a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu yapıldı

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu 27 ocak 2013 tarihinde İzmir Crown Plaza otelde, İzmir içinden ve dışından gelen ortaklarının geniş katılımı ile yapıldı. Bir sene önce 25 meslektaşla yola çıkan kooperatif, bir sene gibi kısa bir sürede meslektaşlarının ve tedarikçilerin artan ilgileri neticesinde, gerek ortak sayısını gerekse […]

29 Ocak 2013 - 19:44 'de eklendi ve 1532 kez görüntülendi. A+A-

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu yapıldı

S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi nin 2. olağan genel kurulu 27 ocak 2013 tarihinde İzmir Crown Plaza otelde, İzmir içinden ve dışından gelen ortaklarının geniş katılımı ile yapıldı.

Bir sene önce 25 meslektaşla yola çıkan kooperatif, bir sene gibi kısa bir sürede meslektaşlarının ve tedarikçilerin artan ilgileri neticesinde, gerek ortak sayısını gerekse de ortaklarına sunduğu mal ve hizmet çeşitliliğini istikrarlı bir şekilde arttırmayı başarmıştır. Bunun neticesinde kooperatifin ekonomik gücü marka değeri ve faaliyet gösterdiği coğrafya artarak katlanarak büyümeye devam etmektedir.

Sektör içinde rekabet iki türlü yapılmaktadır. Rekabetin hizmet ayağında geleneksel mağazaların kötü performansı olduğunu söylemek zordur, öte yandan bu alandaki eksikliklerin çeşitli meslek içi eğitimler ile karşılanması mümkündür. Ancak gözlükçü müesseseleri, (içlerinden bazıları aksini düşünseler de) ekonomik açıdan mikro işletmelerdir. Dolayısı ile pazarda rekabet koşullarını belirlemek şöyle dursun dengelemekten bile uzaktırlar. Böyle bir durumda yerli ve uluslararası sermayenin sektörümüzde kullanacağı orantısız güç karşısında geleneksel mağazaların sermaye gibi davranabilmesinin yegane anahtarı kooperatiftir.

Kooperatif, sektörümüzde faaliyet gösteren  tüm (gözlükçü ve tedarikçi) aktörlerin, iktisadi ve mesleki geleceklerinin teminatı olacak olan büyüyen bir ailedir.       

Bu duygular ile başlayan Genel Kurulumuz, Divan Başkanlığına Sn. Kamil Nuri GİZER ve Katip Üyeliklere Sn. Ferruh Eroğlu ve Sn. Alper Akyüz seçilmeleri ile çalışmalarına başlamış olup, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, şehitlerimiz ve yitirdiğimiz meslek büyüklerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından gündemine devam etmiştir. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Burçin KÜÇÜKÖREN, Kooperatifin bir yıllık faaliyetleri ve gelecek ile ilgili proje ve hedefleri kapsamında genel kurula katılan ortaklara detaylı bir sunum yapmıştır.

Gündemin devamında kooperatife ait bilanço ve mali tablolar mali müşavir Sn. Adnan Batur tarafından genel kurula detayları ile izah edilmiş ve bu çerçeveden, kooperatifin faaliyet dönemine ait finansman ile ilgili hiç bir şekilde banka kredisi kullanmadığı, faiz ödemediği, dönem içinde belli bir cam stoğuna ve kara ulaştığı görülmüş. Aynı dönemde kooperatifin, üyelerine sözleşme imzaladığı tedarikçileri  eliyle belli bir ekonomik fayda sağlarken, üyelerinden tahsilatlarında hiçbir gecikme ve sorunla karşılaşmadığı, başta tedarikçilere olmak üzere çalışanlarına ve kamuya karşı olan tüm sorumluluklarını eksiksiz ve tam zamanında karşıladığı tespit edilmiştir.

Genel kurula katılan ortaklar tarafından Yönetim ve Denetim Kurulları raporları Dönem Bilançoları ve mali veriler ayrı ayrı oylanarak ibra edilmiştir.

Genel kurul öncelikle bu başarılı fotoğrafın mimarları olan Yönetim Kurulu üyelerine, gayretli çalışmalarından dolayı çalışanlarına ve nihayetinde kooperatife ilk günden muhabbet gösteren tedarikçilerimize teşekkürlerle samimi bir hava içinde hitam bulmuştur.

Değerli meslektaşlarımız yarınlarınız adına, Konfederasyon zemini, mesleki geleceğinizin HUKUKİ, Kooperatif ailesi ise EKONOMİK temeliniz ve sigortanızdır.  

 “S.S.TÜM OPTİSYENLER VE GÖZLÜKÇÜLER TEMİN TEVZİ KOOPERATİFİ”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’d...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon optik zincirini s...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıyla 1951 yılında kurulan orta ölçekli bir Japon optik perakendecisi olan Was...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yönel...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse yüzde 70 kadar arttı. Çocukların ihtiyaçları hiç bitmiyor. Yeni ürünlere m...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Teknolojileri Fuarı’’ nın 08 – 10 Mart 2024 tarihleri arasında FUARİZMİR’ de ger...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Optik Reçetelerinin Geçerlilik Süresi Optik Reçetelerinin Geçer...

Mahkeme kararı doğrultusunda optik gözlük camlarının hastala...

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleği...

Fatura/Reçete Teslim Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru Fatura/Reçete Teslim Süre...

Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının fatu...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Kasım 2023 SGK Reçete bedelleri ödemesi Kasım 2023 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV