a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu yapıldı

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu 27 ocak 2013 tarihinde İzmir Crown Plaza otelde, İzmir içinden ve dışından gelen ortaklarının geniş katılımı ile yapıldı. Bir sene önce 25 meslektaşla yola çıkan kooperatif, bir sene gibi kısa bir sürede meslektaşlarının ve tedarikçilerin artan ilgileri neticesinde, gerek ortak sayısını gerekse […]

29 Ocak 2013 - 19:44 'de eklendi ve 1303 kez görüntülendi. A+A-

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu yapıldı

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu 27 ocak 2013 tarihinde İzmir Crown Plaza otelde, İzmir içinden ve dışından gelen ortaklarının geniş katılımı ile yapıldı.

Bir sene önce 25 meslektaşla yola çıkan kooperatif, bir sene gibi kısa bir sürede meslektaşlarının ve tedarikçilerin artan ilgileri neticesinde, gerek ortak sayısını gerekse de ortaklarına sunduğu mal ve hizmet çeşitliliğini istikrarlı bir şekilde arttırmayı başarmıştır. Bunun neticesinde kooperatifin ekonomik gücü marka değeri ve faaliyet gösterdiği coğrafya artarak katlanarak büyümeye devam etmektedir.

Sektör içinde rekabet iki türlü yapılmaktadır. Rekabetin hizmet ayağında geleneksel mağazaların kötü performansı olduğunu söylemek zordur, öte yandan bu alandaki eksikliklerin çeşitli meslek içi eğitimler ile karşılanması mümkündür. Ancak gözlükçü müesseseleri, (içlerinden bazıları aksini düşünseler de) ekonomik açıdan mikro işletmelerdir. Dolayısı ile pazarda rekabet koşullarını belirlemek şöyle dursun dengelemekten bile uzaktırlar. Böyle bir durumda yerli ve uluslararası sermayenin sektörümüzde kullanacağı orantısız güç karşısında geleneksel mağazaların sermaye gibi davranabilmesinin yegane anahtarı kooperatiftir.

Kooperatif, sektörümüzde faaliyet gösteren  tüm (gözlükçü ve tedarikçi) aktörlerin, iktisadi ve mesleki geleceklerinin teminatı olacak olan büyüyen bir ailedir.       

Bu duygular ile başlayan Genel Kurulumuz, Divan Başkanlığına Sn. Kamil Nuri GİZER ve Katip Üyeliklere Sn. Ferruh Eroğlu ve Sn. Alper Akyüz seçilmeleri ile çalışmalarına başlamış olup, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, şehitlerimiz ve yitirdiğimiz meslek büyüklerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından gündemine devam etmiştir. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Burçin KÜÇÜKÖREN, Kooperatifin bir yıllık faaliyetleri ve gelecek ile ilgili proje ve hedefleri kapsamında genel kurula katılan ortaklara detaylı bir sunum yapmıştır.

Gündemin devamında kooperatife ait bilanço ve mali tablolar mali müşavir Sn. Adnan Batur tarafından genel kurula detayları ile izah edilmiş ve bu çerçeveden, kooperatifin faaliyet dönemine ait finansman ile ilgili hiç bir şekilde banka kredisi kullanmadığı, faiz ödemediği, dönem içinde belli bir cam stoğuna ve kara ulaştığı görülmüş. Aynı dönemde kooperatifin, üyelerine sözleşme imzaladığı tedarikçileri  eliyle belli bir ekonomik fayda sağlarken, üyelerinden tahsilatlarında hiçbir gecikme ve sorunla karşılaşmadığı, başta tedarikçilere olmak üzere çalışanlarına ve kamuya karşı olan tüm sorumluluklarını eksiksiz ve tam zamanında karşıladığı tespit edilmiştir.

Genel kurula katılan ortaklar tarafından Yönetim ve Denetim Kurulları raporları Dönem Bilançoları ve mali veriler ayrı ayrı oylanarak ibra edilmiştir.

Genel kurul öncelikle bu başarılı fotoğrafın mimarları olan Yönetim Kurulu üyelerine, gayretli çalışmalarından dolayı çalışanlarına ve nihayetinde kooperatife ilk günden muhabbet gösteren tedarikçilerimize teşekkürlerle samimi bir hava içinde hitam bulmuştur.

Değerli meslektaşlarımız yarınlarınız adına, Konfederasyon zemini, mesleki geleceğinizin HUKUKİ, Kooperatif ailesi ise EKONOMİK temeliniz ve sigortanızdır.  

 “S.S.TÜM OPTİSYENLER VE GÖZLÜKÇÜLER TEMİN TEVZİ KOOPERATİFİ”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip olmak, etrafımızda ki güzellikleri görebilmek, görerek yaşayabilmek…...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisyenlik müesseseleri adına Kurumunuzdan talep ettiğimiz SUT ve EK3D değişiklik...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve boyasında yüksek oranda kurşun içerdiği saptanan market gözlükleri piyasadan ...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırıl...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm sektöründe kağıt ve plastiğin yanında atık camlar da değerlendiriliyor....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

Koronavirüs vakaları arttı Koronavirüs vakaları artt...

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında kısıtlamaların tam...

Sağlık Alanında Reklam Yasağı ve Nedenleri Sağlık Alanında Reklam Ya...

Sağlık alanında reklamın neden yasak olduğunun yanıtı, rekla...

Gece görüşleri artık daha güvenli! Gece görüşleri artık daha...

Avustralyalı araştırmacılar, son derece hafif, ucuz ve seri ...

Güneş gözlüğünde zaman aşımına dikkat! Güneş gözlüğünde zaman aş...

Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş ...

İş yaptıkları şirketi satın aldılar İş yaptıkları şirketi sat...

Gazi, gözlük camlarının iç pazarda satışının yanı sıra Porte...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx