a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Yürütmenin Durdurulmasına dair kararın gerekçesini biliyor musunuz?

09 Haziran 2012 cumartesi günü gerçekleştirilecek olan TOOMD ile SGK Bilgilendirme toplantısında bu sorulara kim cevap verecek ? Meslektaşlarımızı kim aydınlatacak? 1–Sosyal  Güvenlik Kurumu’nun Gözlükçü ve Optisyenler ile imza altına almış olduğu   2012 yılı Optik Sözleşmesi ile ilgili olarak Ankara 12.İdare Mahkemesi’nin 2012/339 Esas sayılı dava dosyasından verilen Yürütmenin Durdurulmasına dair kararın gerekçesini biliyor musunuz? 2- […]

08 Haziran 2012 - 18:40 'de eklendi ve 1500 kez görüntülendi. A+A-

Yürütmenin Durdurulmasına dair kararın gerekçesini biliyor musunuz?

09 Haziran 2012 cumartesi günü gerçekleştirilecek olan TOOMD ile SGK Bilgilendirme toplantısında bu sorulara kim cevap verecek ?

Meslektaşlarımızı kim aydınlatacak?

1Sosyal  Güvenlik Kurumu’nun Gözlükçü ve Optisyenler ile imza altına almış olduğu   2012 yılı Optik Sözleşmesi ile ilgili olarak Ankara 12.İdare Mahkemesi’nin 2012/339 Esas sayılı dava dosyasından verilen Yürütmenin Durdurulmasına dair kararın gerekçesini biliyor musunuz?

2- Söz konusu karara Sosyal  Güvenlik Kurumu tarafından Bölge İdare Mahkemesi nezdinde yapılan itiraz reddedilmiş olduğuna göre 6.6.2012 tarihli duyurunuz ekinde yer alan ve mahkemece Yürütmesi Durdurulmuş olan sözleşme maddeleri ile ilgili Zeyilname-1 Başlıklı belge hangi yasal gerekçe ile hazırlandı?

3-Sistemin henüz kurulu olmadığı ilgili mahkeme dosyasına verilen kurum beyanları ile de sabit olan  barkod ve karekod uygulaması ile ilgili çalışmaların ve veri girişlerinin sürekli yayınlanan duyurular ile ertelendiği kurum sayfasındaki açıklamalar ilede sabit iken 15.06.2012 tarihine kadar imzalanması zorunlu tutulan Zeyıilname -1 başlıklı belgenin imzalanması halinde olmayan ve çalışmayan sistemle ilgili cezai şart uygulamaları nedeniyle optisyenlerin ve gözlükçülerin uğramış oldukları zararlar nedeniyle Kurum aleyhine tazminat davaları açmaları söz konusu olursa , bu zarara sebebiyet veren kurum personeline bu tazminatların rücu edilmesi söz konusu mudur?

4-Çalışmadığı ve henüz kurulmadığı sabit olan bir sistemle ilgili olarak Zeyilname-1 in imzalanmamış olmasından dolayı ilgili optisyen ve gözlükçünün 2012 yılı için imzalamış olduğu sözleşme feshedilir ve bu şekilde SGK’lı hastaların reçetelerinde yer alan  numaralı cam ve gözlük çerçevelerini  vermesinin engellenmesinden dolayı uğramış olduğu zarar ve yoksun kaldığı karla ilgili Kurum aleyhine açılması muhtemel sayısız dava ile ilgili süreç konusunda ne düşünüyorsunuz?

5-Mahkeme kararını uygulamayan ilgililer hakkında yasal olarak ilgili Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusu işlemi yapılır ise bunun muhatabı kurum nezdinde kim olacaktır? Zira duyuruların altında yetkili olan kişi belirtilmediği gibi, söz konusu duyuruları imzalayan kişinin kim olduğu da belli değildir.?

Optisyenin Sesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaşma

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bayramlaşma törenine katıldık....

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sektör. Nüfusumuz bu yazı yazıldığında 86 milyon 154 bin 607. İşte bu kadar ki...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(8 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
u.oktay
u.oktay
11 Haziran 2012 16:48

kardeşim adamlar seve seve bize bu zeyilname 1 i kabul ettirecekler .kim hazır Allah aşkına soruyorm .bırakın bu işleri .siz iki tane koyun güdemezken bu barkod işini nası çözeceksiniz ona şaşıyorum.baskıyla tehditle korkuyla şantajla cep telefonu msjlarıyla zeyil namelerle bizleri korkutamazsınız.ey dernek başkanı sana sesleniyorum….büyüklenme senden büyük Allah var.KESER DÖNER SAP DÖNER BİRGÜN ELBETTE B,İ KIŞİLER SİZDEN HESAP SORAR….bu meslek için yapmış olduklarınız bu mesleğe zarar veriyor.pılınızı pırtınızı toplayıp gidiniz 5000 bin kışi bir gün sizdende hesap sormayı bilir.BEN SİZLERİ ÖNCE ALLAH A SONRA BU MESLEK İÇİN NE YAPTIM DİYE VİCDANLARINIZA BIRAKIYORUM.

levent
levent
10 Haziran 2012 00:16

adam şapkayı alır gider yeni derneği kurar ZİNCİR MAĞAZALAR GÖZLÜKÇÜLER DERNEĞİ.:)onunda başına geçer göreceksiniz bak.çok yakında bu sinemalarda

Mevlüt
Mevlüt
9 Haziran 2012 18:02

Nasıl bir topluluksunuz hiçbir isteğiniz kurumlarca kabul edilmiyorrr…. Kapatın bütün işyerlerini gözlük yapmayın, 1 ay kimseye gözlük vermeyin kimse görmesin… bakalım kurumlar bu ihtiyacı nasıl karşılayacak, Gözlükler Bir sanat eseridir… Kurumlara boyun eğmeyin… Herkes ben varım demeli…

L. İregün
L. İregün
9 Haziran 2012 16:32

Değerli Kardeşim, SGK Gözlükçülerle niçin uğraşıyor? diye soruyorsun. Ama inan bana gözlükçülerle uğraşan SGK değil. İçimizden birileri sürekli altımızı oyuyor. SGK ya yaptıramadıklarını, Sağlık bakanlığı koridorlarında kapı pervazlarını yalayarak yapıyor. Yani bizi kesen BALTANIN SAPI BİZDEN. üstelik bu SAP kestikçe semiriyor, kestikçe palazlanıyor ve daha büyük kapı eşiklerini yalıyor. Hepiniz bu SAPLARI iyi tanıyorsunuz. Çünkü SAPI BALTAYA monte eden sizlersiniz. Herkes şunu iyi bilmeli, O SAP ORADA DURDUKÇA, GÖZLÜKÇÜ ESNAFI HUZUR YÜZÜ GÖREMEYECEK. Diğer şehirlerdeki meslektaşlar da İSTANBUL’un orta yerine çöreklenmiş bu “SAP”lardan bana ne dememeli, zira aleyhte çıkan her karar TÜM TÜRKİYE’deki meslek erbabının YAŞAMINA, YARINLARINA VE ÇOCUKLARININ NAFAKASINA… Read more »

levent
levent
10 Haziran 2012 17:06
Reply to  L. İregün

arkadaşım tebrik ederim.bu balta sapını değiştirme zamanı geldide geçti

mehmet comoğlu
mehmet comoğlu
9 Haziran 2012 07:19

KAÇINILMAZ MESLEĞİMİZİ SAVUNANLAR KAZANIR karekod uzlaşma komisyonu için de başından beri en ufak bir çatlak ses çıkacak diye ödleri kopuyor öyleki bu dayatmayı sgk nın sistem ve alt yapıları olmadan yazmaya ortasından başladılar duyan da tefe koydu şimdi ise kurgu gereği yeni bir ayak başlattılar üçü bir arada top yekün baskı rüzgarı estiriyorlar ama yetmiyor illa gelsin GELSE NE OLUR YETER Mİ şimdi çok önemli sgk toplantısı uzlaşma komisyonun da çıkarta bilecekler mi o yasayı estirilen rüzgara hiç aldanmayın aydınlık dışında başka olgulara destek verenler kimin konturolu altın da cereyana kapılmış gidiyor PEKİ GÖZLÜKÇÜ ve OPTİSYENLER nerede TAM DA ONLARIN… Read more »

levent
levent
8 Haziran 2012 19:57

toplantıda sorulacak yeğane sorular bunlar.

Engin PEKER
Engin PEKER
8 Haziran 2012 19:43

Bu soruları soran kim? Altında isim yada kurum yazılmamış. İşin hukuki yönlerinden fazla anlamadığım için, net bilgim olmayan bir konuda da fikir beyan etmek istemem. Yarın ilgili toplantıya katılacağım ve gelişmeleri ve konuşulanları direkt şekilde takip etmek istiyorum. SGK yetkililerini böyle bir arada yakalamışken de özellikle mesleğimizin tecrübeli büyükleri bu konuları bu toplantıda dile getirebilir. Yarın kimler gelir kimler gelmez bilmiyorum ama “dediğim dedik, öttürdüğüm düdük” şeklinde bir anlayışla karşı karşıya olduğumuz bir gerçek. Her türlü sancı ve sıkıntılara rağmen, sağlık sektöründe sancılı ve sıkıntılı geçişleri bir bir uygulayan bir SGK ve Sağlık Bakanlığı gerçeğini de göz ardı etmemeliyiz… Ben… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Bazı insanlar daha yüksek hızda görüyor Bazı insanlar daha yüksek...

Yapılan araştırmalar sonucunda bazı insanların daha yüksek h...

Optisyen adayları nerede staj yapacak? Optisyen adayları nerede ...

Stajyer öğrenciler; eğitim gereği uygulamalı öğrenim yapmala...

Magazin HABERLERİ
Web TV