a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Eczacının doktorlar hakkında Facebook’ ta yazdığı yazı başını yaktı!

Kahramanmaraşlı eczacı Ahmet Göker, sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan paylaştığı bir yazı nedeniyle 6 ay hapis cezası aldı.  İş yerindeki bilgisayarını kullanarak kendine ait Facebook’taki sayfasında, Dumlupınar Mahallesindeki Mado Yaşar Kanbur Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli 8 hekim için, “Biri şu karşı sağlık ocağındaki doktorları öldürsün ya, onlar gerçekten hak ediyorlar.” diye paylaşımda bulundu. İnternetteki yazının Kahramanmaraş […]

23 Temmuz 2013 - 15:32 'de eklendi ve 907 kez görüntülendi. A+A-

Eczacının doktorlar hakkında Facebook’ ta yazdığı yazı başını yaktı!

facebookKahramanmaraşlı eczacı Ahmet Göker, sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan paylaştığı bir yazı nedeniyle 6 ay hapis cezası aldı. 

İş yerindeki bilgisayarını kullanarak kendine ait Facebook’taki sayfasında, Dumlupınar Mahallesindeki Mado Yaşar Kanbur Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli 8 hekim için, “Biri şu karşı sağlık ocağındaki doktorları öldürsün ya, onlar gerçekten hak ediyorlar.” diye paylaşımda bulundu. İnternetteki yazının Kahramanmaraş Tabip Odası tarafından fark edilmesi üzerine eczacı Ahmet Göker hakkında Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına ‘suç işlemeye alenen tahrik’ suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Kahramanmaraş 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Göker, “Hiç tanımadığım birisi benim bilgisayarın başına geçmiş. Yazıyı yazıp gitmiş.” savunmasında bulundu. Ancak savunması yeterli bulunmayan Göker’e mahkeme tarafından 6 ay hapis cezası verildi. Hakim, sanığın sabıkasız olması nedeniyle cezayı 5 yıl süreyle erteledi.

“O YAZILAR BANA AİT DEĞİL”

Facebook’taki yazının kendine ait olmadığını savunan Göker, suçlamaları kabul etmedi. Eşi ve çocuklarının aile hekimliğini Mado Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli doktorların yaptığını belirten Göker, olay gününü şöyle anlattı: “Ben arkada ilaçlara bakarken bizim kalfa bir müşterinin bilgisayarı kullanmak istediğini söyledi. Ben de müşteriyi küstürmemek için ‘kullansın’ dedim. Daha sonra böyle bir durum oldu. Bu olaydan 10 dakika sonra beni Eczacılar Odası’ndan aradılar durumu anlattılar. Biz de yazıyı hemen sildik. Ben yanlış anlamasınlar diye doktorların yanına gitmedim. Ama hepsine ayrı çiçek gönderdim. Benim ve ailemin hekimliğini sağlık ocağındaki doktorlar yapıyor. Yani benim böyle bir şey yapmam söz konusu bile olamaz. Ben oradaki doktorları sevmesem aile hekimlerimi buradan seçmem. Bu zamana kadar olumsuz bir durum olmadı. Olaydan sonra Tabip Odası beni mahkemeye verdi. Elimizde bizim yapmadığımıza dair bir delil olmadığı için ceza aldık. Üç mahkeme sonunda hükmün geriye bırakılmasına dair 6 ay hapis cezası verildi. Kararın ardından avukatımla konuştuk, itiraz etmeme kararı aldık. Suçlamaları kabul etmiyorum. O yazılar bize ait değildi.”

Mado Yaşar Kanbur Aile Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Yaşar Türkoğlu (67) ise olaydan Türk Tabipler Birliği aracılığıyla haberdar olduklarını ifade etti. Türkoğlu, “Türk Tabipler Birliği aracılığıyla mahkemeye verdik. Biz Gaziantep’teki öldürülen doktor arkadaşımızın olayını protesto etmeye gittik. Buraya döndüğümüzde Tabipler Odası bizi arayarak durumu bildirdi. Siteye girdiğimizde yazı internetten kaldırılmış. Biz de yazıcıdan çıktı alarak Türk Tabipler Birliği Kahramanmaraş Şubesi aracılığı ile mahkemeye gittik ve ceza aldı.” diye konuştu.

“CAYDIRICI ÖNLEMLER ALINMALI”

Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Hafize Öksüz, internetteki kötü kullanımların önlenmesi için daha caydırıcı önlemler alınması gerektiğini belirtti. Olayın, Gaziantep’te geçen yıl Nisan ayında Opr. Dr. Ersin Arslan’ın bir hasta yakını tarafından öldürülmesinin hemen ardından yaşandığını aktaran Öksüz, “Türkiye çapında büyük eylemler olmuştu. Çünkü görevi başındaki doktor ölümünü bildirmek sonucunda hasta yakınları tarafından hunharca öldürülmüştü. Tüm Türkiye çapında iş bırakma eylemleri olmuştu. Mado Sağlık Ocağı’nda 8 hekim arkadaşımız için yolun karşı tarafındaki bir eczacı arkadaş Facebook sayfasında ‘Bu karşı sağlık ocağındaki doktorlarda öldürülmeli’ diye bir mesaj atmış. O çıktılar alınarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.” dedi.

Olayın üzerinden 1,5 yıl geçtiğini söyleyen Öksüz, “Dava yeni sonuçlandı. 6 ay ceza aldı. Eczacı arkadaş doğru düzgün bir şekilde özür dilemedi. Günümüzde şiddetin bu kadar arttığı bir dönemde internetteki kötü kullanımların önlenmesi için daha caydırıcı önlemler alınması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Programları Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Pr...

Ek yerleştirme sonuçları incelendiğinde, boşta kalan 1050 kontenjana 859 adayın yerleştirildiği görüldü....

Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyor...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup kenara çektiğinizde görmeniz kısa süreli de olsa düzeliyor mu? Bu durumun ...

Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz...

Her biri kendi konusunda uzman, eğitim camiamızın ve sektörümüzün seçkin isimlerinin bilgi ve birikimlerini aktaracağı eğitim programım...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gözlük

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda gözlük ortaya çıkıncaya kadar gerek doğuştan gerekse sonradan göz bozukluğu...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Programları Ek Yerleştirmeler Sonrası...

Ek yerleştirme sonuçları incelendiğinde, boşta kalan 1050 ko...

Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca d...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gö...

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda ...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayı...

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize s...

Mesleki Sorunlarımız, Müşterek toplantıda ele alındı Mesleki Sorunlarımız, Müş...

20. dönemin son ortak toplantısı 20 Eylül 2022 tarihinde İTO...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Ulusal görme tarama programı Ulusal görme tarama progr...

Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini sap...

Sektör açıklama bekliyor! Sektör açıklama bekliyor!...

Ağustos ayı başından bu yana Johnson&Johnson firmasının üret...

Gözlük imparatoru geride ne kadar miras bıraktı? Gözlük imparatoru geride ...

Bir yetimhaneden gözlük imparatorluğuna giden çarpıcı yaşamı...

Arıkan İş ortakları ile buluşuyor Arıkan İş ortakları ile b...

Kurulduğu 1985 yılından bu yana saat ve gözlük sektöründe is...

Magazin HABERLERİ
Web TV