a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optik Zirve 2012 Antalya da düzenlendi

Bu yıl Antalya da birincisi düzenlenen “Optik Zirve” toplantısı Rixos Lares otelinde yapıldı. Toplantıya SGK başkanı Fatih Acar, Sağlık Bakanlığı ilaç ve eczacılık genel müdürü Ali Septioğlu, GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Şükriye Vural, T.O.O.M.Derneği Genel Başkanı Abdullah Aydın, G.O. Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet […]

30 Ocak 2012 - 1:48 'de eklendi ve 1551 kez görüntülendi. A+A-

Optik Zirve 2012 Antalya da düzenlendi

Bu yıl Antalya da birincisi düzenlenen “Optik Zirve” toplantısı Rixos Lares otelinde yapıldı.

Toplantıya SGK başkanı Fatih Acar, Sağlık Bakanlığı ilaç ve eczacılık genel müdürü Ali Septioğlu, GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Şükriye Vural, T.O.O.M.Derneği Genel Başkanı Abdullah Aydın, G.O. Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Dibi, TOOMDerneği Eskişehir Şube Başkanı Hakan Kırımtay, Karedeniz Optisyenler ve Gözlükçüler Dernek Başkanı Ali Mutlu, Muğla Üniversitesi Öğr. Gör. M.Fatih Demir, Osmangazi Üniversitesi Öğr.Gör. Hülya Kuru,Süleyman Demirel Üniversitesi Semirkent Meslek Yüksek Okulu optisyenlik program sorumlusu Ali Şavklı, Süleyman Demirel Üniversitesi Öğr.Gör. Bekir Salman, Mugla Üniversitesi Öğr.Gör. Nevrihan Gürleyürek organizasyon yetkilileri, Stant açan sektörün önde gelen firmaları, basın mensupları ve davetliler yer aldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Optik Zirve 2012 Tertip Komitesi ve Uğur Optik Makine Yön.Krl.Başkanı Ercan Turgut, bu tür organizasyonların sektörün gelişimine büyük katkıları olduğunu, Optik Zirvenin geleneksel hale gelmesi gerektiğine vurgu yaparak, toplantıya katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
T.O.O.M.Derneği Genel Başkanı Abdullah Aydın, Sektörün sorunlarını yapmış olduğu görsel sunumlar ile desteklerken, çözümleri konusunda da yaptıkları çalışmalardan örnekler verdi.
G.O.Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Sektörün sorunları hakkında, bir çok noktada Sn. Abdullah Aydın dan farklı düşünmediklerini belirtti ve sektör temsilcileri ve konuklar önünde sn. Abdullah Aydın a Konfederasyon Çatısı altında birleşme çağırısın da bulundu.Eğer Sn Abdullah Aydının kabulü halinde de hiç beklemeden G.O.Konfederasyonunu olağanüstü genel kurula götüreceğini belirtti.
Toplantıya katılan SGK başkanı Fatih Acar, sektörümüzün sorunları ile yakından ilgilendiğini, Toplantı da kuruma verilen gözlüklerin %80’ inin ithal, %20’ sinin yerli olduğunu öğrendiğini ve yerli malına teşvik için gerekli çalışmaları yapacağını belirtti.
Sağlık Bakanlığı ilaç ve eczacılık genel müdürü Ali Septioğlu, yönetmelik te değişmesi gereken maddeler olduğunu düşündüğünü ve bu konuda çalışmalar yaptığını söyledi. Mevzuatların öngördüğü şekilde değişmelerin yapılacağını belirtti.
Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Dibi, Mesleğin gelişiminin herkese fayda sağlayacağını ve bu konuda üstlerine düşen görev için her zaman hazır olduklarını söyledi.
GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Şükriye Vural kendisinin özellikle en son çıkmak istediğini belirterek, konukların SGK kurumu ile son günlerde yaşadığı Barkod, Fiyat artışları, yeni sözleşme, gss ve Avrupa’daki sigortalar ile ilgili genel bilgiler verdi, daha sonra konukların sorularını da cevaplayan sn. Şükriye Vural, Barkod uygulamasının 01 Mart 2012 tarihinde kesinlikle uygulamaya geçeceğini belirtti.
Daha sonra akademisyenler Görsel sunumlarla destekledikleri konuşmalarında sırasıyla İnovasyon, Karekterizasyon, Optisyenlik Eğitimi ve Sorunları, işletmelerde müşteri ilişkileri sunumları davetlilerin ilgisini çekti.
26 Ocakta başlayan ve üç gün süren organizasyon da konuklar için akşamları da farklı eğlendirici, eğitici sunumlar yapıldı.
Toplantıya katılan sinema ve tiyatro sanatçısı Betül Arım, “Yaşama Sanatı” adlı bir sunum gerçekleştirdi.
Optilens Sağlık ve Medikal ürünleri yetkilisi tarafından “Ticaretimizde Kontakt Lens’in yeri” konulu bir eğitim semineri verdi.
Toplantıların yapıldığı salonun bir kısmın da açılan stantlar bir fuar havasındaydı. Görüştüğümüz stant yetkilileri ilginin yoğun olması nedeniyle mutlu olduklarını belirtti.
Optik Zirve ye katılan Sektör temsilcilerine plaketlerin verilmesinden sonra, bir yıl sonra bir başka Optik Zirve de bulunma temennileri ile toplantı sona erdi.
Optisyenin Sesi Haber-Antalya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin açılacağı ilin sağlık idaresinden optisyenlik müessesesi ruhsatı almak zor...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Sektörün gelişimi için bu anketi cevaplayın! Sektörün gelişimi için bu...

Sektörün güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve çözüm öneril...

Sektör istişare toplantısı Sektör istişare toplantıs...

Toplantıda, tıbbi cihaz sektörüne yönelik genel değerlendirm...

Kaçak gözlük operasyonu Kaçak gözlük operasyonu...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bir yolcu otobüsünün bagajınd...

Magazin HABERLERİ
Web TV