a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

SGK İLE YAPILAN SON GÖRÜŞMELER İLE İLGİLİ DUYURU

SGK İLE YAPILAN SON GÖRÜŞMELER İLE İLGİLİ DUYURU.   01/07/2012 de hayata geçen karekod uygulaması ile ilgili bilgiler aşağıdadır.     1-      01/01/2012 öncesi ürünlerin TİTUBB kayıtları ile ilgili girişlerin mesul müdür  TC kimlik no ve şifresi ile bir kereye mahsus yapılacağı daha sonra sistem üzerinden bir çalışma olmayacağı için müessese sahipleri tarafından duyulan endişeler […]

03 Temmuz 2012 - 14:25 'de eklendi ve 1570 kez görüntülendi. A+A-

SGK İLE YAPILAN SON GÖRÜŞMELER İLE İLGİLİ DUYURU

SGK İLE YAPILAN SON GÖRÜŞMELER İLE İLGİLİ DUYURU.
 
01/07/2012 de hayata geçen karekod uygulaması ile ilgili bilgiler aşağıdadır.
 
 
1-      01/01/2012 öncesi ürünlerin TİTUBB kayıtları ile ilgili girişlerin mesul müdür  TC kimlik no ve şifresi ile bir kereye mahsus yapılacağı daha sonra sistem üzerinden bir çalışma olmayacağı için müessese sahipleri tarafından duyulan endişeler giderilmiştir.   
 
2-      01/01/2012 öncesi ürünlerin TİTUBB kayıtlarının yapılmasından sonra alınacak karekodlar ile ürünler serbest kalacagından  , çok şubeli firmalar , şubeler arasında bu ürünleri karekodları ile birlikte dağıtımını yapabileceklerdir.
 
Müessesenin devir veya ürünlerinin toplu satışı ile ilgili işlemlerinde karekodu ile birlikte satış ve devir işlemlerini yapabileceklerdir.
 
3-      Ürün girişlerinin optisyenlik müesseseleri tarafından yapılmış olmasının , garanti belgeleri ve SGK’na daha önce tedarikçiler tarafından verilen standart belgeler dikkate alınarak piyasa gözetimi ve denetimi esnasında karşılaşıla bilecek sorunlarla ilgili olarak tedarikçi firmalar sorumlu tutulacaktır.
 
4-      Müessese tarafından yapılan girişlerin sonucunda elde edilecek olan karekodların geçici karekod olması ve ileride kurumun geçici karekodlara bir miad koyabilmesi ile çekinceler,  ürünlerin son kullanma tarihinin olmaması veya çok uzun süreli olması geçici karekod riskini ortadan kaldırmıştır.
 
5-       Optisyenlik müesseselerinin giriş yaptıkları ürünlerin 2011 envanterine göre yapılması ile ilgili olarak ayrı bir buton açılması ve bu girişlerin tedarikçi envanterine kayıt edilmesi tarafımızdan talep edilmiş bu konuda çalışmalar devam etmektedir.
 
6-      01/01/2012 öncesi optisyenlik müesseselerinin stoklarında bulunan ürünlerle ilgili giriş yapmış , şifresi gelmemiş ve girişlerini tamamlamamış müesseseler için sağlık bakanlığı nezninde çalışmalar başlatılmıştır.
 

 T.O.O.M.D.    VE   KONFEDERASYON   TEMSİLCİLERİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane ...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile 10 saat arasında görme bozukluğunu giderdiği belirtildi....

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı!

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, mucizelerinin yanında beklenmedik sorunları da beraberinde getirebiliyor....

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(15 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
uma
uma
4 Temmuz 2012 12:22

meslek ve meslektaşı terbiyeli maymuna çevirenler utansın girecekmıyız girmeyecekmiyiz daha henüz kimse birşey bilmiyor.evet hayır diyecek bir başkanda çıkmadı .ne olacak halımız reçete tutalımmı tutmayalım açıklama yok tuttugumuz reçeteler ne olacak gine kimse birşey bilmiyor .ama kendini sitelerde ve facebookta boy gösteren başkanlar çok.

KEMAL DEMİR
KEMAL DEMİR
4 Temmuz 2012 10:41

Arkadaşlar paniğe gerek yok.Bu bir geçiş sürecidir, medulaya geçiş sürecindede benzeri sıkıntılar yaşanmıştı. Görüşmelerde alınan cevaplar , daha önce T.O.O.M.D İLE SGK nin yapmış olduğu toplantılarda söylenen şeyler yeni bir şey yok. TİTUBB kayıtları yarım kalanlar için gerekli girişimleri T.O.O.M.D eski Genel Başkanı sn.Abdullah Aydın yapmıştı , yarım kalanların TİTUBB kaydı yapmaları sağlanacak. Şu anda karakod girişleride edindiğim bilgilere göre pazartesiye kadar çözümlenecek. Eldeki reçeteler birkaç gün sonra girilebilecek , herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak , ufak tefek aksaklıklar olabilir tabii buda çözümlenir. Endişe etmeyelim.

engin vural
engin vural
4 Temmuz 2012 10:24

Devam bu filmi daha öncede izledik.Garanti belgesi yokken garanti belgesi çıksın çıkmasın çıksın çıkmasın.SSK ensonunda garanti belgesiz reçete kabul etmedi çok arkadaşımız mağdur oldu sonra yok yanlış garanti belgesi yok imzası yok filan cezalar yağmaya başladı sonuç.bir çok meslektaşımız kepenk kapattı.Hep aynı senaryo hep aynı filim bıkmadınız Mesleğimizi elimizden almaya çalışmaktan.

engin vural
engin vural
4 Temmuz 2012 10:19

Karekodsuz karekoda geçiş.Elimizde 1 tane bile karekod olmadan nasıl geçiş olacak hayret.Yeni alınan çerçevelerin bile kare kodu yok olanlarıda sistem kabul etmiyor cam depolarının zaten karekodla alakası bile yok.Ama dernekler karekod üstünden politikalara devam.Çünkü karekodu çıkaranlar zaten bizim gibi bireysel kendi işyerini açmış optisyenlerin işini bitirmek için çıkardılar.Sonuç ne olacak: temmuz ayı böyle söylentilerle geçecek sonra girebildiğimiz reçeteleri girip göndereceğiz.Onların büyük ihtimalle karekod sıkıntısından cezalar yağmaya başlayacak ödemeler gecikecek sonra yavaş yavaş kepenkler kapanmaya başlar.Zaten istedikleri de bu KÜÇÜKLER KAPANSIN BİZİM EMRİMİZDE ÇALIŞSIN.

hamdi selvi
hamdi selvi
4 Temmuz 2012 09:15

KÜRESELLEŞME EMPERYALİZİM DEMEKTİR YENİ ADI GLOBALİZİM küreselleşme VAHŞİ hedefleri YUMUŞATMA gayretidir ÖZÜ değişmiyor ADI sempatikleştiriliyor İŞTE görüyorsunuz küreselcilerden geçilmiyor VE onlar dünyayı YÖNETME hedefi güden BİR avuç çok uluslu sermayederin DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR bu MESLEĞE el KOYMA HEDEFİ güden yıllardır İÇERİDE İŞ BİRLİKÇİLERİ ile şekillendirme harekatına GİRMİŞLERDİR mesleğin ÇIKARLARI yok edilmiştir çalışan fabrika gözlükçü neredeyse KALMAMIŞTIR küreselleşme MASKESİ altın da kendi çıkarlarına göre ŞEKİLLENDİRİLMİŞTİR böl yönet kuralını DEVREYE SOKARAK istediklerini gerçekleştirecektir AMA UNUTTUKLARI ŞUDUR onlar içeride SATIN ALDIKLARI kişiler ve kurumlara fazla güveniyorlar BU MESLEĞİN BİR DE İNSANLARI VAR ve o insanları ASLA ANLAYAMAYACAKLARI özel BİR TARİH YAZMIŞ İNSANLARDIR sonuna… Read more »

seyyah
seyyah
4 Temmuz 2012 08:15

Şuana kadar hiç bir cam deposundan karekod alabilmiş değiliz !!!!!! aldığımız tüm reçeteler elimizde reçete almasak müşterilerimizi küstüreceğiz alsak sisteme giremiyoruz… Ve 2 günün sonunda entresan bir açıklama. 2012 yılında karekodlu ürünler karekod’la, karekodu olmayan/olamayan ürünler garanti belgeleri ile sisteme girilse de bu kaos ortadan kalksa….

peyami çakar
peyami çakar
3 Temmuz 2012 17:40

bu açıklamalar yeterli gelmedi .ama daha disiplinli çalışmamız gerektiği aşikar. müesseslerimizi düzenlemek zorundayız.en azından sgk tarafı böyle olacak gibi.bence uzun bir yola girdik aksi gibi önümüz toz duman.yükümüz ağırlaştıkça can sıkıcı bezdiren bir hal almaya başladı.vazgeçmek kolay ama vazgeçemeyiz en azından benim fikrim bu biz bu işi yapmayalım desek ,birileri yapacak zaten.karekod olacak ama biz daha ısınamadık.sistem zorlada olsa kabul edin diyor ben bu tarafını hiç sevemedim.zorla güzellik olmuyor.oda olalım mesleğe itibar gelsin diye çabalıyoruz 15 20 yıldır karınca misali yol aldık.yinede yolumuz hayırlı olsun.bize bu kazığın atılmasında emeklerini esirgemeyen tedarikçi firmalarımıza da zaten mecbur oldukları bu karekod işini ve… Read more »

Ertuğrul TIĞLI
Ertuğrul TIĞLI
3 Temmuz 2012 16:35

ne yapacağımızı ve nasıl hareket edeceğimizi söyleyecek bir tane aklıselim derneklerden yetkili yokmu . yoksa kadı hep beraber onurumuzu , gururumuzu , rencide ederken seyredelim mi yukarda acıklanan 6 maddeden net bir şey anlayan varsa açıklasın da anlayalım taktik hep aynı mı olacak biz yaptık oldu yerse işinize gelirse bumudur yani ? yoksa hep beraber birileri bizden gayri karar aldıda finans kurumlarına mı çalışacağız bundan sonraki yaşamımızı amele olarak mı devam ettirelim…?

5966
5966
3 Temmuz 2012 16:32

bu bir acıklama değil biz gözlükcüleri bezdirdiler herkes hakkını arasın herkes dilekçe yağdırsın yeter artık bu gözlükcünün sucu ne reçete kabul etmeyin gelenleride sskya gönderin hatta bütün optikciler dava acsın

süleyman demirci
süleyman demirci
3 Temmuz 2012 16:29

eyvah eyvah detirtenlere eyvahlar olsun…dağ fare doğurdu.bu nasıl ve neyin açıklaması birşey anladıysam arap olayım…bu sistemi uygulamak isteyenlere sesleniyorum amacınıza ulaştınız gözünüz aydın ben ve en azından benim gibi düşünen arkadaşlar artık istesek de istemezsek de yapılmak isteneni kabul ettik…ama ALLAH’tan korkunuz birazcık varsa lütfen ve lütfen bunu uygulanabilir hale getirin ve gölge etmeyin artık yeter vallahi kendimi kendi ülkemde yabancı gibi hissediyorum aynı dilde aynı kültürden değilmiş gibi kenara itilmeye çalışılan yabancı demiyorum insanca muameleden uzak bir meta gibi görüyorum.kendimi müteşebbis olduğumdan dolayı suçlanmış ötekileştirilmiş adeta sen niye varsın ki diye gaipten sesler sorgulamalar duyuyorum sanki…artık yeter az çok… Read more »

gül
gül
3 Temmuz 2012 15:25

ee yani sonuç ne şimdi bu bir açıklamamı hayır kabul etmiyorum bu kadar beklemişken en azından bir süre uzaması yada şu oldu bu olacak cevabı istiyorum ben.
oyalamayın bizleri

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
3 Temmuz 2012 15:16

VAKİT GELDİ GÜRÜLTÜ YAPMANIN ZAMANIDIR SOKAKLARA ALIŞMAK GEREKECEK ARTIK BELLİ OLDU VİCDAN YOK UTANMAK YOK HINÇLA GELİYORLAR ÜZERİMİZE SON KIRINTISINI YOK EDİNCEYE HEPİMİZ BOŞ GÖZLERLE VE DİLİMİZ DIŞARIDA ONLARIN EMİRLERİNİ BEKLER HALE GELİNCEYE KADAR ÖNÜMÜZE ATTIKLARI EKMEK İÇİN TÜM KALBİMİZLE ŞÜKREDİNCEYE KADAR GÖZLERİNİN İÇİNE BAKMAKTAN KORKUP BOYNUMUZU BÜKEREK DURANA KADAR ONURUMUZ GURURUMUZ HAYSİYETİMİZ OMURGAMIZ İYİCE BÜKÜLENE KADAR ÜZERİMİZE GELECEKLER YOK ARTIK OKADARINI DA YAPAMAZLAR DEDİĞİNİZ ŞEYLERİ YAPACAKLAR ŞAKŞAKÇILARINI BİLE BU KADARIDA FAZLA DEDİRTECEK ŞEYLERİ YAPACAKLAR BELLİ OLDU İYİ HABER GELMEZ MAHKEME KAPILARINDAN VAKİT GELDİ ŞAHLANDILAR YÖNETİCİLERİN BİLE YÖNETEMEDİĞİ BİR ZAMANA GİRİLDİ KÜF GİBİ PAS GİBİ ÇIKMIYORLAR ORTAYA YÜZLERİNİ GÖSTERMİYORLAR BİR… Read more »

süleyman demirci
süleyman demirci
3 Temmuz 2012 16:33

değerli meslektaşım mustafa bey sizlere katılyrum teşekkürler her zaman yanınızdayız gün bir olma günü dayanışma günü…

erkut
erkut
3 Temmuz 2012 15:13

2 gündür aldığımız reçeteler ne olucak

123
123
3 Temmuz 2012 14:40

Peki işlemini tamamlamamış müesseselerin aldıkları reçeteler ne olucak?

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternati...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile ...

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevs...

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, m...

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Magazin HABERLERİ
Web TV