a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

KİM BUNLAR ? – Göray UĞURLU

” Tabanın sesine kulak ver. Yoksa biz ölmedik hala ayaktayız. Ve yanımızda yeni genç nesiller yetişti.” (Turgut Çakar’ın fesih konuşmasından)

19 Şubat 2013 - 18:55 'de eklendi ve 4503 kez görüntülendi. A+A-

KİM BUNLAR ? – Göray UĞURLU

– İstanbul’da yeni bir dernek daha kuruldu.

-Eee… dedim.
– TOOMD’den ayrılan arkadaşlar bir dernek kurmuşlar. “Derneğimize üye ol.” dediler. Ben kabul etmedim.
– Neden etmedin patron.
– Derneğin kuruluş aşamasında da derneğin yeni yönetiminin oluşturulmasında da bana haber verilmedi.
– Nasıl versinler? O dönemde sen Kuzey Kutbu’nda düzenlenen gözlük fuarında değil miydin?
Dediğimde kahkayı basmıştı.

Şaka bir yana ortada bir gerçek vardı ki, o dönemde her iki dernek tarafından da kızağa çekilmiştik.

Telefonum çaldı. Karşımda eski patron. ” Derneğimizin genel kurulu var. Beni aday gösterdiler. Kabul ettim.” dedi. Hemen karşı çıkıp “Hiç şansın yok. Keşke kabul etmeseydin. Hata yaptın, kazanamayacaksın.” dedim. O yüzden oy vermeye bile gitmedim.

Kısa bir süre sonra eski patron yine aradı.” Abdullah Aydın kaybetti.” dedi.”Allah, Allah! Bu nasıl iş? Hayırlı uğurlu olsun.” dedim. Dedim ama bu işte bir tuhaflık var. Hiç sevinemedim. Nasıl oldu da yıllardır Sayın Aydın’ı başta tutan oylar bu sefer Tuğrul Uğurlu’yu başa getiriyordu? Şimdi çık işin içinden. Bunu çözmeden içim rahat etmezdi. Böylece Optisyenin Sesi Dergisinde ve sitesinde kendimce bir şeyler karalamaya başladım. “BU İŞTE BİR İŞ VAR?” sorusu sürekli beynimi kurcalamaya devam ediyordu. İpin ucunu bir yakalasam arkası gelecekti.Çok sürmedi iki aylık bir süre içinde resmin büyük bir kısmını tamamlamıştım bile. KOMPLO TEORİSİ yazısı böyle ortaya çıktı. Komplo Teorisinde tek eksik yan yeni seçilen TOOMD Yönetim Kurulunun bu günkü durumuydu. Daha sonraki süreçte de geri kalan bölümü tamamlandı. Böylece resmin bütünü ortaya çıkmış oldu.

Geçen haftaki yazımda Sn Başkan Tuğrul Uğurlu’nun birileri tarafından tehdit edildiği gerçeğini açıklamıştım. Yalanlayan oldu mu? Hayır olmadı. Perde arkasından başkanımıza yapılan tehditle istenen neydi? İstenen TUĞRUL BEYİN İSTİFASI İDİ. Ne denmişti? Seni çalıştırmayız. Yapmak istediklerini yaptırmayız. Bugüne kadar yapmak isteyip de yapabildiğiniz bir projeniz oldu mu? deyip inceden de dalgalarını geçmişlerdi.  Tuğrul Başkan’ın bıktırılarak, yıldırılarak, arkasından her türlü dedikoduyla yıpratılarak, üzerinde büyük bir baskı uygulayarak istifaya zorlanması acaba hangi ihtiyaçtan doğmaktaydı? Kısacası mutfaktakilerin de kırmızı bir çizgisi vardı. Sen istersen yönetim  kurulunda karar alıp ” optometriye karşıyım de” onlar için hiç önemli değildir. Geçici olarak susarlar. Hatta desteklerler bile. Biz de optometriye karşıyız derler. Ama bu konuda samimiyetin ölçüsü, ECOO’dan çıkma konusunda kesin tavrın ortaya konulmasıdır.

Kısaca biz ECOO’ya karşıyız deyip ona uygun tavrın herkese gösterilmesidir. Terazimiz budur. Birlik görünümü altında ” Her dediğine evet.”  diyebilirler. Ama dokundun mu kırmızı çizgilerine sanki nasırlarına basmışsın gibi feryat ederler. “Susun!” derler. “İşimize gücümüze bakalım. Sanal ortam içinde bizi tartışmaya çekemezsiniz.” Kendileri ortaya çıkmazlar. Yetiştirdikleri gençleri önümüze atarlar.

Bizim bu gençlerle işimiz olmaz. TOOMD’nin yönetim kurulunda da Başkanımızın elini kolunu bağlayanlar yine bu yetiştirdikleri gençlerdir. Ve bu oyun ne acıdır ki 24 Haziran seçimleri öncesinde planlanmıştı. Seçim döneminde açık açık “Ben optometriye karşıyım.” diyen Tuğrul Uğurlu’ya kimseden tek bir eleştiri gelmemişti. Çünkü birilerinin Tuğrul Uğurlu ismine verilecek oylara ihtiyacı vardı. KÖPRÜDEN GEÇİNCEYE KADAR bunlardan tek bir eleştiri gelmediği gibi Sayın Uğurlu’nun her dediğine de EVET denmişti. Söyleyelim artık kendi kırmızı çizgilerini saklayarak insanlarımızı kandırdıklarını zannedenlerin kırmızı çizgilerini. Bu kırmızı çizgi  ECOO ÜYELİĞİDİR. ŞİMDİYE KADAR ECOO ÜYELİĞİNDEN ÇIKILAMAMASININ TEK NEDENİ DE BUDUR. YÖNETİM KURULUNDAKİ ECOO CULARIN KARŞI ÇIKIŞIDIR. UNUTTUNUZ MU? SAYIN BAŞKAN UĞURLU OPTOMETRİYE KARŞIYIZ İMZASINI ALABİLMEK İÇİN YÖNETİM KURULUNUN TÜMÜNÜ FALAKADAN GEÇİRMEMİŞ MİYDİ?(!)  BAŞKANIN ECOO ÜYELİĞİNDEN AYRILACAĞINI İMA ETMESİ BİLE ONLARIN BU DENLİ ÇILDIRMALARINA SEBEP OLMAKTADIR. ABA ALTINDAN SOPA GÖSTEREREK “AKLINDAN BİLE GEÇİRME!” DEMEKTEDİRLER.

Şimdi herkes bunların kim olduklarını az çok tahmin ediyor değil mi? “Kim bunlar?” dediğimiz de maalesef karşımıza KONFEDERASYON YÖNETİM KURULU ÇIKMAKTADIR. Yirmi dört haziran seçimlerinden beri hep elleri TOOMD yönetim kurulunun içindeydi. Bugün de öyle. Konfederasyon yönetimi ile TOOMD yönetimi arasındaki koordinasyonu sağlayan bir kişiye ihtiyaç vardı. Yani ikinci bir başkana. O da bulundu. Bence bunu da rahatlıkla tahmin edebilirsiniz. Bu başkanın adı SAYIN TURGUT ÇAKAR’dır. Karşımızda iki başlı bir yönetim vardır. Karşımızda iki başkan vardır. Birincisi seçimle gelen Sayın Tuğrul Uğurlu’dur, ikincisi de takiye ile yönetimi ele geçiren Sayın Turgut Çakar’dır.

Ne üzücü bir durumdur ki TOOMD yönetiminin çoğunluğu Sn Çakar’ın yanındadır. Aslın da bu anlamda BİRLİK TOOMD ile Konfederasyon arasında çoktaan kurulmuştu. Peki, beraberce düşünelim. Tuğrul Başkan üzerinde oynanan bu büyük oyun (Siz TOOMD üyeleri olarak anlayın) nasıl bozulur? Bu çok kolay ama takdir edersiniz ki biraz da bunun keyfini yaşamak gerekir. Kıbleni şaşırırsan üç maymunu oynarsın, demiştim.

Ama kimse benden hele bu saatten sonra hindistan cevizi veya muz istemesin. Şimdi siz içinizden ” Yahu şu adam, yönetimdeki Sn Çakar’ın adamlarını bir açıklasa  da bu işkence bir bitse.” diye düşünüyorsunuz. Ama yağma yok. Öyle armut piş, ağzıma düş yok. Ama bir ip ucu verebilirim. Istanbul’dan Samsun seferine katılacak TOOMD yönetim kurulu üyeleri kimler olacak?  KİM BUNLAR? “Hadi bakalım kolay gelsin. Bir acaip zor yarış.” Daha bitmedi. Bu ECOO cu takımın arkasında kimler var? Bu sorunun da cevabı çok kolay. ULUSLARARASI BÜYÜK SERMAYE.

Peki Başkan Tuğrul Uğurlu’nun arkasında kim var? Bakın bu çok kolay bir soru. Hemen söyleyelim. TOOMD üyeleri var. İşte o nedenle işimiz çok kolay.

Varsayalım ki birilerinin çabalarıyla ülkemize optometri geldi. Sizce daha önceden ortaya konulmuş BİR

ÖDÜL VAR MIDIR? VAR İSE ACABA BU ÖDÜL KİM VEYA KİMLER ARASINDA PAYLAŞTIRILACAKTIR?.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin açılacağı ilin sağlık idaresinden optisyenlik müessesesi ruhsatı almak zor...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(14 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
M. Zabit Uğurkan
M. Zabit Uğurkan
21 Şubat 2013 00:05

Göray bey yazınızdan anladığım, “başkan’ın dediği olmayan bir yönetim kurulu var”. Siz de bundan şikayetçisiniz. Sayfalarca yazı yazmanıza gerek yok ki! DEMOKRASİ yi de OPTOMETRİ gibi istemiyorum deyin, olsun bitsin. O da kardeşinize mi zarar veriyor?

Zait
Zait
21 Şubat 2013 18:59

Hay ağzına sağlık ya. Neredeydiniz bunca zamandır göray bey, bi bakın bakalım göray bey ne zamandan beri ortalıkta dolanmaya yazı yazmaya başladı.

hamdi selvi
hamdi selvi
20 Şubat 2013 17:33

İNDİM DEREYE TAŞ BULAMADIM
bu iddialar doğruy sa peki bu iddialar ne anlama geliyor peki şimdi ne olacak iyice huylandım
DEMEKKİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER DE BU İŞLER İYİCE HAREKETLENECEĞE BENZİYOR
BEKLEYİP GÖRECEĞİZ
ÖZEL BİR TAKVİM YAPTIRILMIŞ KİME YAPTIRIL DI KAÇA YAPTIRILDI BİLMİYORUM AMA
SIKINTI VAR OLACAĞIDIR BİR TAKVİMLE İTİBAR KAZANILIP KAYBEDİLECEK DEĞİL
AMA İNSAN ŞAŞIRIYOR VE ÜZÜLÜYOR BEKLEYİP GÖRECEĞİZ BAKALIM
GÜLEYİM Mİ AĞLAYAYIM MI BİLEMEDİM

HAKAN
HAKAN
20 Şubat 2013 17:22

Eğer bu söylenenler doğru ise o zaman mevcut Abdullah Aydın yönetimi niye devrildi ? bu anlattıklarınızda eşyanın tabiatına aykırı bir durum var… Yani şimdi biriside çıkıp sizin için ecocu dur bu arkadaş bakmayın öyle gözüktüğüne ortalığı içten karıştırmak istiyor dese bu sefer de ona mı inanmamız gerekecek ? Açıkçası tam bir tarafsız olarak sadece dışarıdan izliyorum olanları, çünkü bu işlerin içine girene çamur bulaşıyor.

levent
levent
20 Şubat 2013 16:33

Göray bey; Bu yazım sana,madem isimler zerkediliyo,kartları açık yapalım; Dedimya ilk hamle okudum,yutkundum,hazmetmeye çalıştım.Ne anlatmışsınki,Topu hepsi bir senaryo.Kesin bir anlatım yok ki. Turgut Çakar’ı çok iyi tanıyorum.Sen yokken o vardı,biliyorsun seni bir kere aradım bir şey sordum kapattım.Seni tanımam eskilerden olduğunu öğreniyorum.Ben bugüne kadar Turgut Çakar’a hep abi dedim,mesleğe başlamamız üç aşağı beş yukarı aynıdır.Ben çırakken o plesyerdi,ihtiyarlar heyeti bilirler anlattıklarımı.Sene 1980 küsür.Eski dostumdur,bazen akıl sorduğum adamdır,danışırım, benim kafamda ben olmadığımda dükkanımın emanetcisi odur. O bilmez ama,telefon numarası bilgisayarımın üstünde asılı durur.Her aşamada yanında olmuşumdur,haklı olduğu her yerde olurumda.Dün yaznı altına dur!!!!Dedim sebeb açık; Turgut Çakar belgesiz konuşmaz Osmanlı arşivi… Read more »

levent
levent
20 Şubat 2013 17:29
Reply to  levent

Dediğimi yaptım.Tüm muhataplarla konuştum,herkesin düşüncelerini paylaştım.Herkes aynı dili konuşuyo ama bu olumsuzluklar neden?Neden kimse bir araya gelmiyo.?Koltuk derdi yok sorun yok,problem nerede?zorlama yok,baskı yok

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
21 Şubat 2013 18:26
Reply to  levent

Levent kardeşim
Göray Uğurlu belgesi olmayan hiç bir iddiada bulunmaz. Göndereceğim yeni yazımın başlığını da şimdiden söylüyorum ” ECOO’NUN BÜLBÜLLERi” Daha sonra sıra ” Bir elimde cımbız bir elimde ayna, umurumda mı dünya.” diyenlere gelecektir. Sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

ÇİĞDEM MURTAZALAR
ÇİĞDEM MURTAZALAR
20 Şubat 2013 14:01

Sayın Uğurlu;malzemeleri hazırlamış tarifide vermişsiniz.Şimdi bize düşen görev sırasıyla malzemeleri dograyarak baharatlarınıda ayarlayıp ocağı yakmak.
BUYURUN CADI KAZANINDA FOKUR FOKUR KAYNAYAN AŞIN BAŞINA.
Sayın Mahmut Yetim bir yazısında (ocağı kapatma hatta altına biraz daha odun at )demişti.Şimdi bu yemeğin doyulmaz tadına…
Saygılar…

sabit salman
sabit salman
20 Şubat 2013 10:33

Geçmişte, Başta Ankara olmak üzere tüm Anadolu derneklerinin boy hedefindeki TOOMD (ismi bol yuvarlaklı harflere dönüştürülen Tüm Fenni Gözlükçüler Derneği)’ni birlik ve beraberliğin önünde en büyük engel olarak gösterip eleştirenler, icazetle göreve getirilince gerçekler de su yüzüne çıkmaya başladı! Sayın Mahmut Yetim’in arzu ettiği yöneticilere kavuşan TOOMD ile birlikte, ülke genelinde arzu edilen birlik ve beraberliği sağlamak mümkün olmadı. Sorunu sürekli istanbul yönetimlerinde arayan Anadolu derneklerine ne oldu da, Sayın Yetim ve dümen suyundaki TOOMD yönetimi ile ters düştüler? Geçmişte TOOMD yönetimlerine karşı ortak muhalefet edenler, Konfederasyon yönetimine seçilmelerine rağmen nasıl oldu da Yetim’in yörüngesinden çıktılar? Abdullah Aydın ve şürekası,… Read more »

LEVENT
LEVENT
20 Şubat 2013 14:15
Reply to  sabit salman

Beğendim,anladım,anlamaya başladım.tüm sözlerimi geri aldım.:)takip etmeye devam.

emin sami
emin sami
20 Şubat 2013 10:33

optometri dedikleri olay optometristlerin kendi reçetelerini kendileri yazmasıdır.bir kişiye gözlük gereksede gerekmesede yazılacaktır.çünkü amaç gözlük satmaktır.gözlükçüler ve optisyenler yandaki optometrist reçete yazıp bize gönderecek diye beklemesinler.kapatıp gitsinler.buna destek veren gözlükçü ve optisyenler varsa neye evet dediklerini bilmiyorlar demektir.

LEVENT
LEVENT
20 Şubat 2013 14:10
Reply to  emin sami

Bugüne kadar anlatılanların özü tebrik ederim sizi emin sami bey(şayet isim doğru ise).Bir kaç gün önce bade hanımın (isim gerçekse bilemedim) bahsettiği,ihtiyar heyetinin ısrarla anlatmaya çalıştığı budur.Bir kaç gün önce planın içinde olan ve vazçayılan optometriyi ateşleme meselesi , optisyenleri diplomalı köle yapacak işin mutfağına dahi sokmayacak (şu sıralar olduğu gibi),onların el melekelerini dahi bitirecek,körleştirip birer diploma beklemeye mahkum prangalılar,asallaklar haline getirecek.Daha bitmedi optisyen gençlerin kurmaya istekli oldukları sendika ise tamamen başında duranları ve duracak olanların nemalanmasını hızlandıran, patronlarla (bu arada ben patronum)işçinin arasına girip işçiyi fişekleyip,sonrada patrona para karşılığı ezdiren (tavşana kaç-tazıya tut misali) sistemin ağ babasıdır.Arkadaşlar kurulu ve… Read more »

cilvenaz
cilvenaz
20 Şubat 2013 18:31
Reply to  emin sami

Hay anlından öpeyin kardeşim yaa. lafı döndürüp dolaştırıp konfederasyona laf sokmak için türlü bahaneler yazıp hatta öz abisine abim demek yerine Tuğrul UĞURLU diyen bu zihniyet neyin peşindedir. Sevgili abiniz başa gelirken neyin ne olduğunu bilmeden geliyorsa ve bunu şimdi kendisi yazamadığı için sizi sekretaryası olarakta kullanıyorsa kaleminize yazık. Kabul edin arkadaş Turgut Çakar Beyefendi ile aranızda başka bir müsibet varsa burdan değil kendisini telefon ile arayın yada o sizi aradığında telefonda onun ile görüşün. Emin kardeşimin yazdıkları bu işin özüdür. gerisi sadece dedikodu malzemesidir. sektörün kıblesi konfederasyondur.Samsun toplantısında bende bulundum çalışanların azmini görmeliydiniz. Kim bunlar diyosunuz ya. birisi benim… Read more »

levent
levent
20 Şubat 2013 02:45

Defalarca okudum,bu iddaalar çok ağır,delil varmı?Belge?İspat?

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Sektörün gelişimi için bu anketi cevaplayın! Sektörün gelişimi için bu...

Sektörün güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve çözüm öneril...

Sektör istişare toplantısı Sektör istişare toplantıs...

Toplantıda, tıbbi cihaz sektörüne yönelik genel değerlendirm...

Kaçak gözlük operasyonu Kaçak gözlük operasyonu...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bir yolcu otobüsünün bagajınd...

Magazin HABERLERİ
Web TV