a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sayın Hocam – Kazım AĞCA

EOS ,yazınızda belirttiğiniz üzere bağımsız optikçilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir birlikteliktir. Sn Taylan Küçüker’e Sayın Hocam, Uzun yıllardır sektörün gelişimi, bilgi birikimin artması  ve bir araya gelerek bir birliktelik oluşturması için göstermiş olduğunuz çalışma ve çabaları her zaman beğeni ve taktirle takip ettim ve faydalandım. Sizlerden aldığımız güçle , değişen piyasa koşullarına uygun  ve […]

06 Şubat 2012 - 14:10 'de eklendi ve 1624 kez görüntülendi. A+A-

Sayın Hocam – Kazım AĞCA

EOS ,yazınızda belirttiğiniz üzere bağımsız optikçilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir birlikteliktir.

Sn Taylan Küçüker’e

Sayın Hocam,
Uzun yıllardır sektörün gelişimi, bilgi birikimin artması  ve bir araya gelerek bir birliktelik oluşturması için göstermiş olduğunuz çalışma ve çabaları her zaman beğeni ve taktirle takip ettim ve faydalandım. Sizlerden aldığımız güçle , değişen piyasa koşullarına uygun  ve çalıştığımız yüzlerce optisyenlik müessesesi sahibi arkadaşlarımızın isteklerini dikkate alarak EOS un oluşumu için ilk harcı 2009 yılında atarak ön ayak olduk.

EOS ,yazınızda belirttiğiniz üzere bağımsız optikçilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir birlikteliktir. Müşterinin tercihi olabilmek için, öncelikli olarak önce kendini sonra ekibini eğitmenin en önemli etken olduğunun farkına varmışlardır. Son 3 yılda çok yoğun mesleki ve kişisel eğitim programları düzenlemişlerdir. Her 3 ayda bir özel bir eğitim şirketinden toplu eğitimler almaktadırlar.

Kendilerini disipline edebilmek adına mağazalarını modernleştirmişlerdir.Bütün optisyenlerin  beğendikleri bir mağaza tipini belirleyerek müesseselerini  buna uygun olarak yeniden dekore ettirerek Türkiye çapında tek tip mağazalar yapmışlardır . SGK nın daha yeni istediği barkodlama işlemini 3 yıl önce başlatmışlar  ve sisteme katılan bütün müseseseleri  barkodlayarak sistem üzerinde çalışır duruma getirmişlerdir.. Bununla da kalmamış sizin önerdiğiniz kooperatif mantığına yakın olabilecek şekilde kendi markalarını  ve modellerini oluşturmuşlardır .

Alım fiyatlarını ve satış fiyatlarını mağazalar kendi belirlemektedir.Kendi yönetim organlarını da kurarak EOS un organizasyonu yürütmeye çalışmaktadırlar.
Sizlerinde takdir edeceği gibi EOS bundan önceki reklamlarını imaj ve sektörel reklamlar olarak yapmıştır. Ancak son 6 aydır yapılan ısrarlı  fiyatlı optik  reklamlarından sonra görülmüştür ki sektörde müşteri tercihlerinde değişmeler yaşanmıştır .

Bu dönemde EOS lar yaptıkları toplantılarda bu reklamların yayına ısrarlar devam etmesi sebebi ile buna bir karşılık verilmesi gerektiğine karar vermiş ve mevcut kampanyayı yaparak reklamları yayınlamışlardır. Bu kampanya 8 kişilik 10 yılı aşkın tecrübeli müessese sahipleri  tarafından hazırlanmıştır. Kampanya içeriği dikkatli bir şekilde incelendiğinde önerilen ürünlerin  ve fiyatlarının  sektör gerçeklerine uygun olduğu görülecektir.

Bütün bunlara karşın sektörde oluşan hassasiyet ve çağrınız üzerine EOS danışma kurulu çağrınızı değerlendirmek üzere acil toplantıya çağırmış bulunuyorum. Gerçekleşecek toplantıda alınacak kararları sizleri kısa sürede paylaşacaklardır.

Saygılarımla,

Kazım AĞCA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Domuz derisinden kornea! Domuz derisinden kornea!

Hayvanlardan elde edilen jelatin, gıda ve sağlık sektörü olmak üzere birçok farklı alanda kullanılıyor. Bilim insanları, domuz derisind...

Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gösterdi Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gös...

Türkiye ve Almanya’nın en köklü optik markalarından iş birliği...

Göz deyip geçmemek gerek! Göz deyip geçmemek gerek!

Gelin beraberce gözler arasında gezinelim. Eminim ki; sizler de benim kadar şaşıracak ve keyif alacaksınız, derlediklerimi okuyunca....

Çift gözlük kullanmaya son! Çift gözlük kullanmaya son!

XX. Bölge Kuzeydoğu Ogo Başkanı Taylan Küçüker, progressive lensler hakkında bilgi vererek, çift gözlük kullanımına son verilebileceğin...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Taylan KÜÇÜKER
Taylan KÜÇÜKER
7 Şubat 2012 10:57

Sayın Kazım AĞCA
Yazımızı ve önerilerimizi dikkate aldığınız için teşekkür ederim.
EOS organizasyonu için hemfikiriz,
ayrıştığımız anlaşamadığımız nokta reklamlar
Ben yinede sektör ve meslektaşlarımız adına talebimde ısrar ediyorum. Reklamlarınızı doğru bulmuyoruz ve durdurmanızı bekliyoruz
Taylan KÜÇÜKER

HAKAN
HAKAN
6 Şubat 2012 17:20

Bu yapacağınız toplantıdan hem sizin için hem de sektör için çıkaracağınız en hayırlı sonuç, yapılan reklam kampanyasının bitirilmesi olmalıdır. Sektöre yararı dokunacak olan ve adeletli olan büyük kitlelere ulaşan medyalar üzerinden yapılan cezaların caydırıcı olması için artırılması. Yani TV – Radyo – Basın veya panolar şeklinde cezai kapsam içinde olan reklamlara çok ağır para cezaları verilmeli. Bunun için Dernek Başkanları birlik olup gerekli resmi mercilere başvuruları yapmalı.

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Domuz derisinden kornea! Domuz derisinden kornea!

Hayvanlardan elde edilen jelatin, gıda ve sağlık sektörü olm...

Türk şirket NOVAX kalitesini dünyaya gösterdi Türk şirket NOVAX kalites...

Türkiye ve Almanya’nın en köklü optik markalarından iş birli...

Göz deyip geçmemek gerek! Göz deyip geçmemek gerek!...

Gelin beraberce gözler arasında gezinelim. Eminim ki; sizler...

Çift gözlük kullanmaya son! Çift gözlük kullanmaya so...

XX. Bölge Kuzeydoğu Ogo Başkanı Taylan Küçüker, progressive ...

SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödem...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Garanti belgesi ve sorumluluklar Garanti belgesi ve soruml...

Satıcı, tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine g...

Tutukluya gözlük yasağı geldi! Tutukluya gözlük yasağı g...

Japonya'da bir hapishane yönetimi, bir mahkumun tehdit edici...

SGK Başkanı görevden alındı! SGK Başkanı görevden alın...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlık görevini vekaleten yü...

Gözlük harcaması vergiden düşer mi? Gözlük harcaması vergiden...

Beyannamedeki kazançtan indirilebilecek olan bu giderlerin, ...

E Reçete sıkıntısı devam ediyor! E Reçete sıkıntısı devam ...

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde optik sektörünü daha duyar...

Magazin HABERLERİ
Web TV
2
0
Would love your thoughts, please comment.x