a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sayın Tedarikçi A Firması – Optisyeninsesi

Hepimizin merak ettiği bir şey sormak istiyorum, sizler Güneş Gözlüklerinin gözlükçüde satılması için geçen bunca zamana rağmen neler yaptınız? Yoksa bu gidişattan memnunmusunuz? Sayın Tedarikçi  A Firması, Bu yılki güneş gözlüğü satışlarınızdan memnunmusunuz? Peki Çok Değerli B Firması ,ya siz Kıymetli C…..D,E,F,G, fazla sayamıyorum, sayı olarak çok ta fazla değilsiniz. Geçen yıl %25-30 İndirimlerle güneş […]

06 Ağustos 2011 - 11:49 'de eklendi ve 1423 kez görüntülendi. A+A-

Sayın Tedarikçi A Firması – Optisyeninsesi

Hepimizin merak ettiği bir şey sormak istiyorum, sizler Güneş Gözlüklerinin gözlükçüde satılması için geçen bunca zamana rağmen neler yaptınız? Yoksa bu gidişattan memnunmusunuz?

Sayın Tedarikçi  A Firması,

Bu yılki güneş gözlüğü satışlarınızdan memnunmusunuz? Peki Çok Değerli B Firması ,ya siz Kıymetli C…..D,E,F,G, fazla sayamıyorum, sayı olarak çok ta fazla değilsiniz. Geçen yıl %25-30 İndirimlerle güneş gözlüklerini satıyorduk,bu yıl sezona %50 indirimle başladık,yeterli gelmedi ;  Birbirimizle Rekabet yapacağız ya!  % 50 İndirim +6 Ay da taksit dedik, yine beklediğimiz ilgi yok. Peki, bu sezon yaptığımız kampanyalara rağmen satışlarımızdan memnunmuyuz?  Değiliz.

Seneye indirim oranlarını % 80’ emi çıkartsak acaba?..

Sayın A,B,C,D,E,F,G Tedarikçi Firmaları, Güneş Gözlükleri farkındaysanız Pazar değiştirmeye başladı, bizler Gözlüğün gözlükçüde satılmasına inanırken, şu anda güneş gözlükleri hazır giyim mağazalarında satılmakta, yeni sezonda da büyük bir ihtimalle marketlerde satılacaktır?

Sayın C,sizin gözlükçülere güler yüzünüzü gösterirken aynı zamanda Giyim Mağazalarına da ürün verdiğinizi biliyoruz.

Sayın D sizinde güneş gözlükleriniz gözlük mağazalarına verdiğiniz fiyatın altında internet sitelerinde satılıyor.

Sayın G, size söyleyecek bir şey bulamıyorum, Çünkü sizin Meslek etiğine verdiğiniz değerleri ve saygıyı yeterince gösterdiğinizi biliyorum.

Sayın Tedarikçim, şimdi belki satış rakamlarınız sizi mutlu edebilir, ancak şunu unutmayın ki yarın o güneş gözlüğü verdiğiniz Hazır Giyim Mağazaları, Büyük Marketler kendi ürünlerini kendileri ithal etmeye başlarsa o zaman siz kimlere gözlük satacaksınız? Farkındaysanız ilk başlarda markasız gözlükleri satıyorlardı, şimdi ise dünya markalarını satıyorlar.

Daha bitmedi,düne kadar eczacılara oynanmak istenen oyunları hepimiz çok iyi biliyoruz.Market içinde bir optik reyonu neden olmasın,yada bir konfeksiyon mağazasında..Ne sizlere ihtiyaçları var,nede perakendecilere,..kendi ürününü kendileri ithal edip,çok ta ala yeni markalar üretebilirler.

Sayın F sesinizi duyar gibi oluyorum’Benimde markam var, benimde markam var’diyorsunuz,Sayın F siz aslında bir marka değilsiniz, Sadece sizi bu ülkede bu perakendeciler marka yaptı, onları küstürürseniz sizi bir kalemde silebilirler.Aynı şekilde birçok noktada marketi bulunan firmalarda kendi yarattıkları markaları bizlerden hızlı bir şekilde ülke çapında tanıtıp markalaştırabilirler.

Geçmişte fazla şımarmış bir dünya markası tedarikçimiz bayilerini küstürmesi neticesinde, o kadar yüksek satışlara ulaşmasına rağmen bir sezon da yok edildiklerini biliyoruz.

Sayın A.B,C,D,E,F,G, Tedarikçi firmalarımız belki bugün için perakendecilerimiz size bir şey demiyordur, ancak inanın onlar her şeyin farkında ve soğukkanlılıkla sizleri takip ediyorlar.Her gün Optisyeninsesi .com a  bu konuda onlarca mail gelmektedir.

Hepimizin merak ettiği bir şey sormak istiyorum, sizler Güneş Gözlüklerinin gözlükçüde satılması için geçen bunca zamana rağmen neler yaptınız? Yoksa bu gidişattan memnunmusunuz?

Meslektaşlarımız sizlerin ağzından bunların cevabını duymak istiyor?

Burada amacımız kimseyi eleştirmek değil, olumsuzluğa doğru giden sektörümüzün öncülerine nacizane bir hatırlatmada biz yapmak istedik.

Saygılarımızla,

Optisyeninsesi

ABCDEFG bölümü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Uzağı görememek küresel bir sorun haline geldi? Uzağı görememek küresel bir sorun haline...

Çocuklarda uzağı görememe sorunu küresel bir sağlık krizine dönüştü. Vakalar neden yükseliyor? Yükseliş önlenebilir mi?...

Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görüşü Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görü...

Müessese vitrininde faaliyeti ile ilgili bilgileri, satışını yaptığı optik ürünler ile bu ürünlerin fiyatları ve anlaşma yapılan kuruml...

Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı yaptı Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı ...

Ankara’daki üniversite hastanelerinin yönetimlerinin alt birimlerine gönderdiği yazıda vakaların arttığı belirtildi....

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunmayın....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(3 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
corsluder
corsluder
6 Ağustos 2011 22:19

Toptancı A’yı,B’ yi C’yi boşverelim de asıl önemlisi Ray-Bandır. Optik sektöründe asıl koşan markadır Ray-Ban .Bir optik firmasının olmazsa olmazı,adeta lokomotifidir sektörün. Müşteride güven oluşturmak isteniyorsa,sektörde bir saygınlık oluşturmak isteniyorsa önce Ray-Ban ürünlerinde bir fiyat istikrarı sağlanmalı.Dünyada en çok taklidi yapılan bu üründe distribütör firma ağırlığını koymazsa,birebir taklitleriyle ilgili ciddi yaptırımlar getirmez ve %50 iskontolarla markanın ucuzlatılmasına ses çıkarmazsa ,optisyen arkadaşlarımız da bu durumdan yararlanmaya devam ederse ( öyle ya bu taklit ürünleri bu fiyatlarla satanlar sonuçta içimizden birileri ) daha çok bu konuları konuşuruz..

gokmen
gokmen
7 Ağustos 2011 10:33
Reply to  corsluder

Saygılarla, Gecen gun bır musterım bana internette lıste fıyatı uzerınden %50 ıskonto artı 6 taksıt yapıldıgını söyledi.Hesaplamalar yapıyorum yok olmuyor saga cektım olmadı.sola cektım olmadı kurtarmıyor, bırakın tekel mısalı kar yok markayı ısletmende tutup aynı fıyattan musterıye sunmaya benzıyor bende dayanamayıp ısletme sahıbını aradım ya bu nasıl olabılir,bu fıyata ve aynı sekılde 6 taksıt yapıyorsunuz dedıgımde ben yaparım fırmam olarak musterıye memnunıyet ılkesı dedı bende konusma ya deger bırısı olmadıgına kanaat getırdım hem musterıme durumu ızah ettım tesekkurler edıp cıktı gıttı hem sıkayet edıp hemde boyle bır uygulama yapan fırmaları anlamıs degılım fırmaların lıste fıyatları uzerınde yapacakları ıskontolar dengeye tutturulmalı… Read more »

HAKAN
HAKAN
9 Ağustos 2011 13:11
Reply to  corsluder

kesinlikle katılmıyorum.. zaten bu düşüncedeki gözlükçüler rayban ı Türkiyede bu kadar şişirdiler. rayban ın devri bence bitmiştir, bitmelidir.
düşünce güzel ama kanunsal olarak mümkün değil, yani hukuki bir yaptırımı yok.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Uzağı görememek küresel bir sorun haline geldi? Uzağı görememek küresel b...

Çocuklarda uzağı görememe sorunu küresel bir sağlık krizine ...

Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görüşü Dijital Tabelalar Hakkınd...

Müessese vitrininde faaliyeti ile ilgili bilgileri, satışını...

Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı yaptı Üniversite hastaneleri Co...

Ankara’daki üniversite hastanelerinin yönetimlerinin alt bir...

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunma...

1 milyar kişide görme bozukluğu bulunuyor 1 milyar kişide görme boz...

Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar insanın, önlenebilecek vey...

Üretim kapasitesini artıran firma ihracata başladı Üretim kapasitesini artır...

Üretim kapasitesini ve istihdam sayısını artıran firma, yurt...

Ağustos ayı katılım payı ödemesi Ağustos ayı katılım payı ...

Ağustos ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalışt...

İzmir Ticaret Odası fuara gönderiyor! İzmir Ticaret Odası fuara...

İzmirli Meslektaşlarımız Silmo Fuarına İzmir Ticaret Odası k...

Gözlük Cinsi Eşyaların Sınıflandırılması Gözlük Cinsi Eşyaların Sı...

Bakanlığımıza intikal eden muhtelif bilgilerden, gözlük çerç...

Gümrük kaçakçılarına fırsat verilmedi! Gümrük kaçakçılarına fırs...

Hakkari'de gümrük kaçağı gözlük 804 litre akaryakıt ve telef...

Magazin HABERLERİ
Web TV