a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Gözlerinizi zararlı ışınlardan koruyun.

Yaz yaklaşırken cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumayı planlıyorsunuz! Ya gözlerinizi? Johnson&Johnson Vision Care; ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin İstanbul Ceylan InterContinental’de düzenlediği “Gözlerimi UV Işınlarından Nasıl Koruyabilirim?” başlıklı toplantıda konuşmacı Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin yazın keyfini sağlığından ödün vermeden çıkarması için ipuçlarını paylaştı. Güneş ışınlarının ciltte yarattığı olumsuz etkilerden birçoğumuz haberdarız, ancak gözlerde yarattığı […]

04 Mayıs 2011 - 13:53 'de eklendi ve 1201 kez görüntülendi. A+A-

Gözlerinizi zararlı ışınlardan koruyun.

Yaz yaklaşırken cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumayı planlıyorsunuz! Ya gözlerinizi?

Johnson&Johnson Vision Care; ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin İstanbul Ceylan InterContinental’de düzenlediği “Gözlerimi UV Işınlarından Nasıl Koruyabilirim?” başlıklı toplantıda konuşmacı Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin yazın keyfini sağlığından ödün vermeden çıkarması için ipuçlarını paylaştı.

Güneş ışınlarının ciltte yarattığı olumsuz etkilerden birçoğumuz haberdarız, ancak gözlerde yarattığı etkilerin yeteri kadar dikkate alınmadığını belirten Johnson&Johnson ACUVUE®  Marka Kontakt Lensleri’nin Ürün Müdürü S. Ceren Ekmekçi, ”UV ışınlarının en önemli duyu organımız olan gözlerimizde geri dönüşü olmayan olumsuz etkiler yaratabildiğini çoğu zaman göz ardı edebiliyoruz.” dedi. Koruyucu şapkalar ve UV korumalı güneş gözlüklerinin dahi bir çok durumda gözler için tam bir koruma sağlayamadığını belirten Ekmekçi, kontakt lens kullananlar için ek bir korumanın UV korumalı kontakt lenslerle mümkün olduğunu belirtti.

Yapılan araştırmalarda tüketicilerin yüzde 90’ının dışarda bulundukları sırada güneş gözlüklerini ara sıra ve düzensiz kullandıklarının görüldüğünü belirten Ekmekçi, tüketicilerin yüzde 61’inin ise dışardayken üçte bir oranında güneş gözlüğü takmadığını vurguladı.

Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerin de cilt gibi güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde korunmaya çalışılmasının “yanlışlığına” dikkat çekerken “Gözlerin UV’ye en fazla öğleden önce ve akşamüstü maruz kaldığını, bu nedenle gün boyunca gözleri korumanın önemini” özellikle vurguladı.

Doç. Dr. Emrullah Taşındı, gözlerimizi UV ışınlarından korumaya yazın olduğu gibi kışın da büyük özen göstermek gerektiği uyarısında bulundu. Taşındı, “Hatta kışın gözlerimizi UV ışınlarından korumaya daha da dikkat etmemiz gerekir. Çünkü, kışın ışınlar daha yatay gelmekte ve gözlerimizi daha fazla etkilemektedir.” derken, şu uyarılarda bulundu:

• Cildimizi sadece güneş en tepedeyken korumaya çalışıyoruz. Ancak, gözlerin UV’ye maruz kalması en fazla öğleden önce ve akşamüstüdür, güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde değildir.

• Çocuklar özellikle risk grubundadırlar. Hayatımız boyunca maruz kaldığımız UV ışınlarının yüzde 80’ini 18 yaşına kadar alırız.

• Geniş  çeperli hasır şapka parlamayı engeller, göz kapaklarını ve göz çevresindeki cildi korur. Yukarıdan gelen ışınları engeller.

• Kontakt lensler ise güneş gözlükleri ve şapka tarafından engellenememiş kenarlardan, alttan yansıyan ışınların göze girerek yoğunlaşmasını engeller. UV bloke eden Kontakt Lensler, özellikle şapka ya da güneş gözlüğü takmanın zor olduğu ya da unutulduğu zamanlarda koruma sağlar.

• Yapılan araştırmalara göre, tüketicilerin yüzde 90’ı dışarda bulundukları sırada güneş gözlüklerini ara sıra ve düzensiz kullanıyor. Tüketicilerin yüzde 61’i ise dışardayken üçte bir oranında gözlük takmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk Faktörü Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk F...

Çocuklar arasında yapılan araştırmada, vücut ağırlığı 20-24 kilogram aralığındaki öğrencilerin yüzde 13,5'inde kırma kusuru saptandı....

CEO’nun gözlük tercihi CEO’nun gözlük tercihi

Şık ve hafif tasarımları tercih eden liderler, günün optik teknolojisini de yakından takip ediyor. Hatta aralarında 30’dan fazla gözlüğ...

Amcaoğlu Amcaoğlu

Gözlük işin olursa bundan sonra burdasın’’deyip bana iş kazandırma....

Kış mevsiminde iyi görüş Kış mevsiminde iyi görüş

Ehliyet göz testi, minimum yüzde 70 görme keskinliği gerektirir. Kötü gören ve düzeltmeden kazaya neden olan herkes her durumda kısmen ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Farkedilin
SON EKLENEN HABERLER
Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk Faktörü Ailedeki Göz Bozukluğu Ço...

Çocuklar arasında yapılan araştırmada, vücut ağırlığı 20-24 ...

CEO’nun gözlük tercihi CEO’nun gözlük terc...

Şık ve hafif tasarımları tercih eden liderler, günün optik t...

Amcaoğlu Amcaoğlu

Gözlük işin olursa bundan sonra burdasın’’deyip bana iş kaza...

Kış mevsiminde iyi görüş Kış mevsiminde iyi görüş...

Ehliyet göz testi, minimum yüzde 70 görme keskinliği gerekti...

Odak Noktası Odak Noktası

Hastaya daha kaliteli bir görüş için odaklara göre çerçeveye...

Gözlük kullanımının yetersiz olmasının sebepleri nelerdir? Gözlük kullanımının yeter...

Türkiye’de gözlük kullanım oranı ortalama yüzde 25-30 aralığ...

Yabancı yatırımların rekabet hukuku açısından incelenmesi Yabancı yatırımların reka...

Yerel firmaların kâr hadlerinin düşmesi ve piyasadan çekilme...

Apollo’nun CEO’luk görevini Nihat Aydın üstlenecek Apollo’nun CEO’luk görevi...

Apollo'nun Genel Müdürlük görevini 1 Şubat'tan itibaren Niha...

Hazır okuma gözlüklerinin satışı yasaktır Hazır okuma gözlüklerinin...

HAZIR OKUMA GÖZLÜKLERİ, SOSYETE PAZARI,CAMİ ÖNLERİ, İŞPORTA,...

Kamu Hastanesi Optisyen arıyor! Kamu Hastanesi Optisyen a...

Afyonkarahisar kamu hastanesi Optisyen alımı yapacak! ...

Magazin HABERLERİ
Web TV