Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Yetkilerimizi sonuna kadar kullanacağız

Oda ve birliğe dava açan açana neredeyse sıraya girilmiş, Ufo görmüş köylü misali, ne yapacaklarını şaşırmış bir takım guruplar var.

20 Ekim 2019 - 16:50 'de eklendi ve 4684 kez görüntülendi. A+A-

Yetkilerimizi sonuna kadar kullanacağız

Değerli Meslektaşlarım,

Bilindiği üzere Türk Optisyen gözlükçüler birliğinin kurmuş olduğu yirmi bölge odası üye kayıt alma faaliyetlerine başlamış olup belirtilen süre içerisinde, üstüne düşen tüm hazırlıkları yerine getirerek odalarını genel kurullara taşıyacaklardır.

Bende kurucu başkanı olduğum 8.bölge Mersin optisyen ve gözlükçüler odasını diğer başkanlarım gibi, hızlı bir şekilde bu sürece hazırlamaktayım.

Biz yöneticiler, kurucu başkanlar ve merkez yönetimimiz aldıkları sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeye çalışırken, yabancı sermaye ve onlara uşaklık eden rant sevdalısı yerli işbirlikçileri boş durmayıp büyük emekler sonucunda elde ettiğimiz kamu niteliğinde kurulan oda faaliyetlerimizi engellemek, hatta açtıkları davalarla sonlandırmak çabası içine girmişlerdir.

Mezuniyetlerini ve akademik eğitimlerini altı yılda tamamlayan doktorlar, dört yılda tamamlayan eczacılar, beş yılda tamamlayan diş hekimleriyle, biz gözlükçüleri, yüce Türk parlamentosu çıkardığı kanunla aynı potanın içerisine koymuştur. Yani hayalini kurmuş olduğumuz oda ve birlik kanununu çıkararak mesleğin itibarını vermiş ve mesleğimizi layık olduğu yere taşımıştır. Emeği geçen tüm vekillerimize, yönetici dostlarıma, ve bir çakıl taşı kadar dahi emek harcamış meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Ancak gelin görün ki oda ve birliğe dava açan açana neredeyse sıraya girilmiş, ufo görmüş köylü misali, ne yapacaklarını şaşırmış bir takım guruplar var, bir taraftan Bütün maddiyatıyla oda birliğe saldıran yabancı sermaye diğer taraftan sahte anketlerle kendini anket birincisi çıkaran, beni meslektaşlarımız başkan görmek istiyor deyip üç beş şehri, genç optisyenlerin zihinlerini karıştırarak ya da karakteri oturmamış kukla başkan adayları bulmaya çalışarak, ele geçirmeye çalışan internet lensçisi ya da belgeselcisi ya da sahte ödüllü büyük iş adamı, diğer taraftan Diyarbakır ticaret odası ve yancıları, zannedersiniz ki Türkiye Büyük Millet Meclisi gözlükçülük mesleğine kapatma kararı almış. Tabi ki ateş alanların nedenini biz biliyoruz.

Özellikle arı kovanına çomak sokan, bir haftada çakma dernekler kuran, başına da bugüne kadar bu mesleğe hiç bir faydası olmamış birilerinin sırtından geçinmeyi meslek haline getirmiş zavallı birini koyan, yabancı sermaye ve zincir mağazalar, merhaba sizlere, bundan sonra biz desiniz, merak etmeyin.

Odanın vermiş olduğu kanuni yetkilerimiz neyse bunları sizler için sonuna kadar kullanacağız, eşit paylaşım ve eşit mesai saatlerini öğreneceksiniz, sahte lensçi, bu işler bittiğinde karnını doyurup seni şişmanlatan bizlerin boykotuna hazır ol. Eski usule döndük, arslan parçası belgeselci, bundan sonra kısasa kısas.

Bu arada bir öz eleştiri yapmam lazım, aramızda öyle bir figür var ki, on tane dişi şeytan bir araya gelse onu yaratamaz, çok enteresan bir kişilik, açgözlü ve bencil ne kadar sahiplenirseniz sahiplenin, ne verirseniz verin nankör, adı yetim kendi yetim olan, anamın adı döndü bende bu işten dönerim diyen, şahsıma ait en büyük hata, bu figür’e vermiş olduğumuz yetki ki hep karşısındaydım, muhalefettim, ancak demokratik çoğunluk ve mesleğin önünü açmak adına yaptığım yanlış; buna izin verdiğim için kendi adıma çok üzgünüm, tüm meslektaşlarımdan özür diliyorum.

Gelelim Diyarbakır’a, o bölgenin  gözlükçüsü olsam emin olun bir meslek adamı olarak Diyarbakır ticaret odasının açmış olduğu davadan dolayı çok ama çok utanırdım. Duruma bakınca insan biraz garipsiyor, Diyarbakır ticaret odasının bu konuyla ne alakası var diyor ve bende merak ediyorum. Sayın Diyarbakır ticaret odası başkanı siz gözlükçü müsünüz? Gözlükçüyseniz, diplomanızı hangi okuldan aldınız, iş yeriniz hangi adreste, hangi gözlükçü  derneklerinde görev yaptınız ya da yaptınız mı?

Siz benim mesleğime bugüne kadar hangi katkıyı sağladınız? Sizinle uzaktan yakından alakası olmayan bir konuda neden taraf oldunuz? Çok daha enteresanı da bu konuyu gerekirse meclise taşırız ne demek? Meslek geleceğini engellemeye çalışmak, yüce Türk parlamentosunun Türkiye gözlükçülerine hediye ettiği odaları yılların emeğini bertaraf etmeye çalışmak size ne kazandıracak. Siz yüce Türk parlamentosundan daha mı büyüksünüz? Hangi ülkenin insanısınız? Hangi bayrağa selam veriyorsunuz ki aslı ahilik olan meslek birleşimini engellemeye çalışıyorsunuz?

Size bu konuları meslek hainliği yaparak taşıyan ve de sizi bu konuya taraf eden isimlerini duymaktan hiç de haz etmediğim emek hırsızı aç gözlü yancılarınızla haddiniz olmayan konulardan uzak durun. Eğer buna devam ederseniz siz de gerekli cevabı misliyle alacaksınız..

Her meslektaşım artık şunu çok iyi bilsin. Biz kurucu yöneticiler artık sessiz kalmak yerine, sahaya inip yanlış algı üreten, mesleğimizi emperyalist güçlere teslim etmek isteyen, o ve onun yerli işbirlikçilerine, içimizdeki hainlere, tüm hukuki haklarını kullanarak anladıkları dilden cevap verecektir.

Bunu da yılmadan, yorulmadan yapacaktır.

Değerli meslektaşlarım çok olalım, birlikte olalım, hain ve zalimlerin karşısında tek olalım.

Saygılarımla..

 

8. Bölge Mersin Optisyen Gözlükçüler Odası
Serkan YAKAN
Başkan

 

Yasal Uyarı: optisyeninsesi.com‘da yer alan yazıların tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi, yazının tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak yazının bir bölümü, bu adrese aktif link verme şartıyla kullanılabilir. Yazar, kullanıcı ve okurun sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşü olup sadece kendisini bağlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Avrupa ülkelerinde nüfus başına düşen gözlükçü sayıları Avrupa ülkelerinde nüfus başına düşen gö...

Avrupa da yapılan bir araştırma ile her on bin kişiye düşen gözlükçü sayılarını tespit etmişler. Bakın Türkiye kaçıncı sırada...?...

Hastalara yakınlıkta Optisyenler üst sıralarda! Hastalara yakınlıkta Optisyenler üst sır...

COVID-19 maruziyeti riski yüksek olan meslekler üzerine yapılan yeni araştırmalar, göz sağlığı profesyonellerinin diğer mesleklerden da...

İstanbul Optisyen ve Gözlükçüler Odası “1 Haziran Kutlaması” İstanbul Optisyen ve Gözlükçüler Odası “...

1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü kapsamında pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılım ile İstanbul Optisyen Gözlükçüler Odası y...

Ankara Optisyen ve Gözlükçüler Odası “1 Haziran Kutlaması” Ankara Optisyen ve Gözlükçüler Odası ...

Ülkemizde 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü ilk olarak 2009 ve devamındaki yıllarda düzenli olarak kutlanmaktadır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(2 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
karahan optik kadir
karahan optik kadir
7 ay önce

çok güzel konuşmuşsunuz.bazı arkadaşlar meslektaşlar,çalışanlar sizin söylemlerinizi farklı anlayabilir ve yorumlarlar. bana göre oda olmamızın kıymetini bilelim.ODA Olmamızın degerini daha sonra anlayacklar anlamayan arkadaşlar .Atatürkün CUmhuriyeti TÜKK MİLLETİNE Amagan Etigi gibi Optisyenler ODASI OLMAKTA BİR AYRICALIKTIR Bununun iyi analiz edilip anlaşilması gerekir.Tabiki her niymetin bir külfeti vardır. HERŞEY ÇK GÜZEL OLACAK Buna İnanın. Tüm meslek taşlarıma saygılar ve sevgiler.

MEVLÜT ATEŞ
MEVLÜT ATEŞ
7 ay önce

GÜZEL KONUŞMUŞSUNUZ … BENDE OPTİSYENİM HİÇBİR BİLGİLENDİRME YAPILMADAN İLLERDE BİR GRUP TOPLANIP KENDİ ARASINDA İL YADA İLLERİN ODA BİRLİĞİNİ KURUYOR… VE BEN BUNA OY VERMEDİM BENİ KİM TEMSİL EDİYOR ONU BİLE BİLMİYOR BAŞKAN KİM ÜYELER KİM BİLMİYORUM… ARTI ARALIK AYININ 31 GÜNÜ İÇİN 2019 YILIN YARIM AİDATINI KAYIT SIRASINDA BENDEN ALACAKLAR… ODA BİRLİĞİNİN BANA ŞİMDİDEN MADDİ ZARARI OLDU… ARTILARI HİÇ OLMAYACAK ÇÜNKÜ DEVLET NE DERSE ODA BİRLİĞİ ONU YAPACAK… BENİM BU SEKTÖRDE HİÇ UMUDUM KALMADI OPTİSYEN OLARAK…

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Avrupa ülkelerinde nüfus başına düşen gözlükçü sayıları Avrupa ülkelerinde nüfus ...

Avrupa da yapılan bir araştırma ile her on bin kişiye düşen ...

Hastalara yakınlıkta Optisyenler üst sıralarda! Hastalara yakınlıkta Opti...

COVID-19 maruziyeti riski yüksek olan meslekler üzerine yapı...

İstanbul Optisyen ve Gözlükçüler Odası “1 Haziran Kutlaması” İstanbul Optisyen ve Gözl...

1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü kapsamında pandemi...

Ankara Optisyen ve Gözlükçüler Odası “1 Haziran Kutlaması” Ankara Optisyen ve Gözlük...

Ülkemizde 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü ilk olar...

Konya Optisyen ve Gözlükçüler Odası “1 Haziran Kutlaması” Konya Optisyen ve Gözlükç...

1286 yılında İtalya’nın Pisa ve Venedik kentlerinde camlara ...

Adellens Kutlama Adellens Kutlama

Tüm meslektaşlarımızın Optisyen ve Gözlükçüler gününü kutlar...

Essilor Luxottica borç ihraç ediyor Essilor Luxottica borç ih...

Fransız gözlük camı grubu Essilor ile İtalyan çerçeve şirket...

İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı 1 Haziran Kutlaması İstanbul Optisyen-Gözlükç...

1 Haziran Optisyen ve Gözlükçüler günü münasebetiyle İstanbu...

Yeni temsilciler göreve başladı Yeni temsilciler göreve b...

II.Bölge Ankara Optisyen ve Gözlükçüler Odası Başkanı Cenk G...

65 yaş üstü meslektaşlarımız işinin başında bulunabilecek! 65 yaş üstü meslektaşları...

65 yaş üstü meslektaşlarımız maske, mesafe, temizlik şartına...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Haberler, Özgür Köşe
İthal eden kadar Satıcı da artık sorumlu!

Yeni düzenlemeye göre Güneş gözlüklerinin ithalatçısı, Tedarikçisi kadar perakende satışını gerçekleştiren müesseseler de artık sorumlu olacaklar.

Kapat