a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

TOOMD Görev değişikliği

Türkiye optik optometrik meslekler derneği 22 Şubat 2013 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında görev değişikliğine karar verilmiştir. Türkiye optik optometrik meslekler derneği 22 Şubat 2013 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında görev değişikliğine karar verilen toplantıda Sn. Turgut Vardi ye başkanlık görevi verilmiş ve diğer görev dağılımıda aşagıdaki gibi olmuştur. Yeni Yönetim Kurulu İlker Ayaz                                  Başkan […]

23 Şubat 2013 - 3:14 'de eklendi ve 2078 kez görüntülendi. A+A-

TOOMD Görev değişikliği

Türkiye optik optometrik meslekler derneği 22 Şubat 2013 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında görev değişikliğine karar verilmiştir.

Türkiye optik optometrik meslekler derneği 22 Şubat 2013 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında görev değişikliğine karar verilen toplantıda Sn. Turgut Vardi ye başkanlık görevi verilmiş ve diğer görev dağılımıda aşagıdaki gibi olmuştur.

Yeni Yönetim Kurulu

İlker Ayaz                                  Başkan Yardımcısı

Erol Aydoğan                           Genel Sekreter

Ramazan Özmutlu                  Sayman

Tuğrul Uğurlu                          Yönetim kurulu üyesi

İbrahim Özkan                        Yönetim kurulu üyesi

Nuri Uzun                                Yönetim kurulu üyesi

Haftalık olağan  yönetim kuruluna katılan beş yönetim kurulunun oy çokluğuyla karar alınmıştır. Sektörün bilgilerine sunulur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane ...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile 10 saat arasında görme bozukluğunu giderdiği belirtildi....

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı!

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, mucizelerinin yanında beklenmedik sorunları da beraberinde getirebiliyor....

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(31 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

31 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Pınar Demir
Pınar Demir
24 Şubat 2013 20:03

Göray Bey,
Tüzüğü biliyorum lakin bir dönem derneğin avukatlığını yaptım…Ancak sizin koltuk sevdanızı anlayamadım…Kardeşiniz Yönetim Kurulu’ndaki görevine devam edebilir. Zira kurul başkanı da tek oy hakkına sahiptir, üye de..

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
24 Şubat 2013 20:54
Reply to  Pınar Demir

Ne kadar iyi bildiğiniz belli oluyor Avukat Hanım. Bunu zaman gösterecek. Bakıyorum çok erken havaya girdiniz. Padişahın kızı gibi koltuk dağıtmaya başladınız.

tufan
tufan
24 Şubat 2013 01:16

meslek için hayırlı olsun. Bu zamana kadar dernekler adeta kim başkan seçilirse ona ait gibi gözüküyordu. Derneğin bile ismi anılmaz sadece şu başkanın bu başkanın derneği. Görüyorum ki ilk defa bu zihniyet değişti. Yönetim bir kişinin fikirleri ile hareket etme yerine demokrasiyi tercih etti. Helal olsun hepsine. Bunu yapabilmek cesaret ister yürek ister. Çoğu yönetim üyesi gibi susmak yerine alt tabanı rahatsızlığını görüp bu kararı aldığınız için canını gönülden teşekkür ederim. sizlerden sektörün kötü gidişatına dur demeniz biran önce projeler geliştirmenizi diliyorum

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
24 Şubat 2013 10:48
Reply to  tufan

Barışçığım ve Tufancığım,
Göray Uğurlu ECOO küresine baktı. Sizin de geleceğinizi gördü. Siteye girmeden önce kaybettiğiniz kimliğinizi de buldu. Bence gazeteye kayıp ilanı vererek yenisini çıkartın. HÜKMÜ YOKTUR deyin.

barış anıl
barış anıl
24 Şubat 2013 16:16
Reply to  Göray Uğurlu

ege üniversitesi geçen sene mezun oldum. birilerine kimlik sormadan ara sor araçtır .herkezi kendin gibide görme.
abiniz başkan olana kadar sesiniz çıkmıyordu. Madem meslek düşünüyordunuz abiniz başkan olmadan öncede konuşsa idiniz.
sizde haklısınız bi meslek kavgası bir de koltuk sevdası var .

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
24 Şubat 2013 19:38
Reply to  barış anıl

Şimdi sıra geldi size Barış Bey,
Önce şu yanlışınızı bir düzeltelim. Sayın Başkan benim ağabeyim değil, kardeşimdir.
Kimliği kaybetmek sadece nüfus cüzdanını kaybetmek değildir.
Bu ülke ne çektiyse okumuş cahillerden. çekmiştir.
Önemli not: ECOO’nun bülbülleri bu mevsimde Güneş’te kurutulmuş dut yemeğe devam etmektedirler.

gökhan ay
gökhan ay
25 Şubat 2013 23:59
Reply to  tufan

katılıyorum dostum çok haklısın

nusret fatih
nusret fatih
24 Şubat 2013 00:14

yıllarca fosil gibi koltukları işgal eden adamlardan mesleğin geleceği için hak sorgulamayan insanlar kalkmış 3 ay önce başkan seçilen uğurluya başaramadı gitsin diyor.
ugurluyu tanımam etmem savunmuyorm ama perde arkasında başka hesaplar var anlaşılan…

barış anıl
barış anıl
23 Şubat 2013 23:01

sektörün gidişatı zaten kötü .mahalle aralarında açılan bakkal dükkânları gibi optisyenlik bölümleri açılmaya başlandı. meslek adamı diye seçtiğimiz şahıs bizi topyekûn çaresizlikten ileri götürmemiştir. bu saatten sonra her şey için çok geç olsada en azından kurtarılabilecek meslek itibari için yeni yönetime yapacakları icraatlarında somut ve aktif bir şekilde çalışmalarını tavsiye ediyorum. aksi takdir de bundan öncekilerde olduğu gibi tarih tekerrür eder.

Pınar Demir
Pınar Demir
23 Şubat 2013 22:24

Buradaki yorumlardan anladığım yurdum insanı malesef bu zamanda dahi kişilere oy verildiğini sanmaktadır. Ancak okuma gereği duymadığınız derneğiniz tüzüğünün 9. maddesi AÇIKTIR. Zira bu durum tüzük ihlali olmadığı gibi, herhangi bir yasaya aykırı da değildir. Yıllardır başkan olması istenen ancak geri planda durmayı kendi tercih eden bir duayen başkan olmuştur. Mesleği adına sevinmesi gerekenlerin yaptığı yorumları hayretle takip ediyor, babama başarılar diliyorum.

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
24 Şubat 2013 10:07
Reply to  Pınar Demir

Demir Hanım,
Anayasamız diyeceğimiz tüzüğümüzü açıyorsunuz. Ne varmış 9. madde de seçimi takip eden iki gün içinde başkan seçilir ve yönetim kurulu görev dağılımı yapılır. Başkanın nasıl azledileceği var mı?
Şimdi Canım, madde 10. Yönetim Kurulunun görevlerini aç tek tek oku. Anlayabilecek misin?
OKU BAKİM!
Daha bitmedi. Madde 4’ü oku. Neler yazıyor?
OKU BAKİM!
Üç maymunu oynarsanız bu durumlara düşersiniz. Kimse de size fıstık atmaz.

gökhan ay
gökhan ay
26 Şubat 2013 00:04
Reply to  Göray Uğurlu

göray bey bayanlara karşı lütfen saygılı olun seviyenizi düşürmeyin

Mahmut YETİM
Mahmut YETİM
23 Şubat 2013 20:04

24 Nisan 2012 tarihinde daha Tuğrul Uğurlu yok iken Ankara Derneği olarak Federasyondan ayrılma kararı alınmış Federasyon Yönetim Kuruluna tebliğ edilmiştir. Nedeni ise birlik ve beraberliğin olmamasıdır.

Bu karar Genel Kurulda alınmıştır.

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

necati önder
necati önder
25 Şubat 2013 20:05
Reply to  Mahmut YETİM

MAHMUT abi doğru söylüyor gecen sene benimde bulunduğum ortamda fedarasyonda birliğin olmadını ayrılacağını mesleğin kan kayıp ettiğini söylemişti.

mustafa uma
mustafa uma
23 Şubat 2013 18:36

evet ben bu alçak salrının kimler ve niçin yapıldıgını ve yapanların kimler oldugunu kimin organize ettigini çok iyi biliyorum pazartesi açıklayacagım tlf 05057089858

hakan
hakan
23 Şubat 2013 16:46

en dogrusunu yaptılar.yorumlara bakıyorumda isi gucu olmayıp devamlı yazıp cizenler karsı. Toplasan elin parmak sayılarını gecmiyor bunlar. İnsanlar sizin gibi dusunmek zorunda degil. Alt taban sizinle yeni yönetim. 24 haziranda tugrul ugurluyu dgl yönetimi sectik biz ve yönetmimizn yanındayz.

ÇİĞDEM MURTAZALAR
ÇİĞDEM MURTAZALAR
23 Şubat 2013 17:42
Reply to  hakan

O bir elin beş parmağını geçmez değiniz bizler gerçek kimliklerimizle yazdık efendim.bizler bir çıkar uğruna değil bu meslek uğruna kendimizi siper ettik ve biliniz ki iş güç sorumluluk sahibi insanlarız.Buyrun…
Saygılar

hakan
hakan
23 Şubat 2013 18:25

hakan da bir gercek isim. Siz gbi. Meslek icin ugrasıyorum diyorsunuz evet dogrudur ona bisey demem ama diger insanlarda meslek icin ugrasıyor. 24 hazirandan itibaren yaptgı ugurlunun tek icraatı yok. Varsa yoksa optometri. Optometri yıllardır tartısılıyor varmı bi gelisme yok. Optometriye karsıyız die surekli gundemde tutuyolar. Optometri gelecekse bunlar yuzunden gelecek. Gerekli kurumlara karsı isen yazarsn toplantı yaparsn ve bunuda bldirirsn uyelerne olur biter.burda herkez karsıyız die duzunelerce yazı yazsa devlet katnda bi anlam ifade etmez. Karsı durusunu devlet kurumlarına bldireceksn. Kac ay oldu ne oldu o icraat. Gece gunduz recete grmeye calışıyoruz.şirketler reklamlarını yayınlıyor. Sirketlere optısyen bulmak icin takır… Read more »

ersin diler
ersin diler
23 Şubat 2013 16:28

ASLOLAN TOOMD’ DİR BU KAN DEĞİŞİKLİĞİ,İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SEKTÖREL SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ SÜRECİNDE BİZLERE UMUT OLUR.,ZAMAN BİRLİK ZAMANIDIR ARTIK HERKES TÜM ENERJİSİNİ BU KISIR DÖNGÜLERLE DEĞİL MESLEĞİMİZİN GELECEĞİ ADINA TEHİLEKELERİ GÖREREK VE BERTARAF ETMEK İÇİN ,ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKMALIDIR ,DİYE DÜŞÜNÜYORUM..YENİ OLUŞAN YÖNETİMİMİZE VE BAŞKAN SEÇİLEN DEĞERLİ MESLEK ABİMİZ SYN TURGUT VARDİYE BAŞARILAR DİLİYORUM

zinnet ebru
zinnet ebru
23 Şubat 2013 14:24

Biz seçimde bu yönetim kurulunu seçmiş olduk değilmi. benim yönetim kurulum asıl olandır ama lütfen artık icraat bekliyorum. dısardan yönetilen ve birbirleri ile uyumsuz bir yönetim kurulu artık istemiyorum. kolkola meslek için çalışan bir yönetim kurulu istiyorum.bu yönetim kuruluna asla dışardan müdahale edilmesin iş istiyorum iş.

EMRE
EMRE
23 Şubat 2013 13:05

sayın mehmet orhanın dediği gibi bende haberi okuyunca şok oldum.Ama sonrasında oturup biraz da düşündüm eski yazılanları ve sayın TUĞRUL UĞURLU’nun yapmış olduğu çalışmaları.Sonrasın da şöyle bir kanaate vardım.İşte kanaatimin sonucu DEMOKRASİ oldu.sayın TOOMD yönetim kuruluna inanıyor ve güveniyorum bu başında TUĞRUL UĞURLU da olsa TURGUT VARDİ de olsa inancım ve güvencim aynıydı ve aynı şekilde devam edicektir.TUĞRUL BEY’in yapmış olduğu çalışmaları gitmiş ve girmiş olduğu toplantılarını ve konuşmalarını gördüm ve hesap yaptım,inanki sağ elimin 5 parmağını geçmedi.diğer yönetim kurulunun TOOMD adına gitmiş olduğu toplantılarda yapmış olduğu konuşmalarda sayın TUĞRUL UĞURLU,sayın MAHMUT YETİM,sayın GÖRAY UĞURLU tarafından eleştirilerinin yapıldığını da optisyenin… Read more »

gökhan
gökhan
23 Şubat 2013 12:55

gözder yönetimi bu konuda geç bile kaldı bence.ilk başlarda herkesin desteklediği bi başkandı fakat umulanı gösteremedi.inşallah yeni başkan mesleğimiz adına hayırlı uğurlu olur.

mehmet bayram
mehmet bayram
23 Şubat 2013 12:55

Sayın TOOMD Yönetim Kurulu Üyelerine Yürekten Tebrik ederim. Bu sektörde yanlış giden çok şeyler oldu ama bu demek değildir ki hep böyle gidecek, TEK SES TEK YÜREK OLMAMIZ GEREKİR. Birilerin koltuk sevdası ve çıkarları yüzünden ortamı germenin gereği yoktur. Şahısların ön plana çıktığı bir toplumda BÖYLE BİR KARARIN ÇIKMASI beni gönülden sevindirdi. Bu kararı alan yönetim kurulu üyelerine tekrar tekrar tebrik eder başarıların devamını diliyorum.

ÇİĞDEM MURTAZALAR
ÇİĞDEM MURTAZALAR
23 Şubat 2013 12:33

İşgalci zihniyetle yola çıkanlar midyata pirince giderken evdeki bulgurdanda olmuşlardır..Üyesi olduğum derneğin yönetim kuruluna yazıklar olsun diyorum.Akıl yaşda değil başdadır fakat galiba akıl artık başka ellerde.Koyun sürüsü olmaya alışmış zihniyet çobanın çaldığı kavalın peşinden gider
KOCAMAN YAZIKLAR OLSUN SİZLERE…
YAŞINI BAŞINI ALMIŞ İNSANLARIN GENÇLERE OLACAĞI ÖRNEK MODEL BU OLMAMALIYDI…

zinnet ebru
zinnet ebru
23 Şubat 2013 11:31

Benim TOOMD yönetim kurulum deyip durdum hep bu mudur bunca aydır yaptığınız. Oy çokluğuyla karar aldınız öylemi helal olsun size . Bu OY ÇOKLUĞUNA İMZA ATANLAR KİMLER ve buraya kadar kendi içinizde anlaşmazlığa sebep veren kimlerse yazıklar olsun . Daha kendi içinizde anlaşamıyorsunuz biz size bunun için güvenmedik. Bu görev değişikliğinden anladığım tek şey var emeklerimiz boşa gitmiş. Yolun daha çoookkk başında aranızdaki sorunları çözmek için yapılacak hiç mi birşey kalmamıştı YAZIK. Tüm üyelere saygınız bumuydu.

hasan
hasan
23 Şubat 2013 10:47

gözder yönetimin yapmış olduğu bu asil davranışı yürekten tebrik ederim. Bu sektörde şahısların değil demokrasinin geldiğinin göstergesidir.

mehmet orhan arın
mehmet orhan arın
23 Şubat 2013 09:17

haberi okuyunca şok oldum. sayın Tuğrul uğurlu kongre tarafından seçilmiştir. beş adet yönetim kurulu üyesi
kendisini görevden mi almıştır. Yoksa kendisi mi istifa etmiştir. kararı veren beş yönetim kurulu üyesi kimlerdir. Bunları öğrenirsem çok memnun olurum.Saygılarımla.

hasan
hasan
23 Şubat 2013 12:21

Tuğrul uğurlu yu başkan olarak kimse genel kurulda seçmedi. Genel kurulda yönetim seçildi.Yönetimdekiler de kendi aralarında başkan seçtiler. Yönetimde bulunan 7 kişide üyeler tarafında seçilmiştir.Bunu sadece Tuğrul Uğurlu ya indirgemek çok yanlış. Yönetimin bir üye olarak her zaman Yanlarındayım. Kişilerin değil demokrasinin göstergesidir bu.

ÇİĞDEM MURTAZALAR
ÇİĞDEM MURTAZALAR
23 Şubat 2013 12:36

AÇIKCA BELİRTİLDİĞİ ÜZERE GÖREVİNDEN İSTİFA ETMEMİŞ AKSİNE BİZLERİN( ÜYELERİN )SEÇTİĞİ BAŞKANI 5 KİŞİ Bİ ARAYA GELEREK GÖREVDEN ALMIŞTIR.
SESSİZ KALINMAMASI GEREKMEKTEDİR…
SAYGILAR.

hasan
hasan
23 Şubat 2013 13:42

istifa etmeside gerekir aslında. Bekleneni sayın uğurlu verememiştir. Biz üyeler olarakda tuğrul beyi başkan falan seçmedik. .Sadece yönetim kurulunu seçtik. Demokrasi kazandı. Hayırlı olsun.

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
23 Şubat 2013 09:14

Sayın TOOMD Disiplin Kurulu Üyelerine( ETİK KURULU)
Dünya dernekler tarihinde rastlanmamış bir olayla karşı karşıyayız.. DEMOKRATİK olmayan yollarla, üyelerinin oylarıyla seçilmiş başkan görevden azledilemez. Bu bir tüzük ihlalidir. Tüzüğümüzde de bunun karşılğı ne yapılması gerektiği çok açık bir şekilde belirtilmiştir. Burada bütün üyelere saldırı vardır. ECOO cuların darbesidir. DERNEKLER MASASINA ve SİZLERE çağrıda bulunmaktayım. TOOMD’ın bir üyesi olarak en kısa sürede gereğinin yapılmasını arz ediyorum. Bu olayın takipçilerinden biri olacağım. Saygılar.
Önemli not: Haberin doğruluğu henüz teyit edilmemiştir. Cevap bekliyoruz.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternati...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile ...

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevs...

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, m...

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

Magazin HABERLERİ
Web TV