Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Geleceğinize sahip çıkın!

Bütün amaç oda birlik sürecinin inşasına nasıl zarar verir akamete uğratırız engelleriz? Bugünde oda üye aidatları üzerinden yapılmak istenen budur.

15 Ekim 2019 - 18:04 'de eklendi ve 1111 kez görüntülendi. A+A-

Geleceğinize sahip çıkın!

ODA BİRLİK MESLEKİ GELECEĞİNİZİN GÜVENCESİDİR, GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN!

ODA KAYITLARI VE AİDATLARI

KARAKTERSİZ, Basiretsiz leş yiyici çakal, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, elleri sıkılmayacak, Basit insanlar, YERLİ VE MİLLİ DEĞİL, DELİ, CAHİL, ZİHNİ KURNAZ, KOLTUK DÜŞKÜNÜ, VATAN HAİNİ, MESLEK HAİNİ, DİNOZOR, Dernek aidatlarını 5 yıldızlı otellerde yiyorlar. HOCA MÜSVEDDESİ, HIRSIZ, gibi HER TÜRLÜ TEHDİT VE HAKARET, Ağza alınmayacak KÜFÜR, iftira ve karalama ile sürekli karşılaştık.

Bu malum şahıs işi o kadar ileri götürdü ki, ismimin Taylan olmasından dolayı “ERMENİ” yaftası yapıştırdı. Kötü söz sahibine aittir, hepsini kendisine iade ediyorum.

Yapılan eleştirilerde iyi niyet, yapıcı olumlu katkı yoktur. Bütün felsefe, amaç oda birlik sürecinin inşasına nasıl zarar verir akamete uğratırız engelleriz? Bugünde oda üye aidatları üzerinden yapılmak istenen budur. Dün 25 tane paralel derneği de bu amaçla kurdular.

Sürekli yapılan çirkin iftira ve hakaretlere karşı; aldığımız aile terbiyesi, mesleki eğitim, toplumda temsil ettiğimiz statü, mesleğimizin getirdiği sorumluluk, Eczacılık mesleği deontolojisi ve etik değerler adına çoğu kez cevap vermiyoruz.

42 seneden fazla Eczacı odasına üyeyim. Birliğim ve Sivas Eczacı odamla gurur duyuyorum. 2019 yılında, 2019 yılı oda hizmetlerine katkı payı, oda aidatı, afet fonu, sözleşme bedeli 1657,50 TL ödeme yaptım.

Odalar tarafından toplanan aidatların %35 ‘i Ankara’da bulunan Merkez heyetine gönderilir.

37. Bölge Sivas Eczacı odasında, Genel sekreter, Sayman, Yönetim kurulu üyesi, üç kez, TEB seçimlerinde üst kurul delegesi olarak değişik tarihlerde görev yaptım.

TEB’de komisyonlarda çalıştım. Hatta TEB tarihinde birlik, TEB büyük Kongresinde OPTİK KOMİSYON KURULMASINI sağlayarak, İnternet satışları ve Etik dışı reklamlar için çalışmalar yaptım.

Gözlükçüler geçen sene SGK sözleşmesi için 560 TL civarında bir ödeme yaptı. Oda birlik olmasaydık, yılbaşında SGK ‘na 800/900 TL civarında sözleşme bedeli ödemeyeceksiniz. Oda birlik kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğu için 2020 yılında yapacağınız sözleşmeler için SGK’ na sözleşme bedeli ödemeyeceksiniz.

Hiçbir AB ülkesinde yasa ile kurulmuş kamu kurumu niteliğinde oda ve birlik yoktur.

Hiçbir sermaye grubu ve zincir karşısında yasa ile kurulmuş kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu istemez. Örgütlü bir meslek sahibi olmanız istenmez. Zincirler dikey büyür. Bu mesleğin geleceğinde sermaye zincirlerinin gözlükçü ve optisyenlere biçtiği rol işçi olarak çalışmaktır. Geleneksel müesseseler yatay büyür. Pazarın zincir sermaye lehinde el değiştirmesinin önündeki en büyük engel oda ve birliktir.

29 Kasıma kadar, Odalara kayıt olmak yasa gereği zorunludur. Oda üyeliği yöneticilerinizi seçme ve seçilme hakkı elde edeceksiniz.

Sermaye zincirleri internet satışları, reklamları ve geri ödemenin kaldırılması kendi reçetelerini kendileri üretmek istemektedirler. Bunları değişim yenileşme, AB müktesebatı diye sunarlar. Karşı çıkan bizim gibilerde Antikacı ilan ederler.

Sağlık mesleği olan gözlükçülüğün ticaret mesleğine dönüştürülmesinin önündeki en büyük engel oda ve birliktir.

Cumhuriyeti kurarak, gözlükçülük mesleğini tıpkı Tabiplik, Diş hekimliği, Eczacılık gibi sağlık mesleği olarak sınıflandıran, mesleğin kanunla korunmasını sağlayan Başta Atatürk ve arkadaşlarını saygı minnet ve şükranla anıyoruz.

Sağlık mesleği süreci, oda ve birlikle taçlanmıştır. Oda birlik olmamızı sağlayan Siyasi iradeye, Başta Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘da gözlükçüler olarak çok teşekkür ediyoruz. Bu mesleğin tarihinde her zaman yer alacak ve minnetle anılacaklardır.

Gözlükçülük, Cumhuriyetin bizlere ve Türk milletine armağanıdır. Tüm meslektaşımızın oda birlik dâhil tüm kazanımlarımıza sahip çıkması bir anlamda Cumhuriyete karşı görevidir.

Artık şunun kararını vereceğiz. Sağlık mesleğinde kalıp müesseselerimizin sahibi ve efendisi mi? Ticaret-moda mesleğine dönüşüp sermayenin çalışanı mı olacağız?

Odalar ve birliğin kurul-ma-ma-sı için sermaye ve yerli işbirlikçileri ellerinden gelen her türlü manipülasyonu yaptılar, yapmaya devam edecekler. Şimdide aidatlar üzerinden son çırpınışlarını yapıyorlar.

ODA VE BİRLİĞİN TARTIŞILMASINA İZİN VERMEYİN.

Odalar ve birlik mesleki geleceğinizin güvencesidir.

Mesleki geleceğinizi inşa edecek, Odalarınıza, Birliğinize dolayısı ile geleceğinize sahip çıkın. Bağlı bulunduğunuz odanıza kayıt yaptırmada imtina etmeyin, tereddütte bulunmayın.

Foyası düşmüş, haddini ve sınırlarını bilmeyen, bu yalancıların iddialarına söylemlerine itibar etmeyin. Bir kişiyi anlamak istiyorsanız ne söylediğine değil, söylediği ile ilgili ne yaptığına bakın. Önemsiz insanların bu önemlidir demelerinin de bir önemi yoktur.

Barış Pınarı harekâtını gönülden destekliyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Saygılarımla

Taylan KÜÇÜKER/ Eczacı- Gözlükçü

 

NOT: DİYARBAKIRLI MESLEKTAŞLARIMIZA ÇAĞRI

TEB –TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ 1956 da kuruldu. 64 yıllık bir geçmişi tarihi var. Kuruluş aşamasında 7 oda kurulmuş Kayseri ili bile Ankara ya bağlandı.

Geldiğimiz süreçte 54 Eczacı odası mevcuttur.

Oda ve Birliğimiz Kuruluş aşamasında, Gözlükçü Optisyen odaları da tıpkı Eczacı odaları gibi zaman içinde tüm bölgelerde yaygınlaşacaktır. Diyarbakır’da da oda kurulacaktır. Yapılan işler bir hak aramayı geçmiş. Maksat aşılmıştır. Hakkınızı arayacağınız yer Ticaret Odası değil, Türk Optisyen- Gözlükçüler Birliği yönetim kurulu ve genel kuruludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hawk Plus Gözlük Camları Hawk Plus Gözlük Camları

Merve Gözlük Camı, 5000 m² kapalı alan üzerine kurduğu üretim laboratuvar merkezinde ‘kişisel numaralı gözlük camı’ üretimini başarıyla...

ÜTS Duyuru ÜTS Duyuru

UTS-v7.28.0 versiyon güncellemesi ile birlikte askıda kalan tekil ürünler konusunda sistemde iyileştirilmeye gidilmiştir. Bu kapsamda a...

Çocuklarda okul başarısını düşüren 4 görme sorunu! Çocuklarda okul başarısını düşüren 4 gör...

Hiçbir yakınması olmasa bile her çocuğun düzenli olarak göz muayenesinden geçmesi gerekiyor....

Türkiye sağlıkta sonuncu oldu Türkiye sağlıkta sonuncu oldu

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) üyesi 36 ülke arasında milli gelire oranla en az sağlık harcaması yüzde 4.2’lik oranla ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)

1
.. Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ali mutlu Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ali mutlu
Ziyaretçi
Ali mutlu

Açıklamalarınız ve diyarbakır çağrınız için teşekkür ederim emeğinize ssglik

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Hawk Plus Gözlük Camları Hawk Plus Gözlük Camları...

Merve Gözlük Camı, 5000 m² kapalı alan üzerine kurduğu üreti...

ÜTS Duyuru ÜTS Duyuru

UTS-v7.28.0 versiyon güncellemesi ile birlikte askıda kalan ...

Çocuklarda okul başarısını düşüren 4 görme sorunu! Çocuklarda okul başarısın...

Hiçbir yakınması olmasa bile her çocuğun düzenli olarak göz ...

Türkiye sağlıkta sonuncu oldu Türkiye sağlıkta sonuncu ...

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) üyesi 36 ülk...

Silmo İstanbul 2019 Optik Fuarı başladı Silmo İstanbul 2019 Optik...

Silmo İstanbul 2019 Optik Fuarı, daha yeni ve daha genişleye...

Kamuoyuna Duyuru Kamuoyuna Duyuru

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği ve optisyen-gözlükçüler od...

Beta Optik – NOVAX Eğitim Buluşması Beta Optik – NOVAX Eğitim...

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Optisyenlik...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Kayıt olmanız için engel yok! Kayıt olmanız için engel ...

Silmo İstanbul Optik Fuarı'nda Türkiye genelindeki mevcut Op...

EGM’den Renk Körlüğü Açıklaması EGM’den Renk Körlüğü Açık...

Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen yoğun talep üz...

Magazin HABERLERİ
Web TV
CLOSE
CLOSE
Daha fazla Haberler, Yazarlar
İl Sağlık Müdürlükleri Oda Kayıt İşlemleri Hakkında Bilgilendirdi

Verilen tarihe kadar (29/Kasım/2019) meslek odalarımıza kayıt yaptırmayan optisyenlik müesseselerin ruhsatları iptal edilecektir.

Kapat