a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

YANGIN ÇOKTAN BAŞLADI…ŞİMDİ FARKINA VARIYORUZ…

Türkiye’de ki tehditlere karşı tek başına ayakta duran “bizim çocuklar” yıllardır sektördeki kısır iç çekişmelerden umudunu kesmiş, geleceğin,  malı ucuza almaktan daha öteye müşterisinin tercihi  olabilmek için tek çarenin kurumsallaşmak olduğunu  gören ve yarın müşteri tercihlerinde olacak değişiklikleri çok iyi bilen optisyenlerden oluşmaktadır. Değerli meslektaşlarımız,  Hayret ve şaşkınlık içinde oluşan tepkileri gözlemliyoruz. Bu ülkenin geleneğinde […]

02 Şubat 2012 - 17:47 'de eklendi ve 6201 kez görüntülendi. A+A-

YANGIN ÇOKTAN BAŞLADI…ŞİMDİ  FARKINA VARIYORUZ…

Türkiye’de ki tehditlere karşı tek başına ayakta duran “bizim çocuklar” yıllardır sektördeki kısır iç çekişmelerden umudunu kesmiş, geleceğin,  malı ucuza almaktan daha öteye müşterisinin tercihi  olabilmek için tek çarenin kurumsallaşmak olduğunu  gören ve yarın müşteri tercihlerinde olacak değişiklikleri çok iyi bilen optisyenlerden oluşmaktadır.

Değerli meslektaşlarımız,

 Hayret ve şaşkınlık içinde oluşan tepkileri gözlemliyoruz. Bu ülkenin geleneğinde var olan kendi  çocuklarına  vurma başka bir deyişle ”bizim çocuklar” Elegance optik shopslar içinde  geçerli oldu.

Uluslar arası zincirlerle rekabet ederek, gelen tehlike karşısında kendini konumlandırmaya çalışan ve optisyenlerin bir araya gelmesinden oluşan  Elegance optik shopsun  bütün tedarikçilerine boykot çağrılarını üzülerek gözlemliyoruz..

2010 yılında gerçekleştirdiğimiz Elegance optik shops genel istişare kurulunda  dünyada ve Türkiyede optik zincir mağaza ve bağımsız zincir mağazaların ciro ve gelişimlerinin nasıl acımasızca Zincir mağazaların lehine geliştiğini  ne acıdır ki bazı büyüklerimizin söylediği  şekilde” YANGIN VAR” içerikli bir sunu ile kendi içimizde paylaşılmışken bunun 2 yıl sonra yeni farkına varıldığı görüyoruz .
Türkiye’de ki tehditlere karşı tek başına ayakta duran “bizim çocuklar” yıllardır sektördeki kısır iç çekişmelerden umudunu kesmiş, geleceğin,  malı ucuza almaktan daha öteye müşterisinin tercihi  olabilmek için tek çarenin kurumsallaşmak olduğunu  gören ve yarın müşteri tercihlerinde olacak değişiklikleri çok iyi bilen optisyenlerden oluşmaktadır.

Bugün aslında tek bir gerçek problem var.”OPTİSYENLİK MÜESSESELERİNİN YETERLİ CİRO YAPAMAMASI ”Türkiye de zincir mağazaların mağaza başı ortalama ciroları 1.250.000 TL iken sektörümüzdeki  her 3 mağazadan 2 tanesi yıllık 500.000TLnin altında ciro yapabiliyor ve 500.000 TL üzerinde ciro yapanların ise nerede ise yarısının zincir mağazalar olması.

Elegance optik shopsları oluşturan bizler cirolarımızı artırmak için son 2 yıldır bütün personelimizi eğittik, kendimizi eğittik ve bu eğitimlere devam ediyoruz. Kurumsallaşma adına önemli paralar harcayarak tek tip mağazalar yaptık, onlarca uzman ve danışmandan destek kaldık.Bütün mağazarımızı barkodladık.(300.000 adetin üzerinde ürün tek tek barkodlanmıştır)Bütün mağazalarımızı online sisteme bağlandık ve mağazalarımızı tek bir sistem üzerinden yönetmeye  başladık.

Sektörü rahatsız etmemek için kendi markalarımızı oluşturduk, modellerini ve fiyatlarını kendimiz belirledik ve ürettirerek mağazalarımıza yerleştirdik. Yurt dışındaki markalardan sadece mağazalarımızda satılabilecek exclusive temsilcilikler aldık  Bütün personelimize (mağazaların toplamında (250 yakın kişi çalışmaktadır) tek tip kıyafetler giydirdik. “Gizli müşteri” uygulamaları ile kendimizi birçok denetlettirdik ve kendimizi geliştirmeye çalıştık.

Biliyor musunuz bilmiyoruz ama bütün bunları yaparken de ne kendi ismimizi kaybettik  ne bağımsızlığımızı nede geleceğimizi. Özetle bizler kurumsallaşarak ve Türkiye’nin en büyük mağaza zinciri olarak kendimizi geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Sizleri de bu yapının içinde olmaya davet ediyoruz.
Bu kampanya içinde uzunca süre hazırlık yaptık. 20 yılı aşkın tecrübesi olan sektörde saygınlığı ile tanınan 8 kişilik bir ekip ile bu kampanyayı hazırladık. Kampanya paketlerini incelediğinizde göreceksiniz ki son derece mantıklı fiyatlar oluşturulmuştur. Sektörü rahatsız etmemek adına sadece kendi mağazalarımızda bulunan markaları kampanyaya dahil ettik. Ürünlerin gerçek liste fiyatlarını belirterek belirli  süre ile sınırlayarak özel fiyat yaptık Detaylara tıklayarak ulaşabilirsiniz.http://www.eleganceos.com.tr/haberoku.php?no=32 .

Sonuç olarak ; üzülerek gözlemliyoruz ki  Elegance Optik Shopsun yapısını bilmeden ve öğrenmeye zahmet etmeden, yapılan kampanyanın içeriğini bile incelemeden tepkiler  verilmektedir.
 

Saygılarımızla
EOS DANIŞMA KURULU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödemesi

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can!

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce çok üzülüyorum…”...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler belli oldu!

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde ettiği verilere göre en stressiz meslekler belirlendi....

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
3 Şubat 2012 09:36

yalanlar içinde devam edin bizim çocuklar.yaptığınız anlaşma 5 yıl 5 yılın sonun bakalım elinizde mağza kalacakmı

tasrali
tasrali
3 Şubat 2012 09:06

artık oluşumların önüne kimse geçemez zincirler çoğalacak raklam artık meşrulaştı hiç unutmayacağım bişi adam antalyada boynuna karton tabela asmış kocaman keçeli kalemle progresive cam titanıum çerçeve 250 tl die geziodu akşam insan ların arasında kötü günler çok uzak diil bizde şimdi vitrinlere sticker larla 39,99 cam çerçeve yazdırdık nereye kadar inebilirsek devam gel vatandaaaşşşş.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödem...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler bel...

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde e...

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fielmann ABD’de daha da genişliyor! Fielmann ABD’de dah...

Fielmann Group'un iştiraki Fielmann USA, ABD'li gözlükçü zin...

Göz doktorları canlı yayında 70 göz ameliyatı yapacak Göz doktorları canlı yayı...

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Türk Oftalmoloji Derneği i...

Lens hatası yüzünden 2 günde gözünü kaybetti! Lens hatası yüzünden 2 gü...

Havuz, deniz, jakuzi hatta musluk sularındaki büyük tehlikey...

Esra Beni Eversene! Esra Beni Eversene!

Bir tane bile göz doktoru bir kadın katılmadı ki, kapalım he...

Optisyenlik mesleği üzerine bir araştırma Optisyenlik mesleği üzeri...

Bu araştırmanın amacı, optisyenlik mesleğinde örgütsel bağlı...

Neden Gözlük kaçakçılığı Neden Gözlük kaçakçılığı...

Kaçakçılık, devlet gelirlerini olumsuz etkileyebilir, yerel ...

Magazin HABERLERİ
Web TV