a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Saygıdeğer Optik sektörü mensupları

Son günlerde, karekod sisteminin İşbir Optik tarafından istendiği ve uygulattırıldığı yönünde, hakkımızda gerçek dışı karalamalar yapıldığını üzülerek görmekteyiz. Saygıdeğer Optik sektörü mensupları, Son günlerde, karekod sisteminin İşbir Optik tarafından istendiği ve uygulattırıldığı yönünde, hakkımızda gerçek dışı karalamalar yapıldığını üzülerek görmekteyiz. Üretimde 30.yılını kutlayan bir kuruluş olarak İşbir Optik, gözlükçülerimizin ve optik sektörünün çıkarlarını zedeleyecek, çalışmalarını […]

23 Temmuz 2012 - 17:41 'de eklendi ve 1440 kez görüntülendi. A+A-

Saygıdeğer Optik sektörü mensupları

Son günlerde, karekod sisteminin İşbir Optik tarafından istendiği ve uygulattırıldığı yönünde, hakkımızda gerçek dışı karalamalar yapıldığını üzülerek görmekteyiz.

Saygıdeğer Optik sektörü mensupları,

Son günlerde, karekod sisteminin İşbir Optik tarafından istendiği ve uygulattırıldığı yönünde, hakkımızda gerçek dışı karalamalar yapıldığını üzülerek görmekteyiz.

Üretimde 30.yılını kutlayan bir kuruluş olarak İşbir Optik, gözlükçülerimizin ve optik sektörünün çıkarlarını zedeleyecek, çalışmalarını zorlaştıracak hiç bir faaliyet içinde yer almamıştır.

Aksine, karekod sisteminin bu haliyle hayata geçmesinin teknik altyapı sorunları nedeniyle çok zor olduğu çeşitli ortamlarda dile getirilmiş, ayrıca randevu talep edilerek ilgili kamu görevlilerine anlatılmaya çalışılmıştır.

Maalesef başvurularımız olumlu karşılanmamıştır. Konuyla ilgili erteleme talep eden yazılı başvurularımıza da olumsuz yanıt alınmıştır. Ayrıca bilindiği gibi, konu hakkında, bazı meslek kuruluşlarımızca mahkemelerden alınan yürütmeyi durdurma kararları da yeterli olamamıştır.

İşbir Optik, sektörümüzde en geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir. Bu nedenle, daha küçük ölçekte ürün sunan şirketlere kıyasla, uygulamanın getirdiği sorunlarla ilgili olarak çok daha fazla sıkıntı yaşamaktadır.

Tüm bu olumsuzluklara karşın İşbir Optik, değerli gözlükçülerimizin mağdur olmamaları için yoğun çaba harcayarak, ürün sayısının çokluğuna rağmen, bu yeni uygulamayla tam uyumlu hale gelmiş bulunmaktadır.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Isbir Optik SKG Kurumuna verdiği dilekce

SGK’nın verdiği cevap

Saygılarımızla,

İşbir Optik Sanayi A.Ş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane ...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile 10 saat arasında görme bozukluğunu giderdiği belirtildi....

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı!

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, mucizelerinin yanında beklenmedik sorunları da beraberinde getirebiliyor....

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(3 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
uma
uma
26 Temmuz 2012 00:03

acaba türkiyede ,işbir optik sanayi gibi kaç tane cidi prensip sahibi türkiyede dagıtım agı hızlı ı olan cidi firma var. bunlar çamur at izi kalsın politikalarıdır onun için bu tür söyleyişler dogru degildir .işbir optik devamlı kendini tarafsız tutmuştur.

nedim nedim
nedim nedim
25 Temmuz 2012 03:58

Sevgili meslektaşlarım hepimiz emin olabılırız kı bu çamura çamuru atanda ınanmamıştır fakat aciz işbilmez sahtekar insanların sıkça baş vurduğu bır yöntemdır çamur at izi kalsın ,bu işler başladığından belli işbir i ben hıç bır aşamada duymadım hatta bakanlıkta burokrat tavlayıp yemeklere göturduklerını duymadım barkod ve karekod hakkında otellerde bılgılendırme toplantılarına sponsor olduklarınıda duymadı,herkesın bu konuyu kımlerın hangı menfeaatler için kimleri kimleri kulanarak hatta rüşvet vererek yapmak çabasında olduğunu bıldığı halde işbir cam a böyle bır ıftıra atılmış olması sadece bazılarının bu konuda çok sıkıştığını ve bıraz nefes almak için bu ıftırayı attığını düşünüyorum,İŞBİR CAM SANAYI YÖNETIMI VE çalışanlarına başarılar diliyorum,çünkü… Read more »

HAMDİN DEMİR
HAMDİN DEMİR
24 Temmuz 2012 12:07

Değerli İşbir Optik Ailesi ; Optik sektörünün güzide firması olan İşbir Optik bu güne kadar sektörümüzün eğitim seminerlerine ve Optisyenlik Programlarına yapmış oldukları eğitim yardımlarından dolayı teşekkürü bir borç bilrim. Optik sektörüne söylendiği gibi bir eylemde bulunacağına asla inanmıyorum. karekod sistemin yürürlüğe girdi tarihten itibaren bağlı bulunduğum Diyarbakır Şube Müdürüne ve çalışanlarına göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum bizleri mağdur etmeyerek çok kısa bir süre içerisinde İşbir Optik’ten almış olduğumuz tüm camlara ait karekodlarımız elimize ulaşmış ve zamanında reçeteleri kayıt ederek zaman aşımının önüne geçilmiş oldu, gözlükçülerimizin ve optik sektörünün çıkarlarını zedeleyecek, çalışmalarını zorlaştıracak bir faaliyet içerisinde yer alacağına… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternati...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile ...

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevs...

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, m...

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

Magazin HABERLERİ
Web TV