a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Luxottica Gözlük Taklit ve Sahte Ürün Satışları Hakkında Açıklama

İşlemleri sırasında belgedeki (*) işaretli bölümlerin özellikle model, renk no ile fatura tarihi, fatura no ve satış tarihinin doldurulmuş olmuş şartı aranacaktır.

19 Ocak 2011 - 0:19 'de eklendi ve 27120 kez görüntülendi. A+A-

Luxottica Gözlük Taklit ve Sahte Ürün Satışları Hakkında Açıklama

LUXOTTİCA GÖZLÜK ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş GARANTİ BELGESİ, TAKLİT VE SAHTE ÜRÜN SATIŞLARI VE CEZAİ MÜEYİDELERİ HAKKINDA ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Hukuk müşavirliğini yürütmekte olduğumuz Luxottica Gözlük Endüstri ve Ticaret Anomin Şirketi firması lisanslı ürünlerine yönelik haksız rekabet yaratan taklit ve sahte ürünler ile ilgili olarak büyük bir mücadele içerisine girmiştir.

LUXOTTİCA GÖZLÜK ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş

10014 sokak no:13 A.O.S.B. Çiğli,İZMİR

Tel:0232 328 15 28

Değerli Müşterilerimiz

KONU   :  Garanti Belgesi ile ilgili bilgilendirme

Hukuk müşavirliğini yürütmekte olduğumuz Luxottica Gözlük Endüstri ve Ticaret Anomin Şirketi firması lisanslı ürünlerine yönelik haksız rekabet yaratan taklit ve sahte ürünler ile ilgili olarak büyük bir mücadele içerisine girmiştir.

Firmanın Haksız rekabeti sonlandırmaya yönelik mücadelesi sırasında tüketiciler nezdinde uygulamada baş gösteren boşluk ve aksaklıkların giderilmesi amacıyla aşağıda yazılı bilgilendirme metni kaleme alınmıştır.

1)      Garanti Şartları:

Malumunuz olduğu üzere tüm lisanslı ürünlerimizin tarafınızdan nihai tüketiciye yapılan satışı esnasında gözlük markasına uygun “Garanti Belgesi” tanzim edilmesi gerekmektedir. Garanti  Belgesinin geçerli olabilmesi için (*) işareti alanların eksiksiz doldurulması zorunludur. Aksi taktirde işlem ve satışlar “garanti dışı” kalacaktır.Uygulamada, garanti garanti  belge sininde zorunlu olarak doldurulması gereken bölümlerin bir kısmının boş bırakıldığı, doldurulmadığı firma tarafından tespit edilmiş olup gereken nihai tüketicinin ileride yaşayacağı sorunlar ve gerekse sahte ve taklit ürünler ile mücadele açısından bu eksiklikler sakınca oluşturulmaktadır.

Bu sebeple satışı yapılan tüm lisanslı ürünlerin Garanti Belgesi

İşlemleri sırasında belgedeki (*) işaretli bölümlerin özellikle model, renk no ile fatura tarihi, fatura no ve satış tarihinin doldurulmuş olmuş şartı aranacaktır.

Zorunlu bölümleri doldurulmayan garanti belgesi, yasal olarak geçersiz olacağından firmamız garanti dışı bu ürünlerin servis, onarım, değişim ve iade talepleri yerine getirmeyeceği gibi hiçbir şekilde garanti belgesi veya ekinde fatura ibraz edilmeyen ürünlerin yerine servis, onarım, değişim ve iade talepleri yasa gereği dikkate alınmayacaktır.Doğaldır ki garanti dışı orijinal ürünler için ücretli servis ve onarım imkanı bulunmaktadır.

2)      Taklit Ve Sahte Ürünler:

Firmamızın Taklit ve Sahte ürünler ile ilgili mücadelesi, aynı zamanda haksız rekabet  ortamını yok ederek öncelikle yurt sathında dağılmış binlerce satıcı firmanın reel kar paylarını ve gelirlerini artırmaya yöneliktir.Taklit ve sahte ürün satan mağazalar en çok bu ürünleri satmayan dürüst satıcıların kar paylarını ve gelirlerini düşürmektedir.

Bilindiği üzere firma lisanslı ürünleri 556 sayılı Markaların Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname kapsamı ile koruma altındadır.

Kararnamenin 61/A maddesi 21.01.2009 tarihinde değişikliğe uğramış olup ceza haddi ve miktarları artırılmıştır.

Buna göre ,

.                     MADDE 61/A –(Değişiklik: 5833-21.1.2009/ m.3) Başkasına ait marka hakkına iktibas veya iltibas suretiyle tecavüz ederek mal veya hizmet üreten, satışa arz eden veya satan ki,şi bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yirmibin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.

Yetkisi olmadığı halde başkasına ait marka hakkı üzerinde satmak, devretmek, kiralamak veya rehnetmek suretiyle tasarrufta bulunan kişi iki yıldan dört yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.

Yukarıda yazılı cezai hükümlerin yanı sıra kararnamenin 66,67 ve 68 nci maddelerine göre Luxottica firmasının, yoksun kalınan kazanç, bu kazancın artırımı, markanın itibar ile ilgili olarak her türlü tazminat  talep etme hakları saklıdır.Taklit vesahte ürünlerin satışı ile ilgili suçlar aynı zamanda Türk Ticaret Kanunun 64 ve 65 nci maddelerinin ve Türk Ceza Kanunun 157,158/i maddelerinin ihlali niteliğindedir.

Yukarıda ki bilgiler ışığında garanti belgelerinin mutlaka satış esnasında ve eksiksiz olarak doldurulması zorunludur. Satış esnasında düzenlenmeyip garanti süresinin aşılmasından sonra tüketiciye haksız yarar sağlamak için yeni tarihli bir garanti belgesi doldurulması veya garanti belgesiz bir ürünle mağazaya gelerek tamir hizmeti isteyen müşteriye yeni tarihli garanti belgesi tanzim edilmesi, sonradan doldurulan  garanti belgesinin “sahte “ olması sebebiyle suç teşkil etmektedir. Bu konudaki cezai sorumluluk, sahte garanti belgesi tanzim eden mağaza yetkililerine ait olup bu kişiler hakkında cezai işlem yapılacaktır.

   Luxottica firmasının taklit ve sahte ürünlere yönelik mücadelesine katkıda bulunmanızı istirham eder bilvesile sağlık ve işlerinizde başarılar dileriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İTO Gözlükçülük meslek komitesinin talebi! İTO Gözlükçülük meslek komitesinin taleb...

Optik sektörü olarak pandemi sürecinden ekonomik anlamda da en fazla zarar gören sektörlerin başında yer almaktadır....

Numaralı gözlükler gider olarak yazılabilir mi? Numaralı gözlükler gider olarak yazılabi...

Numaralı gözlüğü gider yazıp KDV’sini indirilebilir miyiz?...

2022 Yılı Ruhsatname Bedelleri! 2022 Yılı Ruhsatname Bedelleri!

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı tarafından 2022 yılı için yayınladığı ruhsatname bedelleri ve defte...

İlan ve Reklam Vergisi İlan ve Reklam Vergisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gelirler Müdürlüğü, mükellefleri beyanlarını 31 Ocak'a kadar verebilecekleri konusunda bilgilendirdi....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(32 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest
32 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Selçuk
Selçuk
4 yıl önce

Sahte gözlük satışı yapılmaktadır. https://profil.gittigidiyor.com/gozlukcum34

Wahre
Wahre
2 yıl önce
Yanıtla  Selçuk

Nereden biliyorsunuz sahte oldugunu

İsmet
İsmet
4 yıl önce

Ağustos ayın dan beridir luxoctica gönderdiğim gözlüğüm geri gelmedi ne menem iştir bu sizi tüketici haklarına şikayet edeceğim. Verdiğiniz numaraları açan yok

Fatih Işık
Fatih Işık
5 yıl önce

Yaklaşık 2 ay önce n11.com dan Ray ban güneş gözlüğü sipariş ederek aldım. Gözlüğün sol kulaklık telindeki made in italy yazısı bir günde silindi. Camlar çerçeveden çıkıverecekmiş gibi duruyor birde çerçeveden taşan camların kenarları pütürlü yani yontulmuş gibi duruyor birde faturada sadece güneş gözlüğü yazıyor Ray ban güneş gözlüğü yazması gerekmiyor mu Son olarak hakkımızı hemen arayalım iyi ki arkadaşlarıma gözlüğü göstermişim n11 i aradım yetkili bayiye orjinal olmadığına dair tutanak tanzim ettirin sonra gereğini yaparız dedi ya adam ondan almadığım için böyle birşey yapmak istemezse. N11 bizleri bu şekilde yormaması gerekiyor bu konu çok yaşanıyormuş bildikleri halde bizi uğraştırıyorlar… Read more »

Mehmet ali Balcı
Mehmet ali Balcı
6 yıl önce

Kayseri forum avm aldığım gözlüğü sol sapı civatali kısımdan düştü direk lavobaya gittiği için parça elimde değil satıcı firmada parçayı istiyor garanti için napma gerekiyor sizlerede tlf ulaşmak mümkün olmuyor yıllardır rayban kullanıcısıyım yardimci olursanız sevinirim

Hamza
Hamza
6 yıl önce

NE KADAR ŞİKAYET VARMIŞ YA BİR DAHA GÖZLÜK ALIRSAM BU MARKADAN ALMAYAYIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM…bu arada gözlüğümün sapı çıkıverdi dün 🙂 bir yeri elinizde kalsında sonra tekrar yeni ürün satalım mantalitesinde değildirler İnş.

emine taşman
emine taşman
7 yıl önce

iki sene önce Yalova GÜÇLÜ OPTİK ten RAY BAN gözlük aldım, camı düştüğü için tamire götürdüm başka bir gözlülçüye ve orda gözlüğün orjinal olmadığını söylediler, aldığım yere gittim ve bu gözlük orjinalmı dedim,ordan aldığımı söylemedim ve adam evet bu sahte dedi, kendilerinden aldığımı söylediğimde inkar etti… sizlerden yetkili birisiyle görüşmek istiyorum, lütfen ulaşabileceğim tel numarası yazarsananız sevinirim…
saygılarım…

fadime
fadime
8 yıl önce

kızım ankarada bir gözlük mağasasınd a rayban gözlük aldı 380 tl ye ve bir ay kullanmadı gözlüğün bir camında kendiliğinde bir buzlanarak çatlama oldu bunu garantisi var bu garanti değiştirmese tüketici koruma derneğine baş vuracağız. çünkü incelendiğinde canım kendi kusurunda meydana geldiğini anlamamak imkansız hiçbir darbe yok nasıl böyle buzlanarak çatlar birde en iyi marka diye millete yutturuyorlar

eml
eml
8 yıl önce

eşime aldığım gözlük camı bir süre sonra üzeri pul pul lekeler oluşmaya başladı ve kullanılmaz hale geldi.biz kullanımdan kaynaklandığını zannettik ve üzerine düşmedik.bir süre sonra aynı marka ve aynı modellden alan arkadaşta da aynı sorun olduğunu görünce belgemizle götürdük ama artık bu model cam artık üretilmediği ve garanti süresi 2 ay aştığı için olamayacağı söylendi.hatalı üretilen bir camda ray-ban markadan daha iyi bir hizmet beklerdim.ben kullanım hatası zannettim fakat cam üretimi durmuş modelde sorun varmış.tercihimiz hep ray-ban di ama artık emin değilim

Köksal Beşe
Köksal Beşe
8 yıl önce

Prada marka eski sezon aldığım güneş gözlüğünden bir tane daha aynı modelden almak istiyorum ürünün kodu RAM3534AA 120 RC007 Bağdat caddesi Şişli optik’e yollarsanız çok sevinirim

ramazan
ramazan
8 yıl önce

2,5 yıl önce Yalova ÖZDİLEK’ten almış olduğum ray-ban gözlüğün camlarının filmlerinde lekeler oluştu. lekeler zamanla kabarmaya başladı. Birkaç bayiye gösterdim ve imalat hatası olduğunu değerlendirdiler.
Piyasadaki ucuz ve taklit gözlüklerde bile olmayan bu hatanın ray-ban gibi bir firmanın gözlük camında meydana gelmesi beni şaşırtmıştır. Mağduriyetin giderilmemesi durumunda TÜKODER’e başvurmak niyetindeyim. Saygılarımla…

mahmut arga
mahmut arga
8 yıl önce

Geçen yaz aldiğim Rayban güneş gözlüğüm sol sap Kısmı bağlantı yerinden kırıldı Garanti belgesini kaybettiğim için yardımcı olmadilar bu konuda yArdımlarızı rica ediyorum..

okan
okan
8 yıl önce

Balıkesir merkezde bulunan elegance isimli bayinizden 1 adet 4173 marka Ray-Ban gözlük aldım. gözlük içerisinde verilen polorize camı aynalı camdı. alırken siyah polorize camlısının olup olmadığını sordum. mevcut olduğunu ancak ellerinde olmadığını belirterek, satınalmam halinde cam değişimi yapabileceklerini ve tarafıma siyah polorize camını vereceklerini belirterek satışı yaptılar. defalarca işyeri sahibine gitmeme rağmen değişimi erteleyip durdular.şimdide işyerini kapatıp gittiler.bayinizin yüzünden mağdur oldum. bukadar değerli bir firmanın markanın bu kadar basit bir iş için adını lekelemiyeceğini düşünüyorum. mail den cevap verirseniz ve mağduriyetimi giderirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

Hasan Patur
Hasan Patur
9 yıl önce

Opitumum İstanbul Anadolu yakası Kent optikden almış olduğum gözlüğümün üretimi olmadığı için farklı bir ürün göndermişler.
outletden aldığımız için garantiye göndermemiz bile çok iyi birşey dediler.

Optimum zaten outlet yeri o zaman alış veriş merkezinde niye bulunuyorlar.

Bizi mağdur ettiler 1 ay 5 gün oldu numaralı gözlük halen gözlüksüz çalışıyorum.

Lütfen buna cevap bekliyorum mağdur etmeleri doğru mu üretimi yoksa bu benim sorun mu? o zaman para iadesi yapsınlar ya da seçenek sunsunlar.

serpil
serpil
8 yıl önce
Yanıtla  Hasan Patur

geçen yaz izmit şişli optik mağazasından almış olduğum vogue gözlüğümün sapı vida bölümünden kırıldı tamir edilebilecek bişe aslında çok basit ama aynı vidayı hiçbiryerde bulamıyorum heryer orjınalı olmalı diyor.garantisi bitmedi fakat fişini kaybettiğim için şişli optik buraya yazı yazıp cevabına göre alabileceklerini söyledi 2014 yazında garanti bitecek lütfen cevap çare bekliyorum bir ay kullandığım gözlüğe bir sürü para ödedim maduriyetimi burada çözemezsem tüketici haklarına gidicem.sonuçta oradan aldığıma dair fişin kopyası var şişli optikte post makınesinden çektiler isteseler bulurlar.bunun peşini bırakmıycam cevap lütfen…

murat Sögüt
murat Sögüt
9 yıl önce

Luxottica firmasının taklit ve sahte ürünlere yönelik mücadelesine katkıda bulunmanızı istirham eder bilvesile sağlık ve işlerinizde başarılar dileriz. Arkadaşlar işte luxoptıca fırmasının bu sayfada verdiği ilan.taklit ve sahte ürünle mücadele..Ama kendilerine yazdığım ürünle ilgili şikayetime cevap bile vermediler.Sahteciliği uzaklarda aramayın yani.orjinal bayilerinden aldığım gözlüğümün garanti kapsamında camları değişmeye gitti.gözlüğümün orjinal çerçevelerini değiştirdiler.Fax yazdım dönmediler telefon ettim yüzüme kapattılar e-mail attım cevap bile vermediler.560 liralık gözlüğümü ama yetkili bayileri ama bu firma ıskartaya çıkardı.Hukuk müşavirliğini yürütmekte olduğumuz Luxottica Gözlük Endüstri ve Ticaret Anomin Şirketi firması lisanslı ürünlerine yönelik haksız rekabet yaratan taklit ve sahte ürünler ile ilgili olarak büyük bir mücadele… Read more »

Burcu Gökdemir
Burcu Gökdemir
9 yıl önce
Yanıtla  murat Sögüt

Murat Bey Merhaba,
Ben de bu firmanın garantisi altında olan bir gözlük satın aldım. Ancak gözlük 2 ay sonra tam ortasından ikiye ayrıldı. Gözlük firmaya gönderildi ancak “kullanıcı hatası” neticesi geldi ve değiştirmediler. Bugün firmaya mail yazdım, cevap alabileceğim konusunda tereddütlüyüm.
Devamında, Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmayı düşünüyorum.
Gözlüğün fiyatı veya başka bir şey çok önemli değil ama insanları bu şekilde zor durumda bırakmaları hiçhoş değil. Diğer yandan, burada yazanları okuduktan sonra firma garantisi altındaki ürünlerin orjinalliğinden şüphe duydum.
Siz nasıl bir süreci takip ettiniz paylaşabilir misiniz? Belki ortak bir çözüm yaratırız?

murat Sögüt
murat Sögüt
9 yıl önce

21 nisan 2012 tarihinde İzmir ili Bergama ilçesinde faaliyetini sürdüren Elit Optik’ten ray-ban marka gözlük aldım.ancak bundan 15 gün önce gözlüğümün sol camında leke olduğunu görerek gözlüğü garanti kapsamında aldığım Elit optiğe teslim ettim.11/07/2012 tarihinde tarafıma telefon edilerek gözlüğümün yapıldığını ve teslim alabileceğimi söylediler.gözlüğümü teslim almak için Elit optiğe gittim.İlk tespit olarak gözlük camlarımın çerçeveye tam oturmadığını sağ ve sol gözlük camlarında ufakta olsa taşmaların olduğunu Elit optiğin işletmecisi olan Burcu hanıma gösterdiğimde bana ufak tefek olabileceğini söyleyerek geçiştirmeye çalıştı.bende fazla üstünde durmadım ve gözlüğümü alıp eve geldim.Ancak gözlüğümü incelerken bu kez de çerçeve saplarının orjinal olmadığını anladım.çünki gözlüğümü ilk… Read more »

murat Sögüt
murat Sögüt
9 yıl önce

12 Temmuz 2012 tarihinde şirketinizin destek e_mailine sorunlarımı anlatır bir e_mail atmış hatta aynı gün şirketinize aynı şikayetlerimi bildirir fax çekmiştim.Ancak 20 gün olmasına rağmen tarafınızdan şahsıma olumlu yada olumsuz hiçbir cevap gelmemiştir.Hukuki süreci zaten başlatmış olan biri olarak şirketinizin tüketicisine gösterdiği bu ilgi ve alakayla ilgili olarak şunu düşünmeden de edemiyorum.Acaba diyorum aşağıda belirttiğim şikayetlerimden şirketinizin de herhangi bir ihmali varmı dır.Zira garanti kapsamında gözlüğüm tamir edilmek için elinize ulaşmış gözükmekte.Ray-ban gibi dünya çapında ki bir şirketin Türkiye deki distribütörü olarak tüketicinizi muhatap bile almamanız bu markanın güvernirliğine ve kalitesine yakışmadığı gibi işinizi de nasıl profesyonel olarak yaptığınızı göstermek… Read more »

yunus akman
yunus akman
9 yıl önce

markanızın ürünü zannederek gecen yıl almıs oldugum güneş gozlüğünü camında sıkıntı oluşunca optikçiye götürdüğümde ürünün sahte olduğunu öğrendim.aldığım firmayı aradım ilk önce ilgisiz kaldılar başların dan savmaya çalıştılar konunun üzerinde durunca yeni bir gözlükle değiştirdiler.güvenmediğimden başka bir optikçiye götürdüm yine sahte çıktı.telefonlara çıkmamaya başladılar.açıkça başlarından savıyorlar bende olayı tüketici mahkemesine götüreceğim.adamlar fütürsuzca sahte gözlük satıyorlar.4 tane orjinal araya 20 sahte iyi iş .böyle mağazaları ifşa etmek lazım

firma ismi:optik show gözlük lens merkezi
adres:halk caddesi no 21/a üsküdar istanbul.

Selçuk Nirce
Selçuk Nirce
9 yıl önce

Öncelikle iyi çalısmalar
Sizin bayiniz olan veya sizin ithal etmiş olduğunuz ürünü satan istanbul Perla Vista daki flaş optik kaşesi adı altında elimde bulunan garanti belgesine istinaden yazıyorum bundan 9 gün önce aldığım prada markalı gözlüğü 1 kere taktım ve çerçevesi yerinden çıktı bunu bayiniz olan firmaya götürdüğümde bana aynısının olmadıgını baska rengi olduğunu ama degisim yapamayacağını söyledi degisimi aldığı firmaya yani size açıklayamazmis böyle bir firmanın bunu yapmamasını bana açıklarsanız sevinirim ürün modeli sps 5Av-1A1 125 3N ve 465 tl para verdim sizden ricam bana yardımcı olmanız .

Furkan
Furkan
9 yıl önce

03/11/2011 Tarihinde aldıgımız gözlüğün sapı kırıldı. Diva optik 3 firmasına götürdügümüz gözlügün kullanıcı hatası oldugunu söyleyip yeniden gözlük alınmasını söylediler. Bizde bu gözlügün sadece sapının degistirilmesini istiyoruz Furkan Yıldız TEL: 0539 784 19 22 İlgilenirseniz sevinirim.

EMİNE AKÇAL
EMİNE AKÇAL
9 yıl önce

12.03.2012 DE ADANA YKM MAĞAZASINDAN 166.50 TL YE VOGUE MARKA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SATIN ALDIM.1 HAFTA SONRA ARABAMLA KZA YAPTIĞIM ESNADA KILIFINI KAYBETTİM.TÜM ARAMAMA RAĞMEN BULAMADIM.ADANA YKM YE BAŞVURARAK ÜCRETİNİ ÖDEME ŞARTIYLA KILIF İSTEDİM.VEREMEYECEKLERİNİ,BUNUN MÜMKÜN OLMADIĞINI SÖYLEDİLER.GARANTİ BELGESİNDEN SİZLE İRTİBATA GEÇTİM.ANCAK MAİL YOLUYLA ŞİKAYETİMİ ALACAKLARINI SÖYLEDİLER.ADANA DAKİ DİĞER OPTİÇİLERİ ARADIM.HİÇ BİRİRSİ YARDIMCI OLMADILAR.SADECE BİR TANESİ 60 TL KARŞILIĞI SATACAĞINI SÖYLEDİ.OYSALİ TLF Kİ BN CÜZİ BİR RAKAM OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ.BU ÇOK BÜYÜK BİR SAÇMALIK.166.50 TL LİK GÖZLÜĞÜN KILIFI NASIL 60 TL YE SATILABİLİR.ÇOK PİŞMANIM.ESKİ GÖZLÜĞÜMÜN MARKASINDAN ALMADIĞIMA.LTF BANA YARDIMCI OLUN.GERÇEK DEĞERİNDEN ÜCRETİNİ ÖDEMEK KOŞULU İLE GÖZLÜĞÜMÜN KILIFINI ALMAK İSTİYORUM.CEVABINIZI EN YAKIN ZAMANDA BEKLİYORUM.İYİ… Read more »

zülfikar çetin
zülfikar çetin
9 yıl önce

2011 aralık ayında antalya ışıl optikten 1 adet Ray-ban gözlük aldım.aracımın torpido gözüne koyduğum gözlüğün kabını açmak isterken soğuktan donan kapağın çıtçıtın üstünden kırıldı.aldığım bayiye gittim,bana fazla gözlük kabı gelmediğini söyledi.şu anda kabı kullanamıyorum.bir adet gözlük kabının tarafıma gönderilmesini rica ederim.iyi çalışmalar.0530.500 54 22

mlhcvsgl
mlhcvsgl
9 yıl önce

Polarize camlı rayban gözlüğümü servise vereli 5 aydan fazla süre oldu ve hala gözlüğüm serviste.Camının iç kaplaması düştüğü için göndermiştim ama hala ses seda yok.Aldığım bayiyi son aradığımda da 13.03.2012 tarihinde italyadan camın siparişinin verildiğini söylediler ki bu kadar sürede yeni bir gözlük el ile yapılır.

FİGEN ÖZEN
FİGEN ÖZEN
9 yıl önce

Altı ay önce Prada güneş gözlüğü aldım. Gözlük kabımın dış cephesi ve içinden soyulup döküntülerinin gözlüğüme yapışmasından gözlüğü temizlemekten bıktım ve aldığım Atasun gözlükçüye götürdüm bundan 3 ay önce bana haber falan gelmediğini görünce kalktım gittim ve ben sorguladım daha henüz haber alamadıklarını sorguladıklarını ve cevap gelmediklerini söylediler bende numarayı isteyip yetkiliyle görüşim dedim ve bana 0 232 328 15 28 luxottica tel numarasını verdiler aradım ama telefonda cevap veremiyorlarmış destekmidir nedir oraya yazı yazacakmışım…..BÖYLE KALİTELİ FİRMALARIN GEREKEN ŞARTLARI YERİNE GETİRMESİNİ VE BİZE YARDIMCI OLUNMASINI İSTİYORUZ.

SUAT GENÇALP
SUAT GENÇALP
9 yıl önce

27.06.2011 yılında umut optik trendi optik sağlık hizm.ve bilişim ltd.şti. den rayban güneş gözlüğü aldık gözlüğün orjinal kabının kilidinde arıza var kabının değişmesi gerekiyor selamlar 0532 4734752

erdem par
erdem par
10 yıl önce

saatlerce internet ortamında arayınız gerçek luxottica/rayban gözlük satın alabileceğiniz bir mağaza adı bulamazsanız tabii ki sahtecilerin eline düşersiniz.
sayın firma yetkilileri tüketici bilinçli olsa dahi siz bir kapalı kutu gibi davranırsanız açtığınız davalar bizleri
hiç ilgilendirmez.
lütfen bize gerçek ürünü görerek satın alabileceğimiz adreslerinizi yayınlarmısınız.biz malı görünce anlarız merak etmeyin.ayrıca internet magazalarını da hiç tavsiye etmeyin.
saygılar

AYKAN AYDIN
AYKAN AYDIN
10 yıl önce

07.05.2011 TARİHİNDE MALATYA ADNAN OPTİK MAĞAZASINDAN HEM KENDİME HEMDE EŞİME TOPTEN MARKA GÖZLÜK ALDIM.EŞİMİN GÖZLÜĞÜNDE ARIZA ÇIKTIĞINDAN YETKİLİ MAĞAZAYA GİDİP BAŞVURDUK.MAĞAZA YETKİLİ FİRMAYA GÖNDERDİĞİNİ SÖYLEDİ 02.06.2011 TARİHİNDE MAĞAZAYA TESLİM ETMEMİZE RAĞMEN HENÜZ Bİ HABER GELMEDİ GARANTİ KOŞULLARINDA 3. MADDEDE BİLDFİRİLDİĞİ ÜZERE TAMİR VEYA DEĞİŞİKLİK BİLDİRİLMESİ 15 GÜNÜ GEÇERSE BENZER ÖZELLİKLERE SAHİP GÖZLÜK VERİLECEĞİ YAZILI BUGÜN 19. GÜN VE HENÜZ BÖYLE BİR TEKLİFTE GELMEDİ.BÖYLE KALİTELİ FİRMALARIN GEREKEN ŞARTLARI YERİNE GETİRMESİNİ VE BİZE YARDIMCI OLUNMASINI İSTİYORUZ.

nizam akgül
nizam akgül
10 yıl önce

gectiğimiz yıl ray ban 3179 kodlu 004/9a renk kodlu ürününüzü eskişehir caferler optik denilen magazadan orjinal diye aldım fakat gözlüğümün cam ve cerceveyi sabitleyen vidaların 1 ay içinde boyasının attıgını farkedince vidaları incelerken camında içten içe kılcal catlamalar oldugunu farkettım ve 2010 ekim ayında yanı 6 sonra gözlüğü aldığım fırmaya götutdum ve yapacagımız bırsey olmadıgını ve istanbulda marka optik diye urunu destekleyen bır fırmaya gönderılıp garantı kapsamında degıldır dıye bır yazı gönderılerek bana red cevabı geldı bu sıkıntıyı aynı markada ıkıncıdefa yasamaktayım ve bukadar unlu olnan bır markayı temsıl eden bu fırmalara neden engel olunmuyo acıkcası merak edıyorum camın garantısı… Read more »

suatonur
suatonur
9 yıl önce
Yanıtla  nizam akgül

bugün bursa akan optikten ssk anlaşmalı gözlük aldım benden 8 TL fark aldılar (emekliyim) bu doğumu üzerinde OTM 7159 C.02 54..D 13 OPTİKUS yazmaktadır. bu ürünü bana yerli diye verdiler yukarıdaki yorumları okuyunca pek inanamadım gerceği sizden öğrenmek istedim selamlar

özel usta
özel usta
9 yıl önce
Yanıtla  suatonur

Optikus marka gözlüğünüz lüxotttica ürünüdür yanlış yoktur.

Başkent Optik

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
İlk optik kadını! İlk optik kadını!

Tüm kariyeri boyunca, gözlük camı tasarımı alanındaki tek ka...

İTO Gözlükçülük meslek komitesinin talebi! İTO Gözlükçülük meslek ko...

Optik sektörü olarak pandemi sürecinden ekonomik anlamda da ...

Zodyak 2 – Kahveler hazır mı? Zodyak 2 – Kahveler hazır...

Haftaya terazi, akrep ve yay burcuyla devam ediyoruz! Belki ...

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğ...

Pandemi gerekçesiyle ertelenen ATO Akademi Optisyenlik Müess...

SGK, 2021 Ekim Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2021 Ekim Ayı Reçete...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Atilla Karip davayı kazandı! Atilla Karip davayı kazan...

Anayasa Mahkemesi Kararı sonrası anılan kararı esas alarak y...

Meleklerin Cinsiyeti Meleklerin Cinsiyeti

Örgütlü toplum siyaset için de sermaye için de tehdittir, SE...

Lütfen tuzağa düşmeyelim Lütfen tuzağa düşmeyelim...

Bazı grup mağaza ve kişilerin aşağıdaki örnek dilekçeleri do...

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunma...

Bu söyleşiyi kaçırmayın! Bu söyleşiyi kaçırmayın!...

Sektörümüzü 2022 yılında neler bekliyor? Birlik ne gibi çalı...

Magazin HABERLERİ
Web TV
32
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x