a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Gözlerinizi zararlı ışınlardan koruyun.

Yaz yaklaşırken cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumayı planlıyorsunuz! Ya gözlerinizi? Johnson&Johnson Vision Care; ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin İstanbul Ceylan InterContinental’de düzenlediği “Gözlerimi UV Işınlarından Nasıl Koruyabilirim?” başlıklı toplantıda konuşmacı Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin yazın keyfini sağlığından ödün vermeden çıkarması için ipuçlarını paylaştı. Güneş ışınlarının ciltte yarattığı olumsuz etkilerden birçoğumuz haberdarız, ancak gözlerde yarattığı […]

04 Mayıs 2011 - 13:53 'de eklendi ve 1100 kez görüntülendi. A+A-

Gözlerinizi zararlı ışınlardan koruyun.

Yaz yaklaşırken cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumayı planlıyorsunuz! Ya gözlerinizi?

Johnson&Johnson Vision Care; ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin İstanbul Ceylan InterContinental’de düzenlediği “Gözlerimi UV Işınlarından Nasıl Koruyabilirim?” başlıklı toplantıda konuşmacı Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin yazın keyfini sağlığından ödün vermeden çıkarması için ipuçlarını paylaştı.

Güneş ışınlarının ciltte yarattığı olumsuz etkilerden birçoğumuz haberdarız, ancak gözlerde yarattığı etkilerin yeteri kadar dikkate alınmadığını belirten Johnson&Johnson ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin Ürün Müdürü S. Ceren Ekmekçi, ”UV ışınlarının en önemli duyu organımız olan gözlerimizde geri dönüşü olmayan olumsuz etkiler yaratabildiğini çoğu zaman göz ardı edebiliyoruz.” dedi. Koruyucu şapkalar ve UV korumalı güneş gözlüklerinin dahi bir çok durumda gözler için tam bir koruma sağlayamadığını belirten Ekmekçi, kontakt lens kullananlar için ek bir korumanın UV korumalı kontakt lenslerle mümkün olduğunu belirtti.

Yapılan araştırmalarda tüketicilerin yüzde 90’ının dışarda bulundukları sırada güneş gözlüklerini ara sıra ve düzensiz kullandıklarının görüldüğünü belirten Ekmekçi, tüketicilerin yüzde 61’inin ise dışardayken üçte bir oranında güneş gözlüğü takmadığını vurguladı.

Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin de cilt gibi güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde korunmaya çalışılmasının “yanlışlığına” dikkat çekerken “Gözlerin UV’ye en fazla öğleden önce ve akşamüstü maruz kaldığını, bu nedenle gün boyunca gözleri korumanın önemini” özellikle vurguladı.

Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerimizi UV ışınlarından korumaya yazın olduğu gibi kışın da büyük özen göstermek gerektiği uyarısında bulundu. Taşındı, “Hatta kışın gözlerimizi UV ışınlarından korumaya daha da dikkat etmemiz gerekir. Çünkü, kışın ışınlar daha yatay gelmekte ve gözlerimizi daha fazla etkilemektedir.” derken, şu uyarılarda bulundu:

• Cildimizi sadece güneş en tepedeyken korumaya çalışıyoruz. Ancak, gözlerin UV’ye maruz kalması en fazla öğleden önce ve akşamüstüdür, güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde değildir.

• Çocuklar özellikle risk grubundadırlar. Hayatımız boyunca maruz kaldığımız UV ışınlarının yüzde 80’ini 18 yaşına kadar alırız.

• Geniş  çeperli hasır şapka parlamayı engeller, göz kapaklarını ve göz çevresindeki cildi korur. Yukarıdan gelen ışınları engeller.

• Kontakt lensler ise güneş gözlükleri ve şapka tarafından engellenememiş kenarlardan, alttan yansıyan ışınların göze girerek yoğunlaşmasını engeller. UV bloke eden Kontakt Lensler, özellikle şapka ya da güneş gözlüğü takmanın zor olduğu ya da unutulduğu zamanlarda koruma sağlar.

• Yapılan araştırmalara göre, tüketicilerin yüzde 90’ı dışarda bulundukları sırada güneş gözlüklerini ara sıra ve düzensiz kullanıyor. Tüketicilerin yüzde 61’i ise dışardayken üçte bir oranında gözlük takmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Retina artık kör değil” “Retina artık kör değil”

Gen tedavisi kör insanlara görme yetisini geri kazandırabilir....

Gözlükten Miras! Gözlükten Miras!

Gözlükler bir zamanlar o kadar pahalıydı ki vasiyetler arasında değerli bir mal olarak listelenmişlerdi....

30. Madde TBMM tarafından kabul edildi 30. Madde TBMM tarafından kabul edildi

Hazırlanan yeni maddenin yer aldığı Kanun Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 01.7.2022 tarihinde kabul edilmiştir....

Manuel reçeteler kalkıyor! Manuel reçeteler kalkıyor!

01/08/2022 tarihinden önce düzenlenmiş manuel (kağıt) ısmarlama protez ve ortezlerin teminine ilişkin tıbbi malzeme rapor ve reçeteler ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
“Retina artık kör değil” “Retina artık kör d...

Gen tedavisi kör insanlara görme yetisini geri kazandırabili...

Gözlükten Miras! Gözlükten Miras!

Gözlükler bir zamanlar o kadar pahalıydı ki vasiyetler arası...

30. Madde TBMM tarafından kabul edildi 30. Madde TBMM tarafından...

Hazırlanan yeni maddenin yer aldığı Kanun Teklifi Türkiye Bü...

Manuel reçeteler kalkıyor! Manuel reçeteler kalkıyor...

01/08/2022 tarihinden önce düzenlenmiş manuel (kağıt) ısmarl...

Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz! Güneşin zararlı etkilerin...

Pek çok insan, güneş gözlüklerinin yalnızca plajda sıcak ve ...

Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük...

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, ...

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni ...

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı öd...

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığ...

Taziye Mesajı Taziye Mesajı

Canımızı Askeri cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladık....

Teoman’ a gözlük reklamından 17 Milyon! Teoman’ a gözlük re...

Başarılı müzisyen söylenenlere göre hem saat hem de gözlük m...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx