığınız kılavye şörlerin peşine takılmayınız

sinan
sinan
18 Aralık 2012 22:43

BELGELER İNTERNETTE….YAŞAYAN, DÜŞÜNEN. ARAŞTIRMAYA AÇIK OLAN KİŞİLERİN HİZMETİNDE

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
19 Aralık 2012 12:03
Reply to  sinan

sayın sinan belgeler internette ben de seni araştırmaya açık olarak bilmek isterim
kendini isim soyad olarak saklama yoksa inandırıcılığın kalmıyor saygılar

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
18 Aralık 2012 19:21

SİNAN DİYORKİ OKYANUS ÖTESİNDEN YAZIYORUM ,,,,,, MÜSTEHAKTIRA YORUM YAPAN SİNANMI BAŞKA SİNAN BEY Mİ BU KADAR BELGE HAZİNESİNE SAHİP ARKADAŞIMIZ BEN İSE KENDİ KENDİME BATAKLIĞAMI ÇEKİLİYORUZ DİYE SORUYORUM.
KENDİME SİNAN BEYİ TANIMADIĞIM İÇİN NE DERECEDE DOĞRU VEYA YANLIŞ OLUR
MESELEYİ ESASI BAKIMINDAN SİNAN BEY KELİME OYUNLARINI HAFIZAYA GİYDİRMEYE
ÇALIŞMAKLA KİMLERİN DİKKATİ ÇEKİLMEK VEYA KİMLERE MESAJ VERİLMEK İSTENMEKTEDİR GERÇEK MAKSAT ACABA NEDİR ALDATICI BİR KAVRAMMIDIR
BAŞKALARININ İPİNE SARILARAK FARKLILIK GÖSTERMEYE UĞRAŞAN KURNAZ
MİZAÇLARI İYİ BELLEMEK DURUMUNDAYIZ
not* bu meslektaşımızı kendisini tanıyan bilen varsa tebrik edeceğim veya kendini bize tanıtmazsa bileceğimki verilen belgelerin asparagasıdır

sinan
sinan
18 Aralık 2012 07:09

KİŞİ ÖLMÜŞ AMA SİSTEMDE ÖLMEMİŞ GÖRÜNÜYOR.
1.EMEKLİ İSE EMEKLİ MAAŞI ALIYORDUR
2.ÇALIŞIYOR İSE (AMA ÖLÜLER ÇALIŞMAZ, ANLAŞILIR)) MAAŞ ALIYORDUR.
3.VERGİ MÜKELLEFİ İSE VERGİ VERİYORDUR(ÖLÜ DE OLSA VERGİSİNİ VERSİN, VERGİSİNİ VEREN ÖLÜ DE OLSA DEVLET İÇİN EN İYİ MÜKELLEFTİR)
BULDUM
Sistemin provizyon verdiği bu kişi vergi mükellefi.. ölmüş ama bildirmemişler..bağ kur primini de ödüyorlar..ÖLÜ ÜZERİNDEN TİCARETE DEVAM..YAZ ÇEKİNİ VER SENEDİNİ.ÖDENMEZ İSE KİMDEN ALACAN, MEZARLIĞA MI GİDECEN..KİŞİ ÖLÜ
ÖLÜ ADAMIN GÖZLÜĞÜ ALINIR MI..ALAN KİŞİ AYIP ETMİŞ……

sinan
sinan
18 Aralık 2012 06:45

Vaktiyle bir sektör temsilcisi, ölmüş meslektaşlarımızın ruhsatları kullanılıyor diye, ilgili Kuruma ihbarda bulunmuş ve bunu açıklamıştı. Bunun üzerine sorumlu bir meslektaşımız da bunlar kim diye uzunca bir süre bu konuda plolemik yapmıştı..Şimdi ise SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI denetim raporunda, eğer haber kaynağı doğru ise, ÖLÜLER üzerine reçete yazıldığını söylüyor.. İki haber konusu farklı.. Birincisinde ÖLMÜŞ olan meslektaşımız.. İkincisinde ÖLMÜŞ olan vatandaş ve ÖLÜ vatandaşa reçete yazan GÖZ DOKTORU… Tekrar ederek söylüyorum, peki ÖLÜYE reçeteyi GÖZ DOKTORU yazdı diyelim, ÖLÜ olmayan biri yazılan reçeteyle beraber Gözlükçüye geliyor, gözlükçü SGK sistemine giriyor, göz doktoru sistemde ölü görünmeyen birine reçete yazdığına göre, sistem ona provizyon… Read more »

sinan
sinan
18 Aralık 2012 06:13

Değerli Meslektaşlar, HABER ÖZETİ ŞÖYLE “SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI Sayıştay Başkanlığı Denetim Raporları doğrultusunda, ölüler üzerine reçete yazılması, bir mesul müdürün iki yerde görev yaptığı, 0.25 diyoptri aralığı güncelleme yapılarak ödeme yaptığı, aynı gözlükçülerde aynı seri numaralı garanti belgesi ile işlem yapıldığı gibi hususlar tespit edilmiştir.” Bu haber üzerine, bunu yapan meslektaşımı LANETLİYORUM derim/deriz. Ama ben bu ifadeyi şimdilik kullanamıyorum. NEDEN Mİ???? NEDENİ; Nedeni söylemeden önce bir açıklama Hani bugünlerde güncel bir konu olan sağlık meslek mensupları yönetmeliği var ya.. Yönetmelikte sağlık mensubu olarak tanımlanan mesleğimiz ama kanunda tanımlanmayan sağlık mensubu olarak mesleğimiz… İlgili Kanunun son paragrafına bakalım(1219 s.kanun, eklenen 13.madde, son… Read more »

sinan
sinan
18 Aralık 2012 05:37

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI… Sayıştay Başkanlığı Denetim Raporları doğrultusunda, ölüler üzerine reçete yazılması, bir mesul müdürün iki yerde görev yaptığı, 0.25 diyoptri aralığı güncelleme yapılarak ödeme yaptığı, aynı gözlükçülerde aynı seri numaralı garanti belgesi ile işlem yapıldığı gibi hususlar tespit edilmiştir. SGK Genel Sağlık Sigortası Bölge Müdürlüklerine CD’lerin gönderilerek bu hususların 2010 Ocak Şubat ayı reçetelerinin araştırılmasını varsa yersiz ödemelerin tahsil edilmesi istenmiştir. Antalya, İzmir, Eskişehir, Gaziantep gibi illerimizde bu hususlara dikkat edilerek incelemeler yapılmış raporlar SGK GSS Genel Müdürlüğü’ne bildirilmiştir. İstanbul ve Adana bölgesinde 2010 Ocak ve Şubat ödemelerinin TAMAMI hatalı olarak müteala edilmiş meslektaşlarımıza çok yüksek… Read more »

sinan
sinan
18 Aralık 2012 05:22

Sayın TOKSOY abimiz,
size okyanus ötesinden sesleniyorum.. bugüne kadar sektörümüze yaptığınız hizmetlerden dolayı, sektör size müteşekkirdir.
Eğer bu seçimlerde izin verirseniz, bu mesleği gelecek yüzyıllarda temsil edecek genç optisyenler temsil etsin..Tecrübeleri yok demeyin, eğer görev verilirse tecrübe sahibi olacaklardır.
SİZE BU SEÇİMLERE TEKRAR ADAY OLMAK YERİNE, GENÇLERE EL VERMEK YAKIŞACAKTIR.
O ZAMAN SEKTÖRE VERDİĞİNİZ EMEK, HİZMET SİZ YAŞARKEN ÖLÜMSÜZLEŞECEKTİR.
İNŞALLAH OKYANUS ÖTESİNDEN GELEN BU YAZIYI OKUR VEYA OKUYANLAR SİZE ULAŞTIRIR…..
ELLERİNİZDEN HASRETLE ÖPERİM
SAYGILARIMLA

sinan
sinan
18 Aralık 2012 03:23

Sayın BAŞKAN,
5 adet optisyenin ismini yazarak bir liste oluştur. Sitede yayımla..Biz de oy kullanmaya gelelim..Eğer bunu yapmazsanız, ESKİ TAS ESKİ HAMAM OLUR..DEĞİŞİM İSTİYORSANIZ /İSTİYORSAK TARAF OLMAK ZORUNLULUK..BUNU DA EL ALTINDAN, KULİSLE DEĞİL, AÇIKÇA YAPMAK LAZIM…
Diğer listedeki çok saygıdeğer isimler de şanslarını SANAYİCİLER ODASINDA DEĞERLENDİRSİNLER
BU MESLEK DİĞER HER MESLEKTE OLDUĞU GİBİ ÖNCELİKLE PAREKENDİCİLERİNDİR..
BEYAZ EŞYADA İTO SEÇİMLERİNE KOÇ VEYA DİĞER SANAYİCİLER DEĞİL, PAREKENDECİ BAYİLER KATILIYOR..

sabri şen
sabri şen
17 Aralık 2012 21:31

ilgizinize tşk ederim,artık değişim zamanı geldiğini düşünüyorum ,bu komitenin içinde ki bazı isimler meslek birliğimizin bir önceki yönetimine yakın isimler oldukları aşikardır ,belki İTO da meslek acısından bizleri değeri ile temsil edememişlerdir.bu yüzden bu seçim çok önemli , İTO ya kayıtlı optisyenlik mağaza sahiplerinin seçimlere katılmaları çok önemlidir.lakin yeni adaylar var ise sizin aracınızla bilmek isterim yeni aday yok ise kesinlikle bununla ilgili meslek birliğimiz ivedi bir çalışmanın içine girmesi kacınılmazdır… ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI OLDUĞUNU,ARTIK YENİ YÜZLERİN VE GENÇ NESİLİN BU KOMİTENİN İÇİNDE OLMASINI GÖRMEK TAVSİYEMDİR.
İLGİLİ KİŞİLERE DUYRULUR…..teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

levent
levent
17 Aralık 2012 22:44
Reply to  sabri şen

evet arkadaşım haklısın aynen bahsettiğin gibi listede revizyon gerekli

levent
levent
17 Aralık 2012 20:53

komite başkanı problem bence yeni bir komite kurulamazmı.:?

sabri şen
sabri şen
17 Aralık 2012 19:35

2013 İTO seçimleri yaklaşmakta bunun için şimdiki yönetimin içinde kimlerin olduğunu bilen çok az sayıda mesltaktaşımız vardır .optisyenin sesi admini olarak mevcut yönetimin kimlerden oluştuğu acıklamızda bir sakınca varmıdır.tşk eder iyi çalışmalar dilerim

optisyeninsesi
optisyeninsesi
17 Aralık 2012 19:52
Reply to  sabri şen

Merhaba Sabri Bey,
Sektörümüzü İstanbul Ticaret Odasında temsil eden değerli meslektaşlarımızın bilgileri aşağıdadır, umarız yardımcı olabilmişizdir.
Saygılarımızla

39-OPTİSYENLER VE OPTOMETRİK ÜRÜNLER

Komite Üyeleri

Adı Soyadı Görev

HÜSEYİN YÜKSEL TOKSOY Komite Başkanı , Meclis Üyesi
NECATİ ÇETİN EMGEN Komite Başkan Vekili
NUMAN HOCAOĞLU Komite Üyesi , Meclis Üyesi
HIZIR YILMAZ Komite Üyesi
ZEYNEP RENGİN TOYGAR Komite Üyesi

levent
levent
17 Aralık 2012 20:54
Reply to  optisyeninsesi

komite başkanı butik dükkanları değilde grupları temsil ediyor ve onların arkasında duruyor.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sağlık kuruluşlarına ‘kalite’ puanı geliyor Sağlık kuruluşlarına R...

Sağlık Bakanlığı, tüm sağlık kuruluşlarında memnuniyete yöne...

Konusuzluk Konusuzluk

Ben hayatı boyunca apolitik bir adamdım. Şimdi neler konuştu...

Yönetmelikte değişiklik Yönetmelikte değişiklik...

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğinde Değişikl...

Kılavuz Kılavuz

Tıbbi Cihaz Yönetmeliğinin Ek XVI’sında Listelenen Tıbbi Ama...

Markasını kendi tanıtıyor! Markasını kendi tanıtıyor...

David Beckham, gözlük markasının yeni ürünlerini kendisi tan...

Yaşamın Değeri Yaşamın Değeri

Tutum bir seçimdir. Mutluluk bir seçimdir. İyimserlik bir se...

Konteyner Dükkan Kahramanmaraş’ta! Konteyner Dükkan Kahraman...

Odamız yönetim kurulunun kısa bir süre önce başlattığı bağış...

Vefat ve Başsağlığı (İzmir) Vefat ve Başsağlığı (İzmi...

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

EssilorLuxottica Genel Kurulu yapıldı EssilorLuxottica Genel Ku...

18.000 mağaza ve 200 çevrimiçi satış platformu aracılığıyla ...

Polenler Kör Ediyor Polenler Kör Ediyor

Bahar ayının en sinsi canavarları polenlerin zararı yalnızca...

Magazin HABERLERİ
Web TV