a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

SGK Çerçeve fiyatları

Doktorun dalgınlığına gelir yazar reçeteyi gönderir hastayı, sen camı takarsın hasta görmez doktora koşar. Suçlu kim? Suçlu Gözlükçü   Sevgili Meslektaşlar… Abiler ablalar kardeşler dostlar…Aslında kelimeye lafa nerden başlayacağımı bilmiyorum sektörde o kadar çok sorun sıkıntı dert varki hangi birini yazsam, birinin canını yakacak cinsten.. Öncelikle hepimizin şikayet ettiği çerceve ve cam fiyatları hasta kurum […]

24 Temmuz 2013 - 1:45 'de eklendi ve 3378 kez görüntülendi. A+A-

SGK Çerçeve fiyatları

oneriDoktorun dalgınlığına gelir yazar reçeteyi gönderir hastayı, sen camı takarsın hasta görmez doktora koşar. Suçlu kim?

Suçlu Gözlükçü  

Sevgili Meslektaşlar…

Abiler ablalar kardeşler dostlar…Aslında kelimeye lafa nerden başlayacağımı bilmiyorum sektörde o kadar çok sorun sıkıntı dert varki hangi birini yazsam, birinin canını yakacak cinsten..

Öncelikle hepimizin şikayet ettiği çerceve ve cam fiyatları hasta kurum diye tabir ettiği çerceveden şikayetci fark vermemek icin bin dert yanmakda hele birde emekli ise aldığı üç kuruş maaş ile gözlükmü alsın cammı taktırsın hepimiz bu tür şikayetler muhakkak almışızdır…

Örnek: Devlet ne kadar çok veriyor hiç vermesin,bu zamana kadar prim yatırdım 37 liramı veriyor, çerçeve 2 sene sonra kırılır 3 yıl diyince şikayet etmeye başlar hele önceleri tam bir facia idi çalışan kendisi 4 senede eşi ve çocuklarına 2 senede garanti süresi 2 yıl ama çerçeve alma süresi 3 yıl benim hatırladığım geçmiş de çerceve için 50 lira ödenirken zaman içinde sgk 43 lira ondan sonra zam yapacağı halde 30 liraya indirmiş yapılan pazarlıklar sonucu 37,80 de karar alınmıştır..

Peki ben şimdi soruyorum.

1 damla ilaç için 2.500 tl sgk ödeme yaparken firma ile ne tür bir pazarlık yapıyor ? İçinde bir cay kaşığını dolduracak ilaç yok ödenek yok deniyor peki ödenek yokta bu ilaçı devlet nasıl karşılıyor ? Biz sanırım bu konuda derneğin yardımını alamıyoruz gerçi dernek ne tür faliyetler yapıyor acıkcası bilmiyorum bildiğim birşey varsada birşeyin değişmediğidir …

Benim düşüncem biz sgk ne derse onu yapıyoruz bizler sgk ya dernek aracılığı ile sorun iletince sgk’ nın da dinlemediği yaşanılan sıkıntılardan belli.. Bizler çerçeve fiyatlarından şikayetçiyiz evet şikayetimiz var ama sgk işinize gelirse yapın diyor acıkcası yapalım yapıyoruz da ama geriye baktığımız zaman 1 e alıp cüzi bir kârla satmak hiçde kârlı bir iş deği ! Neden mi kira-stopaj-vergi-sigorta-muhasebe-eleman-elektrik-su-telefon diploman yoksa diplomalı eleman bunlar genel giderler onun dışındaki giderler cerçeve kırılır, firmaya gönderirsin kargo ücretini cebinden ödersin sırf müşterin başka yere kaçmasın kurum gözlükleri malum kırılmadan duramaz illaki kırılacak! Makine bozulur tamir parası öyle az buz değil gelip bakma 500 tl. Ee bir şey diyemiyorsun hakkı tabi personel camı kaydırır tekrar cam parası kimden işletmeden…

Doktorun dalgınlığına gelir yazar gönderir hastayı, sen camı takarsın hasta görmez doktora koşar gözlükçü suçlu. Yanlış yapmış der tekrar cam kesersin kendinden şüphe edersin ben mi yanlış yaptım acaba diye! Daha masrafları yaz yaz bitmez..

Şimdi biz derneklere yükleniyoruz muhattap bulamadığımız icin sgk ya en yakın kişiler dernekteki calışanlar peki bizler gözlükcü olarak hiç düşündükmü neler yapabiliriz diye ! Bizler recete bedelinden şikayetçi, hasta verilen ücretten şikayetci peki sgk bunun farkındamı.Belki farkında ama zam yapmayacağı kesin .

SGK bizim müşterimiz… Hastalarda sgk nın müşterisi .. Biz değilde vatandaş şikayetde bulunsa cerceve fiyatları ile ilgili bir dilekce hazırlansa diyorum.

Şikayet dilekcesi verilen cam cerceve fiyatlarından memlun olmayan hastalara imzalatılsa ve bizde bu imzaları toplu halde sgk ya göndersek ne kaybederiz ?

Benim bu önerim tüm gözlükcü ve optisyen arkadaşlara dernek birşey yapmıyorsa biz kendi imkanlarımızı kulanarak şikayet dilekcesi toplayalım? Nasılmı devlet birşey vermiyor diyen hastadan al imzasını gönder dilekcesini sgk ya…İş bizden çıksın vatandaşla gözlücünün fiyat muhasebesini yapmak zorunda kalmayalım.

Hem hastaya daha kaliteli ürün cıkartalım hem ödemelerimizde zorluk çekmeyelim düşüncesindeyim.

Bu konuda çalışmalar yapmakta olup en kısa zamanda dilekçe örnekleri ve organizasyonu sizlere anlatacağım. Sizinde bu konuda yorumlarınız beklerim.

Herkese selamlar sevgiler …

 

Batuhan YEŞİLER
Ne optisyen ne gözlükçü yalnız Mesleğinin Sevdalısı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Baş ağrısı deyip geçmeyin! Baş ağrısı deyip geçmeyin!

BAŞ AĞRISI, GÖZ HASTALIĞININ HABERCİSİ OLABİLİR.....

FDA: Lasik Hastaları Komplikasyonlara Karşı Uyarılmalı! FDA: Lasik Hastaları Komplikasyonlara Ka...

Her yıl yarım milyondan fazla Amerikalı, görme bozukluğunu gidermek umuduyla Lasik ameliyatı geçiriyor....

Kendi hayatınızın lideri nasıl olursunuz? Kendi hayatınızın lideri nasıl olursunuz...

İnsanlar liderlik hakkında konuştuklarında, odak çoğu zaman başkalarıdır. Liderlerin onlara nasıl hizmet ettiğini, onları güçlendirip o...

2023 Yılı Ekim Ayı Katılım Payı Ödemesi 2023 Yılı Ekim Ayı Katılım Payı Ödemesi...

Ekim ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
optik
optik
24 Temmuz 2013 19:26

Çözüm bu değildir.Sgk zaten optikçileri fark anlamında rahat bırakmıştır.Bizlerle son derece dikkat çekici bir sorun olmadığı sürece ilgilenmemektedir.Sadece şikayetleri baz almaktadır.Öncelikle mesleki anlamda eğitime önem vererek ve meslektaşlarımızın hakkını yemeden liste üzerinden,farklı ve kaliteli ürünler satarak işlerimizi hareketlendirebiliriz.

Sgk’nın yapacağı zamlar bizi kurtarmaz.Şu günlerde bu meslek bir elekten geçiyor.Kazandığı paranın tamamının kendisinin olmadığını bilen ve toptancı esnafın parasını ayırıp ödeyen adamlar piyasada kalana kadar böyle gidecektir.

sunglasses
sunglasses
24 Temmuz 2013 10:12

Oda olmazsan olamazsan bu tarz yazıları kendimiz yazar kendimiz okuruz.Başkada kimsenin haberi olmaz.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Baş ağrısı deyip geçmeyin! Baş ağrısı deyip geçmeyin...

BAŞ AĞRISI, GÖZ HASTALIĞININ HABERCİSİ OLABİLİR.....

FDA: Lasik Hastaları Komplikasyonlara Karşı Uyarılmalı! FDA: Lasik Hastaları Komp...

Her yıl yarım milyondan fazla Amerikalı, görme bozukluğunu g...

Kendi hayatınızın lideri nasıl olursunuz? Kendi hayatınızın lideri ...

İnsanlar liderlik hakkında konuştuklarında, odak çoğu zaman ...

2023 Yılı Ekim Ayı Katılım Payı Ödemesi 2023 Yılı Ekim Ayı Katılı...

Ekim ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

Gözlük kullanmamanın bedeli 227 milyar! Gözlük kullanmamanın bede...

Küresel Kalkınma İçin Gözlük Kullanımı’ raporunu hazırlayan ...

Moncler Lunettes EssilorLuxottica’ya geçiyor Moncler Lunettes EssilorL...

EssilorLuxottica ve Moncler, Moncler gözlüklerinin tasarımı,...

“Silmo İstanbul Award” ödülünü Emgen Optik aldı “Silmo İstanbul Awa...

24 Kasım akşamı, Çırağan Sarayı' nda gerçekleştirilen SILMO ...

Mido Optik Fuarı destek programı Mido Optik Fuarı destek p...

03- 05 Şubat 2024 tarihleri arasında İtalya' nın Milano kent...

İthalatta gözetim ve korunma önlemi uygulamaları İthalatta gözetim ve koru...

İthalatta Gözetim ve Korunma Önlemi Uygulamaları Kapsamında ...

24 Kasım Öğretmenler Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri ...

Magazin HABERLERİ
Web TV