a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optik Zirve 2012 Antalya da düzenlendi

Bu yıl Antalya da birincisi düzenlenen “Optik Zirve” toplantısı Rixos Lares otelinde yapıldı. Toplantıya SGK başkanı Fatih Acar, Sağlık Bakanlığı ilaç ve eczacılık genel müdürü Ali Septioğlu, GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Şükriye Vural, T.O.O.M.Derneği Genel Başkanı Abdullah Aydın, G.O. Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet […]

30 Ocak 2012 - 1:48 'de eklendi ve 1241 kez görüntülendi. A+A-

Optik Zirve 2012 Antalya da düzenlendi

Bu yıl Antalya da birincisi düzenlenen “Optik Zirve” toplantısı Rixos Lares otelinde yapıldı.

Toplantıya SGK başkanı Fatih Acar, Sağlık Bakanlığı ilaç ve eczacılık genel müdürü Ali Septioğlu, GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Şükriye Vural, T.O.O.M.Derneği Genel Başkanı Abdullah Aydın, G.O. Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Dibi, TOOMDerneği Eskişehir Şube Başkanı Hakan Kırımtay, Karedeniz Optisyenler ve Gözlükçüler Dernek Başkanı Ali Mutlu, Muğla Üniversitesi Öğr. Gör. M.Fatih Demir, Osmangazi Üniversitesi Öğr.Gör. Hülya Kuru,Süleyman Demirel Üniversitesi Semirkent Meslek Yüksek Okulu optisyenlik program sorumlusu Ali Şavklı, Süleyman Demirel Üniversitesi Öğr.Gör. Bekir Salman, Mugla Üniversitesi Öğr.Gör. Nevrihan Gürleyürek organizasyon yetkilileri, Stant açan sektörün önde gelen firmaları, basın mensupları ve davetliler yer aldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Optik Zirve 2012 Tertip Komitesi ve Uğur Optik Makine Yön.Krl.Başkanı Ercan Turgut, bu tür organizasyonların sektörün gelişimine büyük katkıları olduğunu, Optik Zirvenin geleneksel hale gelmesi gerektiğine vurgu yaparak, toplantıya katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
T.O.O.M.Derneği Genel Başkanı Abdullah Aydın, Sektörün sorunlarını yapmış olduğu görsel sunumlar ile desteklerken, çözümleri konusunda da yaptıkları çalışmalardan örnekler verdi.
G.O.Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Sektörün sorunları hakkında, bir çok noktada Sn. Abdullah Aydın dan farklı düşünmediklerini belirtti ve sektör temsilcileri ve konuklar önünde sn. Abdullah Aydın a Konfederasyon Çatısı altında birleşme çağırısın da bulundu.Eğer Sn Abdullah Aydının kabulü halinde de hiç beklemeden G.O.Konfederasyonunu olağanüstü genel kurula götüreceğini belirtti.
Toplantıya katılan SGK başkanı Fatih Acar, sektörümüzün sorunları ile yakından ilgilendiğini, Toplantı da kuruma verilen gözlüklerin %80’ inin ithal, %20’ sinin yerli olduğunu öğrendiğini ve yerli malına teşvik için gerekli çalışmaları yapacağını belirtti.
Sağlık Bakanlığı ilaç ve eczacılık genel müdürü Ali Septioğlu, yönetmelik te değişmesi gereken maddeler olduğunu düşündüğünü ve bu konuda çalışmalar yaptığını söyledi. Mevzuatların öngördüğü şekilde değişmelerin yapılacağını belirtti.
Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Dibi, Mesleğin gelişiminin herkese fayda sağlayacağını ve bu konuda üstlerine düşen görev için her zaman hazır olduklarını söyledi.
GSS Genel Müdürlüğü Tıbbi Daire Başkanlığı Optik Şube Müdürü Şükriye Vural kendisinin özellikle en son çıkmak istediğini belirterek, konukların SGK kurumu ile son günlerde yaşadığı Barkod, Fiyat artışları, yeni sözleşme, gss ve Avrupa’daki sigortalar ile ilgili genel bilgiler verdi, daha sonra konukların sorularını da cevaplayan sn. Şükriye Vural, Barkod uygulamasının 01 Mart 2012 tarihinde kesinlikle uygulamaya geçeceğini belirtti.
Daha sonra akademisyenler Görsel sunumlarla destekledikleri konuşmalarında sırasıyla İnovasyon, Karekterizasyon, Optisyenlik Eğitimi ve Sorunları, işletmelerde müşteri ilişkileri sunumları davetlilerin ilgisini çekti.
26 Ocakta başlayan ve üç gün süren organizasyon da konuklar için akşamları da farklı eğlendirici, eğitici sunumlar yapıldı.
Toplantıya katılan sinema ve tiyatro sanatçısı Betül Arım, “Yaşama Sanatı” adlı bir sunum gerçekleştirdi.
Optilens Sağlık ve Medikal ürünleri yetkilisi tarafından “Ticaretimizde Kontakt Lens’in yeri” konulu bir eğitim semineri verdi.
Toplantıların yapıldığı salonun bir kısmın da açılan stantlar bir fuar havasındaydı. Görüştüğümüz stant yetkilileri ilginin yoğun olması nedeniyle mutlu olduklarını belirtti.
Optik Zirve ye katılan Sektör temsilcilerine plaketlerin verilmesinden sonra, bir yıl sonra bir başka Optik Zirve de bulunma temennileri ile toplantı sona erdi.
Optisyenin Sesi Haber-Antalya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayat...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio, 87 yaşında vefat etti....

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçakçılığı operasyo...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı operasyonlarında çok sayıda gözlük ele geçirildi....

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim fiyatı, malın ayırıcı özelliği ve üretim yeri hususlarının belirtiliği Fiy...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçak...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı opera...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etike...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim...

Avrupa Sağlık Sistemleri Avrupa Sağlık Sistemleri...

En temel insan haklarından biri olan sağlık, birçok ülkede a...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx