a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler. Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12 GÖZE ÇARPANLAR Öğrenciler […]

10 Mayıs 2011 - 13:39 'de eklendi ve 1226 kez görüntülendi. A+A-

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12
GÖZE ÇARPANLAR
Öğrenciler artık çanta taşımayacak30 bin yıllık mağara ev !2 cips için 39 yıl hapis !Beşiktaş ‘dalya’ peşinde!Abdullah Avcı kupa peşinde!Başkan adayı Aysal’dan jet transfer!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris State Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

Rektör Akan ve Rektör Yardımcısı Bulut, Ferris State Üniversitesi’ne bağlı; İşletme, Uygulamalı Teknoloji Mühendisliği, İklimlendirme, Optometri, Sivil Havacılık ve Pilotaj, Denizcilik, Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler, eğitim ve araştırma süreçleri hakkında inceleme yapıp bilgi aldılar.

Yapılan gezi ve incelemelerden sonra Ferris State Üniversitesi akademik işlerden sorumlu Rektör Yardımcısı Fritz Erikson ve uluslararası ilişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Donald Green ile önümüzdeki süreçte yapılabilecek işbirlikleri için toplantılar yapıldı.

Prof. Dr. Ahmet Bulut yaptığı açıklamada, toplantılar sonunda; içerisinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Ferris State Üniversitesi’nin de bulunduğu 6 farklı ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek bir işletme programının açılması, OMU-Oxford-Ferris State niversitelerinin Türkiye’de ortak yaratıcı yazarlık okulu açmaları konusunda çalışmaların başlatılması, hidroloji ve su bilimlerinde akademik işbirliği, Sivil Havacılık ve Uzaktan Eğitim alanlarında deneyimlerin ve bilgi birikimlerinin paylaşılması konularında mutabakata varıldığını aktardı. Bulut ayrıca geleceğin önemli cazibe alanlarından biri olan dijital canlandırma ve oyun tasarımı, dijital medya yazılım mühendisliği gibi alanlarında ortak bir program açma için görüş birliği içinde oldukları ziyarette ortaya çıkan bir başka husus olduğunu da belirtti.

Son derece yararlı geçen ziyaretlerde hem fakülte dekanları hem de rektörlük yetkilileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Eğitim ve araştırma alanında bilgi, birikim ve deneyimlerinin paylaşılması konusunda her iki taraf karşılıklı olarak işbirliğine hazır olduklarını birbirlerine ifade ettiler.

Geçen yıl, Ferris State Rektör Yardımcısı Donald Green, OMÜ’yü ziyaret etmiş ve işbirliği için ön görüşmeler gerçekleştirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Retina artık kör değil” “Retina artık kör değil”

Gen tedavisi kör insanlara görme yetisini geri kazandırabilir....

Gözlükten Miras! Gözlükten Miras!

Gözlükler bir zamanlar o kadar pahalıydı ki vasiyetler arasında değerli bir mal olarak listelenmişlerdi....

30. Madde TBMM tarafından kabul edildi 30. Madde TBMM tarafından kabul edildi

Hazırlanan yeni maddenin yer aldığı Kanun Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 01.7.2022 tarihinde kabul edilmiştir....

Manuel reçeteler kalkıyor! Manuel reçeteler kalkıyor!

01/08/2022 tarihinden önce düzenlenmiş manuel (kağıt) ısmarlama protez ve ortezlerin teminine ilişkin tıbbi malzeme rapor ve reçeteler ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
“Retina artık kör değil” “Retina artık kör d...

Gen tedavisi kör insanlara görme yetisini geri kazandırabili...

Gözlükten Miras! Gözlükten Miras!

Gözlükler bir zamanlar o kadar pahalıydı ki vasiyetler arası...

30. Madde TBMM tarafından kabul edildi 30. Madde TBMM tarafından...

Hazırlanan yeni maddenin yer aldığı Kanun Teklifi Türkiye Bü...

Manuel reçeteler kalkıyor! Manuel reçeteler kalkıyor...

01/08/2022 tarihinden önce düzenlenmiş manuel (kağıt) ısmarl...

Güneşin zararlı etkilerini bilmiyoruz! Güneşin zararlı etkilerin...

Pek çok insan, güneş gözlüklerinin yalnızca plajda sıcak ve ...

Eskişehir de kaçak gözlük operasyonu Eskişehir de kaçak gözlük...

Araçta yapılan aramada kaçak olduğu belirlenen 1850 gözlük, ...

Aidatlar ile ilgili yeni karar! Aidatlar ile ilgili yeni ...

Anayasa Mahkemesinin 12.12.1989 gün ve 1989/11 Esas, 1989/48...

Mayıs ayı katılım payı ödemesi Mayıs ayı katılım payı öd...

Mayıs ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığ...

Taziye Mesajı Taziye Mesajı

Canımızı Askeri cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladık....

Teoman’ a gözlük reklamından 17 Milyon! Teoman’ a gözlük re...

Başarılı müzisyen söylenenlere göre hem saat hem de gözlük m...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx