a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Başkandan Bayram Mesajı

“30 Ağustos, Anadolu’nun kendi talihini döndürdüğü ve kendi tarihini Allah’ın izni ile kendi eliyle yazacak kudret ve iradeyi sergilediği gündür.”   30 Ağustos’ta milletimiz, hüzün ve acıyla dolu bir süreci, zihni ve fiziki geri çekilme dönemini Anadolu’da hayâsızca saldırılara “dik durarak ” son vermiştir. Milletimizin son sığınma noktası olan Anadolu ve Trakya’ya doğru başlayan ve […]

30 Ağustos 2014 - 0:02 'de eklendi ve 1166 kez görüntülendi. A+A-

Başkandan Bayram Mesajı

30 Ağustos, Anadolu’nun kendi talihini döndürdüğü ve kendi tarihini Allah’ın izni ile kendi eliyle yazacak kudret ve iradeyi sergilediği gündür.

 
30 Ağustos’ta milletimiz, hüzün ve acıyla dolu bir süreci, zihni ve fiziki geri çekilme dönemini Anadolu’da hayâsızca saldırılara “dik durarak ” son vermiştir. Milletimizin son sığınma noktası olan Anadolu ve Trakya’ya doğru başlayan ve iki buçuk asır süren çekilme sürecinin sona erdiği gündür 30 Ağustos. Millet olarak sokulmak istediğimiz kalıbı kırdığımız gündür! 30 Ağustos!

 

O tarihi günün üzerinden bugün 92 yıl geçti. Zaferin hatıraları ve hatırlattıkları bugün de milletimizin hafızasında tazedir. O gün sergilenen irade ve kararlılık ruhu bugün de dip diridir.

 

Millet olarak biz 92 yıl önce ne fikren ne vücut olarak geri adım atmayacağımızı tüm dünyaya ilan ettik. İstiklalden geri adım atmayız dedik, birliğimizden ve bütünlüğümüzden vazgeçmeyiz dedik. Anadolu ve Trakya’da kardeşlik hukukumuzdan, bir ve bütün yaşama kararlılığımızdan taviz vermeyiz dedik!
30 Ağustos, millet olarak vatana sahip çıkma kudretini sergilediğimiz gündü… Zaferle sonuçlandırdığımız mücadelenin sonunda, istikbalimizi yeni bir başlangıçla şekillendirme kabiliyetini gösterdiğimiz gündü… Belki de en önemlisi birlik imtihanını başarıyla verdiğimiz son büyük imtihan günümüzdü… Allah’ına, inancına, imanına, devletine, toprağına sahip çıkan bu ülkeye kapıları açtığı gündü…

 

Bugün o tarihi olayın yıl dönümünü kutluyoruz.
30 Ağustos’ta millet olarak biz Anadolu’yu acı, kavga ve kaosun merkezi yapmaya çalışanlara inat, kardeşliğin, zenginliğin ve şefkatin coğrafyası yapmak için ilk ve en büyük adımı attık.
Türk milleti olarak bir davamız, bir idealimiz var! Bu dava ve ideal, ebediyen hür ve kudretli yaşama kararlılığıdır. Bu ideal, bu memleket toprağı içinde yaşayan tüm millet evlatlarının ortak bir gelecek hayalidir. Allah’ın izni ve sağladığı güç ile bu sonsuza kadar devam edecektir.

 

İrade ve kararlılığını can pahasına göstermiş, kudret ve kabiliyetlerini tarihin akışını değiştirerek ispatlamış ve tarihin omuzlarına yüklediği sorumluluğun gereklerini lâyıkıyla yapmış bir milletin evlâtları olarak, o ruh halinin ve düşünce iklimin mirasçılarıyız ve her tarihi imtihanı başarıyla verecek, irade, kararlılık, kabiliyet ve kudrete dün olduğu gibi bugün de sahibiz.

 

Bu zafer inancından, sektörümüz de kendine düşeni almıştır.
Herkesle rekabet edebileceğimizi gösterdiğimiz bu sektörde, daha kaliteli ve daha iyi bir sağlık hizmeti vermenin özgüveniyle, adımlarımızı dünya pazarlarında daha güçlü atıyoruz.

 

Kimse ile rekabette geri adım atmadan meslektaşlarımıza refah yolculuğunda mevzi kazandırabilmek, istiklal ve istikbalimizi iktisadi başarılarla tahkim edebilmek için samimi bir gayret gösteriyoruz. Bu gayretimiz de ilham kaynağımız milletimizin tarihin akışına yön veren sayısız imtihanda sergilediği irade, kararlılık, kudret ve kabiliyettir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos 1922’de tarihin imtihan meydanına çıkarak bize bu zaferi armağan eden Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu bir kez daha hatırlatarak, tüm ulusumuzun ve meslektaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.
Turgut VARDİ
GOK Genel Başkanı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2 bin kaçak gözlük yakalandı 2 bin kaçak gözlük yakalandı

Edirne'de bir tırda gümrük kaçağı 2 bin gözlük ele geçirildi....

TİTCK’ da Başkan değişimi TİTCK’ da Başkan değişimi

TİTCK Başkanı görevinden ayrıldı, yeni Başkan göreve başladı....

e-Rapor Sistemi Optik Reçete Bileşeni e-Rapor Sistemi Optik Reçete Bileşeni

e-Reçete Numarasının oluşturulması amacı ile e-Rapor sistemi Optik Reçete Bileşeni 13.09.2022 tarihinde devreye alınmıştır....

Güneş gözlüğü mevsimlik değildir. Güneş gözlüğü mevsimlik değildir.

İnsanlar, güneş gözlüklerini yıllarca moda-süslenme, kar, rüzgar ve yabancı cisimlerden korumak, görünür ışık yoğunluğunu azaltmak amac...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
2 bin kaçak gözlük yakalandı 2 bin kaçak gözlük yakala...

Edirne'de bir tırda gümrük kaçağı 2 bin gözlük ele geçirildi...

TİTCK’ da Başkan değişimi TİTCK’ da Başkan değişimi...

TİTCK Başkanı görevinden ayrıldı, yeni Başkan göreve başladı...

e-Rapor Sistemi Optik Reçete Bileşeni e-Rapor Sistemi Optik Reç...

e-Reçete Numarasının oluşturulması amacı ile e-Rapor sistemi...

Güneş gözlüğü mevsimlik değildir. Güneş gözlüğü mevsimlik d...

İnsanlar, güneş gözlüklerini yıllarca moda-süslenme, kar, rü...

Tıbbi Cihaz Taraflarının Dikkatine Tıbbi Cihaz Taraflarının ...

Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri ürün güvenliğini sağlamak amaçlı ...

ETO’ da seçimler yapıldı ETO’ da seçimler ya...

Beyaz listeden giren meslektaşlarımızın da dahil olduğu 41 k...

29. SILMO d’Or’un kazananları 29. SILMO d’Or̵...

SILMO d'Or, Paris'teki SILMO Fuarında 29. kez verildi. 24 Ey...

Oğlumun aklına uyup gözlükçü açtık! Oğlumun aklına uyup gözlü...

Bu dükkan hızlı bir şekilde her şeyi yutacak kadar büyük bir...

Ankara Ticaret Odası seçimlerinde adayız Ankara Ticaret Odası seçi...

Kamu sektörü ile özel sektör arasında köprü olan bu odalar, ...

Ağustos ayı katılım payı ödemesi Ağustos ayı katılım payı ...

Ağustos ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalışt...

Magazin HABERLERİ
Web TV