a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

YANGIN ÇOKTAN BAŞLADI…ŞİMDİ FARKINA VARIYORUZ…

Türkiye’de ki tehditlere karşı tek başına ayakta duran “bizim çocuklar” yıllardır sektördeki kısır iç çekişmelerden umudunu kesmiş, geleceğin,  malı ucuza almaktan daha öteye müşterisinin tercihi  olabilmek için tek çarenin kurumsallaşmak olduğunu  gören ve yarın müşteri tercihlerinde olacak değişiklikleri çok iyi bilen optisyenlerden oluşmaktadır. Değerli meslektaşlarımız,  Hayret ve şaşkınlık içinde oluşan tepkileri gözlemliyoruz. Bu ülkenin geleneğinde […]

02 Şubat 2012 - 17:47 'de eklendi ve 4244 kez görüntülendi. A+A-

YANGIN ÇOKTAN BAŞLADI…ŞİMDİ  FARKINA VARIYORUZ…

Türkiye’de ki tehditlere karşı tek başına ayakta duran “bizim çocuklar” yıllardır sektördeki kısır iç çekişmelerden umudunu kesmiş, geleceğin,  malı ucuza almaktan daha öteye müşterisinin tercihi  olabilmek için tek çarenin kurumsallaşmak olduğunu  gören ve yarın müşteri tercihlerinde olacak değişiklikleri çok iyi bilen optisyenlerden oluşmaktadır.

Değerli meslektaşlarımız,

 Hayret ve şaşkınlık içinde oluşan tepkileri gözlemliyoruz. Bu ülkenin geleneğinde var olan kendi  çocuklarına  vurma başka bir deyişle ”bizim çocuklar” Elegance optik shopslar içinde  geçerli oldu.

Uluslar arası zincirlerle rekabet ederek, gelen tehlike karşısında kendini konumlandırmaya çalışan ve optisyenlerin bir araya gelmesinden oluşan  Elegance optik shopsun  bütün tedarikçilerine boykot çağrılarını üzülerek gözlemliyoruz..

2010 yılında gerçekleştirdiğimiz Elegance optik shops genel istişare kurulunda  dünyada ve Türkiyede optik zincir mağaza ve bağımsız zincir mağazaların ciro ve gelişimlerinin nasıl acımasızca Zincir mağazaların lehine geliştiğini  ne acıdır ki bazı büyüklerimizin söylediği  şekilde” YANGIN VAR” içerikli bir sunu ile kendi içimizde paylaşılmışken bunun 2 yıl sonra yeni farkına varıldığı görüyoruz .
Türkiye’de ki tehditlere karşı tek başına ayakta duran “bizim çocuklar” yıllardır sektördeki kısır iç çekişmelerden umudunu kesmiş, geleceğin,  malı ucuza almaktan daha öteye müşterisinin tercihi  olabilmek için tek çarenin kurumsallaşmak olduğunu  gören ve yarın müşteri tercihlerinde olacak değişiklikleri çok iyi bilen optisyenlerden oluşmaktadır.

Bugün aslında tek bir gerçek problem var.”OPTİSYENLİK MÜESSESELERİNİN YETERLİ CİRO YAPAMAMASI ”Türkiye de zincir mağazaların mağaza başı ortalama ciroları 1.250.000 TL iken sektörümüzdeki  her 3 mağazadan 2 tanesi yıllık 500.000TLnin altında ciro yapabiliyor ve 500.000 TL üzerinde ciro yapanların ise nerede ise yarısının zincir mağazalar olması.

Elegance optik shopsları oluşturan bizler cirolarımızı artırmak için son 2 yıldır bütün personelimizi eğittik, kendimizi eğittik ve bu eğitimlere devam ediyoruz. Kurumsallaşma adına önemli paralar harcayarak tek tip mağazalar yaptık, onlarca uzman ve danışmandan destek kaldık.Bütün mağazarımızı barkodladık.(300.000 adetin üzerinde ürün tek tek barkodlanmıştır)Bütün mağazalarımızı online sisteme bağlandık ve mağazalarımızı tek bir sistem üzerinden yönetmeye  başladık.

Sektörü rahatsız etmemek için kendi markalarımızı oluşturduk, modellerini ve fiyatlarını kendimiz belirledik ve ürettirerek mağazalarımıza yerleştirdik. Yurt dışındaki markalardan sadece mağazalarımızda satılabilecek exclusive temsilcilikler aldık  Bütün personelimize (mağazaların toplamında (250 yakın kişi çalışmaktadır) tek tip kıyafetler giydirdik. “Gizli müşteri” uygulamaları ile kendimizi birçok denetlettirdik ve kendimizi geliştirmeye çalıştık.

Biliyor musunuz bilmiyoruz ama bütün bunları yaparken de ne kendi ismimizi kaybettik  ne bağımsızlığımızı nede geleceğimizi. Özetle bizler kurumsallaşarak ve Türkiye’nin en büyük mağaza zinciri olarak kendimizi geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Sizleri de bu yapının içinde olmaya davet ediyoruz.
Bu kampanya içinde uzunca süre hazırlık yaptık. 20 yılı aşkın tecrübesi olan sektörde saygınlığı ile tanınan 8 kişilik bir ekip ile bu kampanyayı hazırladık. Kampanya paketlerini incelediğinizde göreceksiniz ki son derece mantıklı fiyatlar oluşturulmuştur. Sektörü rahatsız etmemek adına sadece kendi mağazalarımızda bulunan markaları kampanyaya dahil ettik. Ürünlerin gerçek liste fiyatlarını belirterek belirli  süre ile sınırlayarak özel fiyat yaptık Detaylara tıklayarak ulaşabilirsiniz.http://www.eleganceos.com.tr/haberoku.php?no=32 .

Sonuç olarak ; üzülerek gözlemliyoruz ki  Elegance Optik Shopsun yapısını bilmeden ve öğrenmeye zahmet etmeden, yapılan kampanyanın içeriğini bile incelemeden tepkiler  verilmektedir.
 

Saygılarımızla
EOS DANIŞMA KURULU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayat...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio, 87 yaşında vefat etti....

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçakçılığı operasyo...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı operasyonlarında çok sayıda gözlük ele geçirildi....

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim fiyatı, malın ayırıcı özelliği ve üretim yeri hususlarının belirtiliği Fiy...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
10 yıl önce

yalanlar içinde devam edin bizim çocuklar.yaptığınız anlaşma 5 yıl 5 yılın sonun bakalım elinizde mağza kalacakmı

tasrali
tasrali
10 yıl önce

artık oluşumların önüne kimse geçemez zincirler çoğalacak raklam artık meşrulaştı hiç unutmayacağım bişi adam antalyada boynuna karton tabela asmış kocaman keçeli kalemle progresive cam titanıum çerçeve 250 tl die geziodu akşam insan ların arasında kötü günler çok uzak diil bizde şimdi vitrinlere sticker larla 39,99 cam çerçeve yazdırdık nereye kadar inebilirsek devam gel vatandaaaşşşş.

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçak...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı opera...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etike...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim...

Avrupa Sağlık Sistemleri Avrupa Sağlık Sistemleri...

En temel insan haklarından biri olan sağlık, birçok ülkede a...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Magazin HABERLERİ
Web TV
2
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx