a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sgk 531 Milyon Lira Ödedi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Selami Göz, “Samsun’da 2012 yılı içerisinde kamu ve özel hastanelere müracaat eden kişi sayısı 7 milyon 357 bin 561 kişi olup, kurumumuzca ödenen tutar 531 milyon 457 bin liradır” dedi. SAMSUN – Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen SGK İl Müdürü Selami Göz, kurumun çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. […]

10 Mayıs 2013 - 1:09 'de eklendi ve 1581 kez görüntülendi. A+A-

Sgk 531 Milyon Lira Ödedi

419505Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Selami Göz, “Samsun’da 2012 yılı içerisinde kamu ve özel hastanelere müracaat eden kişi sayısı 7 milyon 357 bin 561 kişi olup, kurumumuzca ödenen tutar 531 milyon 457 bin liradır” dedi.

SAMSUN – Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen SGK İl Müdürü Selami Göz, kurumun çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 2012 yılı içerisinde genel sağlık sigortası kapsamında vatandaşların sağlık hizmeti alabileceği 1 üniversite, 21 devlet ve 27 özel hastane olduğunu söyleyen Müdür Göz, “2012 yılı içerisinde kamu hastanelerine müracaat eden kişi sayısı 5 milyon 746 bin 702 kişi olup, ödenen tutar 331 milyon 828 bin 193 liradır.

Özel hastanelere müracaat sayısı ise 1 milyon 610 bin 859 kişi olup, ödenen tutar ise 199 milyon 629 bin 314 liradır. Ayrıca Samsun’da sözleşmeli eczane sayımız 411 adet olup, 6 milyon 279 bin 390 reçete karşılığı 236 milyon 166 bin 760 lira tutar ödenmiştir. Sözleşmeli olan optik sayımız ise 82 adet olup, 124 bin 600 reçete karşılığı 6 milyon 41 bin 921 lira ödenmiştir” diye konuştu.

MAAŞ İÇİN BOŞANAN 37 ÇİFT TESPİT EDİLDİ

Son yıllarda denetimlerin kurumca artırıldığını söyleyen SGK İl Müdürü Göz, “Denetmenlerimiz 2012 yılı içerisinde 107 adet mevzuatlı boşanma araştırması yapmış ve bunlardan 37 tanesinin birlikte yaşadığını, 4 tanesinin de nikahsız olarak yaşadığını tespit etmiştir.

Bunun yanında yapılan iş yeri denetimlerinde 10 adet tescilsiz iş yeri, 155 adet tescilsiz sigortalı tespiti yapılmıştır. Bu tespitlerden dolayı 800 bin liraya yakın idari para cezası uygulanmıştır” şeklinde konuştu.

Açıklamasına Samsun’daki sigortalı kişi ve iş yeri rakamlarından da bahsederek devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Selami Göz, “Samsun’da 2012 yılı itibariyle; 259 bin 917 aktif, 210 bin 669 pasif sigortalı, 581 bin 446 yararlanıcı, 21 bin 10 iş yeri, 137 bin 209 ise 4/a zorunlu sigortalı vardır” şeklinde konuştu.

KURUMLAR ARASINDA İŞBİRLİĞİ BAŞLADI

Konuşmasında emekli olupta bir işyeri açan ve ortak konumunda olan vatandaşlara yönelik bir de duyuru yapan Selami Göz, SGK ile Maliye Bakanlığı arasında bilgi paylaşımı konusunda protokol imzalandığını söyledi. Serbest çalışan emeklilerden, yüzde 15 Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi yaptırmamış olanların maliye dökümlerinden rahatlıkla görülebildiğini ifade eden Göz, “Bu anlamda bize başvuru yapmayanlar var. Nede olsa beni tepit edemezler deyip bize bildirimde bulunmayan bir çok kişi biz tespit ettik ve yazılarını gönderdik. Bu türde olan kişilerin haciz işlemiyle karşı karşıya kalmaması için buradan da duyuruyoruz. Bize gelip kayıtlarını yaptırsınlar.” dedi.

SGK HAFTASI DOLU DOLU KUTLANACAK

Samsun’da hafta kapsamında ziyaretler, konser ve tiyatro etkinlikleri düzenleneceğini belirten Göz, “Kurumumuzu, paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı hak ve hükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 2008 yılından itibaren her yıl kurumumuzun kuruluş günü olan 16 Mayıs’ı içine alan hafta ‘Sosyal Güvenlik Haftası’ olarak tüm yurtta kurum başkanlığımız ve il müdürlüklerimiz de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu bağlamda okullarda geleceğin sigortalı ve işverenleri olacak olan çocuklara eğitici dergiler dağıtacağız. Çalışanlarımıza yönelik düzenlediğimiz konser ve tiyatro etkinlikleri ile birlik beraberlik ve kaynaşma imkanı sunacağız.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket çalışması

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini destekleyen bir çalışma başlatılmıştır....

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte çıkacak denli güven duyduğunuz bir arkadaş, size her zaman huzur verecek b...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetim...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari Operasyonlar Başkanı olacak. Jan Thore Foehrenbach ise Vision Care Franchise...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Avrupa Komisyonu anket çalışması Avrupa Komisyonu anket ça...

AB pazarında tıbbi cihazların bulunabilirliğinin izlenmesini...

Dostluk Dostluk

Herşeyi sınırsızca paylaşabildiğiniz bir dost, yola birlikte...

OptisyeninSesi e dergi/ 121.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Benedikt Hoffmann Alcon’da yönetimi devraldı Benedikt Hoffmann Alcon&#...

Benedikt Hoffmann, Alcon'un yeni Vision Care Avrupa Ticari O...

Hasta bilgilerini paylaşmayın! Hasta bilgilerini paylaşm...

Aynı durum gözlükçüler içinde geçerlidir. Hasta verilerini p...

Aracınız kışa hazır, Gözleriniz de hazır mı? Aracınız kışa hazır, Gözl...

Sonbaharda çoğu insan arabasını yeniler ve daha çok güvenliğ...

Fatura/ Reçete teslim süresinin uzatılması Fatura/ Reçete teslim sür...

19 Kasım 2023 tarihinde yaşanan yağışlar sonucunda meydana g...

Türkiye Göz Sağlığı Araştırması Türkiye Göz Sağlığı Araşt...

Türkiye’de Optik Sektörü AB ülkelerine göre çok daha farklı ...

Afet bölgesinde yapılacak uygulamalar Afet bölgesinde yapılacak...

Depreme bağlı olumsuz etkilerin Adıyaman, Hatay, Kahramanmar...

Miyopluğun asıl sorumlusu bilgisayar ekranları Miyopluğun asıl sorumlusu...

Batı Avustralya'da yapılan bir araştırma miyopluğun asıl sor...

Magazin HABERLERİ
Web TV