a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

MESLEĞİN GİDİŞATINA BAKMAYIN! SONUCUNA BAKIN

Bakıyorum birileri sitenin birine yazı yazıyor meslektaşlarımda ister istemez siteyi ziyaret ediyor. Degerli Meslektaşlarım Bakıyorum birileri sitenin birine yazı yazıyor meslektaşlarımda ister istemez siteyi ziyaret ediyor,siteyi ziyaret edenlerin sayısına bakıyorum, birde resmi olarak bu mesleği yapan gözlükçü sayısına bakıyorum, resmi olarak gözlükçülük yapanların sayısı 5886 veya 6000 kişi siteyi ziyaret edenlerin sayısı en fazla 2000 […]

21 Eylül 2012 - 14:50 'de eklendi ve 1093 kez görüntülendi. A+A-

MESLEĞİN GİDİŞATINA BAKMAYIN! SONUCUNA BAKIN

Bakıyorum birileri sitenin birine yazı yazıyor meslektaşlarımda ister istemez siteyi ziyaret ediyor.

Degerli Meslektaşlarım

Bakıyorum birileri sitenin birine yazı yazıyor meslektaşlarımda ister istemez siteyi ziyaret ediyor,siteyi ziyaret edenlerin sayısına bakıyorum, birde resmi olarak bu mesleği yapan gözlükçü sayısına bakıyorum, resmi olarak gözlükçülük yapanların sayısı 5886 veya 6000 kişi siteyi ziyaret edenlerin sayısı en fazla 2000 civarı yazı verdiğim rakamın %80inin hiç umurunda bile değil yorum yapanların sayısı ise %8 bile değil peki soruyorum? %80 lik meslektaşımızın umursamadıklarındanmı yoksa banene ve nemelazımcılıktamı yoksa bu meslekten değillermi ? Yoksa mesul müdürlemi bu mesleği yürütüyorlar yoksa  nemelazımcılık felsefesi ile bu mesleği yapmaktadırlar.

%8’lik yorum yapan meslektaşlara gelince maçı tirubunlerde seyrediyorlar. Trübünlerden maçı seyretmeyin sahaya inin kaç kişi olduğunuz meydana çıksın ortaya çıkın kimin ne olduğunu bilelim, yemek daveti verilir Türkiye genelinde davet edilir gelen kişi sayısı 150 kişi zar zor katılır kendi aramızda toplantı yapılır 40ile 60 kişi arası katılır kongre yapılır 1100 kişilik üyesi olan bir derneğin rica minnet toplantıya 485 kişi katılır kimi dernek üye sayısı 500-600 üyesi olan dernekler 40-60 kişi ile katılır gözlükçüler günü olur Anıtkabire giderken 8-10 kişi katılır meslek ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılır 30-40 kişi katılır haydi bakanlığına gidelim dediğimiz zaman Türkiye genelinde 60-70 kişi katılır maşallah meslektaşlarımız bu kadar duyarlı. Meslektaşlarımız bahar bulutları gibi gürler amma yagmur yok.

Değerli Dostlarım

Seçtiginiz ve seçilen kişilerin maddi manevi arkasında durmadığınız taktirde kişiler ne yapsın ağaç dalları ile gürler dallar yaprakları ile gürler mesleğimizi temsil eden temsilcilerde üyeleri ile gürler,siyasetçi ise aldığı oy ile gürler.

Değerli Meslektaşlarım

Derneklerinize sahip çıkmayan meslektaşların kendi mesleğine ve onu temsil eden derneğine sahip çıkmazsa seçtiğiniz temsilci ne yapsın diyorum. Dernekler ne yapıyor bize ne gibi faydaları var diye sorabilirsiniz.

Birey olarak zaten hiç kimsenin yapacağı hiçbir şey yok, amma burayı bir atasözü ile bağlamak isterim “BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR” sizler birlik ve beraberlik içinde hareket etmediğiniz taktirde ve getireceğiniz öneriler ve fikirleri birleştirip bir hamur oluşturmadığınız taktirde bu hamurdan ekmek çıkmaz. Aksi taktirde böyle ulu ortada konuşma ile bir işi yapamayacağımızı her meslektaş tarafından bilinmelidir. Öyle 30-40 kişi ile toplanıp havanda su dövmeden başka bir yere varamayız.

Böyle giderse varacağımız yer bu kadar olur.

Değerli Dostlarım,

Tekrar ediyorum o sitede bu sitede sizleri temsil etmeye çalışmaya çalışanlar kendi isimlerini ve şahıslarını ön plana çıkarmaya çalışan bir zihniyet ile kesinlikle bir yere varamayacağımız gibi mesleğide yok etmeye doğru götürüyoruz. Mesleği ve meslektaşı ayakta tutmanın yolları bu bencil savunmalarla ve deyimler ile meslektaşa değil yarar zarardan başka bir şeyin olmayacağını ifade etmek istiyorum.

Böyle bölünmüşlük ve parçalanmış nemelazımcılık hiç birimize yarar getirmediği gibi gün gelir hepimiz yok olmaya mahkum kalacağız. Gün bugündür yarınlar geç olur. Son pişmanlık fayda etmez diyorum. Dernek bana ne yaptı ve ne yapıyor düşüncesi içinde hareket etmeyelim. Dernekler çok şeyler yaparlar. Yeterki üyeleri derneklere sahip çıksın. Ve dernek temsilcilerine fikir üretip birlikte hareket etsinler.

Çözemeyecekleri hiçbir konu yok inanıyorumki kalmayacaktır. Ona buna kızıp dernek kurma ile ve dernekten istifa etmek ile bir yere varılmaz. Tam tersine parçalanır ve yok olup giderler.Bu gemide hepimiz varız. Bu gemi battığı an gerisini sizler düşünün akibetin ne olacağını hepinize saygılar sunar işlerinizde başarılar dilerim. Bir slogan ile sözümü bitermek istiyorum.

Başınız düşerse dara Mahmut Yetimi ara

Telefon : 0532 214 13 01

Tüm Optisyen Gözlükçüler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Mahmut YETİM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, 1700 bijuteri ürünü, 190 şemsiye ve 18 kol saati ele geçirildi....

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni karar!

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48 sayılı Kararı aynen şöyledir:...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı ödemesi

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

Taziye Mesajı Taziye Mesajı

Canımızı Askeri cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladık....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(3 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
3 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
MANSUR KESKİN
MANSUR KESKİN
9 yıl önce

Değerli Dostlarım

Seçtiginiz ve seçilen kişilerin maddi manevi arkasında durmadığınız taktirde kişiler ne yapsın ağaç dalları ile gürler dallar yaprakları ile gürler mesleğimizi temsil eden temsilcilerde üyeleri ile gürler,siyasetçi ise aldığı oy ile gürler……..Seçtiğiniz adamın seçildikten sonra sesi soluğu çıkmaz oldu..Şöyle bir anadolu’yu gezip sorunları dinlesin.neler yapar veya yapamaz tartsın ondan sonra o koltukta rahatça otursun..ne olacak bahsedilen sayı 6000 iken 200 kişinin oyuyla başkan olursa b aşka ne beklenir.

ATİLLA KARİP
ATİLLA KARİP
9 yıl önce

oda olamadığımız sürece, mesul müdürlük kaldırılmadıgı sürece, sgk mesül mudürle calısan gözlükçü ile anlaşma yaptığı sürece ,5193 sayılı kanunun yeniden gözden geçirilmediği ve güncellenmediği sürece bu meslek hep beraber el ele vererek cok kısa bir zamanda her gün eriyerek yok olamaya devam edecektir aslında bzim şansızlığımız meslegimizin sahibi yok ,bunuda avrupalı görüyor bunlar birbirini yemeye devam etsinler bizde buaradan sıyrılıp cıkalım diyorlar adamların ıstegi adım adım gelişiyor bu anlamda yok olmama adına sahsi menfaatlerimizi bir kenara koyarak meslek menfaatlerini koruma zamanı gelmiştir arkadaşlar meslek sorunlarımızı zincir magazalarının sözcülüğünü yapan değil ,yıllardır mesleğine saygısı olan gercek meslek adamları çözer herhalde kanarya… Read more »

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
9 yıl önce

Bir YOK OLUŞU engellemek için iki başkan da ( Mahmut Yetim ve Tuğrul Uğurlu) aynı mesajı veriyorlar. Adeta feryat ediyorlar. Söyledikleri şu. ” Sadece seçimlerde değil her zaman derneğinizin arkasında durun” diyorlar.
Elimizde sihirli değnek yok. Ama katılımcı olursanız. Sihirli değnek olur sihirli dernek..

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük...

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, ...

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni ...

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı öd...

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığ...

Taziye Mesajı Taziye Mesajı

Canımızı Askeri cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladık....

Teoman’ a gözlük reklamından 17 Milyon! Teoman’ a gözlük re...

Başarılı müzisyen söylenenlere göre hem saat hem de gözlük m...

Sgk reçeteleri ve hatalar hakkında! Sgk reçeteleri ve hatalar...

Yaklaşan yaz ayları ve Kurum personelinin yıllık izinlerde o...

Kamuoyuna Duyuru Kamuoyuna Duyuru

Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu ve üyeleri o...

Katılım Paylarına yeni düzenleme! Katılım Paylarına yeni dü...

Hükümetin ek bütçe teklifi, SGK tarafından hastalardan alına...

Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçak...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı opera...

Magazin HABERLERİ
Web TV
3
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx