a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Mesul müdürlere izin yok

İlçe sağlık gurup başkanlıklarınca Optisyenlik müesseselerine tebliğ edilen yazıda hiç bir şekilde mesul müdürün iş yerinde olmadığı zaman optik ürünler satılamaz denilmektedir.

09 Nisan 2014 - 18:35 'de eklendi ve 8040 kez görüntülendi. A+A-

Mesul müdürlere izin yok

Sağlık Bakanlığı, göndermiş olduğu yazıda mesul müdürün işbaşında olmadığı zamanlarda optisyenlik müessesinin optik ürün satışı yapılamayacağı duyurulmuştur.

İlçe sağlık gurup başkanlıklarınca Optisyenlik müesseselerine tebliğ edilen yazıda hiç bir şekilde mesul müdürün iş yerinde olmadığı zaman optik ürünler satılamaz denilmektedir.

İlgili yazıyı aşağıda okuyabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan pazardır....

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 20...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(13 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

13 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
TUGCE BAHAR
TUGCE BAHAR
10 Ocak 2017 12:01

Mesul müdürün izinleri hakkın kanun.hükümlerini okudum. Evliyim doğum. Yapacağım zaman ile alakalı kanun kapsamı ile alakalı bilgiyi tam edinemedim göremedim. Bayan mesul Müdür Doğuma gittiğinde ve doğumdan sonraki işleyiş kanun hükümleri. Nedir öğrenebilir miyim

talha
talha
14 Nisan 2014 11:54

bu bakanlar gelsinde bizim yerimize çalışsınlarda göreyim neye göre karar veriyorlar insafsızlık bu yaa meslekden görmüyorlar neyaptıklarını bilmiyorlar….

bülent BEKCİBAŞI
bülent BEKCİBAŞI
11 Nisan 2014 22:28

Değerli arkadaşlar ,rahat olun………..Kanun diyorki;yapılan inceleme esnasında mesul müdürün yerinde olmaması halinde,24 saat içinde o il sınırları içerisinde olduğuna dair verdiği dilekçe ile cezai şartlar oluşmaz.Velevki mesul müdür 24 saat içerisinde bağlı bulunduğu il sağlık kurumlarına dilekçe veremez bu durum üst üste 2 defa tekrar ederse cezai şartlar oluşur.Yani 1 kere bulamadılar,oda 24 saat içerisinde dilekçe veremedi,2. geldiklerinde yerindeydi veya dilekçelik durum oluştu,1 . olumsuz durum otomatik olarak kaybolur. bunun aksi anayasa mahkemesi ile olur ,sadrazam yazışmaları ile değil.Anadoluda ikamet edip diplomasını doğuda kiraya verenleri araştırsınlar.

Emrah ÇOLAK
Emrah ÇOLAK
11 Nisan 2014 12:58

L A N E T O L S U N..!!!

BİR KAÇ KENDİNİ BİLMEZ YÜZÜNDEN NE HALLERE GELDİ MESLEK. ZAMANINDA SIZ OKUMAYIP KURSLARLA DIPLOMA VERIRSENIZ BU HALLER OLUR TABI. EVDE OTURUP DIPLOMAYI KIRAYA VERENLERE HARAM ZIKKIM OLSUN HAKSIZ KAZANC BU BEN BILE OLSAM BOGAZIMDAN GECMEZ INSALLAH SACMA SAPAN MESLEKTASLARIM YUZUNDEN DUSDUGUMUZ DURUMA BAK…!

ZEYNEP CEYLAN
ZEYNEP CEYLAN
9 Nisan 2014 22:53

BEN YAKLASIK IKI SENEDIR BU SORUNU YASIYORUM BENIM OGLUM IKI YASINDA DOGUM YAPACAGIM GUNE KADAR CALISTIM SEZERYANLA DOGUM YAPTIM VE HASTENEDEN TABURCU OLUR OLMAZ EVE BILE GITMEDEN DUKKANDAYDIM DUSUNUN HALIMI BEBEGIME TAM ALTI AY DUKKANDA BAKTIM SONRA BIR SENE BIR BAKICI BULDUM IDARE ETTIK BU SENE BAKICIMIZ YOK IKI YASINDA BIR COCUKLA HERGUN DUKKANDAYIZ MESUL MUDUR BENMIYIM OGLUMMU ANLAMADIM SORUMLUSU BEN DEGILIM AMA VICDAN AZABI CEKIYORUM ZAMAN ZAMAN ONA EZIYET GIBI GLIYOR SANKI IKI YASINDA COCUKLA DUKKANDA CALISABILIYORMUSUM GIBI GIDIYORUZ OLE BU SORUNUN HEMEN COZULMESI LAZIM BENCE OPTISYENLIGIN OZELLIKLE BAYAN OPTISYENLERIN YASADIGI EN BUYUK SORUN BU BENCE.

hasan hüseyin çiçek
hasan hüseyin çiçek
1 Şubat 2013 14:56

herkesin ağzına diline sağlık mesul müdür tuvalete bile gitmeyecek bu kanunu çıkaranların cumartesi pazar tatilleri yokmu senelik izinleri yokmu anne babaları çoçukları hasta olmuyormu allah gecinden versin ölümleri olmuyormu daha söylenecek çok şey var da neyse saygılar.

serkan gezer
serkan gezer
31 Ocak 2013 18:11

çok merak ediyorum alışveriş merkezlerindeki mesul müdürler tatile gitmiyormu.günde 12 saat çalışıyolar pazarları dahi yokk demekkii tatilleride yok.alışveriş merkezlerindeki mesul mudurleri 2 ye çıkartmaları gerekmezmi.bizlerde lokal yerlerde gözlükçülük yaptığımıza göre açılış ve kapanış saatlerimiz belli olsun.eğer fazla duracaksak işyerimizde bizlerin 2 mesul müdür bulundurması gerekmezmi

kaya
kaya
31 Ocak 2013 17:11

******* BURDAKİ DOKUNDURMA MESUL MÜDÜRLERİN HASTA OPLUP OLMADIKLARI DEYİL KONU HAKSIZ REKABET OLMAKLA BİRLİKTE BİR ÇOK OPTİK SEKTERÜNDE MESÜL MÜDÜRLE ÇALIŞILMAKTA VE BU MESÜL MÜDÜRLER BİR BAŞKA İŞ YERİNDE ÇALIŞMAKTA BU BİLİNMEKTE KİRALIK DİPLOMA İLE ÇALIŞMAKTA VE HAKSIZ KAZANÇ DENİLEN GELİR ELDE EDİLME VE HASTA SAGLIGINI RİSKE EDEN DURUM OLUŞMAKTA.İŞİN DOĞRUSU MESÜL MÜDÜR YA İŞİNİN BAŞINDA OLMALI YADA MESÜL MÜDÜRLÜK KALDIRILMALIKİ İŞ YAPAN YAPMAYAN BELLİ OLSUN PİYASA TEMİZLENSİN UMARIM BU YAZDIKLARIM DİKKATE ALINIRDA OPTİK SEKTERÜ DOGRU YOLU BULUR TŞK

nahit pazarbaşı
nahit pazarbaşı
31 Ocak 2013 12:35

Getirilen kanunlar ve yönetmelikler,insanlar içindir.!! Zat-ı insanın bilumum ihtiyaçları mutlaka olacaktır.Bu düşünceyle çıkarılan yasalar ve yönetmelikler,sıkıntı vermez.Asker kafayla,dipçikle netice almak,anarşi üretir,sıkıntı yaratır.Bürokratik kesimin muhatapları güzel olanı,kolay olanı bulup,doğru yönetmeliklerle sisteme intizam getirmeği düşünmek zorundadırlar.İnsanları eşref-İ mahluk olarak görmek DOĞRU olandır..!! Saygılarımla Efendim..!!

semra
semra
31 Ocak 2013 02:34

mesul müdür insan değil zaten hasta olamaz işi olamaz mazereti olamaz neyiz biz robotmu her dakika dükkanda olacak bekçileriz galiba.mesul müdürün mazereti var gitti ne olacak hemen cezamı kesilecek bu ceza ne kadar ve kime kesiliyor işletmeyemi yoksa mesul müdüremi?

Numan Hocaoğlu
Numan Hocaoğlu
30 Ocak 2013 22:21

Tarafsız habercilik anlayışı ile, yukarıda duyurusunu yaptığınız bu bildirgenin altına imza koyup, meslektaşlarımıza bu duyurunun yapılması ve uygulama eksikliğinde gereğini yapın talimatı verenleri, birazcık vicdan sahibi olmaya davet ediyorum.
Bu ülkenin başı olan Cumhurbaşkanı bile, tüm yetkilerini bir başkasına devredip uzunca bir süre bile makamından ayrılabiliyor. Ne günlere kaldık. Ama unutmayın ki, sektörümüzün mensupları bu günleri de arayacak.
Meslektaşlarımıza saygılarımla.

Numan Hocaoğlu

peyami çakar
peyami çakar
30 Ocak 2013 19:56

mesul müdür izin kullanamazzzzzzzzzzzzzzz diye karar verenlerin makamlarında kaç saat mesaiye kaldıklarını biz bilmiyoruz sanki.senede kaç gün istirahat aldıkları kaç gün resmi izin aldıkları makamlarının kaç gün ulaşılamaz olduğunu da bilmiyoruz.bizler cumartesi günleride çalışıyoruz pazarları çalışan müesseler var .ŞİMDİDE GECE MESAİLERİ ÇIKTI REÇETE MESAİLERİ YAKINDA ÇAKMA BAYKUŞLAR gibi olacağız. Ne Meslek Tapıyoruz Değerini Bilmiyoruz.VAY VAY VAY

ayhan
ayhan
31 Ocak 2013 10:52
Reply to  peyami çakar

yahu adamları yaptınız köle bu adamların hastası olur evlenir bu adamların hiç özel yaşamı olmıcak resmen törür uygulanıyor bu kanunları koyanların bence aklından zoru var

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 Yılı Ocak Ayı Katılım Payı Ödemesi 2024 Yılı Ocak Ayı Katılı...

Ocak ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığı...

OptisyeninSesi e dergi/ 123.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Fuarlar Fuarlar

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için k...

SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT SUT Değişiklik Tebliği İş...

25/02/2024 SUT Değişiklik Tebliği İşlemiş Güncel 2013 SUT...

508 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdi 508 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştiri...

Optic World İzmir Fuarına sayılı günler kaldı Optic World İzmir Fuarına...

Ege bölgemizde ilk defa böylesine kapsamlı Uluslararası nite...

Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Magazin HABERLERİ
Web TV