Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

ZEISS ve Deutsche Telekom, Akıllı Gözlüklerini tanıttı

ZEISS ve Alman Telekom firması, gelişen dünyada potansiyeli keşfetmek, yeni uygulamalar oluşturmak için bu teknolojinin bir fırsat olduğunu belirtti.

16 Mayıs 2021 - 14:50 'de eklendi ve 1999 kez görüntülendi. A+A-

ZEISS ve Deutsche Telekom, Akıllı Gözlüklerini tanıttı

ZEISS ve Deutsche Telekom, Almanya’da tooz DevKit Akıllı Gözlüklerini tanıttı.

ZEISS ve Alman Telekom firması, gelişen dünyada potansiyeli keşfetmek, yeni uygulamalar oluşturmak için bu teknolojinin bir fırsat olduğunu belirtti.

Optik teknolojileri devi ZEISS, bu hafta Deutsche Telekom (Alman Telekom Şirketi) ile Tooz akıllı gözlük geliştirme ortaklığının başarılı bir yolda ilerlediğini duyurdu. Ocak 2021’de Çin’deki tanıtımının ardından, yazılım geliştiriciler ilk Akıllı Gözlüklerin artık Almanya’da da bulmanın mümkün olduğunu belirttiler. İş Ortakları, insanların artık bu yeni nesil gözlüğün günlük kullanım potansiyelini keşfetme ve yenilikçi uygulamalar oluşturma fırsatına sahip olduğunu bildirdi.

Ortak girişim, 2018’deki kuruluşundan bu yana, optik sistemin daha da geliştirilmesi ve tüketicilere yönelik bir mobil akıllı gözlük çözümüne entegrasyonu üzerinde çalışıyor.

ZEISS, uluslararası tooz ekibi ile ortak girişim vizyonunu gerçeğe dönüştürdü: Tüketiciler için numaralı veya numarasız seçenekleri sunan, bir mobil cihaza sorunsuz bir şekilde bağlanan, yeni bir ekosistemde yenilikçi kullanım durumları sağlayan tüm gün kullanımlı gözlüklerinin tanıtımı yapıldı.

Tooz CEO’su Dr. Kai Ströder, “Her iki firmanın da tam desteği sayesinde, Tooz ekibi geçen yıl pandeminin neden olduğu zorlukların ve kısıtlamaların üstesinden geldi. Yakında daha fazlası olacağına dair net bir ipucu vererek, yeni nesil teknolojilerimizi topluluğa sunmaktan gurur duyuyoruz. ” diye belirtti.

İnternete bağlı online numaralı veya numarasız gözlükler.

Tooz yetkilisi , “yenilikçi firmalardan olan TomTom, Adidas ,Runtastic, Else Kröner Fresenius Dijital Sağlık Merkezi ve çok daha fazlası kuruluşun mevcut ürünleri, hizmetleri ve dijital çözümleriyle birlikte Tooz akıllı gözlüklerini şimdiden keşfetmeye başladığını” ekledi.

Bu işbirliğinin amacı, yeni ve bütünsel bir dijital ekosistemin geliştirilmesi ve Tooz ürün geliştirme sürecinin son aşaması için değerli geri bildirimlerin toplanmasıdır. Tooz, 2022’nin başından itibaren seri ürün olarak gözlükleri piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bluetooth aracılığıyla bir mobil cihaza bağlanan bu akıllı gözlükler, yalnızca kullanıcının görüş alanında fark edilebilen sanal içerik sağlıyor. Çözümün en önemli parçası, çeşitli yüksek hassasiyetli freeform yüzeylere sahip enjeksiyon optik teknolojik camlardır.

Bu yenilik sayesinde Tooz, numaralı gözlük dahil olmak üzere reçeteli olanların entegrasyonuna izin veren ve pazara sunulan bu teknolojiye sahip ilk bombeli gözlük camının üretildiğini iddia ediyor. UV ve güneşten korunmak için fotokromik seçeneklerde sunulabiliyor. Hafif, sağlam ve bombeli camlar, tüketicilerin bireysel stil ve tasarım tercihlerine uyacak şekilde farklı çerçeve tasarımlarına da uygulanabiliyor.

ZEISS Ventures Başkanı Gerrit Schulte, “Tooz gibi teknoloji girişimleri ile tamamlayıcı bilgi birikiminden, yeteneklerden ve dış kaynaklara erişimden yararlanıldığını, Telekom ile ortaklık sayesinde mükemmel bir uyum sağlandığını ve herkesin ölçeklenebilir tüketici akıllı gözlük camı çözümlerini başlatmak için hızlı ve bu odaklanmış bu yolda Tooz ağına katılacağına inanıyoruz. ” diye belirtiyor.

Farklı yaklaşım
Akıllı gözlük camı pazarındaki baskın konsept, holografik birleşim ve ışığın ayrılmasıyla camdan yapılmış düzlemsel ışık kılavuzudur. Tooz ise bombesi ile doğal olarak numaralı gözlüğe de izin veren bir teknoloji geliştirdi. Bu Teknolojik gözlük yaklaşımı, iyi görüntü kalitesi, görünmezlik, gözün korunması, gözlüğün hafifliği ile sonuçlandı. Günlük kullanım için başka önemli avantajlara da sahip ürün için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Favor Optik B2B sitesi açıldı Favor Optik B2B sitesi açıldı

Tüm sektörlerde olduğu gibi optik sektörü de online B2B üzerine yoğunlaşmaya başladı....

Sektör Anayasa Mahkemesinin kararına kilitlendi! Sektör Anayasa Mahkemesinin kararına kil...

Danıştay’a açılmış olan dava sonucu, Danıştay’ın vermiş olduğu kararın sektörümüz açısından önemli olduğu düşüncesiyle bu kararı görüşl...

Başkentlerin en kuzeylisi! Reykjavik Başkentlerin en kuzeylisi! Reykjavik

Dünyanın en tatlı evlerini bulunduran sıcacık şehirlerden biri olan şehrin kafeleri, pubları restoranları çok tatlı gerçekten. Küçük bi...

Covid-19 Salgınının Etkisi Covid-19 Salgınının Etkisi

Sektör Mensublarının pandemi döneminde yaşamış oldukları ekonomik sorunlar...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Favor Optik B2B sitesi açıldı Favor Optik B2B sitesi aç...

Tüm sektörlerde olduğu gibi optik sektörü de online B2B üzer...

Sektör Anayasa Mahkemesinin kararına kilitlendi! Sektör Anayasa Mahkemesin...

Danıştay’a açılmış olan dava sonucu, Danıştay’ın vermiş oldu...

Başkentlerin en kuzeylisi! Reykjavik Başkentlerin en kuzeylisi...

Dünyanın en tatlı evlerini bulunduran sıcacık şehirlerden bi...

Covid-19 Salgınının Etkisi Covid-19 Salgınının Etkis...

Sektör Mensublarının pandemi döneminde yaşamış oldukları eko...

E- Rapor uygulaması hakkında duyuru E- Rapor uygulaması hakkı...

Ayakta Tedavide Kullanılan Hazır Tıbbi Malzemelerin, Görmeye...

İstihdam için soru önergesi verildi İstihdam için soru önerge...

Çeşitli alanlardaki sağlık teknikerlerinin istihdamına ilişk...

Luxottica’dan yeni bir hamle daha! Luxottica’dan yeni bir ha...

Luxottica’dan yeni bir hamle daha, ünlü İtalyan Mazzucchelli...

TTB: #TedirginOlmaAşıOl TTB: #TedirginOlmaAşıOl

Kendinizi, sevdiklerinizi ve toplumu korumak için aşınızı ol...

6 milyon liralık gözlük çaldılar 6 milyon liralık gözlük ç...

İngiltere’de sosyete gözlükçüsü soyuldu!...

Aslında Boştu! Aslında Boştu!

Bir umut devam ederiz yaşamaya, tüm kötülüklere, iğrençlikle...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Teknoloji
Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi

Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde içerisinde bulunduğu işkolu için belirlenen tüm salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla hafta içi günlerde...

Kapat