a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Başkandan önemli açıklama

Gelişen dünyaya ve yeniliklere açık olmayan, ayak uydurmayan sivil toplum kurum veya kuruluşlar emek verdikleri mesleğin ve sektörün yok olmasına zemin hazırlamış olurlar. Değerli Meslektaşlarım, Son yıllarda işportada ve giyim mağazalarında güneş gözlüklerin satışı artmıştır. Bu durum meslektaşlarımızı sıkıntıya sokmuş ve sokmaktadır. Gelişen dünya ya ve yeniliklere açık olmayan, ayak uydurmayan sivil toplum kurum veya […]

27 Mart 2014 - 14:40 'de eklendi ve 1042 kez görüntülendi. A+A-

Başkandan önemli açıklama

Gelişen dünyaya ve yeniliklere açık olmayan, ayak uydurmayan sivil toplum kurum veya kuruluşlar emek verdikleri mesleğin ve sektörün yok olmasına zemin hazırlamış olurlar.

Değerli Meslektaşlarım,

Son yıllarda işportada ve giyim mağazalarında güneş gözlüklerin satışı artmıştır. Bu durum meslektaşlarımızı sıkıntıya sokmuş ve sokmaktadır. Gelişen dünya ya ve yeniliklere açık olmayan, ayak uydurmayan sivil toplum kurum veya kuruluşlar emek verdikleri mesleğin ve sektörün yok olmasına zemin hazırlamış olurlar.

Bu nedenle konfederasyon; mesleği ve meslektaşını koruyarak üstlenmiş olduğu görevi kendilerine giydirilen gömleğe göre harekete geçerek toplumu, halkımızı sağlıklı ürün temini hakkında bilinçlendirmek için kollarını sıvamış bulunmaktadır.

Kamu spotu; halkın yararını, toplumun huzur ve refahını gözeten reklamlar bütünüdür.

Kamu spotu reklamları devlet ve özel kanallar vasıtasıyla halka aktarılmaktadır.

Kamu spotu reklamları ile halkımızı uyarmak ve bilinçlendirmektir.

Bu nedenle bizlerde toplum sağlığını korumak ve toplumu doğru yönde bilgilendirmek için uzun ve yorucu çabalardan sonra, TC. Sağlık Bakanlığının ilgili biriminden gerekli izinleri alarak 1 incisi Nisan ayında 2 incisi Eylül ayında olmak üzere kamu spotu reklam filmlerine onay aldık.

Nisan ayı kamu spotu reklamları güneş sezonu olması dolayısıyla, toplumu güneş gözlüklerinin optisyenlik müesseselerinden alınması ile ilgili reklam filminin çekimini yaptık. TC. Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu süre, 1 ay boyunca tüm ulusal kanallarda prime time’de 40 saniye süre ile yayınlanacaktır.

2 inci kamu spotu reklam filmi Eylül ayında numaralı gözlükler ile ilgili çekim yapılacak, bu yönde senaryo çalışmaları devam etmektedir.Bunları yaparken konfederasyonumuz çizgilerinden taviz vermemiştir. Amacı  ülkemize sokulan kalitesiz gözlüklerin, piyasada, işportacılarda ve giyim mağazalarında satılan gözlüklerin, gözlerde oluşturabilecek zararları anlatarak engel olmaktır.

Sağlıklı, kaliteli ürünlerin nasıl ve nereden alınmasının çok önemli olduğu hususunda insanların bilinçaltına yerleştirilerek bilinçli bir toplum olmasına katkı sağlamaktır.

Söz konulu çalışmaları hakkında sizlere daha detaylı bilgivermek için Nisan ayının ilk haftası sektöre sesleniş adı altında İstanbul da büyük bir toplantı organize edilecektir.Toplantının günü sizlere internet sitelerimizden ve sektördeki tüm basın organları tarafından duyurusu yapılacaktır.

Tüm meslektaşlarımızın toplantıya iştirak etmesini rica eder, işlerinizde başarılar dilerim.

Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu
Genel Başkanı

.
Turgut VARDİ

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Programları Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Pr...

Ek yerleştirme sonuçları incelendiğinde, boşta kalan 1050 kontenjana 859 adayın yerleştirildiği görüldü....

Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyor...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup kenara çektiğinizde görmeniz kısa süreli de olsa düzeliyor mu? Bu durumun ...

Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz...

Her biri kendi konusunda uzman, eğitim camiamızın ve sektörümüzün seçkin isimlerinin bilgi ve birikimlerini aktaracağı eğitim programım...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gözlük

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda gözlük ortaya çıkıncaya kadar gerek doğuştan gerekse sonradan göz bozukluğu...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(8 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet
Ahmet
29 Mart 2014 14:15

Tebrikler, sektörümüzün buna ihtiyacı var, başarılarınızın devamını dilerim…

Gözlükçü Ahmet
Gözlükçü Ahmet
29 Mart 2014 07:07

Sayın Levent bey; ilk önce adımdan şüphe ederek yoruma cevap yazmışsınız. Eğer her şeyi şüpheli bakarak, duyarak bakıp yapıyorsanız. Siz bütün hayatınız boyunca ıstırap içinde yaşamışsınız. Diğer firmaların reklam ateşi artar diye endişe içindesiniz korkmayın komaya girmezler. Sizin ve onların endişeleri farklı. Kamu spotu lafı bile rahatsızlığınızı ortaya çıkartmıştır.

levent
levent
29 Mart 2014 19:31

Bu camiada öyle sahte olan insan var ki, gerçek olduklarını gösteren makina daha icat olmadı. Önce sen gibi duran, sonra arkandan hançerleyenleri çok gördük. Sahte isimle yazmak moda oldu sanki,bu sebeple temkinli olmakta fayda var.
Sen daha yenisin anlaşılan Gözlükçü Ahmet. 🙂

Gözlükçü Ahmet
Gözlükçü Ahmet
28 Mart 2014 06:46

Ben yapılan çalışmaları takdirle karşılıyorum.. Benim lafım bir kaç arkadaşa cevap niteliğinde olacaktır. Reklama karşıyız ama halkı bilinçlendiren bilgi verenlere değil. Şöyle ki sigaranın zararlarını anlatan reklam mı ilaçların doğru kullanımı hakkında yapılan çalışma reklam mı obetizeyi anlatan reklam mı bunların hepsi kamu spotudur. Kamu spotun kelime anlamını araştırmadan yapılan yorumlar ile kendilerine pay çıkartanları esefle kınıyorum. Lütfen kamu spotunu öğrenin öyle eleştirin.
Sayın Başkan bu sözümde size unutmayın meyve veren ağacı taşlarlar. Sizin yaptıklarınızı zamanında onlar yapsalardı. Çalışmalarınız daim olmasını dilerim.

levent
levent
28 Mart 2014 21:22

Bu diğer reklam yapan firmaları ateşler:Örnek,emsal teşkil eder.Zaman içinde görürsünüz sayın gözlükçü Ahmet (doğru isim bu ise).Selam olsun.

Hakan
Hakan
28 Mart 2014 02:17

İşte yıllardır ilk defa türklye genelini kapsayan be optisyenlik müesseseleri için yapılması gerekenlerden sadece bir tanesi ama en önemlilerinden. Bunu hep dile getirdim ama gerçekleştirilmiyordu. Umarım dernekler geneleksellikten çıkıp yenilikçi olmanın ilk adımı olan bu projelerin sektörü daha ileri getirecek yeni girişimler bekliyoruz. Lütfen gelenekselliklerden ve sektörün ilerlemesini engelleyen zihniyetlerden artık kurtulalım. Gelişimden yenilikten korkmayalım. Bu sektör sadece yaşı ilerlemiilerin degil herzaman gelecek olan yeni neslin olacak. Şuna karşıyım buna karşıyım demekten vazgeçelim. Avrupa standartlarını yakalayalım

levent
levent
27 Mart 2014 21:18

Keşke bunları yazarken REKLAM kelimesini kullanmasaydınız.Karşı olduğumuz bir konuyu dillendirmemiz ve yapmamız ne kadar manidar.Reklamlara karşıysak niye reklam yapıyoruz. :)Anlamış değilim.

Zeynel çakırlar
Zeynel çakırlar
27 Mart 2014 18:11

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Yıllardır böyle güzel bir haber almamıştım.Demekki çalışan başarırmış sağolun varolun

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Ek Yerleştirmeler Sonrası Optisyenlik Programları Ek Yerleştirmeler Sonrası...

Ek yerleştirme sonuçları incelendiğinde, boşta kalan 1050 ko...

Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca d...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gö...

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda ...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayı...

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize s...

Mesleki Sorunlarımız, Müşterek toplantıda ele alındı Mesleki Sorunlarımız, Müş...

20. dönemin son ortak toplantısı 20 Eylül 2022 tarihinde İTO...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Ulusal görme tarama programı Ulusal görme tarama progr...

Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini sap...

Sektör açıklama bekliyor! Sektör açıklama bekliyor!...

Ağustos ayı başından bu yana Johnson&Johnson firmasının üret...

Gözlük imparatoru geride ne kadar miras bıraktı? Gözlük imparatoru geride ...

Bir yetimhaneden gözlük imparatorluğuna giden çarpıcı yaşamı...

Arıkan İş ortakları ile buluşuyor Arıkan İş ortakları ile b...

Kurulduğu 1985 yılından bu yana saat ve gözlük sektöründe is...

Magazin HABERLERİ
Web TV