a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

NİKAH KIYILDI/ Mahmut Yetim

Evet, sevgili meslektaşlarım. Nikâh kıyıldı kıyılmasına da, şimdi,” Kim kimin ayağına basacak ya da kim kimi dansa kaldıracak “Merakla, hatta dört gözle bekliyoruz.” Düne kadar birbiri hakkında her türlü kötü sözleri sarf edenler, bugün kol kola ve sarmaş dolaş, Ankara caddelerini arşınlıyor, kurumlarda “güya meslektaşlarının sorunlarını çözmek için boy gösteriyorlar.   Devlet dairelerinde meslektaşın hakkını […]

NİKAH KIYILDI/ Mahmut Yetim

Evet, sevgili meslektaşlarım. Nikâh kıyıldı kıyılmasına da, şimdi,” Kim kimin ayağına basacak ya da kim kimi dansa kaldıracak “Merakla, hatta dört gözle bekliyoruz.” Düne kadar birbiri hakkında her türlü kötü sözleri sarf edenler, bugün kol kola ve sarmaş dolaş, Ankara caddelerini arşınlıyor, kurumlarda “güya meslektaşlarının sorunlarını çözmek için boy gösteriyorlar.

 

Devlet dairelerinde meslektaşın hakkını savunuyoruz diye dolaşan bu zat-ı muhteremlerden biri, unutmayalım ki daha önce dernek defterlerini, “Vapurda unutmuşum.” diyerek iletmek istediği kişinin eline teslim etmişti.

Bu nasıl bir tesadüftü ki; Bir dernek yetkilisi, toplu taşıma aracında çok önemli bilgiler içeren bir defter unutuyor ve o büyük mucize gerçekleşiyor.

Her gün binlerce kişinin inip bindiği vapurda unutulan defter, bilin bakalım nereden çıkıyor?

Hayır, hayır ! hiç uğraşmayın asla bilemezsiniz.

Boşuna “Mucize” demiyorum !

Kaybolan defter bir süre sonra “Meslektaşın hakkını ve hukukunu savunuyoruz.” diyerek mesleğimizi yabancı tekellerin ve zincir mağazaların dümen suyuna sokup, mesleğimizi adeta bir sorun yumağı haline getiren ve bu günkü sıkıntıların tek sorumlusu olan kişinin eline geçiyor. Üstelik, 14 milyon kişinin yaşadığı İstanbul’da!

Buna “Mucize” denmez de, ne denir?

Halbuki, bizler Vapurlarda martılara simit atılır diye bilirdik. Demek ki bundan sonra akbabalara defter de atılıyormuş diyeceğiz.

Şaka bir yana, bu gün olanlara bakınca, özellikle de nikahtan sonra bu “Defter” bulmacası başka bir anlam kazanıyor. Anlıyoruz ki nişanlılık dönemi bitmiş. “Defter” olayından sonra da aralarında söz kesildiği biliniyordu bilinmesine de;

Sadece bu pervasızlığın, haddini bilmezliğin, emanete hıyanetin ne zaman su yüzüne çıkacağı merakla bekleniyordu.

Sevgili meslektaşlarım, Lütfen etrafınızı gözleyin, boş zamanlarınızı bilgisayarda oyun oynayarak değil bu kişileri izleyerek geçirin. İnanın bana daha çok eğleneceksiniz.

Yıllarını bu mesleğe vermiş biri, Mahmut Yetim olarak diyorum ki;

Bu kişiler bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da siz gözlükçülerin lehine parmaklarını bile oynatmayacaklardır. Onlar için sadece ve sadece mağaza zincirlerinin çıkarları, reklam yasaklarını delme konusu ve internetten yapılacak “yemek sepeti”, “çiçek sepeti” benzeri lens satışlarına yaptıkları destekleri göreceksiniz. Şehir şehir gezerek, seminer, konferans gibi masumane maskelerle “Diyet”lerini ödemeye ve sizleri bütün bu palavralara ortak etmeye çalışacaklardır.

Nereden mi biliyorum?

Çünkü, akçe’li konularda zafiyetleri bilinen bu zat-ı muhteremlerin, bu güne kadar mesleğimizi çıkmaza sokmaktan başka hiç bir getirileri olmamıştır, olamazda. Kendilerini gündemde tutabilmek için daima magazin dernekçiliği yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar.

En iyi yaptıkları şey; bir yandan derneğin kasasında hiç para yok diye ağlaşırken, Ne amaçla ve neye karşılık yapıldığı belirsiz (Bizce malûm olan)”Bağış” adı altındaki paralarla il il dolaşarak dernek kasasından para harcamalarıdır.

Şimdilik ! Hesap soran yok iken. “Seyyah olalım şu alemi gezelim diyorlar” herhalde.

Hepinize hayırlı işler diliyorum.

saygılarımla.

 

Mahmut Yetim
13/12/2013

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Google, Meta, Essilux AR Alliance’ın yönetim kurulunda yer alıyor Google, Meta, Essilux AR Alliance’...

OLED mikro ekranların üreticisi EssilorLuxottica ve MicroOLED, son on iki ay içinde AR Alliance'a kurucu üye olarak katıldılar. Birkaç ...

Oakley’in milyarder kurucusu devam ediyor! Oakley’in milyarder kurucusu devam...

Oakley'in Kurucusu 210 Milyon Dolarlık Rekor Malikane Satışından Sonra Mütevazı Evini 68 Milyon Dolara Satıyor....

EssilorLuxottica Diesel Gözlükleri İçin 10 Yıllık Lisans Anlaşması İmzaladı EssilorLuxottica Diesel Gözlükleri İçin ...

EssilorLuxottica, İtalyan denim markası Diesel'in gözlük koleksiyonlarını tasarlamak, üretmek ve dünya çapında dağıtmak için münhasır l...

Ülkelere göre gözlük ve kontakt lens kullanımı Ülkelere göre gözlük ve kontakt lens kul...

Ülkelere Göre Gözlük Ve Kontakt Lens Kullanan Nüfusun Yüzdesi:...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(7 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MEHMET ALTINKAŞ
MEHMET ALTINKAŞ
17 Aralık 2013 14:27

SN. NECATİ ÖNDER ben 26 yıllık meslek hayatımda parayla vesaire maddi zorlamalarla satılan diplomalarda gördüm optisyenliğe bu kadar takılmayın rahmetli ADİL KÖKTENER ‘ İ tanırmısınız bilmem hayatta olsaydıda sizlere anlatsaydı şu kadar cam çerçeve alacaksın diploma anca alırsınları …! yada yakın zamanda 2000 li yıllarda ve öncesinde verilen diplomaları nasıl alındığını kimlerin aldığına bir bakmak lazım mahmut abiye saygısızlık yapmak değil niyet ama artık bu işler onların dönemlerindeki gibi gitmediğini değerli büyüğüme izah etmek ve yarınlara ciddi çalışmalar ile gidebilmek.

NECATİ ÖNDER
NECATİ ÖNDER
16 Aralık 2013 20:11

Sayın Altınkaş, mesleği Optisyen çoğaltarak bu hale getirenlerle, bu mücadeleyi Mahmut Yetim senin benim haberim olmadığı konuları takip ediyorsa, bunu da menfaati olanlarda eleştiriyor da sizde bunu bırak kenarda otur diyorsanız. Sizde de sıkıntı var.
Bunu Gaziantepdeki genel kurulda gördüm atasun gibilerle nasıl mücadele edilir değilde mahmut yetimi nasıl engelleriz. çalışmasına şahit oldum . Mahmut abi bunu hak etmiyor.

Mustafa Yılmaz
Mustafa Yılmaz
17 Aralık 2013 11:43
Reply to  NECATİ ÖNDER

bence mahmut yetim bu yazıdan sonra istifa etmelidir çünkü köprüleri yıkmıştır.bundan sonra konfederasyonla çalışma imkanı yoktur. yalnız kalmıştır. YALNIZ TAŞTAN DUVAR OLMAZ. bugüne kadar yaptıkları için teşekkür ederiz, daha fazla mesleğe ve kendisine zarar vermeden istifa etmelidir.

ersin
ersin
16 Aralık 2013 19:16

Sayın mahmut yetim,ben sizin adınızı hep duydum ama şahsen tanımam meslekteki 22.yılım ruhsat sahibiyim ve maağazam var,ruhsatı aldığığmdan beri gözder üyesiyim.Şimdi size soruyorum bizim göremeyipte sizin tespit ettiğiniz Ankara caddelerini arşınlar iken ne yapıyorlar?ihanet mi ediyorlar turistik gezmeyemi çıkıyorlar.Bize bunları çekerek bunları yayınlayın da, bizlerde bu kişilerin ne iş yaptığını öğrenelim….teşekkürler.

Levent Akagündüz
Levent Akagündüz
15 Aralık 2013 21:43

SAYIN BAŞKANIM; MAHMUT HOCAM; Bulaşmayacağım diye kendime ve sizlere söz verdim ama öğle bir şey yakalamışsınki,hani derlerya; ‘’Kulağından tuttum’’sen tutmamışsın kopartmışsın. Geçenlerde Nuri Gizer’in ona göre ‘’isyan ve sonu anlatan yazısının altına bende isyan ve son’’dedim ya,sonrada meslekdaşın biri (Hükümran) ‘’SİZLER SUSARSANIZ BİZLER SAĞIR OLURUZ’’ diye yorum yazdıya bende bu yorumu üzerime alanlardan biri oldum, zira çok uğraştık meslek için be başkanım. Bu sebeble kendimi yazmak zorunda hissediyorum şimdiden tüm meslekdaşlarımdan özür diliyorum. Sizlere kısaca Çanakkale,Asos yakınlarındaki bir bölgeden ve onun hikayesinden bahsetmek istiyorum. TRUVA ATININ HİKAYESİ Çoğunuz duymuşsunuzdur veya bu tarihi mekanı ziyaret etmişsinizdir. Tarihte çok örneği görülmüş savaş… Read more »

tasrali
tasrali
14 Aralık 2013 13:58

mesleğin sesi oldun be başkan

MEHMET ALTINKAŞ
MEHMET ALTINKAŞ
16 Aralık 2013 18:29
Reply to  tasrali

ÖNCELİKLE TÜM MESLEKTAŞLARIMA HAYIRLI İŞLER DİLERİM.. BU GÜN DEĞERLİ DOSTUM ORHAN BEYE AİT OPTİSYENİNSESİ SAYFASINA BAKTIĞIMDA DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZ MAHMUT YETİM ABİMİZİN BİR YAZISINI OKUDUM. DEĞERLİ MAHMUT ABİM MESLEĞE VERDİKLERİN ORTADA ALLAH SENDEN GANİ GANİ RAZI OLSUN. MECLİSTE KOŞTURMALARIN MESLEK İÇİN YAPTIKLARIN ORTADA VARSA ÜZERİMİZDE HAKKINI HELAL ET BİZDENDE SANA GANİ GANİ HELAL OLSUN AMA MESLEK ARTIK HUZUR İSTİYOR LAF DEĞİL HİZMET İSTİYOR. BARIŞ VE KARDEŞLİK İSTİYOR. ERMENİSTANI ZİYARET EDEN BİR DIŞİŞLERİ BAKANIMI GÖRDÜKÇE ŞİVAN PERVERLE EL ELE DİYARBAKIRDA BİR ARAYA GELEN BAŞBAKANI GÖRDÜKÇE BAKIYORUM BİZİM MESLEKTEKİ BU KAVGA DÖVÜŞTE NEYİN NESİ OLUYOR ALT TARAFI 5500 MAĞAZANIN İDARESİNİ YAPACAK BİR KURUMUN… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Google, Meta, Essilux AR Alliance’ın yönetim kurulunda yer alıyor Google, Meta, Essilux AR ...

OLED mikro ekranların üreticisi EssilorLuxottica ve MicroOLE...

Oakley’in milyarder kurucusu devam ediyor! Oakley’in milyarder...

Oakley'in Kurucusu 210 Milyon Dolarlık Rekor Malikane Satışı...

EssilorLuxottica Diesel Gözlükleri İçin 10 Yıllık Lisans Anlaşması İmzaladı EssilorLuxottica Diesel G...

EssilorLuxottica, İtalyan denim markası Diesel'in gözlük kol...

Ülkelere göre gözlük ve kontakt lens kullanımı Ülkelere göre gözlük ve k...

Ülkelere Göre Gözlük Ve Kontakt Lens Kullanan Nüfusun Yüzdes...

SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödem...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler bel...

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde e...

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fielmann ABD’de daha da genişliyor! Fielmann ABD’de dah...

Fielmann Group'un iştiraki Fielmann USA, ABD'li gözlükçü zin...

Göz doktorları canlı yayında 70 göz ameliyatı yapacak Göz doktorları canlı yayı...

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Türk Oftalmoloji Derneği i...

Magazin HABERLERİ
Web TV