a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İTO Meslek komitesinden sektöre ilk duyuru

İTO daki temsilcilerini belirlemek üzere oy kullanan, tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç bilerek, şükranlarımızı ve saygılarımızı arz ediyoruz. “Bir kısmın değil, her kesimin temsilciliğini yapmak” sloganı ile, yola çıktığımız ve 22 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen” İTO Meslek Komiteleri” seçimlerinde, öncelikle, mesleki STK. larımız ve İstanbul’ daki gözlük ve gözlükçülük camiasının neredeyse tamamına yakınının seçim sürecine […]

25 Mayıs 2013 - 14:18 'de eklendi ve 1559 kez görüntülendi. A+A-

İTO Meslek komitesinden sektöre ilk duyuru

11İTO daki temsilcilerini belirlemek üzere oy kullanan, tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç bilerek, şükranlarımızı ve saygılarımızı arz ediyoruz.

Bir kısmın değil, her kesimin temsilciliğini yapmak” sloganı ile, yola çıktığımız ve 22 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen” İTO Meslek Komiteleri” seçimlerinde, öncelikle, mesleki STK. larımız ve İstanbul’ daki gözlük ve gözlükçülük camiasının neredeyse tamamına yakınının seçim sürecine göstermiş oldukları her zamankinden daha fazla duyarlı, özverili tavır ve onurlu davranışlarından dolayı, bizzat işini gücünü bırakarak, bu ilkbahar sıcağında bin bir zahmetle seçim mahalline gelip, sektörümüzün önümüzdeki 4 yılı için, İTO daki temsilcilerini belirlemek üzere oy kullanan, tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç bilerek, şükranlarımızı ve saygılarımızı arz ediyoruz.

itokomite1

 

Ayrıca rakip olarak 2 liste halinde katılmış olduğumuz, İTO Meslek Komitemizin seçimlerinde, bizimle birlikte yarışa katılan, diğer meslektaşlarımız olan kardeşlerimize de, seçim günü bize ve seçmen meslektaşlarımıza karşı sergiledikleri saygı, karşılıklı hoş görü ve mütevazi duruşlarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ederiz.

Çok Kıymetli meslektaşlarımız; İnsanoğlunun yaşamı boyunca, özellikle belirli bir yaştan sonra, topluma veya kendine karşı hayatını daha faydalı ve yararlı idame ettirme yolunda, olmazsa olmazlarından biri olan,”gözlüğün ve gözlükçülük mesleğini” bu güne kadar yeterince, tanıyamadığımız ve de tanıtamadığımız aşikar bir gerçek olarak, halen önümüzde sorunları ile birlikte durmaktadır. Başka bir öz eleştiride de bulunmak istersek, Mesleğimizle ilgili Dünyada ki bir çok değişimin ve uygulamanın da gerisinde kaldığımızı da ifade etmek isteriz.

İTO daki meslek Komitemizin temsilcileri olarak sektörün diğer, STK temsilcileri veya aktörleri ile “BİR FİKİR” değil “HEM FİKİR” olma gayreti içinde olacağız. Bunu da yaparken istişare yolunu sürekli açık tutmak gayretinde olacağız. Ancak öteden beri gelen sektör içi çekişmelere ve çelişmelere dur deyip, bu düşünce ve zihniyetleri arkada bırakmanın zamanı çoktan gelip geçmiştir. Geçmişe bakmadan, ancak ders çıkarmayı da unutmadan tüm meslektaşlarımızın, başta fikri çaba ve gayretleri ile, yazılı istek veya şikayetleri, mümkünse bizzat mesleki toplantı ve seminerlere iştirak ederek katkıda bulunmalarını arzu etmekteyiz.

Kısacası bir masanın etrafında oturarak kırmadan, kırılmadan o masaya oturulduğu gibi, kalkmanın yollarını arzu etmekteyiz. İnşallah İTO şemsiyesi altında ve Meslek Komitemizin önderliğinde bizlere yazılı ulaşan,kimden veya nereden gelirse gelsin her tür mesleki talebi değerlendirip, sonuç almak arzusunda çalışacağız.. İTO daki sektör temsilcileriniz olarak mesleki STK. larımız başta olmak üzere, İTO. ya üye olsun yada olmasın, mesleğimizin hangi kesiminde iştigal ediyor olursa olsun, her arkadaşımızın fikirlerine ve düşüncelerine açığız ve saygılıyız.

Temsil ettiğimiz kurumun prosedürü gereği, her türlü Mesleki sorunlarınızı ve dileklerinizi bizlere ileterek, ilgili muhatap kişi, kurum ve kuruluş nezdinde takip edeceğimizi ve sonucunu mutlaka istek sahibi veya istenildiği takdirde, tüm meslektaşlarımızla paylaşacağımızı bilmenizi isteriz.

Meslek Komitemize talep nereden veya kimden gelirse gelsin, hiçbir ayırıma tabi tutmadan değerlendirip, sonuç almak için İTO’ nun veya Komitemizin bütün imkanlarını kullanacağımızı da ayrıca belirtmek isteriz. Yapacağımız bu çalışmalar esnasında başta Ankara ve İzmir Ticaret odalarındaki Mesleğimizin temsilcileri olmak üzere diğer illerde ki odalarda varsa, sektör temsilcilerimiz ile de, irtibatlı ve iş birliği içerisinde olacağız.

Sektörümüzün değerli mensupları; bizler bu mesleğin İthalatçısı, imalatçısı, perakendecisi ve tamamlayıcı yan sanayicisi olarak sadece ürün alıp- satarak ticaret yapmakta değiliz. En önemli ve belirgin özelliklerimizden biri olan ve Optisyenlik müesseseleri aracılığı ile gözlükçü meslektaşlarımız, aldıkları eğitim, bilgi ve uzun yıllar sonucu elde ettikleri becerileri sonucu vatandaşlarımıza “HİZMET” sunmaktadırlar. 3. ncü kişi veya kurumlar tarafından bugüne değin fark edilmeyen veya fark edilmek istenmeyen bu “HİZMET” sunumunun ve ağırlıklı “HİZMET” sektörü olduğumuzun “ farkında” lığını anlatmak ve zihinlere yerleştirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Maddi manada da bu “HİZMETİMİZİN” karşılığını almak için, haklı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu beyanımız ve arzularımız, Ülkemizin dört bir yanında mesleğini bin bir güçlükle icra etmeye çalışan, işinde sadece ticari zihniyete odaklanmayıp, “HİZMET” üreten ve bu “HİZMETİNİN” karşılığını alamadığına inandığımız, tüm meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İSTANBUL TİCARET ODASI GÖZLÜKÇÜLÜK MESLEK KOMİTESİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bir coğrafyanın en ucunda bir yerdesiniz, ne piyas...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürütümü, teslimi, incelenmesi, itirazların değerlendirilmesi ve ödeme işlemleri...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıl...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji şirketi Amazon.com, ses kontrollü sanal asistan Alexa ile yeni Carrera Akıl...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef ...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firmasının web sayfası komple kopyalanarak yeni oluşturulan sayfada müşteri, yeni ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hamdi selvi
hamdi selvi
28 Mayıs 2013 10:43

ZATEN KIRILACAĞI KADAR KIRILMIŞTIR KEŞKE KIRMAK VE KIRILMAMAK MÜMKÜN OLSA yeni seçilen arkadaşlar nazik ve kırıcı olmayan bir uslup kullanarak anlatmaya çalışılmış bekleyip göreceğiz ve her zaman yanların da olacağımızıda belirtmek isterim başarılar dilerim NASRETTİN HOCA SUYA GÖNDERDİĞİ ÇOCUĞUN ELİNE TESTİYİ VERMİŞ VE TESTİYİ VERMİŞ VE TESTİYİ KIRMADAN GETİR DİYEREK BİR DE TOKAT PATLATMIŞ YANINDAKİLER HOCAYA söylenmişler HOCAM çocukcağız testiyi kırmadıki tokat atıyorsun , bu yaptığın doğru bir iş değil HOCA istifini bozmadan cevap vermiş DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ , ancak testiyi kırdıktan sonra tokat atmanın ne FAYDASI olur burada tokat tasvip edilecek bir şey değil tabii ki fakat anlatılmak istenen MESELE… Read more »

Furkan
Furkan
25 Mayıs 2013 14:59

Sorunları biliyorsunuz. Herkes biliyor. Umarım bir an önce işe koyulursunuz. Allah yardımcınız olsun.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Meslektaş Meslektaş

Meslektaş ta, misafir de bizim için önemlidir. Akdeniz'e bir...

Kahramanmaraş SGK Duyuru Kahramanmaraş SGK Duyuru

Eylül 2023 (dahil) döneminden itibaren sözleşmelerinin yürüt...

Safilo Group ve Amazon yeni Carrera Akıllı Gözlüklerini piyasaya sürüyor Safilo Group ve Amazon ye...

Küresel gözlük şirketi Safilo Group ve çok uluslu teknoloji ...

Siber dolandırıcılar gözlükçüleri hedef alıyor Siber dolandırıcılar gözl...

Almanya da internet üzerinden satış yapan bir gözlük firması...

AB ve Türkiye arasında tıbbi cihazların serbest dolaşımı AB ve Türkiye arasında tı...

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitr...

20 milyar dolarlık taklit 20 milyar dolarlık taklit...

Dünyada taklit pazarının büyüklüğü 350 milyar doları aştı. T...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Modo, İtalya’nın Independent Markasını Satın Aldı Modo, İtalya’nın In...

Italia Independent koleksiyonunun Modo Group'un yörüngesinde...

De Rigo ve Philipp Plein ortaklığı genişletiyor De Rigo ve Philipp Plein ...

De Rigo Grubu, Philipp Plein şirketler grubuyla işbirliğini ...

Hayatı Daha Güzel Gösteren Protez Hayatı Daha Güzel Göstere...

Benim için gözlük demek ıssız adaya düşersem yanıma alacağım...

Magazin HABERLERİ
Web TV