a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Eskişehir SGK Bilgilendirme Toplantısı

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Eskişehir Şube Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen SGK bilgilendirme toplantısı 08 Haziran 2013 tarihinde saat 20:00 de Eskişehir Ticaret Odası Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Meslektaşlarımız, Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği genel başkanı sn. Turgut Vardi, İstanbul da geçtiğimiz yıl kurulan Optik Koop (Optikçiler Kooperatifi) başkanı sn. Şahap Sabri Tuzal, […]

11 Haziran 2013 - 1:16 'de eklendi ve 1854 kez görüntülendi. A+A-

Eskişehir SGK Bilgilendirme Toplantısı

04Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Eskişehir Şube Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen SGK bilgilendirme toplantısı 08 Haziran 2013 tarihinde saat 20:00 de Eskişehir Ticaret Odası Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Meslektaşlarımız, Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği genel başkanı sn. Turgut Vardi, İstanbul da geçtiğimiz yıl kurulan Optik Koop (Optikçiler Kooperatifi) başkanı sn. Şahap Sabri Tuzal, İTO Optik komite başkanı sn. Orhan Küreli ve bölgedeki SGK yetkilileri katıldı.


Eskişehir Şube Başkanı Sn. Murat Destici, bu tür toplantıların mesleğimizin gelişmesinde önemli bir yeri olduğunu belirtirken, Genel Başkan sn.Turgut Vardi sektörümüzün hem itibarını, hemde ekonomik gücünü eski günlerdeki seviyelere taşıyabilmek için ellerinden gelenleri yapmaya çalıştıklarını söyledi.

02

Daha sonra söz alan Optik Koop yönetim kurulu başkanı Sn. Şahap Sabri Tuzal, Ülkemizde her geçen gün artan güçlü sermaye guruplarının oluşturduğu zincir mağazalara karşı mücadele etmek, en azından sektördeki yerini koruyabilmek için birlik olunması gerektiğini, bununda adresinin Kooperatifler olduğunu belirtti.

01

Birlik adına çıktıkları bu yolda kısa bir sürede ülkenin dört bir yanından ortaklıkların oluştuğunu belirten Sn. Tuzal, yakın bir gelecekte yeni zincirlerinde geleceğini, bu sebeple gözlükçülerin güçlerini birleştirmeleri gerektiğini belirtti.

03

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Eskişehir Şube başkanı sn. Murat Destici nin organize ettiği SGK Bilgilendirme Toplantısına konuşmacı olarak katılan SGK GSS Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Sayın Şükriye Vural, yeni başlayacak olan E-Reçete, sözleşmede yapılması düşünülen revizyonlar ve Medula sisteminde gözlükçülerin yaşadığı sorunların çözümleri konusunda iki saate yakın bir sunum yaptı.( Sn. Şükriye Vural ın tüm sunumu yarından itibaren www.optisyeninsesi.tv den  izleyebilirsiniz.)

05

Sunumda meslektaşlarımızın soruları ile sağladığı katılımı önümüzdeki günlerde başlayacak olan E-Reçete konusunda akıllara takılan tüm soruların cevaplanmasını sağladı. Medula optik sisteminin genel bir değerlendirmesinin de yapıldığı toplantıda, değişecek talimat ve sözleşme maddeleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

04

Konukları en iyi şekilde ağırlayan Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Eskişehir Şube Yönetim Kuruluna başta; Başkan Sn. Murat Destici ye ve yönetim kurulundan Sn. Ahmet Derman a, Sn. Mustafa Altunkök e teşekkür ederiz.

Optisyenin Sesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaşma

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bayramlaşma törenine katıldık....

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sektör. Nüfusumuz bu yazı yazıldığında 86 milyon 154 bin 607. İşte bu kadar ki...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Bazı insanlar daha yüksek hızda görüyor Bazı insanlar daha yüksek...

Yapılan araştırmalar sonucunda bazı insanların daha yüksek h...

Optisyen adayları nerede staj yapacak? Optisyen adayları nerede ...

Stajyer öğrenciler; eğitim gereği uygulamalı öğrenim yapmala...

Magazin HABERLERİ
Web TV