a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler. Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12 GÖZE ÇARPANLAR Öğrenciler […]

10 Mayıs 2011 - 13:39 'de eklendi ve 1497 kez görüntülendi. A+A-

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12
GÖZE ÇARPANLAR
Öğrenciler artık çanta taşımayacak30 bin yıllık mağara ev !2 cips için 39 yıl hapis !Beşiktaş ‘dalya’ peşinde!Abdullah Avcı kupa peşinde!Başkan adayı Aysal’dan jet transfer!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris State Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

Rektör Akan ve Rektör Yardımcısı Bulut, Ferris State Üniversitesi’ne bağlı; İşletme, Uygulamalı Teknoloji Mühendisliği, İklimlendirme, Optometri, Sivil Havacılık ve Pilotaj, Denizcilik, Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler, eğitim ve araştırma süreçleri hakkında inceleme yapıp bilgi aldılar.

Yapılan gezi ve incelemelerden sonra Ferris State Üniversitesi akademik işlerden sorumlu Rektör Yardımcısı Fritz Erikson ve uluslararası ilişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Donald Green ile önümüzdeki süreçte yapılabilecek işbirlikleri için toplantılar yapıldı.

Prof. Dr. Ahmet Bulut yaptığı açıklamada, toplantılar sonunda; içerisinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Ferris State Üniversitesi’nin de bulunduğu 6 farklı ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek bir işletme programının açılması, OMU-Oxford-Ferris State niversitelerinin Türkiye’de ortak yaratıcı yazarlık okulu açmaları konusunda çalışmaların başlatılması, hidroloji ve su bilimlerinde akademik işbirliği, Sivil Havacılık ve Uzaktan Eğitim alanlarında deneyimlerin ve bilgi birikimlerinin paylaşılması konularında mutabakata varıldığını aktardı. Bulut ayrıca geleceğin önemli cazibe alanlarından biri olan dijital canlandırma ve oyun tasarımı, dijital medya yazılım mühendisliği gibi alanlarında ortak bir program açma için görüş birliği içinde oldukları ziyarette ortaya çıkan bir başka husus olduğunu da belirtti.

Son derece yararlı geçen ziyaretlerde hem fakülte dekanları hem de rektörlük yetkilileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Eğitim ve araştırma alanında bilgi, birikim ve deneyimlerinin paylaşılması konusunda her iki taraf karşılıklı olarak işbirliğine hazır olduklarını birbirlerine ifade ettiler.

Geçen yıl, Ferris State Rektör Yardımcısı Donald Green, OMÜ’yü ziyaret etmiş ve işbirliği için ön görüşmeler gerçekleştirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda 508 milyon lira değerinde çeşitli ürün, eşya ve araç yak...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına sayılı günler ...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nitelikli bir sektör fuarı düzenlenecek....

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’d...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon optik zincirini s...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıyla 1951 yılında kurulan orta ölçekli bir Japon optik perakendecisi olan Was...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Optik Reçetelerinin Geçerlilik Süresi Optik Reçetelerinin Geçer...

Mahkeme kararı doğrultusunda optik gözlük camlarının hastala...

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleği...

Fatura/Reçete Teslim Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru Fatura/Reçete Teslim Süre...

Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının fatu...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Magazin HABERLERİ
Web TV