a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İTO Meslek komitesinden sektöre ilk duyuru

İTO daki temsilcilerini belirlemek üzere oy kullanan, tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç bilerek, şükranlarımızı ve saygılarımızı arz ediyoruz. “Bir kısmın değil, her kesimin temsilciliğini yapmak” sloganı ile, yola çıktığımız ve 22 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen” İTO Meslek Komiteleri” seçimlerinde, öncelikle, mesleki STK. larımız ve İstanbul’ daki gözlük ve gözlükçülük camiasının neredeyse tamamına yakınının seçim sürecine […]

İTO Meslek komitesinden sektöre ilk duyuru

11İTO daki temsilcilerini belirlemek üzere oy kullanan, tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç bilerek, şükranlarımızı ve saygılarımızı arz ediyoruz.

Bir kısmın değil, her kesimin temsilciliğini yapmak” sloganı ile, yola çıktığımız ve 22 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen” İTO Meslek Komiteleri” seçimlerinde, öncelikle, mesleki STK. larımız ve İstanbul’ daki gözlük ve gözlükçülük camiasının neredeyse tamamına yakınının seçim sürecine göstermiş oldukları her zamankinden daha fazla duyarlı, özverili tavır ve onurlu davranışlarından dolayı, bizzat işini gücünü bırakarak, bu ilkbahar sıcağında bin bir zahmetle seçim mahalline gelip, sektörümüzün önümüzdeki 4 yılı için, İTO daki temsilcilerini belirlemek üzere oy kullanan, tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç bilerek, şükranlarımızı ve saygılarımızı arz ediyoruz.

itokomite1

 

Ayrıca rakip olarak 2 liste halinde katılmış olduğumuz, İTO Meslek Komitemizin seçimlerinde, bizimle birlikte yarışa katılan, diğer meslektaşlarımız olan kardeşlerimize de, seçim günü bize ve seçmen meslektaşlarımıza karşı sergiledikleri saygı, karşılıklı hoş görü ve mütevazi duruşlarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ederiz.

Çok Kıymetli meslektaşlarımız; İnsanoğlunun yaşamı boyunca, özellikle belirli bir yaştan sonra, topluma veya kendine karşı hayatını daha faydalı ve yararlı idame ettirme yolunda, olmazsa olmazlarından biri olan,”gözlüğün ve gözlükçülük mesleğini” bu güne kadar yeterince, tanıyamadığımız ve de tanıtamadığımız aşikar bir gerçek olarak, halen önümüzde sorunları ile birlikte durmaktadır. Başka bir öz eleştiride de bulunmak istersek, Mesleğimizle ilgili Dünyada ki bir çok değişimin ve uygulamanın da gerisinde kaldığımızı da ifade etmek isteriz.

İTO daki meslek Komitemizin temsilcileri olarak sektörün diğer, STK temsilcileri veya aktörleri ile “BİR FİKİR” değil “HEM FİKİR” olma gayreti içinde olacağız. Bunu da yaparken istişare yolunu sürekli açık tutmak gayretinde olacağız. Ancak öteden beri gelen sektör içi çekişmelere ve çelişmelere dur deyip, bu düşünce ve zihniyetleri arkada bırakmanın zamanı çoktan gelip geçmiştir. Geçmişe bakmadan, ancak ders çıkarmayı da unutmadan tüm meslektaşlarımızın, başta fikri çaba ve gayretleri ile, yazılı istek veya şikayetleri, mümkünse bizzat mesleki toplantı ve seminerlere iştirak ederek katkıda bulunmalarını arzu etmekteyiz.

Kısacası bir masanın etrafında oturarak kırmadan, kırılmadan o masaya oturulduğu gibi, kalkmanın yollarını arzu etmekteyiz. İnşallah İTO şemsiyesi altında ve Meslek Komitemizin önderliğinde bizlere yazılı ulaşan,kimden veya nereden gelirse gelsin her tür mesleki talebi değerlendirip, sonuç almak arzusunda çalışacağız.. İTO daki sektör temsilcileriniz olarak mesleki STK. larımız başta olmak üzere, İTO. ya üye olsun yada olmasın, mesleğimizin hangi kesiminde iştigal ediyor olursa olsun, her arkadaşımızın fikirlerine ve düşüncelerine açığız ve saygılıyız.

Temsil ettiğimiz kurumun prosedürü gereği, her türlü Mesleki sorunlarınızı ve dileklerinizi bizlere ileterek, ilgili muhatap kişi, kurum ve kuruluş nezdinde takip edeceğimizi ve sonucunu mutlaka istek sahibi veya istenildiği takdirde, tüm meslektaşlarımızla paylaşacağımızı bilmenizi isteriz.

Meslek Komitemize talep nereden veya kimden gelirse gelsin, hiçbir ayırıma tabi tutmadan değerlendirip, sonuç almak için İTO’ nun veya Komitemizin bütün imkanlarını kullanacağımızı da ayrıca belirtmek isteriz. Yapacağımız bu çalışmalar esnasında başta Ankara ve İzmir Ticaret odalarındaki Mesleğimizin temsilcileri olmak üzere diğer illerde ki odalarda varsa, sektör temsilcilerimiz ile de, irtibatlı ve iş birliği içerisinde olacağız.

Sektörümüzün değerli mensupları; bizler bu mesleğin İthalatçısı, imalatçısı, perakendecisi ve tamamlayıcı yan sanayicisi olarak sadece ürün alıp- satarak ticaret yapmakta değiliz. En önemli ve belirgin özelliklerimizden biri olan ve Optisyenlik müesseseleri aracılığı ile gözlükçü meslektaşlarımız, aldıkları eğitim, bilgi ve uzun yıllar sonucu elde ettikleri becerileri sonucu vatandaşlarımıza “HİZMET” sunmaktadırlar. 3. ncü kişi veya kurumlar tarafından bugüne değin fark edilmeyen veya fark edilmek istenmeyen bu “HİZMET” sunumunun ve ağırlıklı “HİZMET” sektörü olduğumuzun “ farkında” lığını anlatmak ve zihinlere yerleştirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Maddi manada da bu “HİZMETİMİZİN” karşılığını almak için, haklı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu beyanımız ve arzularımız, Ülkemizin dört bir yanında mesleğini bin bir güçlükle icra etmeye çalışan, işinde sadece ticari zihniyete odaklanmayıp, “HİZMET” üreten ve bu “HİZMETİNİN” karşılığını alamadığına inandığımız, tüm meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İSTANBUL TİCARET ODASI GÖZLÜKÇÜLÜK MESLEK KOMİTESİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Google, Meta, Essilux AR Alliance’ın yönetim kurulunda yer alıyor Google, Meta, Essilux AR Alliance’...

OLED mikro ekranların üreticisi EssilorLuxottica ve MicroOLED, son on iki ay içinde AR Alliance'a kurucu üye olarak katıldılar. Birkaç ...

Oakley’in milyarder kurucusu devam ediyor! Oakley’in milyarder kurucusu devam...

Oakley'in Kurucusu 210 Milyon Dolarlık Rekor Malikane Satışından Sonra Mütevazı Evini 68 Milyon Dolara Satıyor....

EssilorLuxottica Diesel Gözlükleri İçin 10 Yıllık Lisans Anlaşması İmzaladı EssilorLuxottica Diesel Gözlükleri İçin ...

EssilorLuxottica, İtalyan denim markası Diesel'in gözlük koleksiyonlarını tasarlamak, üretmek ve dünya çapında dağıtmak için münhasır l...

Ülkelere göre gözlük ve kontakt lens kullanımı Ülkelere göre gözlük ve kontakt lens kul...

Ülkelere Göre Gözlük Ve Kontakt Lens Kullanan Nüfusun Yüzdesi:...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hamdi selvi
hamdi selvi
28 Mayıs 2013 10:43

ZATEN KIRILACAĞI KADAR KIRILMIŞTIR KEŞKE KIRMAK VE KIRILMAMAK MÜMKÜN OLSA yeni seçilen arkadaşlar nazik ve kırıcı olmayan bir uslup kullanarak anlatmaya çalışılmış bekleyip göreceğiz ve her zaman yanların da olacağımızıda belirtmek isterim başarılar dilerim NASRETTİN HOCA SUYA GÖNDERDİĞİ ÇOCUĞUN ELİNE TESTİYİ VERMİŞ VE TESTİYİ VERMİŞ VE TESTİYİ KIRMADAN GETİR DİYEREK BİR DE TOKAT PATLATMIŞ YANINDAKİLER HOCAYA söylenmişler HOCAM çocukcağız testiyi kırmadıki tokat atıyorsun , bu yaptığın doğru bir iş değil HOCA istifini bozmadan cevap vermiş DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ , ancak testiyi kırdıktan sonra tokat atmanın ne FAYDASI olur burada tokat tasvip edilecek bir şey değil tabii ki fakat anlatılmak istenen MESELE… Read more »

Furkan
Furkan
25 Mayıs 2013 14:59

Sorunları biliyorsunuz. Herkes biliyor. Umarım bir an önce işe koyulursunuz. Allah yardımcınız olsun.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Google, Meta, Essilux AR Alliance’ın yönetim kurulunda yer alıyor Google, Meta, Essilux AR ...

OLED mikro ekranların üreticisi EssilorLuxottica ve MicroOLE...

Oakley’in milyarder kurucusu devam ediyor! Oakley’in milyarder...

Oakley'in Kurucusu 210 Milyon Dolarlık Rekor Malikane Satışı...

EssilorLuxottica Diesel Gözlükleri İçin 10 Yıllık Lisans Anlaşması İmzaladı EssilorLuxottica Diesel G...

EssilorLuxottica, İtalyan denim markası Diesel'in gözlük kol...

Ülkelere göre gözlük ve kontakt lens kullanımı Ülkelere göre gözlük ve k...

Ülkelere Göre Gözlük Ve Kontakt Lens Kullanan Nüfusun Yüzdes...

SGK Reçete bedelleri ödemesi SGK Reçete bedelleri ödem...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

En stressiz meslekler belli oldu! En stressiz meslekler bel...

Amerikan ve Türk iki şirketin yaptığı araştırmalardan elde e...

OptisyeninSesi e dergi/ 127.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fielmann ABD’de daha da genişliyor! Fielmann ABD’de dah...

Fielmann Group'un iştiraki Fielmann USA, ABD'li gözlükçü zin...

Göz doktorları canlı yayında 70 göz ameliyatı yapacak Göz doktorları canlı yayı...

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Türk Oftalmoloji Derneği i...

Magazin HABERLERİ
Web TV