a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optik Sektöründe İşletme Modelleri Sempozyumuna Büyük İlgi

Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kadıköy kampüsünde ‘Optik Sektöründe İşletme Modelleri” sempozyumu gerçekleştirildi. Sempozyum açılış konuşmaları ile başladı. İlk olarak Okan Üniversitesi Optisyenlik Programı Başkanı Öğr. Gör. Erdoğan ÖZDEMİR açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Erdoğan Özdemir açılış konuşmasında Okan Üniversitesi Optisyenlik programı için önermiş oldukları öğretim modelini hakkında konuşmacılara bilgi verdi ve öğretim modellerindeki sektör işbirliğini […]

29 Nisan 2014 - 15:02 'de eklendi ve 1205 kez görüntülendi. A+A-

Optik Sektöründe İşletme Modelleri Sempozyumuna Büyük İlgi

07Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kadıköy kampüsünde ‘Optik Sektöründe İşletme Modelleri” sempozyumu gerçekleştirildi.

Sempozyum açılış konuşmaları ile başladı. İlk olarak Okan Üniversitesi Optisyenlik Programı Başkanı Öğr. Gör. Erdoğan ÖZDEMİR açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Erdoğan Özdemir açılış konuşmasında Okan Üniversitesi Optisyenlik programı için önermiş oldukları öğretim modelini hakkında konuşmacılara bilgi verdi ve öğretim modellerindeki sektör işbirliğini göz önünde bulundurarak bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları çalışmaları açıkladı.

01

 

Daha sonra ise Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Onur YARAR Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunun tüm programları ile birlikte optisyenlik programı için bu yılın başında gerçekleştirmiş oldukları müfredat çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra 2013-2014 öğretim yılında optisyenlik programı için Kanada ve İngiltere’de optisyen yetiştiren üniversitelerin ders programlarına bakarak yeni ve özgün bir müfredatla öğretime başladıklarını ifade etti. Son olarak Okan Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Mithat KIYAK, Okan Üniversitesinin sektör işbirliğine çok önem verdiğini ifade ederek gerçekleştirilen sempozyumun önemini ifade etti.

02

 

Açılış konuşmalarından sonra Tüm Optik ve Optometrik Meslek Adamları Derneği Genel Başkanı Abdullah AYDIN Dünyada ve Türkiye’de Optik Sektörü ve Optisyenlik Mesleğine Genel Bir Bakış adlı konuşmasını gerçekleştirdi. Aydın konuşmasında Dünya ve Türkiye’deki optik sektörünü karşılaştırarak ülkemiz optik sektörünün gelişebilmesi için Optometride Uygulama Sahalarının Avustralya, Kanada, İngiltere ve ABD’deki standartlara getirilmesi gerektiğini vurgulamıştır.

05

 

Yrd. Doç. Dr. Nihat Özaydın başkanlık yaptığı sempozyumun 1.oturumda DE RIGO&OPMAR Genel Koordinatörü Sertaç KARACA Optik Sektöründe Yabancı Ortaklı İşletme Modelleri:DE RIGO&OPMAR Optik Örneği adlı konuşmasını gerçekleştirdi. Karaca konuşmasında RIGO&OPMAR’ın kuruluşunu ve geçmişten günümüze geçirdiği aşamaları ifade ederek firmanın hedeflerini ifade etti. Oturmun ikinci konuşmasını GÖZ GRUP Eğitim Uzmanı Kubilay TEKPARMAK Optik Sektöründe Yerli Sermaye İşletme Modelleri: GÖZ GRUP Örneği ile ilgili konuşmasını gerçekleştirdi. Tekparmak konuşmasında Göz Grup optiğin vizyon ve misyonunu ifade etmiştir. Yerli bir firma olarak optik sektörüne bakış açılarını ifade etmiştir.

03

Sempozyumun ikinci oturumuna Yrd. Doç. Dr. Didem TORUN ÖZKAN başkanlık yapmıştır. İkinci oturumun ilk konuşmasını Optik Sektöründe Birlikte İş Yapma Modelleri: ELEGANCE Optik Örneği adlı konuşmasını yapmak üzere ELEGANCE Optik Genel Müdürü İsmet GÜLYAR gerçekleştirmiştir. Elegance Optik’in iş yapma modelini ifade ettiği konuşmasında, Türkiye optik pazarının ciro, pazar payları gibi sayısal değerlerini ve bunların paralelinde Elegance Optik’in kuruluş hedeflerini, geldiği düzeyi; bireysel mağazaların bir araya gelmesi ile oluşan organize mağazacılık yapısını ve bu yapının oluşturduğu faydaları dinleyicilere aktarmıştır.

06

 

2. Oturumun son konuşmasını ETİLER OPTİK Müessesse Sahibi Arif DEMİR gerçekleştirmiştir. Arif DEMİR’in yapmış olduğu konuşma dinleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile dinlenmiştir. Demir konuşmasında optisyen adaylarına mesleğine olan sevdiğini ve mesleğine nasıl renk ve hayat kattığını bir sanatçı gibi gözlük çerçevelerine nasıl farklılıklar kattığını ifade etmiştir. Demir’in konuşmasının en ilgi çeken noktası ise optisyen adaylarına mesleklerini sevmeleri ve yaptıkları işlere özgünlük katmaları durumunda başarılı bir iş yaşamına sahip olacaklarını ifade etmesi olmuştur.

04

 

Sempozyum öğrencilerin katılımcılara yönelttiği sorular ile devam etmiştir. Öğrenciler katılımcılara en çok optisyenlik mesleğinin geleceğine ilişkin sorular yöneltmiştir. Konuşmacılar ise ülkemizde optik sektörüne yapılan yerli ve yabancı yatırımları işaret ederek, birçok üniversitede optisyenlik programlarının açılması ile birlikte sektörün eğitim çıtasının yükseleceğini ifade etmiştir. Optisyen sayısının artışının rekabet koşullarını artıracağı buna bağlı olarak mesleğini seven, işini özenle yapan optisyenlerin mesleki kaygılar yaşamalarının yersiz olduğu ifade edilmiştir.

Optisyen adaylarının ilerleyen yıllarda hizmet verecekleri optik sektörünü yerli, yabancı ortaklı, isim ortaklı ve butik işletme modellerini tanımaları açısından son derece yararlı olan sempozyum Okan Üniversitesi Optisyenlik Program Başkanı Erdoğan Özdemir’in konuşmacılar adına Tema Vakfı Balıkesir Kepsut Ormanında dikilmiş 5 fidanın ve teşekkür belgelerinin sunmasıyla son bulmuştur.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyor...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup kenara çektiğinizde görmeniz kısa süreli de olsa düzeliyor mu? Bu durumun ...

Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz...

Her biri kendi konusunda uzman, eğitim camiamızın ve sektörümüzün seçkin isimlerinin bilgi ve birikimlerini aktaracağı eğitim programım...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gözlük

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda gözlük ortaya çıkıncaya kadar gerek doğuştan gerekse sonradan göz bozukluğu...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayında

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize staj yapma imkanı sağlayan platform...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca d...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gö...

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda ...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayı...

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize s...

Mesleki Sorunlarımız, Müşterek toplantıda ele alındı Mesleki Sorunlarımız, Müş...

20. dönemin son ortak toplantısı 20 Eylül 2022 tarihinde İTO...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Ulusal görme tarama programı Ulusal görme tarama progr...

Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini sap...

Sektör açıklama bekliyor! Sektör açıklama bekliyor!...

Ağustos ayı başından bu yana Johnson&Johnson firmasının üret...

Gözlük imparatoru geride ne kadar miras bıraktı? Gözlük imparatoru geride ...

Bir yetimhaneden gözlük imparatorluğuna giden çarpıcı yaşamı...

Arıkan İş ortakları ile buluşuyor Arıkan İş ortakları ile b...

Kurulduğu 1985 yılından bu yana saat ve gözlük sektöründe is...

Katkı payı revize edilmeli! Katkı payı revize edilmel...

Türkiye'de devletin gözlük çerçevesi ve camı için verdiği de...

Magazin HABERLERİ
Web TV