a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sn. Şükriye Vural’ ın Veda Konuşması

Uzun bir süreden bu yana sektörümüzü çok iyi tanıyan, sorunlarımızın çözümü için gece, gündüz demeden telefonlarımıza, maillerimize çok samimi ve hızlı bir şekilde çözüm üreten Optik Şube Müdürümüz Sn. Şükriye Vural’ ın görev yeri değiştirilmiştir.

27 Haziran 2013 - 2:08 'de eklendi ve 6195 kez görüntülendi. A+A-

Sn. Şükriye Vural’ ın Veda Konuşması
.
Uzun zamandır tıbbı malzeme daire başkanlığında optik şube müdürü olarak hizmet vermekte iken 25.06.2013 tarihi mesai  itibariyle bir başka başkanlıkta göreve  başlayacağım.
.
Görevim süresi içersinde göstermiş olduğunuz sabrınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.
.
Gönlünüzü kırmış isem  hakkınızı helal edin.
.
Sağlıklı ve hoşça kalın.
.
Allahaısmarladık..

Şükriye Vural

.
Uzun bir süreden bu yana sektörümüzü çok iyi tanıyan, sorunlarımızın çözümü için gece, gündüz demeden telefonlarımıza, maillerimize çok samimi ve hızlı bir şekilde çözüm üreten Optik Şube Müdürümüz Sn. Şükriye Vural’ ın görev yeri değiştirilmiştir.
.
Aşağıda hazırladığımız dilekçe örneklerini ilgili kurumlara göndermeniz ile isteklerimizin dikkate alınacağını umuyoruz. Tam da E-Reçete ve E- İmza ya geçiş aşamasında yeni bir şube müdürü sektörümüzü ne kadar tanımakta ve sorunlarımıza ne kadar hakim olacaktır?
.
Aşağıdaki dilekçe örneklerini maillerimizle vakit geçirmeden gerekli kurum yetkililerine göndererek haberdar edelim.
.
Sosyal Güvenlik Kurumuna ödül getiren çalışmalarında emeği geçen insanların tek tek görev yerleri değişmektedir.
.
Çalışan, alkışlanması gerekenlerin mükafatı, görev yerlerini değiştirmek mi olur sizce. Optik Şube Müdürü Sayın Şükrüye VURAL’ ında görev yeri değiştirilmiştir. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerken üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.
.
Avrupa’ da olmayan uygulamayı yaparak, kuruma liyakat ödül alınmasında katkısı olan,  bizlerin optikçilerin sorunlarını zaman mefhumu tanımadan türlü sorunlarımızla ilgilenen,  sektörümüzde  kuruma karşı olan kin ve nefreti  ortadan kaldıran, yeri geldiğinde hakkında şikayetçi olduğumuz, yeri geldiğinde bizlerle yola çıkarak sistemi optisyenlik müesseslerine bıkmadan usanmadan sistemin faydalarını anlatan her sorumuza sabırla cevap veren kişinin görev yeri neden değiştirilir?
.
Sayın yetkiler sistemden şikâyetçiyiz. Medula optik sisteminden değil. Düşünülmeden yapılan yer değişikliğinden şikâyetçiyiz. Bundan birkaç ay önce bunun ayak sesi duyulmuştu o zaman haber yapıp sizlere duyurmuştuk. Sular duruldu derken birileri suyu bulandırdı. Kim mi derseniz o kişi şimdilik bizde saklı kalsın. Gün gelince onun ismini açıklayacağız.
.
.
OptisyeninSesi
.
.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA
.
Sayın Bakanım;
.
5000 den fazla optisyenlik müessesesinin bir ferdi olarak yapılan haksız yersiz anlamsız uygulamalardan şikayetçiyiz. 2012 yılında optikte karekod uygulaması yaparak Sosyal Güvenlik Kurumunda devrim yaparak ödül aldınız. Bu çalışmalarınızı alkışlıyoruz. Projeler hazırlıyorsunuz bu projeleri destek veriyoruz.
.
Sayın Bakanım; Bu projelerde emek veren kişilerin neden yer değişikliğine gidildiğini anlamakta zorluk çekmekteyim.
.
Tıbbi malzemede optik şubesine bakan ilgili şube müdürünün, genel sağlık sigortası genel müdürlüğünün bünyesinde bulunan başka bir daire başkanlıkta görevlendirmiş olmasıdır. Lütfen bizlerin sesine de kulak verin. Sizleri yeniden alkışlamak istiyoruz.

Talebimi dikkate almanızı arz ederim.
.
Saygılarımla
.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’ na göndereceğiniz dilekçe örneği için tıklayınız
.
fcelik@csgb.gov.tr
.
.
SOSYAL GÜVENLİK BAŞKANLIĞINA
Sayın Kurum Başkanım;
.
Sizlere birçok defa şikâyet dilekçesi gönderdik. Bu şikâyetlerimiz sistemsel şikâyetlerdi. Ama bu seferki şikâyetim yine sistemsel medula optikden değil. İlgili şube müdürün bünyenizde bulunan başka bir daire başkanlığına görevlendirmezidir.
.
Bizler 2012 yılında optikte karekod uygulamasında bizlere yardımcı olarak ön yargımızı ortadan kaldıran ilgili şube müdürünün yer değişikliğinin yapılmasını anlamakta zorluk çekmekteyim. Geçen ay ödül aldınız. Aldığınız bu ödüllerin içinde e- reçete, mosip, biyonik tanımlayıcı uygulaması, pozitif liste ve optikte karekod uygulaması var. Bu çalışmalarda emeği geçenlerin yerinin değiştirmekle ödüllendirmiş mi oluyorsunuz.
.
Tıbbi malzemede optik şubesine bakan ilgili şube müdürün genel sağlık sigortası genel müdürlüğünün bünyesinde bulunan başka bir daire başkanlıkta görevlendirmiş olmasıdır.
.
Şikâyetimin dikkate alınmasını saygılarımla arz ederim.

SOSYAL GÜVENLİK BAŞKANLIĞI’ na göndereceğiniz dilekçe örneği için tıklayınız.
.
yadigarg@sgk.gov.tr
SOSYAL GÜVENLİK BAŞKANLIĞI
(Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğüne)Sayın Genel Müdürüm;
.
Türkiye de 5000 optikçiden biriyim. Bu seferki şikâyetim sistemsel değil. Tıbbi malzemede optik şubesine bakan ilgili şube müdürün genel müdürlüğünüz bünyesinde bulunan başka bir daire başkanlığına görevlendirmeniz olmuştur. Üç kurumun birleşmesinden bu yana optikçiler olarak sizlerle hizmet satın almak için sözleşme imzaladık.
.
Bu sözleşmelerde şikâyetlerimizi dikkate almış sistemsel sorunlar en kısa sürede çözmüş. Hatta ve hatta kurumunuza liyakat ödüllerden biri olan optikte karekod uygulamasında çalışman bir kişinin başka bir yerde görevlendirmesi mahiyetini anlamakta zorluk çekmekteyim.
.
Sayın Genel Müdürüm;
.
Bu göreve yeni geldiniz. Sizler bizleri anlamakta zorluk çekerseniz. Size ulaşmak zor olur ama bizleri her konuda yardımcı olan telefonlarımıza muhatap bulmakta zorluk çekemeden ulaştığımız kişi neden makamından alındığını öğrenmek istemekteyim.
.
Bilgi ve gereğinin yapılmasını arz ederim.
.
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğüne göndereceğiniz dilekçe örneği için tıklayınız.
.
gssgm@sgk.gov.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’d...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon optik zincirini s...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıyla 1951 yılında kurulan orta ölçekli bir Japon optik perakendecisi olan Was...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yönel...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse yüzde 70 kadar arttı. Çocukların ihtiyaçları hiç bitmiyor. Yeni ürünlere m...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Teknolojileri Fuarı’’ nın 08 – 10 Mart 2024 tarihleri arasında FUARİZMİR’ de ger...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(6 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Engin PEKER
Engin PEKER
5 Temmuz 2013 12:50

Şükriye Hanım’ın görev yerinin değiştirilmiş olması son derece üzüntü verici. Kendisinde inanılmaz bir çalışma aşkı ve mütevazilik var. Grand Cevahit Otel de Abdullah AYDIN ın TOOMB başkanıyken son düzenlediği toplatıda SGK yetkilileri ve Şükriye hanım oradalardı ve o an oradaki ortama ve konuşulanlara son derece hakimdi. O toplantıya eşimle beraber gittim ve ortak kanatimiz şuydu; ” Kendine öz güvenş son derece yüksek ve çok zeki bir insan” Toplantı bitiminde o kadar geç bir saat olmasına rağmen, ayaküstü eşim ve benim sorularımı da son derece içten ve samimi şekilde cevaplamasından ve vücut dilinden de anladığımız üzere, yaptığı işe son derece saygılı… Read more »

yılmaz şimşek
yılmaz şimşek
28 Haziran 2013 18:17

Sayın Şükriye hanım size cok teşekür ederim, bizlere her konuda yardımcı olduğunuz için.
Hiç bir zaman kibirlenmeden her konuda yardımcı olduğunuz için keşke ayrılmasaydınız.
Allah’ım size yeni işiniz konusunda yardımcınız olsun.

Yılmaz Şimşek

SADIK ARIKAN
SADIK ARIKAN
28 Haziran 2013 13:20

BU KADAR ÇALIŞKAN BİR BAYANIN GÖREVDEN ALINMASI BENİ ÇOK ÜZDÜ. GÖZLÜKÇÜLER VE DEVLETİMİZ İÇİN GECESİNİ GÜNDÜZÜNÜ VEREREK BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE ÇALIŞAN ŞÜKRİYE HANIMIN GÖREVDEN ALINMASINA ANLAM VEREMİYORUM.ÇALIŞKAN İNSANLAR BÖYLE ÖDÜLLENDİRİLMEMELİ. O HER ZAMAN BİZİM VE MESLEKTAŞLARIMIZIN GÖNÜLLERİNDE YAŞAYACAKTIR. BU DÜŞÜNCELERİMİ TÜM KALBİ DUYGULARIMLA DİLE GETİRİYORUM..

YOLUN VE GELECEĞİN AYDINLIK OLSUN ………

SADIK ARIKAN

İLKER AYAZ
İLKER AYAZ
27 Haziran 2013 19:43

İnanıyorum ki yapılan bu yanlış uygulamadan geri dönülecektir. Sayın Şükriye VURAL’ın sektörümüz için çabaları göz ardı edilemez. ayrıca önümüzde bizi bekleyen e- reçete sürecinde yapılan bu değişiklik bizleri kaygılandırmaktadır. yetkililerden bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini rica ediyoruz….

İLKER AYAZ

AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
27 Haziran 2013 16:32

Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile gözlükçülük sektörü için gece gündüz çalışan ve konulara hakkı ile vakıf bulunan Sn. ŞÜKRÜYE VURAL hanımın yeri doldurulamaz. Bu emeklerinin karşılığı görev yerinin değiştirilmesi olmamalıydı. Gözlükçüler olaak GÖREVİNE İADESİNİ İSTİYORUZ…!

AHMET DERMAN

gözlükçü ahmet
gözlükçü ahmet
27 Haziran 2013 12:35

Devlet işine akıl sır ermez arkadaşlar ,dilekçeleri gönderelim sesimizi duyaralım, önümüzde e reçete e fatura geçiş süreci var ,optik şube müdürlüğüne .yeni gelicek arkadaşların inşallah bilgi ve birikimi vardır.yoksa vay halimize…her yerde olduğu gibi kurumdada egolar ve kişilikler ön plana cıkmış bu apaçık ortada .inşallah sonumuz hayırlı olur..herkese hayırlı işler bol kazançlar

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Optik Reçetelerinin Geçerlilik Süresi Optik Reçetelerinin Geçer...

Mahkeme kararı doğrultusunda optik gözlük camlarının hastala...

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleği...

Fatura/Reçete Teslim Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru Fatura/Reçete Teslim Süre...

Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının fatu...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Kasım 2023 SGK Reçete bedelleri ödemesi Kasım 2023 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV