a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler. Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12 GÖZE ÇARPANLAR Öğrenciler […]

10 Mayıs 2011 - 13:39 'de eklendi ve 1329 kez görüntülendi. A+A-

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12
GÖZE ÇARPANLAR
Öğrenciler artık çanta taşımayacak30 bin yıllık mağara ev !2 cips için 39 yıl hapis !Beşiktaş ‘dalya’ peşinde!Abdullah Avcı kupa peşinde!Başkan adayı Aysal’dan jet transfer!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris State Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

Rektör Akan ve Rektör Yardımcısı Bulut, Ferris State Üniversitesi’ne bağlı; İşletme, Uygulamalı Teknoloji Mühendisliği, İklimlendirme, Optometri, Sivil Havacılık ve Pilotaj, Denizcilik, Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler, eğitim ve araştırma süreçleri hakkında inceleme yapıp bilgi aldılar.

Yapılan gezi ve incelemelerden sonra Ferris State Üniversitesi akademik işlerden sorumlu Rektör Yardımcısı Fritz Erikson ve uluslararası ilişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Donald Green ile önümüzdeki süreçte yapılabilecek işbirlikleri için toplantılar yapıldı.

Prof. Dr. Ahmet Bulut yaptığı açıklamada, toplantılar sonunda; içerisinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Ferris State Üniversitesi’nin de bulunduğu 6 farklı ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek bir işletme programının açılması, OMU-Oxford-Ferris State niversitelerinin Türkiye’de ortak yaratıcı yazarlık okulu açmaları konusunda çalışmaların başlatılması, hidroloji ve su bilimlerinde akademik işbirliği, Sivil Havacılık ve Uzaktan Eğitim alanlarında deneyimlerin ve bilgi birikimlerinin paylaşılması konularında mutabakata varıldığını aktardı. Bulut ayrıca geleceğin önemli cazibe alanlarından biri olan dijital canlandırma ve oyun tasarımı, dijital medya yazılım mühendisliği gibi alanlarında ortak bir program açma için görüş birliği içinde oldukları ziyarette ortaya çıkan bir başka husus olduğunu da belirtti.

Son derece yararlı geçen ziyaretlerde hem fakülte dekanları hem de rektörlük yetkilileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Eğitim ve araştırma alanında bilgi, birikim ve deneyimlerinin paylaşılması konusunda her iki taraf karşılıklı olarak işbirliğine hazır olduklarını birbirlerine ifade ettiler.

Geçen yıl, Ferris State Rektör Yardımcısı Donald Green, OMÜ’yü ziyaret etmiş ve işbirliği için ön görüşmeler gerçekleştirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk Faktörü Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk F...

Çocuklar arasında yapılan araştırmada, vücut ağırlığı 20-24 kilogram aralığındaki öğrencilerin yüzde 13,5'inde kırma kusuru saptandı....

CEO’nun gözlük tercihi CEO’nun gözlük tercihi

Şık ve hafif tasarımları tercih eden liderler, günün optik teknolojisini de yakından takip ediyor. Hatta aralarında 30’dan fazla gözlüğ...

Amcaoğlu Amcaoğlu

Gözlük işin olursa bundan sonra burdasın’’deyip bana iş kazandırma....

Kış mevsiminde iyi görüş Kış mevsiminde iyi görüş

Ehliyet göz testi, minimum yüzde 70 görme keskinliği gerektirir. Kötü gören ve düzeltmeden kazaya neden olan herkes her durumda kısmen ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Farkedilin
SON EKLENEN HABERLER
Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk Faktörü Ailedeki Göz Bozukluğu Ço...

Çocuklar arasında yapılan araştırmada, vücut ağırlığı 20-24 ...

CEO’nun gözlük tercihi CEO’nun gözlük terc...

Şık ve hafif tasarımları tercih eden liderler, günün optik t...

Amcaoğlu Amcaoğlu

Gözlük işin olursa bundan sonra burdasın’’deyip bana iş kaza...

Kış mevsiminde iyi görüş Kış mevsiminde iyi görüş...

Ehliyet göz testi, minimum yüzde 70 görme keskinliği gerekti...

Odak Noktası Odak Noktası

Hastaya daha kaliteli bir görüş için odaklara göre çerçeveye...

Gözlük kullanımının yetersiz olmasının sebepleri nelerdir? Gözlük kullanımının yeter...

Türkiye’de gözlük kullanım oranı ortalama yüzde 25-30 aralığ...

Yabancı yatırımların rekabet hukuku açısından incelenmesi Yabancı yatırımların reka...

Yerel firmaların kâr hadlerinin düşmesi ve piyasadan çekilme...

Apollo’nun CEO’luk görevini Nihat Aydın üstlenecek Apollo’nun CEO’luk görevi...

Apollo'nun Genel Müdürlük görevini 1 Şubat'tan itibaren Niha...

Hazır okuma gözlüklerinin satışı yasaktır Hazır okuma gözlüklerinin...

HAZIR OKUMA GÖZLÜKLERİ, SOSYETE PAZARI,CAMİ ÖNLERİ, İŞPORTA,...

Kamu Hastanesi Optisyen arıyor! Kamu Hastanesi Optisyen a...

Afyonkarahisar kamu hastanesi Optisyen alımı yapacak! ...

Magazin HABERLERİ
Web TV