a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler. Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12 GÖZE ÇARPANLAR Öğrenciler […]

10 Mayıs 2011 - 13:39 'de eklendi ve 1171 kez görüntülendi. A+A-

OMÜ’DEN ABD ZİYARETİ

Optometri,Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris Stat19.04.2011 21:12
GÖZE ÇARPANLAR
Öğrenciler artık çanta taşımayacak30 bin yıllık mağara ev !2 cips için 39 yıl hapis !Beşiktaş ‘dalya’ peşinde!Abdullah Avcı kupa peşinde!Başkan adayı Aysal’dan jet transfer!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bulut, incelemelerde bulunmak ve akademik işbirliği konularını görüşmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Michigan Eyaleti’nde bulunan Ferris State Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

Rektör Akan ve Rektör Yardımcısı Bulut, Ferris State Üniversitesi’ne bağlı; İşletme, Uygulamalı Teknoloji Mühendisliği, İklimlendirme, Optometri, Sivil Havacılık ve Pilotaj, Denizcilik, Eczacılık, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakültesi, Dijital Canlandırma ve Oyun Tasarımı, Dijital Medya Yazılımı Mühendisliği gibi birçok Fakülteyi ziyaret ettiler, eğitim ve araştırma süreçleri hakkında inceleme yapıp bilgi aldılar.

Yapılan gezi ve incelemelerden sonra Ferris State Üniversitesi akademik işlerden sorumlu Rektör Yardımcısı Fritz Erikson ve uluslararası ilişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Donald Green ile önümüzdeki süreçte yapılabilecek işbirlikleri için toplantılar yapıldı.

Prof. Dr. Ahmet Bulut yaptığı açıklamada, toplantılar sonunda; içerisinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Ferris State Üniversitesi’nin de bulunduğu 6 farklı ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek bir işletme programının açılması, OMU-Oxford-Ferris State niversitelerinin Türkiye’de ortak yaratıcı yazarlık okulu açmaları konusunda çalışmaların başlatılması, hidroloji ve su bilimlerinde akademik işbirliği, Sivil Havacılık ve Uzaktan Eğitim alanlarında deneyimlerin ve bilgi birikimlerinin paylaşılması konularında mutabakata varıldığını aktardı. Bulut ayrıca geleceğin önemli cazibe alanlarından biri olan dijital canlandırma ve oyun tasarımı, dijital medya yazılım mühendisliği gibi alanlarında ortak bir program açma için görüş birliği içinde oldukları ziyarette ortaya çıkan bir başka husus olduğunu da belirtti.

Son derece yararlı geçen ziyaretlerde hem fakülte dekanları hem de rektörlük yetkilileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Eğitim ve araştırma alanında bilgi, birikim ve deneyimlerinin paylaşılması konusunda her iki taraf karşılıklı olarak işbirliğine hazır olduklarını birbirlerine ifade ettiler.

Geçen yıl, Ferris State Rektör Yardımcısı Donald Green, OMÜ’yü ziyaret etmiş ve işbirliği için ön görüşmeler gerçekleştirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kar körlüğüne dikkat! Kar körlüğüne dikkat!

Göz uzmanı Prof. Dr. Ayşe Öner Öztürk, soğuk hava dalgasıyla birlikte ülkemizi etkisi altına alan kar yağışının, göz sağlığı için tehli...

İngiltere’de sektör anketi İngiltere’de sektör anketi

Yapılan bir anket, pandeminin geniş kapsamlı etkisinin yanı sıra endüstri profesyonellerinin kalıcı olarak benimsediği yenilikleri ve u...

Gözler ne zaman ölüneceğini gösteriyor Gözler ne zaman ölüneceğini gösteriyor...

British Journal of Ophthalmology isimli dergide yayınlanan bir bilimsel çalışma ile gözlerin insanın biyolojik yaşını, dolayısıyla da g...

İmtiyaz İmtiyaz

İmtiyaz; Haksız Kazancın Kanun Gücüyle Kazanımıdır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Kar körlüğüne dikkat! Kar körlüğüne dikkat!

Göz uzmanı Prof. Dr. Ayşe Öner Öztürk, soğuk hava dalgasıyla...

İngiltere’de sektör anketi İngiltere’de sektör...

Yapılan bir anket, pandeminin geniş kapsamlı etkisinin yanı ...

Gözler ne zaman ölüneceğini gösteriyor Gözler ne zaman ölüneceği...

British Journal of Ophthalmology isimli dergide yayınlanan b...

İmtiyaz İmtiyaz

İmtiyaz; Haksız Kazancın Kanun Gücüyle Kazanımıdır....

SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri SGK Sözleşme Ücreti Ödeme...

2022 yılı SGK Sözleşmesi için Kurum tarafından daha önceden ...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğ...

50 kişi ile sınırlanan toplantıya tam katılım sağlandı. Prog...

Zodyak 3 – Hayat bazen tatlıdır! Zodyak 3 – Hayat bazen ta...

Herkese merhabalar! Sonbaharın burçlarına geldiğimizi hisset...

Mavi ışık ve Fotobiyolojik ürün güvenliği Mavi ışık ve Fotobiyoloji...

Mavi ışık korumasını öne çıkararak Kimi? Neyi? Kimden? korum...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x