a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

SGK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gelecekte uygulamaya koyacağı mesleğimizi çok yakından ilgilendiren yenilikler hakkında SGK bilgilendirme toplantısı, Derneğimiz organizasyonunda 9 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 19.30’da Grand Cevahir Hotel toplantı salonlarında gerçekleştirilecektir. Bu toplantıya; Sağlıktan Sorumlu SGK Başkan Yardımcısı Sayın Yadigar Gökalp, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Sayın Namık Kaya, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın […]

07 Haziran 2012 - 14:34 'de eklendi ve 1878 kez görüntülendi. A+A-

SGK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gelecekte uygulamaya koyacağı mesleğimizi çok yakından ilgilendiren yenilikler hakkında SGK bilgilendirme toplantısı, Derneğimiz organizasyonunda 9 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 19.30’da Grand Cevahir Hotel toplantı salonlarında gerçekleştirilecektir.

Bu toplantıya; Sağlıktan Sorumlu SGK Başkan Yardımcısı Sayın Yadigar Gökalp, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Sayın Namık Kaya, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Mehmet Özdemir, Muhasebe Daire Başkanı Sayın Mahmut Karasu, Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sayın Şükriye Vural, SGK İstanbul İl Müdürü Sayın Ramazan Yıldız, Cibali Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Sayın Dt. Yaşar Rüzgar, Sayın Dr. Hakan Koyuncu, Sayın Dr. Adil Rıza Doğan, Sayın Dr. Serhat Güzeler ve Sayın Murat Bayhan katılacaklardır.

Derneğimizin mesleğimiz adına yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda bu toplantıda; reçete kontrol usul ve esasları ile ilgili hayata geçirilecek yeni genelgede Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığı’nın kesintiler ile ilgili yapmış olduğu iyileştirmeler, karekod sürecinde gelinen son durum, Medula-Optik Sistemi’nde karekodun nasıl işleyeceği ile ilgili açıklama, Ek-6 fiyat listesinde olmayan diyoptri aralıklarının ödenmesi, ödeme genelgesi, katılım payı ödemelerinde yaşanan aksaklıklar, optisyenlik müesseselerine verilmesini talep ettiğimiz avans verme çalışmaları, e-reçete, e-fatura vs. konuları hakkında yetkililerce kapsamlı bir bilgilendirme yapılacaktır.

TOPLANTI GÜNDEMİ

19.30 – 20.30     Açılış konuşmaları
                      
                       TOOMD Genel Başkanı Sayın Abdullah Aydın
                      
                       TGSD Başkanı Sayın Mehmet Dibi

                             SGK İstanbul İl Müdürü Sayın Ramazan Yıldız

                             SGK Başkan Yardımcısı Sayın Yadigar Gökalp

20.30 – 20.50     Coffee Break

20.50 – 21.10     İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Mehmet Özdemir
                             (e-reçete, e-fatura)

21.10 – 21.30     Muhasebe Daire Başkanı Sayın Mahmut Karasu
                             (ödeme genelgesi, katılım payları, avans)

21.30 – 22.00     Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sayın Şükriye Vural
                             (reçete usul ve esasları genelgesi, karekod, Medula-Optik Sistemi’nde karekodun uygulama esasları, Ek-6 fiyat listesi)

22.00 – 22.30     Soru cevaplar
                             (toplantı öncesi katılımcılara dağıtılacak olan soru formları katılımcılarca doldurulacak olup Sayın Mehmet Özdemir, Sayın Mahmut Karasu, Sayın Şükriye Vural, Sayın Dr. Adil Rıza Doğan ve Sayın Dr. Serhat Güzeler tarafından cevaplandırılacaktır)

Bu önemli bilgilendirme toplantısına tüm optisyenlik müesseselerinin sahiplerinin, mesul müdürlerinin ve çalışanlarının katılımları önem arz etmektedir.

Bu toplantıya tüm tedarikçilerimiz de davetlidir.
 

TOOMD

Kaynak : http://www.gozder.com/news.aspx?newsID=8286

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sektörün nabzı bu fuar da atacak! Sektörün nabzı bu fuar da atacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir'i fuarlar kenti yapma hedefi doğrultusunda çalışan IZFAS, bu yıl ilk kez optik gö...

2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan pazardır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(6 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AHMET DERMAN
AHMET DERMAN
14 Haziran 2012 20:09

9 HAZİRAN 2012 TOOMD Bilgilendirme toplantısına gittim. Bizzat sn. Şükriye Vural hanımefendi ile kare kod barkod uygulamasına perakende sektörün karşı olmadığı, zira kaçakçılık yapmadığımızı ,en yüksek mertebeden zaten vergimizi ödeyen sektör olduğumuzu,aldığımızın verdiğimizin zaten hep belgeli olduğunu kendilerininde bildiğini söyledim. Karekot uygulamasının mutlaka 1 temmuz 2012 tarihi itibariyle kesin olarak başlayacağını ifade etti. ek sözleşme metni zeyilname metnini 15 Hazirana kadar imzalamayan gözlükçülerin sözleşmesinin kesinlikle iptal edileceğini ve 1 Temmuzdan itibaren karekod uygulamasına geçileceğinden bu uygulamaya geçmeyen gözlükçülerin parasının ödenmeyeceğini belirtmesi üzerine ı ocak 2012 tarihi itibari ile almış olduğumuz cam ve çerçevelerin karekodlarının henüz tedarikçi ithalatçı firmalardan temin edemediğimizi,… Read more »

uma
uma
9 Haziran 2012 10:53

istanbul gözlükçüleri ayın 9 da sgk bilgilendirme toplantısı yapılacak ama neden istanbuk gözlükçüler veoptisyenler dernekbaşkanına ve konfedrasyon başkanına konuşma hakı verilmemiş düşündürücü. kendini sanayici diye tanıtan mehmet dibiye konuşma hakı verilmiş mehmet dibinin o toplantıda ne işi var. mehmet dibiyi o toplantıda konuşturmayın

musatafa uma
musatafa uma
8 Haziran 2012 12:57

Takdir ederim, seni kardeşim hep böyle duyarlı olursak başkanlık rozetini takanlarda uyanır meslegi batrıran parakendecilerde uyanır.
Ben biz ne yaptık derler meslege sahip çıkarlar. 25 haziran sabahı meslegin kurtuluşu ve birlik beraberligine dogru hep beraber .şimdiden hayırlı olsun.şanlıurfadan tüm istanbul dernegi üyelerine muhakak oy kulanmaya ama mutlaka olayların farkında olmayan meslektaşlarım futbol takımı destekler gibi başkan adaylarını desteklemesinler.kim ne yaptı kimlerle yürüdü meslege ve meslektaşa ne kötülükleri oldu. gelecek olan başkan kimlerle hareket edecek meslek için ne yapacak iyi bilin ve Tugrul Ugurlu yu tanıyın ve kendisi ile hareket edin peygamberler şehrinden sizlere selamlar ve saygılar.

MUSTAFA UMA ÜÇÜNCÜ SAHISLARDAN

levent
levent
8 Haziran 2012 12:43

BENDE ENGİN ARKADAŞIMA KATILIYORUM. AŞAĞI YUKARI AYNI DÜŞÜNCELERİ PAYLAŞIYORUM KENDİSİYLE… ARKADAŞLAR BU TOPLANTI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ SANKİ SEÇİM VARMIŞ GİBİ HERKES KATILMALI . BİZ KAÇ KİŞİYİZ BUNUDA ORADA GÖRELİM,GÖSTERELİM.BİRDE TOPLANTIDA SORULACAK SORULAR SANIRIM SORU KAĞITLARINA YAZILIP KONUŞMACILARA VERİLECEKMİŞ BENCE SORULAR BİREBİR VE CANLI OLARAK SORULMALI HİÇ BİR KONUŞMACI SORU SEÇME VE CEVAPLAMA HAKKINA SAHİP OLMAMALI.BÖYLE BİR UYGULAMAYA GİDİLİRSE İTİRAZ EDELİM KABUL ETMEYELİM. BENİM SORUMUN BİR KISMI MEHMET DİBİ BEYE,ABDULLAH BEYE VE ŞÜKRİYE VURAL HANIM EFENDİYE; GEÇMİŞ SENELERİN İSTATİSTİKLERİNDE TÜRKİYEYE GELEN YILLIK İTHAL MAL SAYISI 8.000.000 ADET OYSAKİ 2011 İSTATİSTİKLERİNDE 3.700.000 ADET CİVARINA DÜŞMÜŞ. BAKILDIĞINDA İMALATÇI FİRMALAR TEKER TEKER KAPANIYOR… Read more »

hacer
hacer
8 Haziran 2012 00:01

Öncelikle Engin PEKER in yorumuna katılıyorum. Bu ne şansız bir meslek ki, meslekle ilgili kararları alan insanların birçoğu gözlükçü/optisyen değil. hal böyle olunca biz daha çok yoruluruz bu yollarda.

Engin PEKER
Engin PEKER
7 Haziran 2012 20:05

İlgili toplantıya muhakkak katılacağım. Sorular da konuşmacıların çıkışlarından evvel alınacakmış, sorulacak çok soru var ama, ben şunu soracağım. ” İade edilen reçetelerde cam tipi bifocal girilen gözlüklerin iade ekranında çerçeve bilgileri düzeltilememektedir. Sistemin bu eksikliğinden şu an ben de mağduriyet yaşıyor ve haksız kesinti ile karşı karşıyayım. Medula Sitemi’nde daha birçok konuda da aksaklıklar mevcuttur. Sistem alt yapı sorunları çok fazladır. Bu sisteme e-reçete ve karekod u entegre edebileceklerine ve sancısız ve sorunsuz bir geçiş yaşayacaklarına samimi şekilde inanıyorlar mı? ” Bizim ülke olarak bir hastalığımız var, hiçbir geçişi sancısız başaramayız ve en önemlisi “beceremeyiz”. Ben yaptım oldu mantığı ile… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sektörün nabzı bu fuar da atacak! Sektörün nabzı bu fuar da...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir'i fuar...

2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılı...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için k...

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İş...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Magazin HABERLERİ
Web TV