a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Meslektaşlarımıza ve Üyelerimize duyuru

T.O.O.M.D. nin 37. Olağan Seçimli Genel Kurulu 24 Haziran 2012 tarihinde yapılan seçimler sonucunda  göreve gelen Yönetim Kurulumuz,  ilk toplantısında görev dağılımı yaparak çalışmalarına başlamıştır. Derneklerde yetkili organlar ; * Genel Kurul * Yönetim Kurulu * Denetleme Kurulu * Etik ve Danışma Kurulu şeklindedir. Görüldüğü gibi genel kuruldan sonra en yetkili kurul Yönetim Kuruludur. Genel […]

06 Mart 2013 - 2:10 'de eklendi ve 1576 kez görüntülendi. A+A-

Meslektaşlarımıza ve Üyelerimize duyuru

T.O.O.M.D. nin 37. Olağan Seçimli Genel Kurulu 24 Haziran 2012 tarihinde yapılan seçimler sonucunda  göreve gelen Yönetim Kurulumuz,  ilk toplantısında görev dağılımı yaparak çalışmalarına başlamıştır.

Derneklerde yetkili organlar ;

* Genel Kurul
* Yönetim Kurulu
* Denetleme Kurulu
* Etik ve Danışma Kurulu şeklindedir.

Görüldüğü gibi genel kuruldan sonra en yetkili kurul Yönetim Kuruludur. Genel Kurullar başkan seçmez yönetim kurulunu seçer, yönetim kurulu da kendi içinde görev dağılımı yapar.

Meslektaşlarımızın da bildiği gibi Temmuz ve Ağustos 2012 dönemi karekod –TİTUBB çalışmaları nedeniyle ve derneğimizin personeli biz göreve gelmeden işten çıkartıldığı için tüm yönetim kurulumuz  olağanüstü bir çalışmaları ile bu süreci sorunsuz atlattık.

Yönetim Kurulumuz çalışmaya  başladığı andan itibaren tüm sektör temsilcileri  ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları  arasında meslektaşlarımızın hak ve menfaatlerini korumak için görüşmelere başladı.

Yönetim Kurulu çalışmalarımızın öznesi meslek olan ve birlik ve beraberliğin tesis edilmesi için yaşanan süreci iyi yönetemediği  için eski başkanımızla  bu süreç aşılamamıştır.

Yönetim Kurulumuzun  ilkesi gereği  yönetimde yaşanan sorunlar ile meslektaşlarımızı meşgul etmemek amacıyla  sizlerle paylaşılamamış ve kendi içinde çözmeye çalışmıştır. Ancak bu mümkün olamamıştır.

Yönetim Kurulumuzun ortak kararı ile 22 Şubat 2013 tarihinde 10:00 da yapılması planlanan toplantı, eski başkan tarafından gelen talep ile saat 17:00 de yapılması kararlaştırılmıştır. Ancak kendisi tarafından belirlenen saatte toplantıya katılmamış ve katılamayacağını ise maalesef yönetim kurulu üyesi olmayan bir meslektaşımıza bildirmiştir.

25.02.2013 tarihinde dernek merkezimizde yönetim kurulu üyeleri asil ve yedekleri, denetleme kurulu üyeleri ve Etik Kurul üyelerinin katıldığı bir toplantı yapıldı.

Bu toplantıya eski başkanımız da katılmasına rağmen maalesef katılmadığını açıklamıştır. Bilgilendirme toplantısında dile getirdiğimiz gibi “Yönetim Kurulumuzun tamamı göreve geldiği andan itibaren  bize verilen yetki ile meslektaşlarımız arasında hiçbir ayrışmaya meydan vermeden, ötekileştirmeden birlik ve beraberlik için çıktığımız yolda hizmet idi” ancak  bunun eski başkan ile mümkün olmadığı anlaşılınca  görev  değişikliği yapmak zorunda kaldık.

Derneğimizin amacı, tüzüğümüz de de yazdığı gibi “Türkiye’deki optik meslek mensupları arasında birlik ve beraberliği sağlamak, onların mesleki  menfaatlerini korumak ”ilkesine uygun hareket edemeyen eski başkanımızın söylemleri ile eylemleri arasında farklılıklar olması nedeni ile, Yönetim Kulumuz dernek amaçlarının yerine getirilebilmesi için görev değişikliği yapmıştır.

Görev değişikliği Derneğimizin çalışmalarına hız kazandırarak üye meslektaşlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması ,bütün mesleki kurum, kuruluşlarla meslek öznesi doğrultusunda çalışmalar yapmaktır.

.

TOOMD YÖNETİM KURULU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayat...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio, 87 yaşında vefat etti....

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçakçılığı operasyo...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı operasyonlarında çok sayıda gözlük ele geçirildi....

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim fiyatı, malın ayırıcı özelliği ve üretim yeri hususlarının belirtiliği Fiy...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(18 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
18 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
9 yıl önce

Yönetim susuyor. Başkaları konuşuyor.

DURMUŞ ASMAHAN
DURMUŞ ASMAHAN
9 yıl önce
Yanıtla  Göray Uğurlu

tabi tabi öyle olur hep. verilecek cevap olmayınca

Neşat ÇAĞLI
Neşat ÇAĞLI
9 yıl önce
Yanıtla  Göray Uğurlu

ikinci bir genel kurul yapılmalı

Tuba YILDIRIM
Tuba YILDIRIM
9 yıl önce
Yanıtla  Neşat ÇAĞLI

Aaaaaa eskinin keskin Abdullah Aydın’cılarından Neşat Çağlı gelmiş, ne kadar güzeeel…Hayırdır Neşat Bey? Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla şimdi buraya mı transfer oldunuz? Yeni genel kurul istemişsiniz geçen seferki yenilgi yetmedi sanırım. Yenilen güreşçi güreşe doymazmış…

durmuş asmahan
durmuş asmahan
9 yıl önce

Arkadaşlar kimse lütfen sayın uğurlu kendi başına bu çalışmalara başladı ve kazandı gibi asılsız iddaaları yazmasın. Ben size nasıl aydına karşı yönetim çıkarıldı detayı ile anlatayım. optisyenler arasında bunu çoğu kişi bilir bir birlik vardır. Bu birlik oluşmasının sebebi optisyenlik bölümlerinin çoğuna lisede tıbbı sekreterlik bölümü okumuş ögrenciler geçiş hakkı sayesinde okumaya başlamışlardır. O yüzden bir optisyenin zaten lisede arkadaşlarının çoğu çeşitli universitelerde optisyenlik okumaktadırlar. Hemen hemen her optisyenin diğer optisyenlik bölümü olan değişik en az 4 üniversite okuyan lise sınıf arkadaşı vardır. Buna birde optisyenlik okurken kendi sınıf arkadaşları bir üst ve bir alt sınıftaki optisyenlik okuyan öğrenciler eklendiği… Read more »

ADEM ÇELİK
ADEM ÇELİK
9 yıl önce

durmuş bey herhalde siz başka alemde yaşıyorsunuz. söyledigini hiç biri dogru degil hepsi güzel bir hayalden ibaret sayın dosdum.tugrul bey ve arkadaşları günlerce şehir şehir dolaşdı. yanlarında birtane optisyen kardeşimiz yokdu ŞÜNKÜK cokları ATASUN,SESA, GÖZ GURUNDA CALIŞIYORLARDI DA ONUN İÇİN SEVGİLİ DOSDUM.SEÇİM GÜN tanıdıgım bütün arkadaşları gördüm ve hada şehir dışından gelenlerın yol parları birilerince karşılandı,

DURMUŞ ASMAHAN
DURMUŞ ASMAHAN
9 yıl önce
Yanıtla  ADEM ÇELİK

sayın adem bey
asıl başka alemde yaşayan sizsiniz. İlk önce yazımın muhataplarına yazdıklarımın gerçek olup olmadığını sorarsınız. eğer göz göre göre de yalan diyecek olan varsa yüzleşmeye hazırım ben.
optisyenler destek vermedi diyorsunuz ama 80 farkla divan başkanlığını kaybetmiş bir yönetim nasıl oldu da seçimi kazandı onu bir araştırmıyorsun.
şu şehir şehir dolaşan tuğrul beyin arkadaşlarını çok merak ettim kimlerse paylaşın da bende öğreneyim. araştırmadan kendi fikrinize göre yazı yazmayın lütfen . araştırın doğru neyse onu yazın .
sende bir ricam var . sorumun muhatabından birisi uğurlu arama zahmetinde bulunup yazdıklarımın gerçek olup olmadığını sorabilirsiniz?

ADEM ÇELİK
ADEM ÇELİK
9 yıl önce

SAYIN KADEŞİM DURMUŞ BEY BEN TAM 43YILIM BU MESLEKİÇİNDE VE TAM ĞÖBEGİNDE GEÇİRDİ SEN BELKİ HATIRLAMAZSIN AMA SENİ KUTLARIM HAYAL ALEMİNDE BİLE OLSAN MESLEK İÇİN BİRŞEYLER YAPIYORSUN TEPRİKLER DOSDUM. ŞİMDİ BİRLİK ZAMZNI HAYIRLI İŞLER.

DURMUŞ ASMAHAN
DURMUŞ ASMAHAN
9 yıl önce

Sayın adem bey hayal alemi diyorsunuz gibi sorduğum cümlelere alakasız cevap veriyorsunuz. yönetimde bulunan istediğin kişiye yukarıda yazdıklarımı sorabilirsin. gerçi büyük ihtimal sormuş da cevabını aldığın için sözünden geri adım atmamak için hala hayal alemi vb felsefi cümleler ile kendini savunmaya çalışıyorsunuz. bir şey ya doğrudur ya yanlış bunların ortası yok. Bir kişiyi arkadaş dost olarak seve bilir saygı duyabilirsiniz. ama onu savunmak için de olmayan şeyleri ona yüklemenin anlamı yok. yıllarca bu mesleği yapmış olan büyüklerime de saygım sonsuzdur bunu da bilmenizi isterim. cuma günü ben orada bir aksilik olmazsa buluna cam. sizde olursanız karşılıklı olarak yüz yüze doğru… Read more »

sabri
sabri
9 yıl önce

Göray abi, bizim panelde söylediklerimize değer vermezler. Büyük bir ihtimalle o gün çok gergin bir ortam olacak ve bizlere söz düşmeyecek..Benim sizden ricam şudur. Panelden olağanüstü genel kurul yapılması için öneri verin ve mümkünse karar alın. Tuğrul abi, bu çirkin olaydan sonra tekrar başkan olmak istiyorsa aday olsun, bugüne kadar çok değer verdiğim ve bir baba olarak gördüğüm Turgut abi başkan olmak istiyorsa o da aday olsun, görüşlerine değer verdiğim Turgut Çakar abi başkan olmak istiyorsa o da aday olsun..Bu üç kişi de tüm camianın çok sevdiği ve saygı duyduğu insanlar…Bir başka kişi olmak istiyorsa o da olsun..siz aday olmak… Read more »

ADEM ÇELİK
ADEM ÇELİK
9 yıl önce

BEYLER LÜTFEN SAG DUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUM SEÇİME GİREN VE ESKİ BAŞKANI YIKAN BU İNSANLARI ÖRGÜTLEYENLER KİMLER SAYIN BAŞKAN TUGRUL BEY VE İKİ ÜÇ ARKADAŞI. SİZLERİN BİRİKİMİ PROŞESİ VARDI NEDEN SEÇİMDE ADAY OLMADINIZ YOLA CIKDIGINIZ İNSANI ARKADAN VURMAK KİMSEYE YARAMAZ KENDİNE GÜVEN ŞAHISLAR ÇIKAR SEÇİM KARARI ALIR SEBEPLERİ ANLATIR VE SEÇİLİR YOLUNA DEVAM EDER TABİ İŞ YAPMAKSA MAKSATLARI,,,,,,,,,,,, BU YÜREK İŞİDİR ZOR DOSDU ZORRRRRRRR SEÇİM İÇİN BEKLİYORUZ DOSTLAR

bahattin
bahattin
9 yıl önce

T.O.O.M.D Yönetim Kuruluna ve tüm dernek üyesi meslektaşlarıma SESLENİYORUM Dernek üyelerden, yani bizlerden oluşuyor, aidatlarımızla yürüyor ve yaptığınız genel kurullarda bizim attığımız oylarla BAŞKAN SEÇİLİYOR.. Haziran ayında yapılan seçimde oylarımızla Tuğrul Başkanı seçtik. Seçtiğimiz başkanı ancak biz değiştiririz, bizim irademizin ve başkanın istifası dışında yapılan değişiklikler bizim irademize saygısızlıktır. YAPILMASI GEREKEN, OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YAPARAK, KİM VE KİMLER BAŞKAN OLMAK İSTİYORSA LİSTELERİNİ YAPSINLAR, biz de oylarımızla başkanımızı belirleyelim ve bu kaos ortamı bitsin ve sektör olarak sorunlarımıza odaklanalım. BİR DAHA DA OYLARIMIZLA SEÇİLEN BAŞKAN, HALA ANLAYAMADIĞIM BAHANELERLE DEĞİŞTİRİLMESİN. Üyelere sesleniyorum, sayın meslektaşlarım, olağanüstü genel kurul yapılmazsa ben dernek ten istifa… Read more »

Zait
Zait
9 yıl önce

Göray bey yeter artık. Adam akıllı bir sorununuz mu var verin mahkemeye başlatın hukuksal süreci haklı olan kazansın. Sizin zaten amacınız nedir ne yapmaya çalıştığınız belli değil.Birlik beraberlik sürecine destek verdiğinizi hiç zannetmiyoruz.
Hergün hergün birilerine bir ona bir buna çatma amacınız nedir. Yok bir optisyenlere laf atarsınız ortalığı karıştıyorsunuz. Yok dernek başkanlarına yok toomd ye yok yönetim kurulu insanları birbirine düşürmek için elinizden geleni yapan sizsiniz.Bırakın dernek başkan değişikliğine gittiyse devamıda gelicektir. Gelmiyorsa o zaman konuşun yararlı değilde zararlı oluyorlarsa o zaman konuşun.

Recep Dereli
Recep Dereli
9 yıl önce
Yanıtla  Zait

Zait bey, size sanırım katılıyorum.

Bade
Bade
9 yıl önce
Yanıtla  Zait

Sonuna kadar katılmakla beraber az bile söyledikleriniz. Bırakın artık yaşınız başınız gecmiş eski kafayla hala mücadele edecek. Herşey gelişiyor değişiyor ilerliyor ama siz bu kafayla hep aynı yerde kalmaya mahkumdunuz. Yeni nesil yeni optisyenler bu mesleği daha saygın hale getirecek. Sizlerin yapamadığını bizler yapacağız. Sizler artık azınlıksınız. Bu ihtiyarların son çırpınışları. Napsin oda güya aklınca ortalığı katıştırcak, geç bunları

ADEM ÇELİK
ADEM ÇELİK
9 yıl önce
Yanıtla  Bade

BADE KARDEŞİM SİZLERİN O SAYGISIZCA YAŞLI DEDİGİNİZ İNSANLARIN TEŞRÜBELERİN SENİN AKLIN HAFIZAN ALMAZ YENİ NESİLLER SİMSARLIK DR. REÇET BAŞI PİRİM VS, İŞLERİ YERLEŞDİRDİLER Bİ ARAŞDI LÜTFEN SAYGILAR SEVGİLİ MESLEKTAŞIM

Recep Dereli
Recep Dereli
9 yıl önce
Yanıtla  Bade

Bade hanım, ben de optisyenim. İşi alaylı-mektepli kavgasına dönüştürmeyelim.
Mesleğe emek veren herkesin hakkını korumak gerek. Doğru olanı söyleyelim, kırmadan ve dökmeden. Saygılar…

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
9 yıl önce

Yönetim Diyor ki, Tuğrul Uğurlu 22.02.2013 tarihinde saat 17.00’de yapılan toplantıya gelemeyeceğini bildirdi. Soru: Sayın Uğurlu’nun o gün doktorda olması suç mu? Görev değişikliği bir sonraki toplantıda yapılamaz mıydı? Bu acele neden? Yoksa önceden size ulaştırılan bir plan mı devreye sokulmuştu? Yönetim Diyor ki, Tuğrul Uğurlu birlik ve beraberlik sürecini iyi yönetemedi. O yüzden görevden alındı. Sayın Çakar bu konuda farklı düşünüyor. Bu açıklamanızdan önce Tuğrul Uğurlu’nun neden görevden alındığını çok ayrıntılı olarak açıklıyor. Hanginizin ki doğru? İş komediye dönüştü. Şu ECOO üyeliğimiz devam etsin diye çırpınan Samsun seferinin tanınmış simalarından, yönetim kurulu defterlerini vapurda unutan Sayın Ramazan Bey’in sözlerine… Read more »

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Ray-Ban’in sahibi 87 yaşında hayatını kaybetti Ray-Ban’in sahibi 8...

Güneş gözlüğü markası Ray-Ban'in sahibi Leonardo Del Vecchio...

Van’da gümrük kaçakçılığı operasyonu Van’da gümrük kaçak...

Van’da polis ekiplerince düzenlenen gümrük kaçakçılığı opera...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müesseselerde Fiyat Etiketi zorunluluğu Müesseselerde Fiyat Etike...

Satışa sunulan mal ve hizmetlere ilişkin satış fiyatı, birim...

Avrupa Sağlık Sistemleri Avrupa Sağlık Sistemleri...

En temel insan haklarından biri olan sağlık, birçok ülkede a...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Magazin HABERLERİ
Web TV
18
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx