a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

TOOMD’ nin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine

Eğer hala kafanız karışıksa derneğin eylemlerini alkışlayanlara bakın çünkü onları alkışlayanlar onların kime hizmet ettiğini gösterecektir. TOOMD’ nin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Derneğinizin seçim sürecine girdiği bu günlerde öncelikle yaşanmış olan her şeye rağmen en samimi duygularımla mesleğimize yakışır bir genel kurul geçirmenizi diliyorum. Bu yazıyı kaleme almak zorunda kalmayı istemezdim ama derneğinizin seçimlerine […]

19 Haziran 2012 - 11:50 'de eklendi ve 12423 kez görüntülendi. A+A-

TOOMD’ nin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine

Eğer hala kafanız karışıksa derneğin eylemlerini alkışlayanlara bakın çünkü onları alkışlayanlar onların kime hizmet ettiğini gösterecektir.

TOOMD’ nin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine,

Derneğinizin seçim sürecine girdiği bu günlerde öncelikle yaşanmış olan her şeye rağmen en samimi duygularımla mesleğimize yakışır bir genel kurul geçirmenizi diliyorum. Bu yazıyı kaleme almak zorunda kalmayı istemezdim ama derneğinizin seçimlerine müdahale başlıklı yazınız ve toplantılarda başkanınızın söylemleri ve dağıttığı belgeler, bana ve temsil ettiğim kurumlara cevap verme hakkı doğurmuştur.
 
Sizler de hak vermelisiniz ki hamasi nutuklar, çarptırılmış gerçekler ve başkalarını karalamakla değil ama çalışmalarınızı ön plana çıkararak yapacağınız propagandalar sizlere daha çok şey kazandıracaktır.  Bizlere karşı yapacağınız her saldırı cevap hakkı doğuracağından ve bizlerin de mecburen savunma adına yapacağı açıklamalar sizlere telafisi güç sorunlar yaşatacaktır.
 
Derneğinizin seçimleri ile dernek üyelerinizden daha fazla ilgilendiğim gerçeği inkar edilemez. Çünkü derneğinizin yapmış olduğu çalışmalar sadece sizin üyelerinizi değil tüm Türkiye’yi kapsayan meslektaş grubunu olumsuz etkiliyor.
 
Söylemlerinize cevap vermeden önce benzer davranışlarınız için daha önce vermiş olduğum başkana cevap başlıklı yazının internet adresini buraya tekrar ekliyorum, çünkü aynı şeyleri yazmak sadece zaman kaybı olacaktır. Bu yazı okunduğunda belgelerle neler yaptınız görülmüş olacaktır. Daha önce okumamış olanlar ya da neler olduğunu hatırlamak isteyenler ilgili yazıyı okuyabilir.
( http://haber.optisyeninsesi.com/haberler/baskana-cevap-turgut-cakar-7876.html )
 
Diğer yandan son dönemlerdeki kara propaganda içinde değinilmesi gereken konular bulunmaktadır:
 
Derneğinizin seçimleri ile ilgilenmek… Değerli meslektaşlarım bu seçimlerle kendi adıma belki de bu derneğin üyelerinden daha çok ilgileniyorum. Yapmış oldukları çalışmalar ve geliştirmeye çalıştıkları projeler sadece TOOMD’ nin üyelerini değil İstanbul ve Türkiye genelini etkiliyor ve ortaya çıkan sorunların çözümü ile biz uğraşıyoruz. ( BAĞ-KUR prim borcu, Sosyal Güvenlik Destek Primi, garanti belgelerinde harf girilmesi, vergi borcu olmadığına dair yazılar, reçete arkası yazılar ve benzer sorunların çözümü.)

Ben ve Sayın Taylan Küçüker’in Global Gözlük Sanayi ortaklığımızın belgelerini dağıtıyorlar. Bizler 2010 yılında adı geçen işletmenin hisselerini aldık fakat ortaklar arasındaki tamamen şahsi nedenlerden dolayı 2011 yılı mayıs ayında hisselerimizi devretmiştik. ( Aşağıda noter satış belgelerini göreceksiniz)

Mesul müdürlük ve benzeri konuları gündeme getiren Sayın Başkan halen Avrupa Birliği Müktesebatını ortaya atmakta ısrarcı. Oysa defalarca belgelerle gösterdik ki Avrupa Birliği, sağlığı müktesebat dışı bırakıp Ulusal program olarak kabul ediyor.

Bu toplantılarda bizlerin derneği terk etiğimizi söyleyenler dergide “Gözlükçünün Sıkıntılarını Dinleyin” başlığıyla  yazdığım yazıdan dolayı disiplin suçundan ihraç edildiğime dair göndermiş oldukları noter yazısına rağmen bunu nasıl söylüyorlar ben anlamadım.

Genel Kurulda ihraç istemimizle ilgili olarak savunma hakkımızı gasp eden oylamada  el kaldıran mesul müdürlerin şirketleri şimdi reklam veren şirketler değil mi?

Barkod / Karekod konusu oldukça çok konuşuldu ve yazıldı. Bu nedenle detaylara girmeden açıklama yapmak gerekirse bizler bu uygulamaya karşı değiliz.  SGK ile aylarca ortak çalışmalar yaptık. Toplantı tutanakları, 2012 sözleşmesi, duyurular, yazışmalar ve Konfederasyon olarak 5 büyük ilde yaptığımız toplantıların dördüne katılan SGK temsilcilerinin yaptığı açıklamaların görsel kayıtları bizim bu çalışmalarımızın belgeleridir.Bu konuda son anda sistemin değiştirilmesi hukuki ve teknik altyapının yeterli olmayışı ayrışmaya neden olmuştur. Bizler SGK’nun aylarca süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkan mutabakata bağlı kalmasını istiyoruz.

Herkesin sorduğu soru, siz stoklarınızı girseniz ne olur? Bunun cevabı bu kadar iyi organize edilmiş bir çalışmanın neden değiştirildiği sorunda gizli. Amaç tedarikçinin tüm riskini ortadan kaldırıp bunu gözlükçünün üstüne yıkmaktır. Eğer mutabakat sağlanmış olunan sistem devam etmiş olsaydı, sistem barkodla gidecekti, sahadaki ürünler değiştirilinceye kadar devam eden makul süre sonunda sorunsuz olarak karekoda geçilecekti ve gözlükçü hiçbir sorun yaşamamış olacaktı.
 
         Bunu istemediler çünkü barkod ve karekod arkasındaki diğer etkenlerden olan maliye ve piyasa gözetimi tedarikçileri kızdırdı. Sanayiciler kızınca birilerinin ortalığı karıştırması gerekti.
1)     Barkoddan Karekoda geçtiler çünkü barkodda ürün bilgileri olmadığı için piyasa gözetiminde herhangi bir kalite sorunu ortaya çıktığında ilgili, firmanın piyasaya arz ettiği tüm markalar toplatılacaktı. Şimdi sadece o marka toplatılabiliyor.
2)     Bu uygulama aynı zamanda maliye ile entegrasyon içinde olacağı için firmalar bu güne kadar piyasaya arz ettikleri ürünlerin envanteri riskinden de kurtuldular.
3)     Adı üzerinde geçici barkod. Peki her türlü soruna rağmen SGK 1 Temmuz 2012 uygulamaya başlayacağını söylediği gibi 1 Ağustos 2012 den sonra geçici barkodları almayacağım diye bir açıklama yaparsa elinizdeki ürünler ne olacak kimden hesap soracaksınız?
 
Değerli arkadaşlar bu seçimli genel kurulda dernek yönetimini değil ülke genelindeki meslektaşlarınızın kaderini tayin edeceksiniz.
 
Eğer hala kafanız karışıksa derneğin eylemlerini alkışlayanlara bakın çünkü onları alkışlayanlar onların kime hizmet ettiğini gösterecektir. Oyunuzun rengini de sizin gibi olanların alkışladığı gruba verin. Çünkü kaderiniz ortak.
 
Turgut Çakar     

Belge 1 – T.O.O.M.Derneğinin Seçim Propağanda toplantısında dağıtılan belge

 

Belge 2 – Henüz karekod/barkod konusu olmadan önce hisselerini devrettiğini gösteren belge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaşma

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bayramlaşma törenine katıldık....

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sektör. Nüfusumuz bu yazı yazıldığında 86 milyon 154 bin 607. İşte bu kadar ki...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(6 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
levent
levent
20 Haziran 2012 18:29

valla senden bir şeyler öğrendim.söz verdim sana yazmayacam ama seçim bitsin engelleyemessin yazıcam haberin olsun millet 2. hainide öğrenecek.herkese hayırlı işler.

timuçin
timuçin
20 Haziran 2012 17:30

Bildiğim kadarıyla hisse devir sözleşmeleri ticaret siciline tescil edilmeden hüküm ifade etmiyor. Yani bu durumda siz halen o şirketin ortağı konumundasınız. Ayrıca, hisse devri yapmış olmanız, sizin o tarihe kadar bu sektörde TEDARİKÇİ olarak hizmet verdiğiniz gerçeğini değiştirmiyor.

Mustafa Dağlı
Mustafa Dağlı
20 Haziran 2012 11:33

Son 6 aydır sürekli optik medyasında boy gösteren dernek başkanlarının ve yardımcılarının çoğu aslen tedarikçilik yapmaktadır. İnanmayanlar, ilgili kişilerin faaliyette olduğu İl Ticaret ve Sanayi Odalarının internet sitelerine girip isim taramasından bunu canlı canlı görebilirler. Gözlükçüleri kendi menfaatleriniz için yönlendirmeye çalışmayın. Örnek 1 ; geçici barkod almayın garantisi biziz diyenler şimdi ne yapalım mücadeleye devam edeceğiz diyorlar. Sonuç gözlükçü mağdur , Örnek 2 ; Zeyilnameyi imzalamayın dediler birçok kişi imzalamadı. Sonuç yine mağduriyet. Kalın sağlıcakla …

dilek
dilek
20 Haziran 2012 11:16

Noktayı virgül yapmayan,bildiği doğruların üzerine cesaretle giden,”etik meslek hayatı,onurlu insan gibi vasıfları üzerinde taşıyan”menfaati olmadığı halde mesleğine,üyelerine ve tüm gözlükçülere sahip çıkan insan iyi ki varsınız.Bildiğiniz doğrulardan uzaklaşmayacağınıza,dostlarınızı yarı yolda bırakmayacağınıza artık yeter dedirttirmeyeceğinize ben eminim. Aklı olan, gözü gören,kulağı duyan insanlar sizinle olsun Turgut bey.

Ramazan Özmutlu
Ramazan Özmutlu
20 Haziran 2012 08:35

Muhterem meslektaşlarım daha nereye kadar başımızı kuma gömmeye devam edeceğiz artık kırılma noktasındayız ötekileştirmenin alasını yaşıyorum hiçbir arkadaşımın koltuk kavgası olduğunu düşünmüyorum yanlışlar 1-2 değil artık tahammül sınırlarını çoktan zorladı 3 yılda 1 gunumuzu ayırıp mesleğimiz ve geleceğimiz için 24 Haziran TOOMD genel kuruluna katılmak hepimizin borcudur Çamur at iz kalsın siyaseti çok gerielrde kimin kim için mücadele ettiği de ortadadır Bu mesleği seven gelecektede ben de varım dıyen her meslektaşım doğrunun yanında olması temennisiyle saygılarımla hoşçakalın

ferruh
ferruh
19 Haziran 2012 18:07

Eğer hala kafanız karışıksa derneğin eylemlerini alkışlayanlara bakın çünkü onları alkışlayanlar onların kime hizmet ettiğini gösterecektir. işte bu yazıyı yazan o elleri ben öperim.Eksik olma Turgut Abi.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Bazı insanlar daha yüksek hızda görüyor Bazı insanlar daha yüksek...

Yapılan araştırmalar sonucunda bazı insanların daha yüksek h...

Optisyen adayları nerede staj yapacak? Optisyen adayları nerede ...

Stajyer öğrenciler; eğitim gereği uygulamalı öğrenim yapmala...

Magazin HABERLERİ
Web TV