a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Gözlerinizi zararlı ışınlardan koruyun.

Yaz yaklaşırken cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumayı planlıyorsunuz! Ya gözlerinizi? Johnson&Johnson Vision Care; ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin İstanbul Ceylan InterContinental’de düzenlediği “Gözlerimi UV Işınlarından Nasıl Koruyabilirim?” başlıklı toplantıda konuşmacı Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin yazın keyfini sağlığından ödün vermeden çıkarması için ipuçlarını paylaştı. Güneş ışınlarının ciltte yarattığı olumsuz etkilerden birçoğumuz haberdarız, ancak gözlerde yarattığı […]

04 Mayıs 2011 - 13:53 'de eklendi ve 1047 kez görüntülendi. A+A-

Gözlerinizi zararlı ışınlardan koruyun.

Yaz yaklaşırken cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumayı planlıyorsunuz! Ya gözlerinizi?

Johnson&Johnson Vision Care; ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin İstanbul Ceylan InterContinental’de düzenlediği “Gözlerimi UV Işınlarından Nasıl Koruyabilirim?” başlıklı toplantıda konuşmacı Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin yazın keyfini sağlığından ödün vermeden çıkarması için ipuçlarını paylaştı.

Güneş ışınlarının ciltte yarattığı olumsuz etkilerden birçoğumuz haberdarız, ancak gözlerde yarattığı etkilerin yeteri kadar dikkate alınmadığını belirten Johnson&Johnson ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin Ürün Müdürü S. Ceren Ekmekçi, ”UV ışınlarının en önemli duyu organımız olan gözlerimizde geri dönüşü olmayan olumsuz etkiler yaratabildiğini çoğu zaman göz ardı edebiliyoruz.” dedi. Koruyucu şapkalar ve UV korumalı güneş gözlüklerinin dahi bir çok durumda gözler için tam bir koruma sağlayamadığını belirten Ekmekçi, kontakt lens kullananlar için ek bir korumanın UV korumalı kontakt lenslerle mümkün olduğunu belirtti.

Yapılan araştırmalarda tüketicilerin yüzde 90’ının dışarda bulundukları sırada güneş gözlüklerini ara sıra ve düzensiz kullandıklarının görüldüğünü belirten Ekmekçi, tüketicilerin yüzde 61’inin ise dışardayken üçte bir oranında güneş gözlüğü takmadığını vurguladı.

Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin de cilt gibi güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde korunmaya çalışılmasının “yanlışlığına” dikkat çekerken “Gözlerin UV’ye en fazla öğleden önce ve akşamüstü maruz kaldığını, bu nedenle gün boyunca gözleri korumanın önemini” özellikle vurguladı.

Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerimizi UV ışınlarından korumaya yazın olduğu gibi kışın da büyük özen göstermek gerektiği uyarısında bulundu. Taşındı, “Hatta kışın gözlerimizi UV ışınlarından korumaya daha da dikkat etmemiz gerekir. Çünkü, kışın ışınlar daha yatay gelmekte ve gözlerimizi daha fazla etkilemektedir.” derken, şu uyarılarda bulundu:

• Cildimizi sadece güneş en tepedeyken korumaya çalışıyoruz. Ancak, gözlerin UV’ye maruz kalması en fazla öğleden önce ve akşamüstüdür, güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde değildir.

• Çocuklar özellikle risk grubundadırlar. Hayatımız boyunca maruz kaldığımız UV ışınlarının yüzde 80’ini 18 yaşına kadar alırız.

• Geniş  çeperli hasır şapka parlamayı engeller, göz kapaklarını ve göz çevresindeki cildi korur. Yukarıdan gelen ışınları engeller.

• Kontakt lensler ise güneş gözlükleri ve şapka tarafından engellenememiş kenarlardan, alttan yansıyan ışınların göze girerek yoğunlaşmasını engeller. UV bloke eden Kontakt Lensler, özellikle şapka ya da güneş gözlüğü takmanın zor olduğu ya da unutulduğu zamanlarda koruma sağlar.

• Yapılan araştırmalara göre, tüketicilerin yüzde 90’ı dışarda bulundukları sırada güneş gözlüklerini ara sıra ve düzensiz kullanıyor. Tüketicilerin yüzde 61’i ise dışardayken üçte bir oranında gözlük takmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İlk optik kadını! İlk optik kadını!

Tüm kariyeri boyunca, gözlük camı tasarımı alanındaki tek kadın bilim insanıydı. Şimdi, ölümünden kırk yıl sonra, Glancy yenilikçi çalı...

İTO Gözlükçülük meslek komitesinin talebi! İTO Gözlükçülük meslek komitesinin taleb...

Optik sektörü olarak pandemi sürecinden ekonomik anlamda da en fazla zarar gören sektörlerin başında yer almaktadır....

İTO Geleneksel Sektör Buluşması İTO Geleneksel Sektör Buluşması

İstanbul Ticaret Odası Gözlükçülük meslek komitesinin organize ettiği geleneksel sektör buluşma toplantısı 16 Ocak 2022 tarihinde Cemil...

Zodyak 2 – Kahveler hazır mı? Zodyak 2 – Kahveler hazır mı?

Haftaya terazi, akrep ve yay burcuyla devam ediyoruz! Belki sonra önemli birkaç kişinin de haritasına bakarız. Özellikle istenilen ünlü...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
İlk optik kadını! İlk optik kadını!

Tüm kariyeri boyunca, gözlük camı tasarımı alanındaki tek ka...

İTO Gözlükçülük meslek komitesinin talebi! İTO Gözlükçülük meslek ko...

Optik sektörü olarak pandemi sürecinden ekonomik anlamda da ...

Zodyak 2 – Kahveler hazır mı? Zodyak 2 – Kahveler hazır...

Haftaya terazi, akrep ve yay burcuyla devam ediyoruz! Belki ...

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğ...

Pandemi gerekçesiyle ertelenen ATO Akademi Optisyenlik Müess...

SGK, 2021 Ekim Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2021 Ekim Ayı Reçete...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Atilla Karip davayı kazandı! Atilla Karip davayı kazan...

Anayasa Mahkemesi Kararı sonrası anılan kararı esas alarak y...

Meleklerin Cinsiyeti Meleklerin Cinsiyeti

Örgütlü toplum siyaset için de sermaye için de tehdittir, SE...

Lütfen tuzağa düşmeyelim Lütfen tuzağa düşmeyelim...

Bazı grup mağaza ve kişilerin aşağıdaki örnek dilekçeleri do...

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunma...

Bu söyleşiyi kaçırmayın! Bu söyleşiyi kaçırmayın!...

Sektörümüzü 2022 yılında neler bekliyor? Birlik ne gibi çalı...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x