a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Gözlükçüler Adalet istiyor…!

Geçtiğimiz yıl 18 Kasım tarihinde yapmış olduğumuz “Kaç kişinin gözlerini kaybetmesi gerekiyor? “ Flaş haberimize, ( http://haber.optisyeninsesi.com/haberler/kac-kisinin-gozlerini-kaybetmesi-gerekiyor-17602.html ) Sağlık Bakanlığı hiç gecikmeden üç gün sonra haber portallarından bir açıklama yaparak ( http://www.iegm.gov.tr/Default.aspx?sayfa=anasayfa&newsId=1052) bizleri yalanlamıştı. . Sağlık Bakanlığının bu kadar duyarlı ve bu kadar hızlı açıklama yapılmasıyla, sektörün sahipsiz olmadığı sonucu çıkarılmış ve bir gün hepimize gerekebilecek […]

25 Şubat 2013 - 13:29 'de eklendi ve 26047 kez görüntülendi. A+A-

Gözlükçüler Adalet istiyor…!

Geçtiğimiz yıl 18 Kasım tarihinde yapmış olduğumuz “Kaç kişinin gözlerini kaybetmesi gerekiyor?

“ Flaş haberimize,
( http://haber.optisyeninsesi.com/haberler/kac-kisinin-gozlerini-kaybetmesi-gerekiyor-17602.html )
Sağlık Bakanlığı hiç gecikmeden üç gün sonra haber portallarından bir açıklama yaparak
( http://www.iegm.gov.tr/Default.aspx?sayfa=anasayfa&newsId=1052)
bizleri yalanlamıştı.
.
Sağlık Bakanlığının bu kadar duyarlı ve bu kadar hızlı açıklama yapılmasıyla, sektörün sahipsiz olmadığı sonucu çıkarılmış ve bir gün hepimize gerekebilecek olan  “Adalet”in yerini bulmasından mutluluk duymuştuk.
.
Ancak, son günlerde, hiçbir kural ve kanun tanımayan bir optik mağazalar zinciri, eşitlik ilkelerini ayaklar altına alarak yaptığı reklamları televizyon kanallarında, billboardlarda ve toplu taşıma araçlarında sergilemektedir. Web sayfamıza, söz konusu reklamlar nedeniyle her gün onlarca telefon gelmekte ve meslektaşlarımız, böylesine adaletsiz ve haksız rekabete adeta isyan etmektedirler.
.
Herhangi bir Optik Mağazasının vitrin camına en ufak bir tanıtım yazısı yazıldığında, ilçe sağlık gurup başkanlıkları, il sağlık müdürlükleri tarafından cezalar yağdırılmakta, devamı halinde de kapatılmaya kadar giden uygulamalar yapılmaktadır.
.
Bu bir çifte standart değil midir?
.
Münferit optik mağazalarına “şahin” kesilen 81 İlin Sağlık müdürlüklerinden hiç birisi,  Ulusal Televizyon Kanallarında bas bas bağıran bu reklamları nasıl oluyor da görmüyor?
Bu durum karşısında ister, istemez “ Yasalar önünde herkes eşittir ama bazıları daha eşittir” tekerlemesi geliyor aklımıza.
.
Bırakın tüm optisyenlik müesseseleri de camlarına “Cam + Çerçeve = 68.00 TL” Yazsın.
.
Reklamların sahibi olan mağazalar zinciri, daha önce de aynı şekilde reklam kampanyaları düzenlemiş, ancak kampanyalarının bitiminden birkaç ay sonra reklamların yayından kaldırma cezası almışlardır.
.
Ama bu arada “Atı alan Üsküdar’ı geçmiştir”
.
Eğer yasak var ise aynı uygulamanın bu mağazalar zincirine de uygulanması gerekir. Ya da bırakın tüm optisyenlik müesseseleri camlarına “Cam+Çerçeve 68 TL yazsın”
.
Münferit Optisyenlik müesseseleri SGK lılara kötü mü hizmet veriyor ?
.
Televizyon reklamlarında sanki diğer optisyenlik müessesinde pupilla mesafesi ölçümü yapılmıyormuş gibi ve sanki Sosyal Güvenlik Kurumunun verdiği gözlüğü alan yurttaşlarımıza ikinci sınıf müşteri muamelesi yapılıyormuş gibi ifadeler kullanılmaktadır. Reklamda “ben sigortalı olduğum için bu kadar ilgiyi hiç beklemiyordum” diyor. Oysaki tüm optisyenlik müesseselerinde Pupillametre bulundurmak zorunludur ve Optisyenlik Müesseseleri tüm müşterilerine aynı hizmeti vermektedir.
.
Diğer optisyenlik müesseselerinin hizmetinin kötü ve müşteriye göre farklı hizmet edildiği vurgusu yapan bu reklamlar tüm sektörümüze zarar vermektedir.
.
Ülke genelinde hizmet vermeye çalışan beş bin optisyenlik müessesi, çalışanları ve tedarikçileri ile 30.000 kişiye varan bir sektördür. Optik sektörümüzün oldukça rahatsız olduğu bu reklamlar konusunda Sağlık Bakanlığımızdan gereken yaptırımları acilen beklemekteyiz.
.
.
OptisyeninSesi
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda 508 milyon lira değerinde çeşitli ürün, eşya ve araç yak...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına sayılı günler ...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nitelikli bir sektör fuarı düzenlenecek....

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’d...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon optik zincirini s...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıyla 1951 yılında kurulan orta ölçekli bir Japon optik perakendecisi olan Was...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(17 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

17 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
HAKAN
HAKAN
25 Şubat 2013 20:28

size bu reklam için çok basit ve etkili bir çözüm yolu önereyim ama uygulamayı yapacak adam bulabilirseniz. Öncelikle yapılması gereken şuydu, (taaa en başında) Bizleri temsil eden dernek başkanı anında ulusal kanalların hepsinde prime time daki haber programlarına çıkacak ve bu reklamların yalnışlığını, ve cam + çerçevenin her gözlükçüde SGK reçetesi ile ücretsiz alınabildiğini hatta SGK hakkı yok ise bile 50 TL gibi bir ücrete binlerce çeşidi alabileceğini açık ve net bir şekilde söyleyecek… Halk işin parasal kısmı ile ilgilenir yasak masak la ilgilenmez… Onlar medyayı kullanıyorsa sizde medyayı kullanın …. Ondan sonra Sağlık bakanlığına bir öneri dilekçesi vereceksin altında… Read more »

Ertuğrul
Ertuğrul
25 Şubat 2013 16:41

PUPİLA MESAFESİ ÖLCÜMÜNÜ YAPMAK ASLINDA DOKTORUN GÖREVİDİR AMA BİZ GÖZLÜKCÜLERDE GALU BELADAN BERİ PUPİLA ÖLCÜMÜ YAPIYORUZ HEMDE HERKESE AYRIM YAPMAKSIZIN. YASALAR ÖNÜNDE HERKEZ EŞİT DENİLİYOR AMMA MALESEF GÖZLÜKCÜ DİPLOMA SAHİBİ YEMEĞE GİTTİĞİNDE SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN GELDİKLERİNDE YOK YAZILA BİLİYOR YARIM SAAT DAHİ BEKLEYEMİYORLAR AMMA MUAZALI MAĞAZADA DİPLOMA SAHİBİ OLMASADA GELİNCEYE KADAR ZAMAN TANIYA BİLİYORLAR . BU MU DUR ADALET YASALAR ÖNÜNDE EŞİTLİK BU MU DUR .YOKSA SGK SÖZLEŞMESİ 6.5 MADDEDE AÇIK SEÇİK BELİRTİLDİĞİ HALDE Müessese sahibi ve veya mesul müdür, reçeteyi düzenleyen göz hekimi, özel dal merkezi sahibi ve ortakları ile kendilerine hasta gönderilmesine yönelik olarak her ne şekilde olursa… Read more »

cengiz nadi özer
cengiz nadi özer
25 Şubat 2013 16:29

Sayın Suzan Avcı,ne yazıkki 68.00 TL gözlüğün antirefle cam dahil toplam fiyatıdır.Yani SGK reçetesi ile gelindiğinde sadece 28.00 TL fark ödeyerek bahsi geçen gözlüklerden alabiliyorlar.lAynı uygulamayı Opmar Optik yapıyor.Keşke sizin dediğiniz gibi olsaydı.

İLYAS DURMAZ
İLYAS DURMAZ
25 Şubat 2013 16:23

ilk önce optisyenin sesi adminini kutlamak istiyorum ,böyle bir haber yaptığı için ,işte mesleğimiz sorunlarından en önemli olanı bu reklamlar ,meslek örgütleri bunlarla ilgilenmek yerine başka plotformlarda geziyolar,adamlar istediği gibi reklamları yapıyolar nerde bu yöneticiler soruyorum …? kişlik kavgalarını bırakında görev aldığınız makamlara layık olmaya çalışın. konfederasyon ,federasyon ,dernekler baglı yöneticiler düşmüşler bir kavganın peşine sanal ortmada birbirlrine aba altından sopa gösteriyolar.hani birlik ve beraberlik ,adamalar binlerce çeşit ürün reklamı yapıyolar,bizimkilerde binlerce çeşit yönetici reklamı yapıyolar. ALLAH SONUMU HAYIR EYLESİN. saygılar

mehmet altınkaş
mehmet altınkaş
25 Şubat 2013 16:15

MESLEK MESLEK OLALI BÖYLE DELİKANLI GÖRMEDİ ONCA YAKARMAYA ONCA ANKARA ZİYARETİNE ONCA TOPLANTIYA RAĞMEN YURT DIŞINDAN ÜLKEMİZE GELEN VE PARAYI BASARIM MASAYA ÇIKARTIR OYNATIRIM ZİHNİYETİNİ ÇOK GÜZEL UYGULAYAN ATASUNA TEBRİKLER YIRTINALIM HAYKIRALIM HATTA FERYAT FİGAN EDELİM ADAMIN UMRUNDA DEĞİL AJDA PEKKANIN ŞARKISINI SÖYLER GİBİ YAKAR GEÇERİM DİYOR BİZİM MESLEK ÖRGÜTLERİMİZDE YANGINA KÖRÜKLE GİDEMİYOR NEDEN ????? EVET NEDEN ? YEMEZ ARKADAŞ ŞİMDİYE KADAR BU MESLEĞİ İCRA EDİP BEN KELLEMİ KOYUYORUM DİYEN VARMI YOKKKKKKK ONCA YAZI YAZDIK HEP ALKIŞ ALDIK YANINDAYIZ YÜRÜ VAROL NARALARI İÇİNDE GEÇTİ ŞU ANDA HAKKIMDA VERİLEN PARA CEZASI HÜKMÜNÜ YERİNE GETİRMEZSEM 87 GÜN HAPİS CEZAM VAR NERDE O… Read more »

hakan
hakan
26 Şubat 2013 15:03

ASLINDA ARKASINDA DERNEKTEN VE İÇİMİZDEKİ BÜYÜK TEDARİKÇİLERDEN ADAMLARI VAR TEK SEBEB BU MEHMET KARDEŞİM.SEN ROTAYI ŞAŞMIŞSIN.:)

Ertuğrul
Ertuğrul
25 Şubat 2013 15:29

DOĞRU REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ AMMA , HEP BİRLİKTE ÇAKTIRMADAN MALUM ZATLARIN REKLAMINI YAPIYORUZ ŞU SİTE İÇERSİNDE ‘ DE BİZİM MESLEKTE USULSÜZLÜK SAYGISIZLIK KARALAMA TAŞ ATMA HAT SAFHADA ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR . GELİN HEP BERABER BUNA BİR DUR DİYELİM . ÖNCE BU MESLEGE HAK ETMİŞ OLDUĞU ONURU ŞEREFİ İADE EDELİM , İLME KAZANDIRALIM BİRİLERİNE ÇANAK TUTMAKTAN VAZ GEÇELİM . ADAMLAR SANA 10 TL 20 TL 30 TL ……. ÖDEMEKTEN İMTİNA EDİYOR SIRF MERAKTA ANADOLUDAN KALKIP İSTANBUL’DA MALUM MAĞAZALARDAN BİRİNE GİDİP ALIYOR RAHATLIYOR BİRDE UTANMADAN GELİP BUNU ŞEYDEN ALDIM İYİ ALMIŞMIYIM DEYO BÜTÜN BUNLAR BİR TARAFA BİRİLERİ PİYASADA BENZİNE MAZOTA KARGOYA… Read more »

hakan
hakan
25 Şubat 2013 14:14

geç bile kalındı.özellikle böyle istendi buradan bakılınca öğle görünüyo.adamlar yönetici değil ihtilalci,hizmet ettikleri paşalarda özel üniversitelerde öğretim üyesi veya adayı,tuğrul başkanda gitti meydan onların oldu.allah yardımcımız olsun.artık örğütlenme zamanıdır.

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
25 Şubat 2013 14:27
Reply to  hakan

Sayın Hakan Bey
Sizi yanlış bilgilendirmişler. Başkan gitmedi.

omer topcu
omer topcu
25 Şubat 2013 14:04

Öneri;

Tüm optisyenlik müesseseleri adına reklam verecek bir oluşum meydana getirip,reklam verilsin ulusal çapta

zira geciken adalet adalet değildir ve de yapanın yanına kar kalır…Kılıfına uydurup reklam verin…Eleştirerek (haklı olarak), suçlayarak (haklı olarak) hiçbir yere varılamayacağı açık…

omer topcu
omer topcu
25 Şubat 2013 14:00

Bu haberi yaydıkça…Malum firmanın reklam videosuda yayılacak farkında mısınız? Reklamın iyisi kötüsü olur mu?

HAKAN
HAKAN
25 Şubat 2013 20:02
Reply to  omer topcu

OLUR reklamın iiyiside olur kötüsüde olur

semra aydın
semra aydın
25 Şubat 2013 13:54

Pasaj içerisinde gözlükçüyüm.benim pasaj dışında bulunan tabelem benim duvarım değil diye kaldırılıyor .insanların içeride gözlükçü olduğunu nasıl bilecekler ve ben nasıl ekmek paramı kazanacağım.çünkü benim tabelam reklema griyormuş.sağlık bakanlığı şikayet hattını aradım bahsettiğiniz optik zincirinin her saat televizyonda verdiğimi reklam yoksa bemin gözlükçü tabelammı reklam anlayamadım. rütüğe şikayet etmem gerekiyormuş ozaman lütfen bana bir iş verinde evime ekmek parası götüreyim lütfen biraz küçük esnaflarıda birileri düşünsün .Adaletin herkese gerektiğine inanıyorum parası olan için değil.

suzan avcı
suzan avcı
25 Şubat 2013 13:52

10 tl fark için 10 TAKLA atıyordum ama yine alamıyordum şimdi 68 TL alıyorum REKLAM GÜCÜ

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
25 Şubat 2013 13:47

İşte sorun bu. Tüm kavganın, mücadelenin, kaosun nedeni bu. Kim mağaza zincirlerinin yanında, kim karşısında? Bunu anlayamazsanız bu sorunlar meslek yok oluncaya ve tüm piyasaya mağaza zincirleri egemen oluncaya kadar devam edecektir.
Bu nedenle Optisyenin Sesini duyarlılığından dolayı kutluyorum. Saygılar.

suzan avcı
suzan avcı
25 Şubat 2013 13:47

yüzlerce çeşit cam çerçeve 68 TL artı reçete 50 TL, toplam 118 yani 120 TL… bu reklama niye karşıyız hala anlamış değilim, antirefle istersen artı 50 TL eklersin, olur 170 TL,

HAKAN
HAKAN
25 Şubat 2013 20:04
Reply to  suzan avcı

sen şunu düz 200 tl yap da anlaşalım ::))))

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Optik Reçetelerinin Geçerlilik Süresi Optik Reçetelerinin Geçer...

Mahkeme kararı doğrultusunda optik gözlük camlarının hastala...

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleği...

Fatura/Reçete Teslim Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru Fatura/Reçete Teslim Süre...

Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının fatu...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Magazin HABERLERİ
Web TV